Teraz jest 24 września 2018, 18:28 - Pn

• Reklama

Ray Ban - czy warto?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Ray Ban - czy warto?

Post09 lipca 2014, 22:14 - Śr

Od dawna poszukuję okularów o kształcie i rozmiarze klasycznych Aviatorów. Kolor ramek złoty, szkiełka - od ciemnobrązowej góry po jasnobrązowy dół. Aktualnie mam takie okulary, ale ich kształt odbiega od prawdziwych Aviatorów. W gruncie rzeczy nie znalazłem nic alternatywnego. Takie Ray Bany http://www.ray-ban.com/poland/sunglasse ... 3132584699 mogę kupić nówki za 395zł. Pytanie, czy warto? Pierwsze co bym zrobił, to starł logo. Nie jestem metkowcem. Zależy mi po prostu na dokładnie takich okularach. Podróbki odpadają, ma być wysoka jakość optyki i filtr UV. Co sądzicie o okularach Ray Ban? Faktycznie wysoka jakość czy 200% opłaty za markę? 4 stówy za okulary to jednak dużo, nigdy nie miałem droższych niż kilkadziesiąt zł, bo jednak to dość wrażliwy sprzęt, łatwy do uszkodzenia na co dzień.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

emera

Perfumaniak

Re: Ray Ban - czy warto?

Post09 lipca 2014, 22:51 - Śr

Też nie jestem metkowcem i uważam, że za modną markę nie warto przepłacać. Okulary z porządnym filterem polaryzacyjnym najdrożej kupiłam za 200zł. A i tak w praktyce okazały się niewygodne w noszeniu i utknęłam z palcem w ...nosie. Bo nawet trudno byłoby je odsprzedać, nie mam paragonu, ani pudełka po nich. A używałam ich sporadycznie, bo nie lubię chodzić w soczewkach kontaktowych (ślepa trochę jestem).
Nie znam się absolutnie na raybanach, ale wierzę, że uda Ci się znaleźć coś zadowalającego w dużo niższej cenie.

IrekFF

Aktywny forumowicz

Post10 lipca 2014, 01:12 - Cz

honoris causa napisał(a):Pierwsze co bym zrobił, to starł logo

to logo przeszkadza?
http://www.fragrantica.com/member/275893/#

czupakabra

Aktywny forumowicz

Post10 lipca 2014, 05:57 - Cz

Logo w RB jest dość dyskretne, z daleka go nie widać ;)
Mam okulary tej firmy i uważam je za produkt bardzo dobry jakościowo, również podejście do klienta jest moim zdaniem bardzo ok. Model ten kupiłem już kilka lat temu (dość klasyczny) i po około dwóch miesiącach uległ on uszkodzeniu. Podczas lotu pękło mi jedno szkło. Bez problemu wymieniono mi na nowe i te użytkuję do chwili obecnej. Praktycznie nie noszą śladów użytkowania. Oczywiście wiele zależy od tego jak je użytkujemy :) .
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

pnd

Forumowicz

Post10 lipca 2014, 07:13 - Cz

IrekFF napisał(a):
honoris causa napisał(a):Pierwsze co bym zrobił, to starł logo

to logo przeszkadza?

Pewnie dlatego, żeby nie być posądzonym o noszenie bryli made in piwnica za 10zł

Sulej

Forumowicz

Post10 lipca 2014, 08:20 - Cz

Sprawdź markę Rodenstock.

GreenEyes

Post10 lipca 2014, 09:03 - Cz

Szukając okularów nawet nie rozważałam marki Ray Ban, mój wybór padł na szkła polaryzacyjne Solano ( 170,00-200,00), ładne oprawki, polaryzacja znacznie poprawia widoczność w czasie jazdy samochodem gdyż eliminuje odblaski, porządne etui jest również istotne gdy okulary są noszone w torebce i innymi ,, bardzo potrzebnymi rzeczami''.
Obrazek

Sopel

Forumowicz

Post10 lipca 2014, 09:23 - Cz

Ja mam Ray Bany, kupiłem je nie dlatego że są aktualnie modne, ale ten model mi się po prostu podobał. Mam COCKPIT 3362, czyli trochę inne od wspomnianych aviatorów, ale lepiej mi pasowały.

Jedyna zaleta wydania większej kasy na okulary, dbam o nie - trzymam w etui, nie siadam na nich i t d :)

rabarbary

Super Perfumaniak

Post10 lipca 2014, 09:28 - Cz

emera napisał(a):A używałam ich sporadycznie, bo nie lubię chodzić w soczewkach kontaktowych (ślepa trochę jestem).

Ja chodzę w słonecznych korekcyjnych, u optyka wybieram odpowiedni model okularów słonecznych (nie mogą być zbyt wygięte) lub same oprawki, wyciągają firmowe szkła i wstawiają korekcyjne, wcześniej zabarwione w wybranym kolorze (brąz, szary, zielony) i stopniu zaciemnienia (do 90%), z dodanymi filtrami jakie się chce.

Polecam Fielmanna, zawsze jest promocja, że całość takich specjalnych słonecznych można mieć za 80 zł przy wybranych oprawkach do 30 zł:

http://www.fielmann.pl/okulary/modne_okulary.php

Albo jak się chce "lepsze" oprawki to cena oprawek/wybranych okularów słonecznych + około 270 zł za szkła korekcyjne, barwienie, filtr.

Ponoć niektóre salony też cieniują to barwienie, ale tam się nie da.

GreenEyes

Post10 lipca 2014, 09:32 - Cz

...
Ostatnio edytowano 10 lipca 2014, 18:20 - Cz przez GreenEyes, łącznie edytowano 1 raz

honoris causa

Post10 lipca 2014, 17:18 - Cz

Sulej napisał(a):Sprawdź markę Rodenstock.

http://www.optykaworld.pl/designer-sung ... 37015.html

Wątpliwa okazja, a i kształt zupełnie inny ;)
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

lichu

Post10 lipca 2014, 17:25 - Cz

Jeśli mają być markowe i dyskretne polecam persola
http://www.persol.com/poland/

jakub

Forumowicz

Post10 lipca 2014, 18:50 - Cz

Posiadam RB i sobie chwalę. Z tańszych mogę polecić https://okularypolaroid.pl/index.php. Sporo znajomych tam kupiło i nikt nie narzekał.

emera

Perfumaniak

Post10 lipca 2014, 20:59 - Cz

rabarbary napisał(a):Ja chodzę w słonecznych korekcyjnych, u optyka wybieram odpowiedni model okularów słonecznych (nie mogą być zbyt wygięte) lub same oprawki, wyciągają firmowe szkła i wstawiają korekcyjne, wcześniej zabarwione w wybranym kolorze (brąz, szary, zielony) i stopniu zaciemnienia (do 90%), z dodanymi filtrami jakie się chce (...)
Popełniłam kiedyś taki zakup. Oprawki wydawały się być bardzo fajne z jasnymi szkłami, ale po zamontowaniu ciemnych szkieł wyglądałam w nich jak z matrixa. Nie zmarnowały się, bo założyłam do nich zwykłe szkła korekcyjne i przez jakiś czas w nich śmigałam. Oraz cierpię na zabawną przypadłość- jak chodzę w ciemnych okularach, to jestem głucha :D .

jarkos30

Forumowicz

Post11 lipca 2014, 11:30 - Pt

Mam dwie pary vintażowych r.b. produkowanych jeszcze w USA , i bardzo sobie chwalę .
Czy warto ? to już zależy od zasobności kieszeni i czy takie okulary naprawdę Ci się podobają.
Na korzyść tej marki przemawia fakt że jej kultowe modele nigdy nie wychodzą z mody.
Sam będę teraz polował na wymieniane w temacie parsole w dobrej cenie .

biaggi0303

Post11 lipca 2014, 14:07 - Pt

poszukaj czegos w Carrerach, jak dla mnie mega kozackie! :)

maciuch2

Aktywny forumowicz

Odp: Ray Ban - czy warto?

Post15 lipca 2014, 22:25 - Wt

Soczewek RB, nie ma co porównywać z Solano, Carrera to również nie ten poziom. Szczególnie jeżeli mówimy o soczewkach mineralnych, ciężko w tej cenie znaleźć cos równie dobrego.
Persol, tak jak najbardziej, świetne okulary, jakość ponadprzeciętna.
Co do cen, to nie liczył bym na oryginalne RB w cenie 400pln, najtansze modele w zakupie dla salonów optycznych to 270 netto, Luxottica taniej nie sprzedaje. Kupno RB w sieci w dobrej cenie = 99% fake. Zresztą wystarczy zadzwonić do dystrybutora(Luxottica, Kraków) czy sprzedawca ma umowę dystrybucyjna na teren RP, czy ma "import prywatny". ;)

jarkos30

Forumowicz

Post16 lipca 2014, 10:20 - Śr

Z tymi podróbkami rzeczywiście trzeba uważać.Chociaż jeśli trafia sie pewne oryginały to może być okazja , ja kupiłem dwie pary używek w stanie bardzo dobrym w cenie trzystu złotych za parę zważywszy że są to okulary produkowane jeszcze w stanach (rb od dawna wykupili włosi i klepią produkcję albo w europie albo chinach , gdzieś wyczytałem że parsol i rb to teraz ta sama firma to znaczy jeden właściciel ) , to może być jeszcze udana lokata kapitału zresztą przyjemność z noszenia też.

honoris causa

Re: Odp: Ray Ban - czy warto?

Post16 lipca 2014, 21:29 - Śr

maciuch2 napisał(a):
Co do cen, to nie liczył bym na oryginalne RB w cenie 400pln

Za 395zł są w Fielmannie.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

maciuch2

Aktywny forumowicz

Odp: Ray Ban - czy warto?

Post17 lipca 2014, 13:49 - Cz

To warto. Cena bardzo dobra. Warti poszukac jeszcze takich z szklanymu soczewkami.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)