Teraz jest 19 listopada 2018, 19:28 - Pn

• Reklama

Mancera - Roses Vanille

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Mancera - Roses Vanille (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
38%
4 - Dobry
2
25%
5 - Bardzo dobry
3
38%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Mancera - Roses Vanille

Post13 kwietnia 2015, 17:54 - Pn

Roses Vanille marki Mancera to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Roses Vanille został wydany w 2011 roku. Nutami głowy są nuty wodne i cytryna; nutami serca są róża i cukier; nutami bazy są cedr, wanilia, cukier i białe piżmo.

Obrazek

Wziąłem 5 ml na testy, bo skusiły mnie smakowite nuty. Niestety dla mnie, zapach wybrzmiewa strasznie damsko i wącham go jedynie w domowym zaciszu - na test globalny się nie odważę. Roses Vanille to niezbyt odkrywczy miks róży i wanilii, solidnie dosłodzony cukrem. Czy jest przesłodzony? Nie. Czy jest nienoszalny? Absolutnie nie. Myślę, że płeć piękna śmiało może go nosić w chłodniejsze wiosenne/jesienne dni. Parametry: raczej niezłe, projekcja po 2 godzinach znacznie gaśnie, zapach czuć jednak do 7-8 godzin bez większych problemów przy standardowej aplikacji.
Dodam jedynie, że mojej dziewczynie totalnie nie podszedł - powiedziała, że ma w sobie coś irytującego. Szkoda, bo chciałem Jej dać odlewkę, ale skoro nie chce, to sam będę skrapiał nadgarstek co jakiś czas ;)
Ponadto, po 2-3 godzinach pojawia się pewna nuta, którą czuję też w Gold Intensive Aoud od Mancery. Jeszcze tego nie nazwałem, ale podobieństwo na pewno jest. I to podobieństwo niekoniecznie mi pasuje, bo ta nuta trąci jakąś gumą balonową... Na chwilę obecną w ankiecie wystawiłbym 4, z możliwością awansu na 5.

lukesho

Moderator

Re: Mancera - Roses Vanille

Post19 lipca 2015, 20:16 - N

Muszę nieco poprawić swoje stanowisko w kwestii parametrów. Trwałość wynosi nawet 12 godzin, a sam zapach czuć wyraźnie przez 7-9. Po 6 godzinach od aplikacji brat powiedział, że fajnie pachnę. Globalnie miałem właśnie Roses Vanille, a na ręce psiknąłem pół godziny wcześniej oryginalnymi TF Tobacco Oud i Oud Fleur. Tomy Fordy niestety nie zostały docenione w porównaniu z Mancerą ;) Co najciekawsze, mi samemu zapach zaczął się nawet podobać - i stało się to zanim dostałem za niego komplement ;) W ankiecie wstawiam piąteczkę.

Szarada

Post19 września 2015, 13:56 - So

Akurat Roses Vanille to zapach, za który dostaję komplementy za każdym razem, jak go nałożę. Muszę przyznać, że na początku to było dla mnie wręcz onieśmielające, bo żaden inny z moich zapachów nie wzbudza aż takiego poruszenia (chociaż ostatnio pojawił się konkurent ;)). Wielu ludzi twierdzi, że dostają za RV komplementy, więc coś w tych perfumach musi być, co się podoba.

Trwałość i projekcja są porażające, ale to lubię, w przeciwieństwie do anemicznych parametrów większości dzisiejszych zapachów. Daję solidne 5.

beyza

Post11 października 2015, 16:33 - N

Nadmiar cukru w cukrze, dodatkowo zanurzonego w wanilii na mojej skórze sprawia, że wyczekane, wymarzone RV pachną na mojej skórze banalnie, przypominając wszechobecne Si Armaniego. Konfitura różana jest do bólu słodka, przez co moje skojarzenia z syntetyczna porzeczka z Si są po prostu nieuniknione.

Na plus zaliczam mimo wszystko jakość składników, nie jest to może wysoka półka, ale RV trzymają się z dala od celebryckich tworów za 3 grosze.

iwonka

Post27 marca 2018, 12:32 - Wt

Kupilam odlewke z powodu intuicji , ze moze ta wanilia mnie urzeknie ! Nie urzekla, za to roza gra tu glowna role, wręcz porazającą .Cukier i to taki przypalony , drazni nieco moje kubki smakowe , bo chce mi sie jesc a nie pachniec ! Poza tym cos mnie w nich drazni taki mocny oudowo-pizmowy ciezki zwierzecy zapach. Nie zauroczyl mnie, projekcja mocna , kilkugodzinna , ale bez ogonka , ktory zostawia wspomnienie po posilku, raczej męczy watrobe i wzbudza niestrawnosc! Dobrze ze nie wzielam calej butelki ! :roll:

Aneta

Post01 października 2018, 22:21 - Pn

Słodyczy tu faktycznie sporo, choć sam zapach przyjemny i zawsze wzbudzał zainteresowanie w pracy
"Czym pachniesz" Jeden z niewielu zapachów ,którego nie musiałam dopsikiwać w ciągu dnia bo trzymał się skóry powyżej 8 godzin. Codziennie używanie mogłoby mnie zmęczyć okrutnie ,więc używałam okazyjnie ale widać i "od czasu do czasu" dość szybko mi się znudziło i poleciało... :D

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie