Teraz jest 05 lipca 2020, 19:52 - N  • Reklama

Ogólny Regulamin Forum i kontakt z adminem

Regulamin Perfuforum
Jesteś nowy, masz wątpliwości- zapoznaj się z regulaminem.
  • Reklama

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Niszka

Administrator

  • Posty: 2824
  • Dołączył(a): 31 marca 2011, 09:42 - Cz
  • Lokalizacja: Łódź

Ogólny Regulamin Forum i kontakt z adminem

Post06 kwietnia 2011, 10:59 - Śr

Regulamin:
Na Forum zabrania się:

1. Umieszczania treści obraźliwych lub oszczerczych względem kogokolwiek. Dotyczy to w szczególności:
a) wypowiedzi skierowanych do innych użytkowników,
b) wypowiedzi skierowanych do osób prawnych, grup wyznaniowych, mniejszości rasowych, seksualnych etc.

2. Umieszczania treści ogólnie przyjętych za wulgarne, przez co rozumie się:
a) nieprzyzwoite słownictwo,
b) pornografię,
c) przemoc i treści drastyczne.

3. Uprawiania i propagowania piractwa, w rozumieniu m.in.:
a) łamanie praw autorskich lub umożliwianie tego innym, czyli:
b) przypisywanie praw autorskich osobom, którym one nie przysługują.

4. Umieszczania treści niezgodnych z polskim prawem (nieujętych ww. punktach), np. rozważania sposobów oszukiwania firm czy instytucji.

5. Umieszczania reklam, z wyjątkiem:
- sytuacji, gdy ktoś aktywnie poszukuje informacji na dany temat - wtedy w odpowiedzi można zareklamować produkt, firmę, aukcję etc.
- wypadków uzgodnionych z Administratorem forum.
- chęci rozpoczęcia dyskusji na temat własnej, niekomercyjnej strony internetowej lub oprogramowania.

6. Powyższe ustalenia stosują się do treści tj.: słów, obrazków, filmów, nagrań dźwiękowych etc. i dotyczą:
- wypowiedzi użytkownika na Forum oraz wszelkich pól w profilu pozostawionych do jego dyspozycji: pseudonim, podpis, emblemat etc.,

7. Używania więcej niż jednego konta przez tego samego użytkownika. Wszelkie próby zostaną wychwycone, a konta zablokowane.

8. Podawania gdziekolwiek linków referencyjnych (polecających, nabijających itp.).

II. Użytkownik zobowiązany jest dbać o porządek na Forum, w tym celu powinien:

1. Unikać zakładania wątków dotyczących tematów wielokrotnie już omówionych lub kwestii uznawanych na Forum za oczywiste.
By tego uniknąć, należy użyć wyszukiwarki Forum. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś zadał już pytanie, które chcesz zadać.

2. Unikać powielania istniejących tematów. Przed założeniem tematu dotyczącego jakiegoś aktualnego zagadnienia sprawdź na kilku ostatnich stronach w danym dziale, czy topik na ten temat nie został już założony.

3. Nowe wątki zakładać w odpowiednich działach. Każdy z działów ma opis określający jego tematykę. Jeżeli nie masz pewności, który dział jest najodpowiedniejszy dla Twojego tematu, umieść go tam, gdzie według Ciebie pasuje najlepiej - ewentualnie zostanie przeniesiony przez Moderatora lub Administratora.

4. Powstrzymywać się przed umieszczaniem podobnych tematów lub postów w kilku miejscach jednocześnie. Takie postępowanie jest postrzegane jako zaśmiecanie Forum. Jeżeli wracasz do jakiegoś zagadnienia, dopisz się w swoim poprzednim topiku, w którym była o tym mowa, zamiast zakładać nowy.

5. Wątki tytułować konkretnie, w sposób mówiący w skrócie o tym, czego dotyczą - czyli nie: "Pomocy!!!", "Problem", "Help!", "Pilne!!!", etc. Pamiętaj, że nadając tematowi konkretny tytuł, ułatwiasz innym korzystanie z Forum i jednocześnie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

6. Unikać zamieszczania w danym wątku kilku swoich postów z rzędu - jeżeli pojawia się potrzeba dopisania czegoś do wysłanego już posta, należy skorzystać z opcji "edytuj" (ikona w poście).

7. Unikać osobistej wymiany zdań, sprawy prywatne należy załatwiać przez PW, e-mail, komunikatory etc.

8. Powstrzymywać się od nadmiernego wyrażania dezaprobaty z powodu tematu wątku, poziomu czyjejś wypowiedzi etc. Jeżeli uważasz, że czyjś post narusza regulamin lub prowokuje do tego innych, proponujemy zgłosić go Administratorowi lub Moderatorowi.

9. Powstrzymywać się od zamieszczania postów, które nic nie wnoszą do dyskusji, np. o treści "lol", "też miałem taki problem", "zgadzam się z przedmówcą", "nie wiem jak Ci pomóc", etc, oraz postów będących wyłącznie powtórzeniem informacji podanych już w wątku przez innego użytkownika Forum. Niedozwolone jest umieszczanie postów o treści "Było!", "Szukaj!" bez podania pytającemu dokładniejszych wskazówek np. linka do tematu, w którym dane zagadnienie było omawiane, lub haseł pomocnych przy korzystaniu z wyszukiwarki Forum lub internetowej.

10. Kieruj się zasadą uprzejmości stosując dobre obyczaje. Przez szacunek dla innych, uzyskasz poszanowanie dla siebie. Traktuj innych tak, jakbyś chciał być traktowany przez nich.

11. Nie zakładać i korzystać z wielu kont. W przypadku wykrycia zbieżności, użytkownik używający kilku kont może zostać zabanowany.

III. Kary i ograniczenia

1. Posty i tematy niezgodne z regulaminem będą usuwane lub ich treść będzie modyfikowana przez Moderatorów, bądź też Administratorów.

2. Użytkownicy nagminnie łamiący regulamin i ignorujący upomnienia Moderatorów lub Administratorów powinni liczyć się z zablokowaniem dostępu do Forum. Także jednorazowe przewinienia uznane przez któregoś z Administratorów lub Moderatorów za ciężkie mogą skutkować tym samym bez uprzedniego upomnienia.
a) Zablokowanie dostępu do Forum (zwane banem) może mieć następujący charakter:
- czasowo określony - konto użytkownika zostanie zablokowane na czas określony. Po upływie tego czasu konto zostanie odblokowane.
- czasowo nieokreślony - konto użytkownika zostanie zablokowane na czas bliżej nikomu nieznany.
- stały - konto zostanie zablokowane na zawsze bądź usunięte z bazy Forum.
b) Niezależnie od czasu trwania bana, a stosownie do przewinień użytkownika i możliwości technicznych, konto może być zablokowane:
- imiennie - użytkownik nie będzie mógł zalogować się ze swoim nickiem, ale będzie mógł przeglądać Forum lub założyć nowe konto.
- poprzez IP komputera (a w skrajnych wypadkach całej podsieci) - użytkownik w ogóle nie będzie mógł się połączyć z Forum z danego IP.
c) Stosownie do charakteru bana i przewinienia użytkownika:
- każde jego nowe konto będzie natychmiast usuwane w przypadku stwierdzenia, że właściciel jest osobą niepożądaną.
3. Zabrania się zakładać konta użytkownika o pseudonimie świadczącym jednoznacznie o powiązaniu użytkownika z firmą, instytucją lub produktem o charakterze komercyjnym.

IV. Dodatkowe postanowienia

1. Przeczytaj opisy działów i zapoznaj się z najważniejszymi zagadnieniami omawianymi na Forum przez przejrzenie przyklejonych tematów w poszczególnych działach. Pomoże Ci to zorientować się w zasadach Forum i uniknąć wielu niepotrzebnych problemów.

2. W przypadku, gdy nie możesz znaleźć swojego tematu czy posta, użyj opcji "znajdź wszystkie posty" - być może został on przeniesiony do innego działu. Jeżeli nie możesz danego tematu znaleźć na liście swoich postów, najpewniej został on usunięty. W takiej sytuacji nie zakładaj ponownie identycznego tematu, a zwłaszcza nie zakładaj tematu "dlaczego post X został usunięty?"; zamiast tego zastanów się, czy nie naruszał on regulaminu. Możesz też poprosić o pomoc kogoś z Moderatorów lub Administratorów.

3. Nie umieszczaj w postach dużych obrazków lub długich linków, powodujących "rozjeżdżanie" się Forum. Maksymalna szerokość wstawianych obrazków to 600 pikseli, do większych obrazków należy podawać linki.

4. Z opcji "cytuj" (ikona w poście, który chcesz zacytować) korzystaj z rozsądkiem, skracając długie posty tak, aby zostawić tylko ten fragment, do którego bezpośrednio odnosi się odpowiedź. Wskazane jest też sprawdzenie, czy przez pomyłkę nie przypisuje się czyichś słów innej osobie.

5. Nie stosuj nieuzasadnionego formatowania czcionki: nie pogrubiaj całego tekstu (pogrubienie stosuje się dla wybranych, ważnych fragmentów tekstu) i nie pisz wielkimi literami (w Internecie oznacza to krzyk).

6. Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na Forum, użyj opcji "zmień", żeby je poprawić. Posty zawierające rażące błędy ortograficzne lub napisane całkowicie niezrozumiale mogą być usuwane z Forum przez Moderatorów lub Administratorów.

7. Formułuj swoje pytania precyzyjnie, podając niezbędne szczegóły. Pisząc niejasno, marnujesz czas osób, które chcą Ci pomóc, jak i swój również. Jeżeli szukasz rozwiązania jakiegoś problemu, podaj, jakie możliwe rozwiązania były już testowane - pomoże to w szybszym znalezieniu właściwego rozwiązania.

8. Nie proś, żeby użytkownicy Forum wypełniali za Ciebie Twoje obowiązki. Na Forum nie wolno zamieszczać postów z prośbą o zrobienie zadań domowych bądź podanie odpowiedzi w testach lub konkursach.

9. Nie krytykuj i nie podważaj autorytetu Administratorów i Moderatorów w kwestiach regulaminowych. Jest to prosta droga do opuszczenia Forum.

10. Regulamin niniejszy nie ma charakteru ostatecznego. Będzie w miarę potrzeb zmieniany lub uzupełniany za pomocą przyklejonych tematów bądź ogłoszeń zamieszczanych w dziale "Regulamin Forum", "Forum Dyskusyjne". Wskazane jest sprawdzanie co jakiś czas, czy w wymienionych działach pojawiły się nowe topiki administracyjne.

11. Administracja Forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na Forum przez użytkowników. Użytkownik ma prawo do modyfikowania treści swoich postów, nie ma jednak prawa żądać od administracji usunięcia swoich postów, bowiem decyzja o umieszczeniu ich na Forum jest traktowana jako równoznaczna z decyzją przeznaczenia ich do użytku publicznego.

Regulamin obowiązuje od 20 sierpnia 2011 r.


Kontakt z adminem: fqjcior@gmail.com

Powrót do Regulamin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama