Teraz jest 18 września 2019, 14:16 - Śr

• Reklama

Szampon przeciw wypadaniu włosów.

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

the_fifth_horseman

Forumowicz

Re: Szampon przeciw wypadaniu włosów.

Post05 sierpnia 2019, 08:31 - Pn

Optycznie grubość włosa poprawia Seboradin, polecam lotion i szampon. Stosowałem też mezoterapię igłową i ichnie ampułki i po trzech miesiącach poprawa była mocno in plus.
Ostatnio wybrałem się do trychologa, to zalecił wspomniane tu Alopexy, ale nadal czekam na efekty - zużyłem dopiero pół butelki.
Z finasterydem bym uważał.

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post05 sierpnia 2019, 09:56 - Pn

Ja od 3 tygodni stosuję Loxon z minoksidilem 5%. Dodatkowo łykam tabsy z palmą sabałową która podobno jest naturalnym środkiem hamującym aktywność 5-alfa reduktazę w podobny sposób jak finasteryd, tyle że pewnie działa słabiej. Do tego szampony typu Vichy, Biokap itp. Chodzi mi tylko o zahamowanie wypadania włosów bo w odrost nowych nie wierzę.
Produkty Seboradin w moim przypadku się nie sprawdziły. Po 8 miesiącach stosowania szamponu, lotionu i ampułek zero efektów. Może przy bardzo początkowym stadium coś to może pomóc.

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego Alopexy jest na receptę a Loxon bez recepty. Oba leki zawierają tą samą substancję czynną w takim samym stężeniu.

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 sierpnia 2019, 10:24 - Pn

Alopexy najwidoczniej nie postarało się o zmianę rejestracji z Rx na OTC

the_fifth_horseman

Forumowicz

Post05 sierpnia 2019, 11:43 - Pn

Tracershy napisał(a):Produkty Seboradin w moim przypadku się nie sprawdziły. Po 8 miesiącach stosowania szamponu, lotionu i ampułek zero efektów. Może przy bardzo początkowym stadium coś to może pomóc.

Seboradin daje taką ułudę, że włos jest grubszy, ale po jego odstawieniu wszystko wraca do stanu poprzedniego.
Wg mojego fryzjera ampułki mają tylko sens przy wcieraniu w skórę głowy i w połączeniu mezoterapią.

zbylus

Szampon przeciw wypadaniu włosów.

Post24 sierpnia 2019, 21:18 - So

Z mojego doświadczenia polecam pianke Rogaine foam,stosuje 3 razy w tyg. wcierajac zaraz po umyciu głowy.
Używam pianki z rynku USA,podobno ma zwiększone działanie niż ta sprzdawana w UE.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

inves

Post29 sierpnia 2019, 00:05 - Cz

Używałem kiedyś przez dłuższy czas (w sumie kilka lat) Minoxidil 15%,
sprowadzany ze Stanów. Na pewno hamował wypadanie włosów.
Z Minox. 5% dobrym rozwiązaniem jest Folligain (można go kupić za przyzwoite
pieniądze w necie). Ciekawym wynalazkiem jest też sulfat minoksidylu - jest
rozpuszczalny w wodzie, i podobno o wiele łatwiej absorbowalny przez skórę.
Niektóre preparaty go mają w składzie. Zastanawiałem się jakiś czas temu,
czy nie sprowadzić 1 kg minox. albo minox. sulphate z Chin (w postaci proszku 100%,
oczywiście), dość łatwo znaleźć dostawcę, a koszty nie są duże; nawet już miałem oferenta...

tandzio

Forumowicz

Post08 września 2019, 15:29 - N

Tracershy napisał(a):Szampony raczej nie mają prawa zadziałać bo za krótko piana jest na głowie, ale jak już to polecam szampon Masveri bo jest z palmą sabałową, która blokuje DHT.
W tym przedziale cenowym (15-50zł) jak dla mnie najlepszy szamponik.

Potwierdzam, używam tego szmponu od roku. Bardzo wydajny - nie wiem czy mocno przeciwdziała łysieniu ale jak ktoś ma wrażliwą skórę, podatną na LZS czy łupież.
TomF TL/Chanel PE/Chanel Bleu/Dior Parfum/Bentley Absolute/CH VIP/YSL La Nuit/Al Harmain L'A

sen_jakuba

Post08 września 2019, 16:20 - N

Ja używam zamiennika 5% Loxonu, czyli Foligain. Minoxidil pomaga zahamować proces wypadania, ale trzeba go stosować regularnie. Oczywiście wszystko zależy od powodu wypadania włosów. Ja robiłem badania u specjalisty i wyszło, że to ma podłoże własnie hormonalne - łysienie androgenowe. Cudów nie ma, ale myślę, że gdybym nie stosował to byłbym łysy jak kolano. A tak to nie jest najgorzej. Odkąd pojawiły się zakola, kupiłem maszynkę i golę się na króciutko. To najwygodniejsza fryzura jaką miałem w życiu.
“Unless you are educated in metaphor, you are not safe to be let loose in the world.”
― Robert Frost

Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/30057/

kusznikow

Post09 września 2019, 21:20 - Pn

Znający się, jak mniemam, na rzeczy fryzjer po rozmowie właśnie o szamponach i różnych specyfikach przeciw wypadaniu włosów polecił szampon Davines Energising którego butelkę właśnie kończę i na tyle na ile jeszcze lajtowo podchodzę do tematu i nie robię sobie zdjęć dla porównania czy czegoś w tym rodzaju, to tak wizualnie i pamięciowo wydaje się, ze jeżeli nie pomogło to na odrost włosów to z pewnością przystopowało wypadanie. Polecam od siebie, ten sam fryzjer mówił również o odżywce davines momo jako dodatku do szamponu ale tego nie testowałem wiec się nie wypowiem

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 września 2019, 01:07 - Wt

Nie ma tskich szamponów.
Sa tylko ludzie, którzy w nie wierzą.
Te wszelkie cudne kosmetyki mogą co najwyżej trochę poprawić wygląd i może nieco spowolnić wypadanie, choć tu już nie można jednoznacznie stwierdzić.
Artur

inves

Post10 września 2019, 01:18 - Wt

Minoxidil jako chyba cały czas jedyny preparat ma badania kliniczne
potwierdzające jego skuteczność w sensie przynajmniej hamowania
wypadania włosów (typu androgenowego). Jest zaakceptowany
przez bardzo restrykcyjny amerykański urząd d/s leków (FDA).
Są też badania, które potwierdzają, że dodanie kwasów retinoidowych do minox.
potęguje jego działanie. Niestety, są one w Polsce tylko na receptę...

Co do inhibitorów DHT (np. kwas azelainowy, palma sabałowa)
jednoznacznych wyników nie ma...

Przy okazji niedawne info:

https://www.tvp.info/44135108/pomylka-p ... a-u-dzieci

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post10 września 2019, 11:14 - Wt

Minoxidil jest jedyną substancją leczniczą do stosowania zewnętrznego mającą udokumentowane naukowo działanie na łysienie androgenowe. Opóźnia wypadanie włosów i w niewielkim stopniu przyczynia się do wzrostu nowych włosów. Tyle że nie będzie składnikiem żadnego szamponu bo nie należy go zmywać. Drugą substancją która może coś tam działać jest aminexil ale nie jest ona zarejestrowana jako lek i nie jest tak skuteczna jak minoxidil.
Jeśli chodzi o szampony to nie ma co liczyć że jakiś powstrzyma łysienie. Nawet jeśli mają substancje aktywne to są one za krótko na skórze by mogły zadziałać, mogą jedynie zwiększyć objętość włosów i minimalnie wzmocnić cebulki. Warto szukać w składzie palmy sabałowej bo może ona mieć pozytywny wpływ na blokowanie DHT. Można ją też brać w kapsułkach bo niektóre badania sugerują że może mieć ona podobne działanie jak finasteryd, choć o mniejszej skuteczność, ale i jest pozbawiona skutków ubocznych jakie ma finasteryd. Ale jak już łykać to tylko ekstrakt standaryzowany na kwasy tłuszczowe.
Ja od 2 lat biorę palmę sabałową bo jeszcze nie dojrzałem do finasterydu i od kilku miesięcy stosuje też minoxidil. Włosy nie wypadają, ale nowych też nie ma. Grunt że mam bez zmian to co mi zostało.

kamolskee

Post10 września 2019, 11:47 - Wt

A co polecasz z minoxidilem? Co do szamponów, sprawdzałeś cośtam hair ? Na allegro jest za około 79 zł chyba, jakiś japoński wynalazek. Nie wierzę w to, ale jak fajnie pachnie to czemu nie ;)
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post10 września 2019, 12:47 - Wt

Moim zdaniem nie ma sensu wydawać na szampon tyle kasy. Ja stosuje wymiennie 3 szampony - Masveri, Biokap (oba są z palmą sabałową) i czasem jak jest jakaś promocja Vichy Dercos wzmacniający bo ma fajny zapach. Najczęściej Masveri bo jest dość tani, wydajny i łagodny, ma dobry skład. Dobrze działa na przetłuszczanie skóry i włosów i dodatkowo działa przeciwłupieżowo. Ładnie pachnie cytrusami.
Zamierzam się przełamać i może niedługo zdecyduję się na finasteryd. Kumpel bierze i nie czuje skutków ubocznych a włosy faktycznie są mocniej zakorzenione. Na razie jednak zostaję z minoxidilem. Efekt podobny, jedyna wada że trzeba codziennie rano i wieczorem wcierać w głowę.

kamolskee

Post10 września 2019, 13:41 - Wt

aha, czyli z tym minoxidilem wracamy do.. Loxonu ;) Ehhh, ja osobiście nie polecam. Pisałem już o tym wcześniej.

A co do szamponów, Kerastase zwiększający objętość ma extra zapach (taki kremowy kolor, około 70 zł kosztuje).
Ale też zastanawia mnie Hair Medic, no ale jak piszesz, szampon to szampon.

Już ostatni raz podsumuję, próbowałem:

- karboksyterapia
- mezoterapia igłowa (mikro również)
- loxony i inne ch**muje
- odpowiednie witaminki, w tym suplementacja żelazem

Nie widze raczej efektów, najlepsze włosy mam po szamponie kerastase (https://allegro.pl/oferta/kerastase-den ... 7341674025) i tyle w temacie. Duzo dobrego słyszałem o ampułkach Bioxsin czy jakoś tak, ale są trudno dostępne, więc raczej było mało kupujących, może zwijają interes?

Ci wszyscy trycholodzy to mają fajną robotę: proponują Ci to czy tamto, oczywiście za kupę kasy ale nie gwarantują żadnych efektów. No super, płacisz od razu z góry itd. i target mają spory, bo... kto nie chciałby mieć pięknych włosów ? :) Najśmieszniejsze jak widzę prawie łysiejącego, krótko obciętego trychologa :lol:
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

inves

Post10 września 2019, 13:54 - Wt

Uważałbym z finasterydem. Równowaga hormonalna w organizmie jest
dość delikatna, i jej zaburzenie może przynieść gorsze skutki
niż w końcu estetyczny efekt braku włosów... A jeśli już, to
zewnętrznie - są preparaty które go zawierają, ale są drogie, np. ten:

https://www.szampony.sklep.pl/produkt/Polaris_Labs_10

i cały zestaw tego typu produktów:

https://www.szampony.sklep.pl/shop/prod ... ?q=Polaris

Może gdzieś na eBay'u lub w sklepach internetowych można znaleźć w lepszych cenach.

Ciekawe są też najnowsze badania dot. cyklosporyny A:

https://twojezdrowie.rmf24.pl/uroda/wlo ... Id,2579167

Może jest na forum lekarz, który nam napisze w jakich
preparatach / lekach jest ta substancja?

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post10 września 2019, 14:41 - Wt

Kiedyś stosowałam te drogie preparaty z Polaris Lab itp. Aczkolwiek nie te z finasterydem, bo jeszcze go nie dodawano do nich. Efekty były takie same jak przy Loxonie 5%, który jest kilkakrotnie tańszy. Jeśli chodzi o te dodatki w tych preparatach to mają wg trychologa u którego byłem, mają one znikomy wpływ, więc nie warto przepłacać, bo i tak minoxidil jest jedyną substancją w nich która ma realne szanse zadziałać. Możliwe że dodatek finasterydu do tych preparatów w połączeniu z minoxidilem mogą dać fajne efekty.
Co do doustnego stosowania finasterydu dermatolodzy zalecają co jakiś czas robić tydzień, dwa przerwy.
A co do samego minoxidilu to wiadomo że nie u każdego zadziała. Trzeba dać mu czas, jak po roku nie ma żadnych efektów to nie warto się nim bawić. Ja po dwóch miesiącach zauważyłem że włosy nie wypadają a to już sporo.

inves

Post10 września 2019, 21:52 - Wt

Tak, ja stosowałem co najmniej przez pół roku ten,
kupiony gdzieś taniej:

https://www.szampony.sklep.pl/produkt/Polaris_Labs_09

i nie było zauważalnej różnicy ze zwykłym minoxem, więc
teraz stosuję (chyba) najtańszy Foligain 5%.

Co do innych substancji, to czytałem w necie artykuł naukowy
z badaniami stwierdzającymi wzmocnienie działania minoxa przez
dodanie retinoidu (kwasu retinolowego). Podobno wtedy jedna
aplikacja jest z grubsza równa dwóm bez retinoidu.

Natomiast dobrych parę lat temu sprowadzałem ze Stanów
minoxa 15% z jakiejś małej manufaktury, i on działał lepiej niż
minox 5%. A najlepszy był minoxidil sulfate 5%, który był rozpuszczony
w wodzie. Dlatego chciałem sprowadzić z Chin jakiś 1 kg tego
proszku, bo to wychodziłoby o wiele taniej i jest łatwe w przygotowaniu.
Powstrzymały mnie przed tym głównie obawy o ew. problemy celne.
Ale pomysł nadal jest.

Co do skutków ubocznych, to minox jest pierwotnie substancją
na obniżenie ciśnienia krwi, więc osoby o niskim ciśnieniu mogą
się po nim gorzej czuć; ktoś mi o tym opowiadał...

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post11 września 2019, 04:09 - Śr

Tak to prawda, minoxidil pierwotnie jest lekiem na nadciśnienie, więc jak ktoś zaobserwuje jakieś kołatania serca, osłabienie czy gorsze samopoczucie to powinien odstawić.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn