Teraz jest 18 grudnia 2018, 20:39 - Wt

• Reklama

Kremy męskie

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

KADET

Forumowicz

Re: Kremy męskie

Post27 czerwca 2018, 05:26 - Śr

Od zawsze miałem problemy ze skórą ( głównie uczulenia ) - w związku z tym przetestowałem sporo kremów zawsze ze złym skutkiem.
Stary doświadczony dermatolog poradził mi używać do mycia zwykłego szarego mydła potasowego a do nawilżania zwykłego taniego kremu NIVEA. Moje problemy skończyły się jak ręką odjął. Mam świadomość, że każdy z nas jest inny, że nie dla każdego jest to dobra propozycja. Mi pomogło.

Piter_o

Aktywny forumowicz

Post03 lipca 2018, 22:17 - Wt

Pytanie do bardziej zorientowanych. Czy kremy mają jakąś date ważności ?
Dokładniej chodzi o Biotherm aquapower, którego kod wskazuję na marzec 2016 :?

siwy

Aktywny forumowicz

Post04 lipca 2018, 00:45 - Śr

Mają, sprawdź na opakowaniu - powinien być tam taki znaczek z uchylonym pojemniczkiem i cyfra, która się tam znajduje, jest datą ważności od otwarcia. Jeśli nie był otwierany, to standardowo przyjmuje się 24-36 m-cy.

Tracershy

Forumowicz

Post04 lipca 2018, 07:12 - Śr

Kremy nawet jeśli są po terminie ważności to mogą być używane jeszcze przez kilka miesięcy po tym terminie podanym na opakowaniu. Te daty są umowne i kosmetyki zachowują jeszcze swoje właściwości przez około pół roku po terminie ważności, niektóre nawet do roku. Otwarte powinny być zużyte w ciągu 6-12 miesięcy, w zależności od składu.

ayylmao

Forumowicz

Post09 lipca 2018, 22:07 - Pn

W sumie to nigdy nie używałem żadnych kremów. Mam z natury tłustą cerę. Być może przyczyną były złe kosmetyki myjące bo używałem mydła siarkowego które wysusza skórę. Właśnie jestem w trakcie zamawiania z dozu "Avene Eau Thermale Cleanance, żel oczyszczający, do skóry tłustej z niedoskonałościami" - tego zamierzam używać do mycia twarzy.

Teraz szukam kremu i nie wiem co byłoby najlepsze. Czy powinienem używać np. z osobna kremu nawilzającego i jakiegoś kremu który "doda mi energii" na cały dzień? Cholernie się na tym nie znam. A chciałbym przede wszystkim używać z rana czegoś co doda mi energii na twarzy. Bodajże Tracershy w innym temacie polecał poniższy krem:
https://www.yves-rocher.pl/krem_wygladz ... prezystosc
Tylko odstrasza mnie jego cena.

Jakieś propozycje? :D

Tracershy

Forumowicz

Post10 lipca 2018, 05:53 - Wt

Możesz kupić sobie inny krem tego typu. W rossmanie jest duży wybór i ceny są przystępniejsze. Za 20-30zł możesz kupić niezły energetyczny krem z którejś z polskich marek.

A ten krem z yves rocher jakby co to na allegro jest za 55 zł + niecałe 10 za przesyłkę.

ayylmao

Forumowicz

Post10 lipca 2018, 07:24 - Wt

Widzę, że to licytacja, 7 dni do końca, także podejrzewam że cena i tak urośnie. Popatrzę w Rossmanie, tylko nie chciałbym wziąć czegoś niesprawdzonego w ciemno.

Tracershy

Forumowicz

Post10 lipca 2018, 07:41 - Wt

Nie urośnie, zobaczysz, spokojnie zostaniesz jedynym kupcem. 2 tygodnie temu widziałem ten sam krem na aukcji i został ponownie wystawiony. To nie jest zbyt popularny krem. Ale jak masz tłustą cerę to ci go latem nie polecam. Ja używam go tylko w okresie jesienno-zimowym. Latem jest dla mnie zbyt bogaty i ciężki.

W ciemno tak czy inaczej kupisz, bo na twojej skórze dany krem może się sprawdzić całkiem inaczej niż kogoś innego.
Ostatnio edytowano 10 lipca 2018, 07:44 - Wt przez Tracershy, łącznie edytowano 1 raz

ayylmao

Forumowicz

Post10 lipca 2018, 07:43 - Wt

Chociaż i tak teraz czytam o tym kremie i widzę że ma w sobie pochodną alkoholu która może na niektórych działać drażniąco. Idę się przejdę zaraz do Rossmana i coś chyba w ciemno wybiorę.

Tracershy

Forumowicz

Post10 lipca 2018, 07:46 - Wt

No ma pochodną alkoholu, więc może drażnić jak się ma wrażliwą cerę. Mi krzywdy nie robi, ale ja mam skórę, którą nic nie podrażnia.

sulek

Forumowicz

Kremy męskie

Post10 lipca 2018, 08:16 - Wt

Niestety przy kosmetykach jedyną możliwością jest sprawdzanie w ciemno... Coś, co zbiera pochlebne opinię wcale nie musi Ci służyć i na odwrót - kosmetyki z niskiej półki cenowej mogą się okazać dla Ciebie genialne.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

ayylmao

Forumowicz

Post11 lipca 2018, 07:54 - Śr

Kupiłem 3 rzeczy:

1. CARBO DETOX - Bielenda - żel do mycia twarzy
2. BAMBOO DETOX - Bielenda - krem
3. L’Oréal Men Expert, żel nawilżający, energetyczne doładowanie HYDRA ENERGETIC

Pozycja nr 1 - całkiem spoko, bardzo miły zapach, nie mam nic do tego. Pozycja nr 3 - kupiłem z myślą aby stosować z rana aby czuć świeżość i orzeźwienie na twarzy, ale niestety się zawiodłem, bo nie czuję żadnego efektu. Pozycja nr 2 - tutaj się zaskoczyłem, bo w przeciwieństwie do tego L'Oreal, czuję znaczniejsze pobudzenie na twarzy. Bardzo miły i przyjemny zapach. Także polecam kosmetyki Bielendy, ale odradzam tego L'Oreala.
Ostatnio edytowano 11 lipca 2018, 08:08 - Śr przez ayylmao, łącznie edytowano 1 raz

michalsiek

Forumowicz

Kremy męskie

Post11 lipca 2018, 08:08 - Śr

Żeby poznać tak naprawdę działanie kremu, trzeba dać mu ok 2tyg aby skóra się do niego przyzwyczaiła lub też nie.

S7

czarnyafgan

Post13 lipca 2018, 21:49 - Pt

Używam Total Revitalizer Shiseido (ok 300 ) oraz empovering cream przeciwstarzeniowy (ok 450) , dla mnie genialne , cena duża ,ale warto ! ! Wczesniej używałem Vichy S structure ,ale okropnie się popsuł .

Tracershy

Forumowicz

Post23 lipca 2018, 13:05 - Pn

Krem Nivea to chyba największy syf jakim można smarować twarz, a tak wielu facetów go używa.

siwy

Aktywny forumowicz

Post24 lipca 2018, 18:21 - Wt

Dla mnie Nivea Soft to jedyny krem, który nie wysusza, nie uczula, jako tako nawilża i się wchłania, a wiele innych, znacznie droższych powoduje u mnie świecenie albo efekt spoconej twarzy, w którą krem się nie wchłania.
Te podobno naturalne - tak samo.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post24 lipca 2018, 18:27 - Wt

a jaki najdroższy używałeś ? :)

szok

Forumowicz

Post27 lipca 2018, 07:33 - Pt

Ja tak z doskoku: czy testował ktoś krem do twarzy marki Bulldog? Mam bardziej suchą skórę niż klatę, dlatego zastanawiam się nad zainwestowaniem w jakiś krem nawilżający.

siwy

Aktywny forumowicz

Post28 lipca 2018, 23:20 - So

turbosnail napisał(a):a jaki najdroższy używałeś ? :)

Najdroższy? Sisley Anti-Age Global, miałem też po drosze Shiseido, Biotherm, Lierac, Lab Series, Rocher, L'Erbolario, Natura Siberica, Erboristica, Loreal Men Expert, Vianek - to te, które spamiętałem.

El Perez

Forumowicz

Post11 października 2018, 16:41 - Cz

Obecnie używam już tylko naturalnych kosmetyków. Widzę, że na stronie posiadają produkty Sylveco i Vianek, mogę je polecić z czystym sumieniem gdyż z powodzeniem używałem kremów, żeli i szamponów tych marek. Dodatkowo polecam markę Organique, również polska dobra marka, a z tańszych i łatwo dostępnych serię Green od Tołpy.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn