Teraz jest 18 października 2018, 05:56 - Cz

• Reklama

Etro - Vetiver EDC

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Etro - Vetiver (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
2
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Biral

Perfumaniak

Etro - Vetiver EDC

Post09 października 2011, 21:29 - N

Od dwóch godzin testuje najnowszy nabytek, który przykuł moją uwagę podczas poszukiwań perfum bazujących na wetiwerze. Etro przeszedł na ciemna stronę mocy. To najbardziej korzenny, ale nie w sensie orientalnym, wetiwer jaki spotkałem. Nie jest ugładzony i pudrowy jak piękny Guerlain. Od samego początku czuć ziemiste nuty korzeni wetiwerii i jak na razie przy tej ziemi zostajemy. Jest ostro i świeży. Niezbyt czuję dużą projekcję, ogonka raczej nie ma, ale przy skórze jest ciągle niesamowicie intensywny. W ciągu tych dwóch godzin nie zauważyłem radykalnych zmian w zapachu, ale z tego co czytałem, jest on dosyć jednostajny. W tym wypadku jest mi wszystko jedno. Jest piękny.

RayFlash

Super Perfumaniak

Re: Etro - Vetiver

Post28 września 2012, 13:20 - Pt

Surowy, ziemisty, suchy wetiwer. Niemalże dymny. O lekkim orzechowym odcieniu. Bez zbędnych ozdobników. Piękny!

Trwałość jest bardzo dobra, co zaskakuje, zważywszy na to, że mówię o wersji EdC.

Ode mnie gruba "piąteczka".

(Myślę, że Generał powinien się zainteresować. ;) )

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 września 2012, 13:34 - Pt

Jest to wetiwer bliższy Encre Noire swoim klimatem czy to zupełnie inna droga?

RayFlash

Super Perfumaniak

Post28 września 2012, 13:41 - Pt

Jest dość bliski EN, bo pozbawiony cytusów np., ale jest dużo mniej poskromiony i ugładzony. Myślę, że fan EN w zetknięciu z Vetiverem Etro mógłby być nieco skonfundowany, ale fan wetywerii będzie zachwycony.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post28 września 2012, 15:45 - Pt

A skąd masz próbkę?

RayFlash

Super Perfumaniak

Post28 września 2012, 16:00 - Pt

Mam flaszkę. Z eBaya. :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post01 października 2012, 00:26 - Pn

zolt napisał(a):Jest to wetiwer bliższy Encre Noire swoim klimatem czy to zupełnie inna droga?

Wiesz co, po porównaniu i zastanowieniu muszę stwierdzić, że Etro jest znacznie lepszym wetiwerowcem od Encre, choć - jak mówiłem wcześniej - może okazać się mniej przystępny, a bardziej wymagający.

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 października 2012, 17:28 - Pn

Jeszcze bardziej "trudny" od Encre? Hmmm, brzmi ciekawie.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post01 października 2012, 19:55 - Pn

Moim zdaniem, Encre nie jest trudny w ogóle. Może być zaskakujący dla kogoś, przyzwyczajonego do typowych, mainstreamowych wodniaków czy słodziaków, ale generalnie to zgrabnie skrojone pachnidło. Vetiver Etro zaś to żywioł, natura. Jest surowy i nieprzewidywalny, choć wcale nie groźny. :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post03 października 2012, 20:11 - Śr

Ten zapach zdaje się powoli urastać do rangi mojego ulubionego wetiwerowca. To wetiwer, jaki lubię: nie poskromiony, świeży i okraszony cytrusami, lecz suchy, dymny i nieokrzesany.

(Lubię z nim polecieć na całość (8 strzałów minimum), co dzisiaj okazało się dla mnie zgubne: dziewczyna powiedziała, że brzydko pachnę. :twisted: )

Bach_rules!

Perfumaniak

Post08 lutego 2013, 10:28 - Pt

A może by w tytule umieścić dodatkowo informację, że to EDC. Bo chyba wszyscy piszący tę wersję mają na myśli. Istnieje w ogóle Etro Vetiver EDT?

Niegdyś z zazdrością czytałem opisy Ray'a, dziś sam jestem szczęśliwym posiadaczem flakonu. Szczęśliwym, bo uważam Etro Vetiver z bardzo dobrą, lekką, a przy tym szorstką wersję perfum na wetyweryczny temat. To EDC, więc nie ma co oczekiwać cudów wielogodzinnej trwałości czy szalonej projekcji, ale jest nieźle przynajmniej przez pierwsze 4 godziny. Zresztą obfitsza aplikacja (z 8 strzałów się należy, atomizer nie daje obfitych chmur) nieco poprawiają parametry użytkowe.

Nawiązując do wypowiedzi kolegów, zgadzam się, że jest wytrawnie, szorstko, ziemiście, ale przy tym dziwnie lekko, zapach mnie nie przytłacza, absolutnie nie jest trudny, przynajmniej dla wielbiciela wetywerii. Stosuję często z lubością 8-)

EDIT: Jeszcze jedno. Mimo deklaracji ETRO, że ich zapachy to uniseksy, uważam ich Vetiver EDC za stricte męski zapach.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post08 lutego 2013, 18:23 - Pt

kjgeneral napisał(a):A może by w tytule umieścić dodatkowo informację, że to EDC. Bo chyba wszyscy piszący tę wersję mają na myśli. Istnieje w ogóle Etro Vetiver EDT?

(...)

Jak najbardziej istnieje EDT. EDC to stara wersja zapachu. Podobno EDT jest nieco mocniejsze i trwalsze. Dla mnie niestety EDC to wielkie rozczarowanie. Zbyt wiele od niego oczekiwałem. Ja wiem, że to EDC. I to jest właśnie problem... Ogólnie to ładna, surowa interpretacja wetywerii. RayFlash kiedyś napisał, że czuje w nim orzechową nutę. Potwierdzam. Gdyby tylko chciał pachnieć 2x mocniej... :?
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Bach_rules!

Perfumaniak

Post08 lutego 2013, 20:01 - Pt

fqjcior napisał(a):Jak najbardziej istnieje EDT.

Do dostania/wypróbowania... No właśnie, gdzie?

Ja już kiedyś pisałem, że dla mnie optymalna trwałość zapachu, to 6-8 h. 12-godzinni mocarze są może i godni podziwu, ale dla mnie zbyt męczący. Dlatego nie przeszkadza mi krótki żywot Etro Vetiver EDC na skórze, przynajmniej mam okazję w ciągu dnia zmienić pachnidło ;)

fqjcior

Post08 lutego 2013, 20:33 - Pt

kjgeneral napisał(a):
fqjcior napisał(a):Jak najbardziej istnieje EDT.

Do dostania/wypróbowania... No właśnie, gdzie?

A choćby i tu: http://www.ebay.de/itm/ETRO-Profumi-VETIVER-100ml-EDT-Eau-de-Toilette-/290833764962?pt=DE_Beauty_Parfum_Herrenparfum&hash=item43b70b1262#ht_3077wt_1139

Wraz ze zmianą z EDC na EDT wzrosła też katalogowa cena. Podobnie zresztą było z Patchouli tej samej marki, a być może i z pozostałymi, bo niedawno na forum Bassenotes wyczytałem, że kiedyś Etro miało tylko EDC w ofercie. Później dokonali zmian.

kjgeneral napisał(a): Ja już kiedyś pisałem, że dla mnie optymalna trwałość zapachu, to 6-8 h. 12-godzinni mocarze są może i godni podziwu, ale dla mnie zbyt męczący. Dlatego nie przeszkadza mi krótki żywot Etro Vetiver EDC na skórze, przynajmniej mam okazję w ciągu dnia zmienić pachnidło ;)

Ależ ja uważam podobnie - 8-9 h to idealna trwałość. Jednakowoż mi w Vetiver EDC przeszkadzała głównie rachityczna projekcja...Trwałość była niezgorsza - ok. 6 godzin.

Bach_rules!

Perfumaniak

Re: Etro - Vetiver EDC

Post08 lutego 2013, 21:22 - Pt

A Waćpan próbował EDT? Bo w ciemno za taką cenę nie wezmę. Zresztą poczekam, aż zużyję EDC, - specjalnie długo nie trzeba będzie czekać, przy częstej i obfitej aplikacji (po 8 strzałów). A projekcja krótka, fakt. Ciekawe, czy EDT jest inny (lepszy?) pod tym tylko względem, czy zmieniła się też kompozycja zapachu?

fqjcior

Post08 lutego 2013, 21:32 - Pt

Niestetym nie próbował tej mikstury, ale jednakowoż gdyby okazja nastała, skorzystałbym z niej skrupułów wielkich nie mając, aczkolwiek ceny piękniejszej wypatrując. :lol:

Vexovoid

Forumowicz

Post10 października 2018, 20:30 - Śr

Odkopuję temat!
Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z tymi perfumami w koncentracji EDT?

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex