Teraz jest 27 listopada 2014, 23:44 - Cz

Jaki bank wybrać?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Autor
  • Wiadomość

mrk.

Jaki bank wybrać?

Post08 sierpnia 2013, 17:25 - Cz

Chcę założyć sobie nowe konto, ale nie mam pewności w jakim banku. W jakich bankach macie konta, jakie banki polecacie? Zależy mi najbardziej na darmowych wypłatach ze wszystkich bankomatów, darmowego prowadzenia rachunku i karty. HELP ;)

ele_gancki

• Ostrzeżenia: 1

Re: Jaki bank wybrać?

Post08 sierpnia 2013, 17:40 - Cz

....
Ostatnio edytowano 29 stycznia 2014, 22:20 - Śr przez ele_gancki, łącznie edytowano 1 raz
"Jedynie ci, którzy doceniają najwyższą jakość, mogą w pełni smakować życie."
Zino Davidoff

lukesho

Post08 sierpnia 2013, 19:12 - Cz

Mam mBank, Getin, Alior Bank i Alior Sync. Sync najlepszy.

dandys

Post08 sierpnia 2013, 22:17 - Cz

Ja mam mBank i Alior - oba są ok.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

tomson69

Post09 sierpnia 2013, 00:56 - Pt

Ja mam w mBanku już z ponad 2 lata i nigdy nie miałem problemów z tym bankiem

mrk.

Post10 sierpnia 2013, 08:33 - So

Postawiłem jednak na AliorSync. Przeglądając inne oferty, wydaje się być najlepszym.
Chętnie wyślę Ci także linka polecającego.

Wybacz, ale zakładałem na szybcika w pracy :)

blazej

Post11 sierpnia 2013, 22:41 - N

Sprawdź wszystkie haczyki. Nordea od maja ma konto Ulubione. Prowadzenie rachunku, przelewy, karta, wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie 0 zł. Bez wymaganych comiesięcznych wpływów i obowiązku płacenia minimalnej kwoty kartą.

Rossi

Post12 sierpnia 2013, 09:12 - Pn

Ja mam mBank i Inteligo. mBank to już nie to samo co kiedyś, a Inteligo sprawdza się bardzo dobrze.
Ostatnio edytowano 13 sierpnia 2013, 11:48 - Wt przez Rossi, łącznie edytowano 1 raz

turbosnail

Post13 sierpnia 2013, 09:47 - Wt

polecam inteligo

mam katar

Post13 sierpnia 2013, 21:29 - Wt

mrk. napisał(a): Zależy mi najbardziej na darmowych wypłatach ze wszystkich bankomatów

BGŻ ma tak, że wypłacasz za darmo wszędzie. Konto za darmo. Kartę dostajesz za darmo, ale pobierają Ci za nią 9 zł mies. Chyba, że zapłacisz tą kartą na kwotę 500 zł +, to wtedy 6 zł za kartę. Plus, dostajesz jeszcze nie wiem dokładnie ile, ale chyba 1 % wartości od miesięcznego wpływu na konto. Wychodziłoby więc, że w praktyce i karta za darmo, jeśli masz regularne wpływy.
Tarło Lucjanów, to wielki dramat w kapsule życia. - Krystyna Czubówna

lukesho

Post13 sierpnia 2013, 21:34 - Wt

Ale widzicie Panowie, zarówno w PKO Inteligo, jak i w BGŻ, trzeba cośtam zrobić, żeby mieć za darmo albo taniej. W Alior Sync nie trzeba spełniać żadnych warunków, żeby mieć kartę za darmo, wszystkie bankomaty za darmo i samo prowadzenie konta za darmo. Co zaś się tyczy 9 zł miesięcznie za kartę - czyste złodziejstwo.

mam katar

Post13 sierpnia 2013, 21:40 - Wt

lukesho napisał(a):Co zaś się tyczy 9 zł miesięcznie za kartę - czyste złodziejstwo.

No niby tak, ale jeśli wpływa Ci miesięcznie przynajmniej 900 zł na konto, to 9 zł za kartę znika. ;) A jeśli więcej, to zyskujesz.

Drugie mam w WBKu i chyba zamknę za jakiś czas. Opłata za kartę raz na 2 lata chyba i to coś koło 40 zł. I miesięcznie za kartę 7 zł przy braku możliwości wypłacania za darmo z bankomatów innych banków. Sprawdzenie salda konta smsem 2 zł, haha, kpina.
Tarło Lucjanów, to wielki dramat w kapsule życia. - Krystyna Czubówna

Meister

Post13 sierpnia 2013, 21:47 - Wt

Można wypłacać też za darmo z KB, bo BzWbk przejął KB. Do tego z Millenium Bank wypłata za 1 zł, także rośnie nam sieć bankomatów :)

Bendigo

Post14 sierpnia 2013, 07:48 - Śr

Ja korzystam z Eurobanku:
- Opłata za prowadzenie konta 9 zł. Przy miesięcznej wpłacie na konto minimum 1500 zł - opłata 0 zł
- Opłata za posiadanie karty 3,45 zł (Visa Electron). Przy łącznej kwocie transakcji bezgotówkowych za minimum 200 zł - opłata 0 zł
- Pozostałe opłaty (przelewy do innych banków, przelewy wewnętrzne - 0 zł)
- Wypłaty z wszystkich bankomatów za darmo
- Aktualne oprocentowanie konta 2,0%
- Zwrot 0,5% kwoty każdej transakcji bezgotówkowej wykonanej kartą debetową

kamolskee

Post14 sierpnia 2013, 08:20 - Śr

To jakie są minusy tego Alior Syncu ? :) Ile tam wynosi oprocentowanie, można tworzyć subkonta z wyższym procentem?

Bo to porównanie z mBankiem, gdzie obecnie jestem miażdży: http://static.sync.pl/video/porownanie_01.html

ps. ktoś przenosił konto z dowolnego banku do Aliora?

kjgeneral

Post14 sierpnia 2013, 08:51 - Śr

Ja przeniosłem. Tzn. ściśle mówiąc kilka lat temu, gdy Alior wchodził na rynek założyłem sobie u nich konto. Wszystkie usługi za 0 zł, tylko miesięczna opłata za kartę 5 zł. Ok., pomyślałem, na to mnie stać. Stopniowo zaczęli dokładać. Najpierw dodatkowe 4 zł za kartę, gdy konto w AlorBanku nie jest Twoim głównym kontem (tzn. gdy nie ma comiesięcznego wpływu min. 2000 zł z tytułu poborów), a potem jeszcze 8 zł za prowadzenie konta (opłata nienaliczana, gdy Alior jest głównym Twoim bankiem). W sumie ostatnie 3 miesiące płaciłem im po 17 zł. Wkurzyłem się i zamknąłem konto, przenosząc do AliorSync. Na razie jest fajnie - żadnych opłat, żadnych wymogów co do wysokości wpłat miesięcznych. Pewnie za jakiś czas, jak już będą mieli satysfakcjonującą liczbę klientów, coś wprowadzą... :?
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1253/

kamolskee

Post14 sierpnia 2013, 08:59 - Śr

No właśnie... chodzą słuchy, że niebawem cashback będzie zlikwidowany, jak osiągną zamierzony pułap klientów. Niedawno wprowadzili nowe obwarowania, ale nadal dużo osób się łapie, więc myślę że jego likwidacja jest nieunikniona. Pamiętam, jak miałem z 7 czy 8 lat konto w mBanku - re we la cja. Do dzisiaj nie jest mi źle, bankomaty euronetu i bzwbk za darmo a jest ich cały ogrom, wpłatomaty euronetu podobnie - chociaż wypłata z wszystkich bankomatów przydałaby się, jednak... jak się nie ma co się lubi, to.. :) Podoba mi się taka niby "lokata" w postaci subkonta eMax - może oprocentowanie nie jest za wysokie, ale zawsze.

A kredytów to nie polecam brać w żadnym banku :) w Mbanku raz wziąłem na szybko (na pół roku) kredyt na kwotę 2000 zł i potem miałem przez to same problemy, ale to inna historia.

xentrix

Post14 sierpnia 2013, 14:44 - Śr

ogolnie ze wzgledu na obniżkę stóp procentowych a tym samym pogorszeniem warunków dla banków , wszystkie banki bez wyjatku wprowadziły zmiany czy to do kont oszczednosciowych , lokat czy zwykłych ROR - oczywiscie niekorzystne dla klientów. Od siebie polecam "DOBRE KONTO" w banku millennium . To konto na ktorym jeszcze mozna zarobic do 50 zł miesiecznie . Jesli ktos dużo paliwa tankuje i robi jednorazowo spore zakupy w marketach spozywczych lub zwykłych sklepach spozywczych a także w aptekach to wtedy może liczyc na zwrot częsci kasy . Teraz warunki sie nieco pogorszyły i zwracają 3 zł od kazdego wydanego 100 zł . Czyli od 100 zł zwracają 3 zł , od 199 tez 3 zł , od 200 zł zwracają 6zł , od np 99 zł "dostajesz fige z makiem". Warunkiem o ile dobrze pamietam jest 1 transakcja karta debetową czyli zwykłą bankomatową , oraz wpływ na konto w ciągu miesiaca 1000 zł ( nie musi to byc wypłata , może to byc np przelew z twojego konta w innym banku). Konto mam tam ponad rok i nie ma żadnych ukrytych "gwiazdek". Jestem zadowolony , bo w ciagu roku uzbierało sie z tego zwrotu dosyc sporo kasy. Polecam.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

xentrix

Post14 sierpnia 2013, 14:56 - Śr

mam katar napisał(a):
mrk. napisał(a): Zależy mi najbardziej na darmowych wypłatach ze wszystkich bankomatów

BGŻ ma tak, że wypłacasz za darmo wszędzie. Konto za darmo. Kartę dostajesz za darmo, ale pobierają Ci za nią 9 zł mies. Chyba, że zapłacisz tą kartą na kwotę 500 zł +, to wtedy 6 zł za kartę. Plus, dostajesz jeszcze nie wiem dokładnie ile, ale chyba 1 % wartości od miesięcznego wpływu na konto. Wychodziłoby więc, że w praktyce i karta za darmo, jeśli masz regularne wpływy.

co do tego 1% to niedawno było , ze od najwiekszego wpływy mogłes dostac max 50 zł miesiecznie zwrotu bez względu skąd ten wpływ jest , teraz natomiast dostaniesz 1 % ale od największego wpływy z tytułu stosunku pracy czyli od wypłaty z zakładu pracy (wpływ pensji/renty jest tez warunkiem otrzymania tej premii , bo to konto sie nazywa "Konto Z PREMIĄ"). Ponadto warunkiem otrzymania premii jest zrobienie płatnosci kartą debetową na 500 zł ( niedawno było 300zł) oraz posiadanie w banku jednego z produktów na kwote minimum 5000 zł czyli np lokata , konto oszczednosciowe lub np. kredyt. Faktem jest ze pomimo tych warunków to niezłe konto, na którym mozna zarobic pare groszy . IM wiecej ktos zarabia tym bardziej sie opłaca, bo opłata za kartę bedzie stała a 1% wpływ (premia) bedzie tym wyższy im wyższa bedzie pensja wpływająca na konto.

dla mnie DOBRE KONTO w Millennium oraz KONTO Z PREMIA w BGZ to dwa najlepsze konta na rynku - bo można na nich zarobić przy spełnieniu drobnych warunków a jesli ktos posiada samochód czy tez jezdzi np raz w tygodniu do marketu na wieksze zakupy oraz ma stały wpływ z tytułu pensji to ich spełnienie nie jest żadnym problemem.
Ostatnio edytowano 14 sierpnia 2013, 15:03 - Śr przez xentrix, łącznie edytowano 1 raz

xentrix

Post14 sierpnia 2013, 15:00 - Śr

kamolskee napisał(a): Podoba mi się taka niby "lokata" w postaci subkonta eMax - może oprocentowanie nie jest za wysokie, ale zawsze.

to po prostu konto oszczednosciowe , kazdy bank ma takie konta....zazwyczaj pierwsza wypłata z takiego konta w miesiacu jest darmowa a kolejne płatne po 5-10 zł bez wzgledu na kwote.

Następna strona

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)