Teraz jest 23 sierpnia 2014, 20:47 - So

Kremy, mydła i akcesoria do golenia

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Autor
  • Wiadomość

aleksander

Re: Kremy i mydła do golenia

Post29 listopada 2012, 17:58 - Cz

Mówimy o Tesco.

aleksander

Post29 listopada 2012, 17:59 - Cz

koorchuck napisał(a):Powąchaj z tubki, albo rozsmaruj na palcach, to się przekonasz.
Tak właśnie robiłem.

xentrix

Post01 grudnia 2012, 09:36 - So

Goban napisał(a):Mówicie o Warsie? Jeśli tak, faktycznie - dziwnie pachnie.

mowili o kremie z tesco , a wars nie pachnie dziwnie tylko w klasycznym oldschoolowym stylu , z kolońskim akcentem . Młodzi tego nie bedą rozumiec...dla nich bedzie to pachnieć dziwnie..
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

aleksander

Post01 grudnia 2012, 11:57 - So

Nie jestem pewien, co na to producent, ale dla mnie Wars , pachnie kwiatem pomarańczy, korzeniami i piżmem.
Czasami, z samego rana, taka mieszanka, bywa przytłaczająca.
Wolę mieć pod ręką także inny krem.

koorchuck

Post01 grudnia 2012, 13:45 - So

xentrix napisał(a):

mowili o kremie z tesco , a wars nie pachnie dziwnie tylko w klasycznym oldschoolowym stylu , z kolońskim akcentem . Młodzi tego nie bedą rozumiec...dla nich bedzie to pachnieć dziwnie..

To ja widocznie jestem inny, bo mam 22 lata i lubię takie klimaty ;)
Mam np. wodę po goleniu Wars, a także Brutal i Hattric.

A co do mydeł i kremów, to chyba znowu zamówię krem Tabac, tylko tym razem u innego sprzedawcy i zdam relację, czy warto.

Goban

Post01 grudnia 2012, 14:28 - So

xentrix napisał(a):

Wg mnie dziwnie, co nie znaczy, że go nie lubię. Wolę jednak Gillette, mam wrażenie, że Wars klei się do ostrzy maszynki, ciężko ją potem wyczyścić.

koorchuck

Post01 grudnia 2012, 18:33 - So

Goban napisał(a):mam wrażenie, że Wars klei się do ostrzy maszynki, ciężko ją potem wyczyścić.

To znaczy, że źle rozrabiasz pianę. Jeśli do tego dołączy się maszynkę wieloostrzową, których teraz większość osób używa, to takie są właśnie efekty.

Goban

Post01 grudnia 2012, 21:26 - So

Możliwe, nawet na tubce jest napisane, żeby rozprowadzić pędzlem, ja nie mam takowego, odpuszczę sobie więc na razie Warsa. :-)

koorchuck

Post01 grudnia 2012, 22:24 - So

Jak byś spróbował golenia kremem lub mydłem z dobrze rozrobioną pianą (najlepiej używać pędzla z włosia borsuka i ubijać w tyglu/miseczce, a nie bezpośrednio na twarzy), to myślę, że zaraz byś wyrzucił do śmieci wszelkiego rodzaju pianki i żele. Piana z nich jest do kitu, słabo spełnia swoją rolę. No ale skoro niektórym to wystarcza, to ok, każdy się goli, jak mu wygodnie.

Goban

Post01 grudnia 2012, 23:18 - So

Możliwe, na razie jednak nie zamierzam próbować - aż tak mi na tym nie zależy w tym wieku. Myślę, że zwykły żel Gillette będzie mi służył jeszcze przez kilka lat, potem zobaczymy. :-)

xentrix

Post01 grudnia 2012, 23:31 - So

koorchuck napisał(a):Jak byś spróbował golenia kremem lub mydłem z dobrze rozrobioną pianą (najlepiej używać pędzla z włosia borsuka i ubijać w tyglu/miseczce, a nie bezpośrednio na twarzy), to myślę, że zaraz byś wyrzucił do śmieci wszelkiego rodzaju pianki i żele. Piana z nich jest do kitu, słabo spełnia swoją rolę. No ale skoro niektórym to wystarcza, to ok, każdy się goli, jak mu wygodnie.

zgadzam sie , zawsze używałem pianek i żeli różnego rodzaju - przerabiałem różne rodzaje Gillette , Nivea , Wilkinson , Loreal a ostatnio zakupilem krem wars i ten z tesco , do tego pedzel ze stojakiem (Insana z Rossmana) za 15 czy tez 18 zł , maszynkę Wilkinson Sword Classic na żyletki za 12 zł i po prostu golenie to bajka ... ( musze tylko jeszcze spróbowac rozrabiac krem w jakims naczyniu ).

Goban

Post01 grudnia 2012, 23:56 - So

Naprawdę? Myślałem, że to sporo droższe. Muszę w takim razie spróbować. :-)

koorchuck

Post02 grudnia 2012, 10:10 - N

Może być droższe, ale na początek do zapoznania z tradycyjnym goleniem zawsze lepiej kupić podstawowe, najtańsze akcesoria, żeby ewentualnie potem nie było szkoda wydanej kasy, jeśli by Ci się nie spodobało. Jedynie na żyletkach nie ma co oszczędzać, choć trzeba testować, co komu najbardziej podpasuje. Mi najbardziej odpowiadają żyletki Feather.

Najtańszy pędzel z borsuka to koszt rzędu 30-40 zł (ja o dziwo znalazłem taki w niedużej drogerii Naturia, nigdzie indziej oprócz sklepów internetowych nie było), ale warto, bo różnica w stosunku do zwykłego włosia jest duża. Z kolei najlepsze pędzle renomowanych marek z włosiem silvertip, to od 250 zł w górę. Maszynka może być najtańsza, byle była z zamkniętym grzebieniem, bo taka jest na początek najlepsza. Po paru dniach, gdy przekonałem się do maszynek na żyletki, kupiłem sobie takie cacko
http://starmann.pl/index.php?action=Wi%EAcej&rec=94&

Do rozrabiania piany nie trzeba od razu kupować specjalnego tygla, wystarczy zwykła, nieduża porcelanowa miseczka.
Krem już masz, więc to tyle. Powodzenia ;)

W ramach instruktażu polecam pooglądać na yt filmiki Geofatboy'a. Koleś ma sklep z akcesoriami do golenia, sam wszystko testuje i pokazuje w przystępny sposób na filmie.

aleksander

Post02 grudnia 2012, 11:42 - N

xentrix napisał(a):musze tylko jeszcze spróbowac rozrabiac krem w jakims naczyniu.
To podstawa dobrej piany.

xentrix

Post02 grudnia 2012, 12:56 - N

aleksander napisał(a):
xentrix napisał(a):musze tylko jeszcze spróbowac rozrabiac krem w jakims naczyniu.
To podstawa dobrej piany.

jak to rozrobic by piana była najlepsza ? ile kremu , ile wody ? możesz jakąs instrukcje zapodac ?

koorchuck

Post02 grudnia 2012, 14:47 - N

Ja to robię w ten sposób, że zanurzam pędzel w wodzie, żeby nasiąkł i nie otrzepując go, robię pianę w miseczce. Trzeba mieć na uwadze, że pędzel z borsuka wchłania więcej wody, ale tyle, ile wchłonie zwykły też powinno wystarczyć. Jeśli nie wystarczy, to po chwili znów go zamocz i ubijaj dalej. Można także zamoczyć wcześniej namydlony pędzel przed samym smarowaniem twarzy, to sprawi, że piana będzie bardziej śliska, ale za to rzadsza.
Ile mydła, czy kremu, to zależy od jego rodzaju i od tego, ile razy chcesz powtarzać golenie. Jedne są bardziej wydajne, inne mniej, każde tworzy nieco inną pianę. Poeksperymentuj trochę, żeby dostosować wszystko do swoich preferencji, to zawsze najlepsze rozwiązanie.
Ostatnio edytowano 02 grudnia 2012, 14:56 - N przez koorchuck, łącznie edytowano 2 razy

aleksander

Post02 grudnia 2012, 14:50 - N

Wody dodaje się małe ilości.
2 - 3 mililitry (na oko).
Ważne żeby była ciepła.

Krem, około 3 - 5 centymetrów.

Po kilku razach, sam wypracujesz sobie proporcje.

Ja lubię jak piana jest rzadka.
Wtedy lepiej mi się goli.

illusion

Post02 grudnia 2012, 17:29 - N

Kupiłem ostatnio polsilvery i nie polecam tego dziadostwa o mało co sobie brody nie wyrwałem :)
Błąd nie leżał po mojej stronie. Pianka (Wars) doskonale ubita.

Obrazek

Jak się skończą Wilkinsony zamawiam Derby :)

xentrix

Post02 grudnia 2012, 17:42 - N

illusion napisał(a):Kupiłem ostatnio polsilvery i nie polecam tego dziadostwa o mało co sobie brody nie wyrwałem :)
Błąd nie leżał po mojej stronie. Pianka (Wars) doskonale ubita.

Obrazek

Jak się skończą Wilkinsony zamawiam Derby :)

a ja ostatnio robiąc porządki znalazłem w domu Polsilvery , które mają ponad 20 lat.. :mrgreen: papier juz cały wyblakły ale goli sie nimi calkiem ok

illusion

Post02 grudnia 2012, 18:04 - N

xentrix napisał(a):a ja ostatnio robiąc porządki znalazłem w domu Polsilvery , które mają ponad 20 lat.. :mrgreen: papier juz cały wyblakły ale goli sie nimi calkiem ok

Zatem jak dostaniesz przesyłke to będziesz miał okazję przetestować te nowe. Czekam na recenzję :)
Następna strona

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn