Teraz jest 15 grudnia 2018, 22:31 - So

• Reklama

The Elegance of Scent

Linki i komentarze do interesujących stron perfumowych bądź artykułów w sieci
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

turbosnail

Hiper Perfumaniak

The Elegance of Scent

Post22 sierpnia 2018, 17:40 - Śr

Nasz kolega forowy Machiavelli bierze się do roboty i mamy mini-reaktywację bloga "The Elegance of..." w "The Elegance of Scent".
Postanowiłem założyć osobny temat, ponieważ uważam, że - mimo niewielu wpisów i stażu - jest to świetny i bdb rokujący blog perfumeryjny. Szczególnie spodobała mi się wizja stąd: http://theeleganceof.pl/o-blogu/

Dodajcie do ulubionych, czytajcie, wspierajcie, bo uważam że naprawdę warto. Chociażby po wpisach Machiavelli'ego na forum.

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: The Elegance of Scent

Post22 sierpnia 2018, 18:34 - Śr

Fajnie, dzięki za polecenie :)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post22 sierpnia 2018, 18:50 - Śr

Dzięki wielkie Turbosnail. Nie spodziewałem się, że doczekam się własnego wątku i to już na starcie (no dobra... restarcie ;) ).

Mam nadzieję, że znajdziecie wiele ciekawych treści na blogu, a w przyszłości może będziecie go aktywnie ze mną współtworzyli. Pierwsze propozycje gościnnych wpisów już mam, więc prognoza jest dobra. :)

Oczywiście blog blogiem, a ja dalej będę starał się jak najczęściej udzielać na forum i współtworzyć katalog, dostarczając unikalnych (a nie skopiowanych z bloga ;) ) treści.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Lucjan

Moderator

Post22 sierpnia 2018, 19:09 - Śr

Alan - już dawno dodałem zakładkę do Ulubionych.

W GÓRĘ SERCA :!: :idea: :!:

BlueJeans

Moderator

Post22 sierpnia 2018, 19:35 - Śr

Ja również czekam na więcej. I pamiętaj, żebyś nie krępował się wrzucać swoje recki do odpowiednich wątków (mam na myśli linki z bloga).

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post22 sierpnia 2018, 20:46 - Śr

Lucjan, Kuba, dzięki wielkie za wsparcie koledzy. Będę wrzucał do wątków recenzenckich linki ze słowem wprowadzenia, kiedy tylko pojawi się jakaś recenzja. :)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

dragosteadintei

Forumowicz

Post26 sierpnia 2018, 22:01 - N

Z przyjemnością i ja bede śledził życie na twoim blogu.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post26 sierpnia 2018, 23:58 - N

Machiavelli - czytam i doceniam!
Robisz dobrą robotę i na blogu i na forum. Cenię Twoje rzetelne podejście do tematu. Trzymam kciuki ;)
Artur

KrzysiekPL

Forumowicz

Post27 sierpnia 2018, 02:35 - Pn

Zapowiada się ciekawie. Dodaję do zakładek.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post31 sierpnia 2018, 11:29 - Pt

Bardzo Wam dziękuję! Wasze słowa są bardzo motywujące. :)

Tymczasem chciałbym się pochwalić, że nasz forumowy kolega, Kio, już skorzystał z możliwości zamieszczania gościnnie wpisów i opublikował na blogu swoje omówienie segmentu niszowego - w pigułce i na luzie:
http://theeleganceof.pl/2018/08/31/perf ... w-pigulce/

-----
Założyłem też stronę FB bloga. Jeśli więc jesteście aktywni na "twarzoksiążce", a nie chce Wam się regularnie zaglądać na bloga w poszukiwaniu nowości, wystarczy, że polubicie profil, a Facebook już sam Wam pokaże, kiedy opublikuję coś nowego: https://www.facebook.com/TheEleganceofScent/

BlueJeans

Moderator

Post31 sierpnia 2018, 11:33 - Pt

Poszedł like.

kio

Forumowicz

Post01 września 2018, 16:35 - So

Dzięki za udostępnienie. :D

Jestem otwarty na konstruktywną krytykę, która mogłaby mi pomóc przy redagowaniu przyszłych artykułów. Stale poszerzam swoją wiedzę o perfumach i mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie obfitowała w kolejne artykuły na odpowiednim poziomie.
Ostatnio edytowano 02 września 2018, 16:05 - N przez kio, łącznie edytowano 1 raz

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post01 września 2018, 19:53 - So

Macie już stałego czytelnika. Tak więc chęci do pracy życzę. Oby motywacji starczyło na jak najdłużej!

jazon

Forumowicz

Post01 września 2018, 22:53 - So

Jeśli zdjęcie jest Twoje, to przypominasz YSL 8-)
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korków do:
- Loewe Solo Platinum
- Guerlain Homme (w nowej szacie)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2018, 07:44 - Pt

Moi Drodzy, wciąż myślę nad sposobami podwyższenia atrakcyjności i pożyteczności recenzji na blogu. Moim założeniem jest, aby recenzje dostarczały jak najwięcej informacji, ale w jak najprzyjemniejszej formie.
Dziś chciałbym z Wami skonsultować jedną z technik, ponieważ byłaby ona dość angażująca tak samo dla mnie, jak i mojego otoczenia. Dlatego przed wprowadzeniem jej w życie, ciekawi mnie, na ile wartościowe z Waszego punktu widzenia, byłyby uzyskane z niej dane?

Opis Techniki:
1. Podczas testów globalnych proszę wybranych 15-20 osób (w domyśle osób z mojego codziennego otoczenia, ale dobieranych tak aby były to osoby o różnej płci, wieku, środowisku, doświadczenia w kwestiach perfumowych) o podanie 5 pierwszych skojarzeń, które wzbudzają w nich perfumy, jakie właśnie testuję. Nie ograniczam tych skojarzeń w żaden sposób, to mogą być przymiotniki, rzeczowniki, pojedyncze frazy czy też całe sentencje, opisujące lub wartościujące.
2. Zliczam wszystkie skojarzenia i sumuję te które się powtarzają (o ile będą się powtarzały).
3. Na podstawie uzyskanych skojarzeń tworzę chmurę skojarzeń. Byłyby w niej rozpisane wszystkie skojarzenia, przy czym te które powtarzały się najczęściej, byłyby wyróżnione (większa i grubsza czcionka).
4. Chmurę tagów zamieszczam pod koniec każdej recenzji, jako podsumowanie.

Przykład takiej chmury:
Obrazek

Artplum

Mega Perfumaniak

Post16 listopada 2018, 08:36 - Pt

Pomysł interesujący, tylko czy wystarczy Ci zapału do jego realizacji?
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post16 listopada 2018, 13:00 - Pt

Zapał zapałem, ale z czasem to mogą być już kłopoty. Musiałby Alan nic innego nie robić, tylko ankiety sporządzać i potem "chmury" wypuszczać.
Ale jest to bardzo interesujący pomysł.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2018, 15:53 - Pt

Właśnie z tego względu, że jest to dość angażujące (i nie chodzi tylko o mnie, ale głównie o te osoby z otoczenia, które musiałbym angażować regularnie), zastanawiam się, czy wartość informacyjna jest współmierna do wysiłku?

No i pytam o to rzecz jasna Was, bo jako czytelnicy moich i wielu innych recenzji, sami jesteście w stanie ocenić, jaką takie "chmury" miałyby dla Was wartość (w stosunku do pozostałych rzeczy, które czerpiecie z recenzji)? Gdyby miał to być po prostu ciekawy zapychacz to szkoda byłoby mi zachodu tych wszystkich "ankietowanych". Ale jeśli zostanie to odebrane, jako istotna wartość dodana, która może jakoś pomóc odpowiedniej ilości osób, to moim zdaniem gra jest warta świeczki.

Dlatego jestem ciekaw, czy czytacie recenzje raczej dla interesującej "formy", czy szukacie praktycznych informacji? Jaką wartość ma dla Was zdanie otoczenia wobec zapachu? Ile można wynieść z takiej "chmury" relatywnie krótkich fraz? Czy w ogóle jest sens w tak statystyczny sposób "ubierać" perfumy?

Wiem że to pytania, na które nie ma jednej, prostej odpowiedzi. Ale nie o nią mi chodzi. A jedynie o Wasze osobiste zdanie. :)

Mirx

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2018, 16:03 - Pt

Doświadczenie podpowiada, że skuteczna byłaby przesiadka na wideo, a optymalizacja wersji tekstowej. Takie czasy.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2018, 16:05 - Pt

Mirx, czy Ty sugerujesz żebym został "jutuberem"?
Do "polskiego Jeremiego" brakuje mi ok. 15 cm wzrostu, 20 kg mięśni, 4 odcieni bieli zębów i 1 ferrari. :lol:

Następna strona

• Reklama

Powrót do Pachnąca sieć