Teraz jest 02 czerwca 2020, 11:56 - Wt

• Reklama

Alabastrum.net - encyklopedia perfum

Linki i komentarze do interesujących stron perfumowych bądź artykułów w sieci
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Niszka

Administrator

Alabastrum.net - encyklopedia perfum

Post10 grudnia 2011, 13:24 - So

Chciałbym Was zaprosić do odwiedzin mojego najnowszego projektu, o którym już co nieco wspominałem.
http://www.alabastrum.net/pl

Alabastrum.net to encyklopedia perfum, w której znajdziecie wszelkie istotne informacje o interesujących Was zapachach. Strona jest dopiero w fazie testowej, wiele funkcjonalności jest dopiero tworzonych i perfum w bazie jest niewiele, ale czas działa na naszą korzyść i z każdym kolejnym dniem strona powiększa swoją bazę danych i funkcjonalności.

Wiele rzeczy wymaga poprawy, np. wygląd ikonek nut zapachowych. Sporo różnych funkcji, np. oryginalne zdjęcia flakonów, pojawią się w przyszłości. Pracujemy intensywnie nad stroną i mamy nadzieję, że z czasem ją polubicie. :)

Istotną rzeczą jest dla nas poprawność wprowadzanych danych, dlatego np. informacje na temat nut zapachowych nie są kopiowane z podobnych encyklopedii, ale staramy się je pozyskiwać z oficjalnych źródeł.

Niebawem strona powiększy się o dział z recenzjami, w którym to dziale będzie można zapoznać się z recenzjami pisanymi przez współpracujących ze stroną recenzentów, wśród których są m.in Panowie Pirath i Belor (dziękuję, chłopaki!). :)

Rzecz jasna zachęcam do korzystania ze strony i komentowania perfum. Będzie nam bardzo miło jeśli podzielicie się swoimi uwagami odnośnie działania strony - co należy poprawić, zmienić, dodać. Mam świadomość tego, że pracy jest ogrom i że nie wszystko może się podobać, ale intensywnie pracujemy nad tym, aby było jak najlepiej. :)

Zapraszam serdecznie!

pirath

Super Perfumaniak

Re: Alabastrum.net - encyklopedia perfum

Post10 grudnia 2011, 15:07 - So

dla mnie możliwość współpracy podczas tworzenia tego projektu to zarówno przyjemność i zaszczyt... ;)
mam nadzieję, że Alabastrum wkrótce stanie ciekawszą, pełniejszą i przede wszystkim wydawaną po polsku alternatywą dla zagranicznych serwisów poświęconym tematyce perfum...

Niszka

Administrator

Post12 grudnia 2011, 11:37 - Pn

Już trochę poprawiliśmy ikonki nut. Jak sądzicie, jest lepiej? Trzeba będzie jeszcze poprzycinać niektóre obrazki, aby było czytelniej.

http://alabastrum.net/pl/perfumy/joop-homme,69
http://alabastrum.net/pl/perfumy/baldes ... dition,141

belor

Post13 grudnia 2011, 14:18 - Wt

Czy marki i perfumy może dokładać każdy user, czy robicie to odgórnie? Bo na razie bardzo skromna baza jest i sprawia to wrażenie wersji demo?

piotrek

Aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2011, 16:14 - Wt

We Frapinie brak http://www.parfums-frapin.com/fichiers/index.php?page=1006&id_produit=75
Po sukcesie 1697 w wersji Absolu Parfum Frapin wypuscił wersję EdP.

Niszka

Administrator

Post13 grudnia 2011, 17:16 - Wt

Belor - na razie bazę uzupełniam tylko ja. W przeciwieństwie do np. Basenotes, wszystkie dane dodajemy sami, przez co mamy pewność co do zgodności danych ze stanem faktycznym (w Basenotes dane idą w cały świat). Będzie system dla użytkowników, tylko musimy go dopiero opracować, włączając w to moderację. :) Ale nad tym będziemy pracować dopiero w styczniu, kolejka rzeczy do zrobienia jest całkiem spora. :)

Od jutro zabieram się za uzupełnianie informacji o Gucci. Z czasem wszystkie perfumy wzbogacą się również o dokładniejsze opisy. Na wszystko przyjdzie czas, to jest to o czym mówiłem, ogrom bazy do uzupełnienia. :)

Piotrek - uzupełniłem informację o absolucie w profilu 1697, dzięki! http://alabastrum.net/pl/perfumy/frapin-1697,143

piotrek

Aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2011, 17:38 - Wt

A, i jeszcze o 1697. Nie wiem czy davana powinna być tłumaczona jako piołun.
Davana - Artemisia pallens,
Piołun - Artemisia absinthium.

Niszka

Administrator

Post13 grudnia 2011, 18:48 - Wt

Uuups, obiecałem poprawność danych (zawsze i wszędzie), a tu taka gafa! :oops:

Poprawione, dzięki!

Niszka

Administrator

Post13 grudnia 2011, 18:49 - Wt

Swoją drogą wysłałem maila do Frapin z prośbą o oficjalne nuty zapachowe, więc może się coś jeszcze zmienić. :)

belor

Post13 grudnia 2011, 18:51 - Wt

Spoko, dzięki za odpowiedź niszka. Obawiam się, że wzięliście na siebie syzyfową pracę i bez pomocy z zewnątrz i pewnego otwarcia może być problem z rozwinięciem bazy do akceptowalnej wielkości. Ale trzymam kciuki.
Jeszcze tylko informacyjnie strona nie wyświetla się poprawnie na operce, praktycznie nie da się jej używać na tej przeglądarce (a szkoda) - nie działają buttony, rozjechany jest tekst w ocenach (najeżdża na siebie).

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2011, 19:01 - Wt

piotrek napisał(a):A, i jeszcze o 1697. Nie wiem czy davana powinna być tłumaczona jako piołun.
Davana - Artemisia pallens,
Piołun - Artemisia absinthium.

Obie te rośliny to bylice ( absynt) ale z tego co mi wiadomo to to są dwie różne bylice. Oczywiście podobne do siebie jak to w obrębie jednego rodzaju. Nazywanie jednak davany -piołunem nie jest właściwe.( A jaka bylica jest w Sables?)
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

Niszka

Administrator

Post13 grudnia 2011, 19:06 - Wt

W Sables jest bodaj kocanka piaskowa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kocanki_piaskowe

piotrek

Aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2011, 19:10 - Wt

U mnie w Operze też nie są klikalne "Zaawansowane opcje przeglądania".
Jeszcze Frapin. Nie jest dla mnie jasna relacja pomiędzy Absolu a EdP. Na stronie firmy nie ma już nic o wersji Absolu (chyba, że źle szukałem). Chyba na basenotes pisali, że 2 pp. mniej olejków, ale czy to wiarygodne? Czasem są tez przecież różnice w składzie, nie tylko koncentracji. Może firma odpowie i rozwieje wątpliwości.
Trochę może marudzę z tym Frapinem, ale Niszka pisał o wiarygodności ;)

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2011, 19:13 - Wt

Niszka napisał(a):W Sables jest bodaj kocanka piaskowa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kocanki_piaskowe

Gdzieś czytałam ,że w Sables jest bylica, a tu ...kocanka...( też ładnie)
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

Niszka

Administrator

Post13 grudnia 2011, 19:24 - Wt

Dzięki za informacje, jutro będziemy naprawiać dla Opery. Dotąd optymalizowaliśmy stronę tylko dla FF i Chrome. :)

Jeśli chodzi o Frapina to z tego co wybadałem to różnica w Absolu i EDP jest tylko w koncentracji (znalazłem tę informację w jakimś francuskojęzycznym sklepie). Pozostaje czekać na informację od marki, jeśli będą inne nuty, to rzecz jasna doda się Absolu oddzielnie.

Wydaje mi się, że 1697 dostępny w Quality to właśnie Absolu, a nie jak napisali, EDP> Dlatego, że:
1. Został dodany na długo przed premierą EDP.
2. 1697 EDP nigdy nie wyszedł jako 50 ml
3. Cytat z opisu Quality:
Jest to edycja limitowana o numerach od 0001 do 1697. Luksusowa, drogocenna, nowoczesna…

W wersji z numeracją ukazał się tylko Absolu, EDP nie. EDP nie jest limitowany.

4. Cena w Quality 50 ml to 560 zł, tymczasem EDP w zagranicznych perfumeriach kosztuje również ok. 560 zł, ale za 100 ml.

Najprawdopodobniej Quality ma w ofercie właśnie Absolu, a nie EDP. Nuty zapachowe są te same, także wydaje mi się, że różnicy w nutach Absolu i EDP nie będzie.

Przy okazji dokopałem się do kolejnego błędu - na stronie podałem, że Absolu i EDP ukazały się w 2011 roku, tymczasem Absolu jest sprzedawany już od 2010. Jutro to poprawię.

belor

Post13 grudnia 2011, 19:27 - Wt

Podziwiam stopień pedantyczności... godne pozazdroszczenia. Oby tylko forma przeszła w treść :)

Niszka

Administrator

Post13 grudnia 2011, 19:30 - Wt

No ja mam właśnie strasznie pedantyczną naturę. ;-)

Dlatego możecie być pewni, że będę się starał o jak najdokładniejsze dane dla zapachów, włączając w to poprawianie danych dla wcześniej dodanych zapachów.

piotrek

Aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2011, 19:39 - Wt

Niszka napisał(a):Dzięki za informacje, jutro będziemy naprawiać dla Opery. Dotąd optymalizowaliśmy stronę tylko dla FF i Chrome. :)

Jeśli chodzi o Frapina to z tego co wybadałem to różnica w Absolu i EDP jest tylko w koncentracji (znalazłem tę informację w jakimś francuskojęzycznym sklepie). Pozostaje czekać na informację od marki, jeśli będą inne nuty, to rzecz jasna doda się Absolu oddzielnie.

Wydaje mi się, że 1697 dostępny w Quality to właśnie Absolu, a nie jak napisali, EDP> Dlatego, że:
1. Został dodany na długo przed premierą EDP.
2. 1697 EDP nigdy nie wyszedł jako 50 ml
3. Cytat z opisu Quality:
Jest to edycja limitowana o numerach od 0001 do 1697. Luksusowa, drogocenna, nowoczesna…

W wersji z numeracją ukazał się tylko Absolu, EDP nie. EDP nie jest limitowany.

4. Cena w Quality 50 ml to 560 zł, tymczasem EDP w zagranicznych perfumeriach kosztuje również ok. 560 zł, ale za 100 ml.

Najprawdopodobniej Quality ma w ofercie właśnie Absolu, a nie EDP. Nuty zapachowe są te same, także wydaje mi się, że różnicy w nutach Absolu i EDP nie będzie.

Przy okazji dokopałem się do kolejnego błędu - na stronie podałem, że Absolu i EDP ukazały się w 2011 roku, tymczasem Absolu jest sprzedawany już od 2010. Jutro to poprawię.

Zgadza się. W Q. mają Absolu (wiem, bo kupowałem). Do Polski EdP jeszcze chyba nie dotarł :)

Powrót do Pachnąca sieć