Teraz jest 02 czerwca 2020, 12:59 - Wt

• Reklama

e-scential.pl

Linki i komentarze do interesujących stron perfumowych bądź artykułów w sieci
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Niszka

Administrator

Re: e-scential.pl

Post04 marca 2012, 10:18 - N

Całą flachę to możesz kupić w perfumeriach typu Quality, Galilu, czy First in Fragrance. Urok takich sklepów to właśnie możliwość zakupu mniejszych pojemności, aby po pierwsze móc lepiej przetestować zapach przed podjęciem decyzji o zakupie dużego flakonu, a po drugie, za cenę jednego flakonu niszy możesz mieć np. 7 odlewek po 10 ml, co z punktu widzenia ekonomii może nie jest idealne, ale z drugiej strony masz więcej zapachów na różne okazje, a nie musisz inwestować fortuny w całe flakony. No i rzecz jasna ciągle masz świeży płyn, 100 ml byś zużył w parę(naście?) lat, tu zużyjesz 10 ml, kupisz sobie nowe, z nowego flakonu.

Zrobię im jednak konkurencję... :twisted:

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 marca 2012, 10:57 - N

Niszka napisał(a):Całą flachę to możesz kupić w perfumeriach typu Quality, Galilu, czy First in Fragrance. Urok takich sklepów to właśnie możliwość zakupu mniejszych pojemności, aby po pierwsze móc lepiej przetestować zapach przed podjęciem decyzji o zakupie dużego flakonu, a po drugie, za cenę jednego flakonu niszy możesz mieć np. 7 odlewek po 10 ml, co z punktu widzenia ekonomii może nie jest idealne, ale z drugiej strony masz więcej zapachów na różne okazje, a nie musisz inwestować fortuny w całe flakony. No i rzecz jasna ciągle masz świeży płyn, 100 ml byś zużył w parę(naście?) lat, tu zużyjesz 10 ml, kupisz sobie nowe, z nowego flakonu.

Zrobię im jednak konkurencję... :twisted:

Otworzysz znowu swoj sklep z odlewkami? Ostatnio twierdziłeś ze jednak nie...( Niszko - ten zarozumiały kaczor do Ciebie nie pasuje)
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

Niszka

Administrator

Post04 marca 2012, 11:42 - N

Otworzysz znowu swoj sklep z odlewkami? Ostatnio twierdziłeś ze jednak nie...

Niby tak twierdziłem, ale są dobre oferty na perfumy, więc ostatnio przeanalizowałem pomysł od nowa i rozpisałem wstępny biznes plan, a właściwie cztery jego wersje (nie mogę się zdecydować co do drogi rozwoju). Okazało się ostatnio, że i tak muszę rejestrować działalność dla innego mojego projektu, więc odlewki nie wiązałyby się z dodatkowymi kosztami (nie licząc rzecz jasna perfum), stąd właśnie wróciłem do pomysłu.

Nie zdecydowałem się jeszcze co do oferty, bo mam kilka koncepcji co do tego, na jakie perfumy położyć nacisk...
- perfumy sieciowe (typu Rochas Lui, Caron Yatagan, Chanel Bleu, Davidoff Echo, Kenzo Power, Ungaro III itp.), z cenami na poziomie 5 zł / 1 ml, 7 zł / 2 ml, 14 zł / 5 ml, 25 zł / 10 ml, itd.)
- perfumy niszowe bardziej znane (typu Creed, Amouage, Escentric Molecules)
- perfumy niszowe o ograniczonej dostępności w PL (CdG Vetiveru, Nez a Nez, Farmacia SS, butikowe Bossy, butikowe Diory, Armani Prive)
- mix wyżej wymienionych

Jeszcze się pomyśli ;-)

( Niszko - ten zarozumiały kaczor do Ciebie nie pasuje)

Teraz lepiej? :P

FourOfKind

Post04 marca 2012, 11:51 - N

Wiewiór jest spoko. ;)

kamolskee

Post04 marca 2012, 14:06 - N

Wiewiórek lepszy, tylko zbyt szeroki obrazek.

Co do sklepu z odlewkami - super, ze w ofercie będą creedy i Amouage. Takiego Jubilata planuję kupować nie rzadziej niż raz na rok, więc na pewno będę stałym klientem. Tylko pytanie, czy jest szansa na wieksze pojemności jak 10 ml - tak chociaż żeby max. to było 30 ml...

btw przy okazji, czy to możliwe, że perfumy w oryginalnych flakonach pachną inaczej niż te przelewane do odlewek? Zauważyłem to wyraźnie na przykładzie Creed Original Vetiver. Co prawda określenie "pachną inaczej" nie odnosi się do zmiany kompozycji jako takiej, tylko mam wrażenie, że zapach z flakonu - np. w przypadku creeda - ma wyraźną nutę pieprzu na samym początku. Psikając się z odlewki nie czuję tego smyrnięcia pieprzem :) Jakby uciekał on w trakcie "przepsikiwania" do nowego szkła.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

marianos

Forumowicz

Post04 marca 2012, 14:26 - N

kamolskee napisał(a):Wiewiórek lepszy, tylko zbyt szeroki obrazek.

Co do sklepu z odlewkami - super, ze w ofercie będą creedy i Amouage. Takiego Jubilata planuję kupować nie rzadziej niż raz na rok, więc na pewno będę stałym klientem. Tylko pytanie, czy jest szansa na wieksze pojemności jak 10 ml - tak chociaż żeby max. to było 30 ml...

btw przy okazji, czy to możliwe, że perfumy w oryginalnych flakonach pachną inaczej niż te przelewane do odlewek? Zauważyłem to wyraźnie na przykładzie Creed Original Vetiver. Co prawda określenie "pachną inaczej" nie odnosi się do zmiany kompozycji jako takiej, tylko mam wrażenie, że zapach z flakonu - np. w przypadku creeda - ma wyraźną nutę pieprzu na samym początku. Psikając się z odlewki nie czuję tego smyrnięcia pieprzem :) Jakby uciekał on w trakcie "przepsikiwania" do nowego szkła.

Zrobilem szybki test z OV i masz racje, jest cos na rzeczy ;)

btw Jest sprawa, ktora nie daje mi spokoju. Mianowicie mam Prade Infusion w oryginalnym flakonie i ta z odlewki od Grzegorza.
Roznica jak dla mnie jest spora. Ta w oryginalnej butli jest jakby szlachetniejsza? :roll:

kamolskee

Post04 marca 2012, 14:30 - N

marianos napisał(a):Ta w oryginalnej butli jest jakby szlachetniejsza? :roll:

Dokładnie. To samo zaobserwowałem z Ramon Molvizar Black Goldskin (mam też odlewkę). Po kilkunastu minutach nie ma już praktycznie różnic, ale początek jest wyraźnie inny, jak to określiłeś "szlachetniejszy", pełnowymiarowy.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Niszka

Administrator

Post04 marca 2012, 15:13 - N

Dziwna sprawa. Zapach przy odpsikiwaniu nie powinien się zmieniać, jest to szybki proces. Prada przez Grzegorza nie była odpsikiwana, bo był to flakon splash. W takim razie próbki a całe flakony też musiałyby się różnić, hmm...

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post04 marca 2012, 18:23 - N

mam ostatnio takie dziwne wrażenie z moją odlewką Jubilation,
jakby się spłaszczyła i nie ma tej trwałości, ale to może tylko wrażenie...

honoris causa

Post06 marca 2012, 22:00 - Wt

Niszka, jakbyś zaopatrywał się w asortyment, to kup proszę Amouage Epic, bo na rozbiórkę forumową nie ma co liczyć, a na cały flakon mnie nie stać. Mam nadzieję, że biznes ruszy ;)
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

kamolskee

Post06 marca 2012, 22:59 - Wt

honoris causa napisał(a):Niszka, jakbyś zaopatrywał się w asortyment, to kup proszę Amouage Epic, bo na rozbiórkę forumową nie ma co liczyć, a na cały flakon mnie nie stać. Mam nadzieję, że biznes ruszy ;)

też jestem "za", szczególnie że koleżanka wychwalała za fajną "gumowo-asfaltową" nutę, podobną do tej z Black Cube'a :)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post07 marca 2012, 07:38 - Śr

Zamówiłem u nich dekant w zeszłym tygodniu i nic. Przypomniałem się i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie jednak pierwsze wrażenie negatywne.

Niszka

Administrator

Post07 marca 2012, 11:02 - Śr

honoris causa napisał(a):Niszka, jakbyś zaopatrywał się w asortyment, to kup proszę Amouage Epic, bo na rozbiórkę forumową nie ma co liczyć, a na cały flakon mnie nie stać. Mam nadzieję, że biznes ruszy ;)

Jasne, czemu nie, postaram się, aby ceny niszy były równe lub nieznacznie niższe niż w sklepach, ale jak się doda wszystkie ukochane podatki to to wcale nie jest takie pewne. :) Chociaż na start sklep będzie ukierunkowany raczej na siecióweczki...

lukesho

Moderator

Niszka

Administrator

Post07 marca 2012, 11:56 - Śr

Jak wszystko pójdzie dobrze to na początku maja, jest sporo do zrobienia, no i muszę się skonsultować z prawnikiem w kontekście tego: viewtopic.php?f=22&t=1013
Poprzednia strona

Powrót do Pachnąca sieć