Teraz jest 31 maja 2020, 02:21 - N

• Reklama

Podróbki w Eglamour, Elnino,Notino itp.

Linki i komentarze do interesujących stron perfumowych bądź artykułów w sieci
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Greg

Aktywny forumowicz

Re: Podróbki w Eglamour, Elnino,Notino itp.

Post11 lipca 2019, 13:45 - Cz

Filmik ciekawy, w szczególności Interlude w prawie identycznych pudełkach oraz uwagi na temat faktury Honour Man - szkoda, że tak mało pokazali szczegółów i detali. O co wam chodzi z akcentem gościa? Dla mnie to bardzo ładna, czytelna i miła w słuchaniu angielszczyzna, którą łatwo zrozumieć.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post11 lipca 2019, 14:10 - Cz

hrhrhr napisał(a):Był już na forum ten film https://www.youtube.com/watch?v=2wpVmAbuHZU, gdzie David Crickmore (były już) CEO Amouage porównuje fejk do legita? Trochę mnie rozbawiło, że w podróbce jest woda i zapach ginie po 10 minutach, ale kilka szczegółów dot. flakonów warte zapamiętania.

Moje pole magnetyczne wokół korka w testerze Beach Hut za 500 zł jest oryginalne :mrgreen:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Musztardowy

Post14 lipca 2019, 10:59 - N

Greg napisał(a):Filmik ciekawy, w szczególności Interlude w prawie identycznych pudełkach oraz uwagi na temat faktury Honour Man - szkoda, że tak mało pokazali szczegółów i detali. O co wam chodzi z akcentem gościa? Dla mnie to bardzo ładna, czytelna i miła w słuchaniu angielszczyzna, którą łatwo zrozumieć.

Wiesz co, jeśli chodzi o interlude, wydaje mi się, że tutaj prawda jest troszeczkę inna. Nigdy nie widziałem fake'a w takim pudełku, nawet nie przypuszczam, żeby komuś opłacało się robić aż tak dobre podróbki, skoro 'tester' sprzedaje się w ogromnych ilościach, do tego wiele skaz i niedoróbek można przy tym wytłumaczyć, że na testery idą flakony drugiej jakości itp. Przy prezentacji opakowania śmierdziało mi to, że nie powiedział nic o batch'ach, wybitym numerze seryjnym. Według mnie to oryginalne pudełko i fake w środku. Taki szwindel jest uzasadniony, przecież trzeba wspierać partnerów, dystrybutorów, podkreślić luksus marki, dowartościować tych, którzy wydali 1135zł (bez urazy to zabieg literacki, nie atak ani wyśmiewanie, zbieżność kwot jest przypadkowa :twisted: ), że tylko oni mają prawdziwy Amłaż, a ci co dali 400 zł mniej w internetowej perfumerii to frajerzy z podróbką naszpikowaną skażonym spirytusem z dżumą, pędzonym na grafitowych prętach kontrolnych z reaktora czwartego bloku elektrowni w Czarnobylu. Nie wypada się przyznać przecież, że przeniosło się produkcję do UK, żeby obniżyć cła i sprzedawać kilkadziesiąt tysięcy flakonów rocznie marce, która w swojej ofercie sprzedaje też Aspena i Szampon Familijny, i może pogonić ich luksus za pół ceny dystrybutora (w N. za 100ml Interlude produkt, oman, dzięki zniżce, dałem 495zł).

archie.m90

Super Perfumaniak

Post14 lipca 2019, 12:14 - N

Greg napisał(a):Filmik ciekawy, w szczególności Interlude w prawie identycznych pudełkach oraz uwagi na temat faktury Honour Man - szkoda, że tak mało pokazali szczegółów i detali. O co wam chodzi z akcentem gościa? Dla mnie to bardzo ładna, czytelna i miła w słuchaniu angielszczyzna, którą łatwo zrozumieć.

w sumie perfekcyjny brytyjski akcent - tez nie rozumiem w czym problem.

osobiscie nigdy nie kupiłem i nawet nie miałem w ręku flaszki Amouge - ogolnie ta marka jakoś mnie nie fascynuje... ale te niedociągnięcia w wykonaniu czy samym zapachu by mnie irytowały i sklaniały do watpliwości - a tego nie chcę gdy tyle się płaci za pachnącą wodę.

dragosteadintei

Aktywny forumowicz

Post09 sierpnia 2019, 11:14 - Pt

Troche sie pospieszylem z zakupem cena spadla https://www.e-glamour.pl/amouage-sunshi ... zn-100-ml/

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post09 sierpnia 2019, 11:17 - Pt

-35 zł z rabatów może robić różnicę

zwróć, jak nie minęło 14 dni i nieużywany, ale będziesz czekać też 14 dni na zwrot $

a w ogóle czemu w takim wątku..

dragosteadintei

Aktywny forumowicz

Post09 sierpnia 2019, 11:25 - Pt

Pomylilem dzialy:-)

Besar

Aktywny forumowicz

Post10 sierpnia 2019, 19:53 - So

Delikatne niedociągnięcia w jakości wykonania butelki nie są dowodem na to, że to jest podróbka.
Produkt, który kupiłem kiedyś u Missali miał wady w postaci źle odlanej butli.
Gdybym pokazał tę butelkę, w którymś z autoryzowanych sklepów uznano by ją za podróbkę.

monroe

Post08 maja 2020, 00:49 - Pt

Witam,
troszkę "odkopię" temat i opiszę moją historię. W sierpniu zeszłego roku kupiłem w E-Glamour kilka flakonów perfum w tym L'eau D'Issey Sport. Lubię ten zapach bo jest dosyć trwały i do tego stosunkowo tani - nie była to pierwsza sztuka jaką miałem. Zazwyczaj mam 2-3 flakony różnych perfum w tym samym czasie i używam ich na zmianę więc akurat ten Issey leżał u mnie dosyć długo. Po jednej podróży z flakonu zaczęły odpadać litery... ;) Moja Kobieta jest osobą pedantyczną i do tego podejrzliwą więc nieco zdziwił ją ten fakt i postanowiła napisać bezpośrednio do Issey Miyake do Francji, skarżąc się, że nie potrafią nawet porządnej buteleczki wyprodukować ;) Autentyk ;)

Odpisali po wielu tygodniach, poprosili, aby skontaktować się z ich wyłącznym dystrybutorem na Polskę czyli firmą Pollux. Firma Pollux twierdzi, że nie sprzedaje perfum do firmy E-Glamour. Prosi o przesłanie zdjęć do producenta, aby potwierdzić autentyczność wyrobu. Kolejne tygodnie mijają, czekamy na jakąś wiadomość.

Mimo tego decyduję, że opiszę sprawę w mejlu do E-Glamour (7 miesięcy po zakupie, gdy w buteleczce jest połowa zawartości...). E-Glamour nie odnosi się w ogóle do mojego zarzutu o podrobiony produkt, prosi tylko o złożenie reklamacji i przesłanie flakonu. Tak też uczyniłem, dzisiaj otrzymałem informację, że został zlecony przelew na moje konto.

Poniżej zdjęcia porównawcze - flakon z E-Glamour a drugi z Tagomago.pl. Do tego opakowania. Widać bardzo duże różnice...
Co myślicie?
https://zapodaj.net/19ab4b41a266c.jpg.html
https://zapodaj.net/d3dab73ec0089.jpg.html
https://zapodaj.net/119fac525cb7b.jpg.html
https://zapodaj.net/a54932f4506fe.jpg.html
https://zapodaj.net/46a6858a1abae.jpg.html

Zaznaczam, że nie jest moim zamiarem "oczernianie" sklepu E-Glamour, nie pracuję u konkurencji ani nawet w podobnej branży. Wszystkie mejle do wglądu jeśli ktoś nie wierzy. To pierwsze miejsce w którym opisałem tę sytuację, ze względu na aktualną sytuację nie miałem ani czasu ani głowy, żeby w ogóle się tym zająć (dlatego flakon odesłałem dopiero po miesiącu od zgłoszenia reklamacji).
Ostatnio edytowano 08 maja 2020, 01:03 - Pt przez monroe, łącznie edytowano 1 raz

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post08 maja 2020, 01:01 - Pt

jak na pierwszy post po niecałych 8 latach od rejestracji to nieźle :D
po drugie po takim stażu, mimo biernym, powinieneś wiedzieć, że eglamour zaopatruje się z nieoficjalnych źródeł, oczywiście oryginały.

monroe

Post08 maja 2020, 01:05 - Pt

Właściwie teraz to już 4. ;)
Nie potrafię opisywać perfum ale trochę czytam Wasze opinie.

Szczerze mówiąc, nie wiem, nie kupowałem wcześniej w E-Glamour.
Patrząc na te zdjęcia uważasz, że to nie jest dowód na podróbkę?

Buteleczka z "normalnymi" literami pochodzi z Tagomago.pl (teraz sprawdziłem) zakup w 2017 r. Ta z E-Glamour z 2019 r.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post08 maja 2020, 01:08 - Pt

obejrzyj sobie recenzje dior sauvage edt pozera jeremy frangrance na yt
tą z outdoora
i zobacz co dzieje się z flakonem w nietypowych warunkach

ps. "a jak sam zapach?" :mrgreen:

monroe

Post08 maja 2020, 01:58 - Pt

Wydaje mi się, że nie było różnicy ale kupiłem go po 2-letniej przerwie. Dlatego ciężko mi zapach porównywać ;)

Co masz na myśli pisząc w "nietypowych warunkach"? Każdy z tych flakonów "spotkał" podobne warunki ;)

aleksander

Super Perfumaniak

Post11 maja 2020, 15:32 - Pn

Zauważcie, że opakowanie się jednak różni. Szata graficzna nie jest taka sama.
Czcionka z napisu Issey Miyake jest inna. Na jednym opakowaniu niższa, bardziej rozstrzelona.
Napisy na spodzie też się różnią wykonaniem. Na jednej butelce są jednolite, na drugiej nie.
Grubość dna butelki jest różna.

Drugą sprawa. Z wątku sprzedażowego.
https://naforum.zapodaj.net/d266af389939.jpg.html
Po lewej zakup w stacjonarnym sklepie, po prawej elnino.
Po lewej napis jednolity, po prawej, ściera się, nie ma tej czerni.

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Podróbki w Eglamour, Elnino,Notino itp.

Post11 maja 2020, 15:43 - Pn

A nie przyszło Ci na myśl, że właśnie takie produkty są przeznaczane na testery?
W fazie produkcji mogą zdarzyć się różne cuda i przy kontroli jakości te które nie spełniają odpowiednich norm są oznaczane jako tester.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post11 maja 2020, 15:47 - Pn

Chanel miewają wytarta czcionkę, Amouage maja niesymetrycznie przyklejone słoneczka a DiorY krzywa rurę a w MFK atomizer są całkiem inne niż z Quality.
I jak się okazuje wszystko to są oryginały które dziwna droga trafiają do perfumerii internetowych (choć te Krzywe rury w Diorach to tez się trafiały w zafololiowanych pudełkach z Sephory/D).
Chyba nic mnie już nie zdziwi.

Zdaje się mamy mylne wyobrażenie, ze perfumy są dobrem ekskluzywnym a to się okazuje ze to zwykła masówa której producenci wciskają nam kit o ich wyjątkowości i unikalności

aleksander

Super Perfumaniak

Post11 maja 2020, 17:10 - Pn

Nie oceniam, nie wyciągam wniosków. Opisałem jedynie, co zauważyłem.

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 maja 2020, 17:13 - Pn

grembi napisał(a):A nie przyszło Ci na myśl, że właśnie takie produkty są przeznaczane na testery?
W fazie produkcji mogą zdarzyć się różne cuda i przy kontroli jakości te które nie spełniają odpowiednich norm są oznaczane jako tester.

Mmmm... specjalista.:)

monroe

Post11 maja 2020, 22:27 - Pn

Gwoli uzupełnienia:
Dzisiaj otrzymałem z EGlamour pełny zwrot za perfum i przesyłkę tak więc pod tym względem wszystko ok.
Zastanawia mnie jedna rzecz - otóż odesłałem im po 9 miesiącach (!!) połowę perfumy a nie całość. Nie mieli jakichkolwiek obiekcji co do moich zastrzeżeń (wysłałem im zdjęcia i opis mojej korespondencji z producentem), tylko poprosili o odesłanie wraz z formularzem reklamacyjnym. Dla mnie dziwne. Gdyby to faktycznie były oryginalne perfumy to nie napisaliby po prostu jakiegoś wyjaśnienia? Nie broniliby się?

Próbowałem dziś na drugim, pustym flakonie naruszyć napisy. Nie udało mi się, musiałbym je nożem zdzierać. Jak zauważył @aleksander flakony różniły się diametralnie, pudełka też (czcionką). Nie przesądzam, że to były "podróbki" ale jak dla mnie za dużo wątpliwości...

To były moje pierwsze i ostatnie zakupy w tej perfumerii. Gdy raz na pół roku coś kupuję (zawsze przez internet) to wybieram po prostu perfumerie z dobrymi opiniami, dodaję pożądane przeze mnie produkty do koszyka i decyduję się na zakup tam gdzie "paczka" wychodzi taniej. Najczęściej korzystałem dotychczas z Tagomago ale kupowałem też właśnie w Elnino, Notino, Dolce.pl i kilku innych. EGlamour będę jednak omijał (chociaż tak jak napisałem powyżej zachowali się fair i oddali pieniądze bardzo szybko).

Pozdrawiam ;)

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post12 maja 2020, 05:22 - Wt

monroe napisał(a):
To były moje pierwsze i ostatnie zakupy w tej perfumerii. Gdy raz na pół roku coś kupuję (zawsze przez internet) to wybieram po prostu perfumerie z dobrymi opiniami, dodaję pożądane przeze mnie produkty do koszyka i decyduję się na zakup tam gdzie "paczka" wychodzi taniej. Najczęściej korzystałem dotychczas z Tagomago ale kupowałem też właśnie w Elnino, Notino, Dolce.pl i kilku innych. EGlamour będę jednak omijał (chociaż tak jak napisałem powyżej zachowali się fair i oddali pieniądze bardzo szybko).

Pozdrawiam ;)

Hehe :)
Czyli niby nie będziesz ale jednak będziesz tam kupować :P
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pachnąca sieć