Strona 1 z 2

perfumoholik.pl

PostNapisane: 27 października 2018, 15:08 - So
przez MHW
Pozwolę sobie na osobny temat, jako, że kiedyś sporo osób z naszego forum czytało mojego bloga. Ostatnio doszedłem do wniosku, że za szybko dałem wtedy za wygraną zamykając perfumoholika. Potem dostawałem nawet wiadomości z pytaniem, czy blog kiedyś wróci.
Otóż wrócił, oto i on: www.perfumoholik.pl
W nowej formule, bardziej dopracowany i stworzony z myślą nie tylko o pasjonatach perfum.
Na blogu będę prezentował swoje subiektywne opinie na temat perfum, opisywał nowości i recenzował to, co zwróciło moją uwagę. Niektóre wpisy okraszę autorskimi zdjęciami perfum.

PS w tym tygodniu w dziale recenzje pojawi się test Armani Eau de Cedre, który być może już czytaliście, jednak w nadchodzącym czasie pojawi się sporo nowych autorskich tekstów i zdjęć.

Zapraszam!

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 27 października 2018, 15:15 - So
przez Lucjan
Mam zapisane zdjęcia z poprzedniej edycji :)

Powodzenia i wytrwałości :!:

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 27 października 2018, 15:33 - So
przez Belial Lord
Reaktywacja?!powodzenia zycze

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 27 października 2018, 15:45 - So
przez Machiavelli
Gratki! Miło widzieć, jak perfumowa blogsfera się rozwija. Będę kibicował.

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 27 października 2018, 17:01 - So
przez dradziak
Trzymam kciuki :)

perfumoholik.pl

PostNapisane: 28 października 2018, 10:22 - N
przez pedrodelsol
Wytrwałości życzymy

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 28 października 2018, 19:54 - N
przez MHW
Dziękuję wszystkim. Oczywiście zdjęcia z poprzedniej edycji pojawią się na blogu z czasem. Tekstów niestety nie udało mi się zachować (poza jednym), więc będzie na świeżo. Powiem Wam, że robienie nowych zdjęć, wymyślanie otoczki, stylizacji to coś co sprawia mi strasznie dużo frajdy :D

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 29 października 2018, 16:12 - Pn
przez marg-o123
Trzymam kciuki.. na pewno będę czytać ;)

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 20 listopada 2018, 11:05 - Wt
przez MHW
Marg, dziękuję i zapraszam!

Pochwalę się, że wczoraj ukazał się mój gościnny wpis na casualism.pl :D
Wiedza raczej ogólna, znana każdemu maniakowi perfum, ale musiałem podać ją w bardziej przystępny sposób dla laików.

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 27 listopada 2018, 10:46 - Wt
przez Mirx
Dziękuję za informację o blogu. Wpadłem kilka razy, aby czegoś ciekawego się dowiedzieć. Jakoś nic mnie specjalnie nie zainteresowało, bo z jednej strony wybór bohaterów artykułów daleki jest od mojego gustu, a i sposób ich opisywania nie za bardzo mi odpowiada. Pewnie bym już na strony perfumoholika nie zajrzał, gdyby nie prowokacja autora z niską oceną Diora Homme. Celem było pewnie zachęcenie do odwiedzin kolejnych czytelników oraz nakłonienie do powrotu zawiedzionych wcześniejszą lekturą. Tych ostatnich, jak sądzę, było więcej. Przeczytałem więc recenzję Diora Homme i ...? Nic Po prostu zero. Najpierw dowiedziałem się o niemożności autora zrozumienia fenomenu tych perfum. Potem następują długie dywagacje na temat marketingu recenzowanego pachnidła. Ten fragment mógłby być ciekawy, gdyby zawierał choćby cień profesjonalizmu. Zamiast tego mamy passus tak rozczulający swą naiwnością, że aż chciałoby się przytulić autora.Uff! Przebrnęliśmy przez 60% tekstu o niczym i wreszcie mamy odniesienie do samej kompozycji. Niestety, również i tutaj napotykamy bełkot, upstrzony, jak zresztą cały tekst, błędami i kolokwializmami. Trudno w to uwierzyć, ale na temat samego zapachu padają dwa określenia „pudrowy” i „płaski”. Liczyłem na to, że przynajmniej koniec „recenzji” zawierał będzie jedynie tekst zerżnięty z Fragrantiki. Niestety, autor w linii bazy odwołał się do swojej kreatywności i zamiast „wetywerii, paczuli i skóry” mamy "skóra, fura i komóra”.

Co za czasy?! Kiedyś grafomańskie wypociny lądowały w szufladzie, a teraz bezwstydnie prezentowane są publicznie.

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 27 listopada 2018, 11:29 - Wt
przez turbosnail
Mam podobne odczucia. Technicznie, wizualnie blog prezentuje się ciekawie. Niestety merytorycznie już nie. Recka DH do podniesienia odwiedzin.
Co jeszcze zapamiętałem - ano w menu są "fotorecenzje". A w każdej po 2 zdjęcia i na to samo kopyto :)

Napiszę dosadniej - w d00pie poprzewracało się :mrgreen:

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 12 grudnia 2018, 16:15 - Śr
przez MacGyver
A mnie się te zdjęcia podobają...

Autorowi życzę wytrwałości, weny twórczej i wielu czytelników.

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 13 grudnia 2018, 07:51 - Cz
przez MHW
A widzicie Panowie, co człowiek to opinia, jeden będzie odwiedzał, drugi nie. Ja nikogo do odwiedzania nie zmuszam, tak samo jest z odwiedzaniem kina, kawiarni, czy kupowaniem czegokolwiek. Nikt nikogo do niczego nie zmusi, bo nie na tym to polega.
Ilość czytelników stałe rośnie, obecnie jest ich już kilka tysięcy, a wartość powracających z początkowych 7% wzrosła do 40. O czymś to świadczy.

Perfumy oceniam nieobiektywnie i każdy, kto przeczytał dokładnie opis bloga o tym wie i wie (posiadając chociaż trochę oleju w głowie drogi Mirx...), że nie powinien tymi opiniami się sugerować przy wyborze perfum dla siebie. Nie mogę jednak tego wymagać, gdyż jak widać lobby diorowskie bardzo się obruszyło na temat mojej opinii na temat tego zapachu. To trochę tak jakby czytelnicy autokultu obrazili się na redaktora, bo nie lubi jeździć SsangYongiem, albo czytelnicy Ładnego Domu za to, że ktoś w redakcji nie lubi koloru różowego.

Zdjęć będzie coraz więcej, ich przygotowanie wymaga bardzo dużo czasu, od czasu do czasu współpracuję także z perfumeriach u których negocjuję zniżki dla moich czytelników. Nie zmuszam jednak do ich użycia, tak samo jak do czytani moich opinii o Diorze Homme :lol:

Wszystkim czytelnikom dziękuję i zapraszam po więcej, wszystkim przeciwnikom życzę miłego dnia i przypominam, że przy komentarzach wyświetla mi się IP (tak dla przypomnienia kilku internetowym hojrakom używających ksenofobicznego języka nienawiści).

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 13 grudnia 2018, 07:55 - Cz
przez turbosnail
MHW napisał(a):(...)
i przypominam, że przy komentarzach wyświetla mi się IP (tak dla przypomnienia kilku internetowym hojrakom używających ksenofobicznego języka nienawiści).


z tym straszeniem sądami to pogrążasz się jeszcze bardziej.

perfumoholik.pl

PostNapisane: 13 grudnia 2018, 08:05 - Cz
przez Marwol
Dokładnie.

Jak napiszę, że słaby ten Twój blog to co mi zrobisz?

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 13 grudnia 2018, 09:49 - Cz
przez Mirx
@MHW: Wyluzuj, chłopie. Jeśli odnośnie tego straszenia nawiązujesz do wypowiedzi kolegi turbosnail ("Napiszę dosadniej - w d00pie poprzewracało się”), to nie sądzę, aby koledze chodziło o pieszczoty. To raczej zacytowana z Kinksajza wypowiedź Kilkujadka (Jerzy Stuhr) do Olgierda Jedliny (Jacek Chmielnik).

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 13 grudnia 2018, 10:09 - Cz
przez Argentum
No proszę! Pan, który całkiem niedawno na fragrantice zarzucił mi wygląd "starego dziada bez powodzenia u kobiet" na podstawie awatara. A dziś jakże poczytny, merytoryczny i profesjonalny bloger...:) Boli mnie strasznie, że dziś tacy ludzie kreują się na autorytety.

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 13 grudnia 2018, 10:26 - Cz
przez panpoker
Argentum napisał(a):Pan, który całkiem niedawno na fragrantice zarzucił mi wygląd "starego dziada bez powodzenia u kobiet" na podstawie awatara.

Może po prostu wie o Bertrandzie coś, czego my nie wiemy :oops:

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 13 grudnia 2018, 11:39 - Cz
przez Ruben
A co ten gościu może wiedzieć o "powodzeniu u kobiet"? Wtajemniczeni wiedzą o czym piszę :lol: Przecież on miał parę miesięcy temu swój coming out.

Re: perfumoholik.pl

PostNapisane: 13 grudnia 2018, 12:03 - Cz
przez Argentum
Ruben napisał(a):A co ten gościu może wiedzieć o "powodzeniu u kobiet"? Wtajemniczeni wiedzą o czym piszę :lol: Przecież on miał parę miesięcy temu swój coming out.


Pewnie tyle, co autor tematu o perfumach.;) Czyli gdzieś tam był, coś tam widział, coś tam słyszał, ale w sumie to się nie zna.