Teraz jest 10 grudnia 2018, 22:34 - Pn

• Reklama

Zakola i siwienie.

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

mike

Forumowicz

Re: Zakola i siwienie.

Post18 maja 2015, 21:28 - Pn

Mateusz84 napisał(a):Jako profilaktykę w walce z łysieniem polecalibyście vichy dercos aminexil, czy neogenic?
oczywiście ampułki,szampony itd od vichy

Dercos bardzo dobry polecam szampon bardzo fajnie ogranicza wypadanie włosów. Aminexil w ampułkach jak chcesz mieć taniej to polecam Renaxil ma dokładnie ten sam składnik, a kosztuje znacznie taniej. Jest nawet teraz w dobrej cenie na iPerfumy zamówiłem sobie wczoraj 2 sztuki :) Z kolei neogenic jest niewiele lepszy, za to znacznie droższy od aminexilu. Negenic powoduje odrost meszku (baby hair) w miejscach wyłysiałych, jednak nic więcej z tego meszku nie będzie tzn. nie wyrośnie normalny długi włos. Tańszą alternatywą dla neogenic jest serioxyl. Oba mają w składzie ten sam składnik stemoksydynę. Zarówno Renaxil jak i serioxyl jest dokładnie tego samego producenta co ampułki vichy, a więc firmy Loreal.

Polskie marki też są całkiem w porządku można polecić firmy radical oraz seboradin. Seboradin moim zdaniem najlepsze ampułki to FORTE MEN. Radical też ostatnio wprowadził jakieś ampułki specjalnie dla mężczyzn, ale ich jeszcze nie testowałem.

Aha i taka mała uwaga ampułki i szampony mają sens przy regularnym stosowaniu. Niewiele pomoże 1 opakowanie raz na rok przez 2 tygodnie. Takich kuracji potrzeba robić co najmniej kilka razy na rok. Szampon oczywiście codziennie. Do tego jakieś witaminy dla włosów np. VITAPIL.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post30 maja 2015, 09:18 - So

Teraz żałuję, że też nie kupiłem więcej. Jaka jest różnica między:
Renaxil Anti-Hair Loss Treatment, Light Hair Loss vs Renaxil Anti-Hair Loss Treatment, Advanced Hair Loss?

mike

Forumowicz

Post01 czerwca 2015, 08:56 - Pn

Czerwony ma dodatkowy składnik filtr przeciwsłoneczny i jest przeznaczony dla facetów z dużymi partiami wyłysiałej skóry, aby filtr mógł ją chronić przed słońcem. Nie wiem czemu nazwali jedną wersję niby do umiarkowanego wypadania, a drugą do zaawansowanego. Obie wersje zawierają dokładnie ten sam składnik aktywny tzn. aminexil w stężeniu 1,5% takim samym jak w ampułkach vichy dercos. Kupuję co się trafi taniej najczęściej jednak widać taniej wersję czerwoną z filtrem, tej niebieskiej jest mało na rynku nie wiedzieć czemu.

Stosuję Renaxil już trzeci tydzień i powoli widać efekty. Włosy są bardziej silne mocniej trzymają się na głowie nawet jak szarpnę to nic nie wyleci. Meszek, który był w partiach przerzedzonych wzmógł swój porost i też jakby go więcej zaczyna się robić. Skóra głowy też w dobrej kondycji zadbana wypielęgnowana ukojona. Fajnym efektem jest również kosmetyczne działanie na włosy, które dzięki polimerom są optycznie pogrubione i sprawiają wrażenie jakby ich było więcej. Zobaczymy jak będzie dalej.

Napiszę jeszcze, że na opakowaniu jest instrukcja, aby robić 4 przedziałki i na każdy przedziałek aplikować 5 pompek produktu. Uważam, że to stanowczo za dużo, nie potrzeba tyle. Ja w sumie specjalnie dla tej kuracji obciąłem się na krótko. Daję jedną pompkę na palec i maczam aplikatorem masując poszczególne partie głowy. W ten sposób zużywam tylko 6 pompek, przy czym nie smaruję calej głowy, a jedynie zakola oraz od czoła do prawie samego czubka głowy, a więc miejsca najbardziej zaatakowane łysieniem i podatne na przerzedzenia. Robię to rano po każdym myciu włosów. Potem wieczorem daję jeszcze 1-2 pompki już tylko na miejsca najbardziej przerzedzone zakola i początek linii czoła. Dzięki takiemu w sumie ekonomicznemu stosowaniu zostało mi jeszcze jakieś 70% płynu :D Producent mówi o 6 tygodniowej kuracji, ale u mnie już teraz widać, że starczy tego na o wiele dłużej. Jak dla mnie fantastyczna alternatywa wobec drogich ampułek vichy. Cena śmieszna i starcza na dłużej, a składnik dokładnie ten sam.

Hann

Forumowicz

Post27 czerwca 2015, 16:56 - So

Ja od roku używam loxon 2% tylko na zakola. Efekt jest, ale mógłby być lepszy. W miejscu stosowania sprayu pojawiły się włoski, ale są bardzo cienki i jest ich może z kilkanaście, a to za mało, aby pokryć skórę. Może przejdę się do dermatologa, żeby mi przepisał loxon 5%, bo ten jest na receptę.

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 października 2017, 11:29 - Wt

DX2 działa? Nie na mnie i moich znajomych. Zwykły efekt placebo jak już. Coraz więcej powstaje takich produktów, szczególnie widać to na allegro - janusze biznesu wybierają sobie target np. "łysiejący faceci" i już w opisach aukcji stosują zabiegi socjotechniczne: "100% skuteczności na siwienie, wypadanie włosów" itd.

Jedyne co mi w miarę pomaga to suplementacja cynkiem, Dercos i środki o podobnym skłądzie o których pisał Mike oraz... mezoteriapia igłowa - jakieś tam efekty były, ale cudów w postaci przyrostu nowych włosów nie ma, wiec biorąc pod uwagę koszty zabiegu wg mnie nie warto (lepszy już byłby przeszczep).

edit: moderacja czujna chyba :) bo już nie widzę wpisu o dx cośtam.

xentrix

Super Perfumaniak

Post25 października 2017, 17:58 - Śr

fryzjerka mi mówiła ostatnio ,żeby nie kupować tych szamponów , bo one nic nie dają a do tego jest ryzyko ,że włosy beda zabarwione na rudy kolor...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

wolfmark

Forumowicz

Post28 października 2017, 22:06 - So

Na mądrej głowie włos się nie trzyma. A tak na poważnie zakola są w modzie, specyfiki typu loxon może pomogą na samym początku zobaczysz marny wzrost, a następnie włosy bardzo osłabną z powodu na długie stosowanie.Kiedyś interesowałem się tym tematem i było kilka przypadków gdzie podczas długiego stosowania efekt był wręcz odwrotny. Jude Law ma zakola a gościu dalej przystojny ;)
......

Kasę którą wydasz na loxon wydaj na perfumy 8-)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post11 stycznia 2018, 11:57 - Cz

Najlepszy sposóba na zakola:

Obrazek

Polecam ;)

Ispanito

Post11 kwietnia 2018, 09:49 - Śr

Słuchajcie a czy ktos może zapisał sie na zabieg dermapenem? Czytałem, że w przypadku łysienia andrgenowego jeśli jeszcze nie są zniszczone wszystkie cebulki włosowe to taki zabieg możę przynieść dobre efekty działania. Moze macie jakieś doświadczenia? Włosy się po nim wzmacniają? A może zaczynają odrastać? http://i-medycyna.pl/na-czym-polega-zabieg-dermapen/
Ostatnio edytowano 15 maja 2018, 11:41 - Wt przez Ispanito, łącznie edytowano 1 raz

cellow137

Forumowicz

Post18 kwietnia 2018, 13:42 - Śr

Dermapen? To chodzi Ci o mezoterapie? Ja jestem w trakcie kuracji, ale trycholog nie używa dermapenu tylko po prostu zwykłą igłe. Jestem póki co po 2 zabiegach, (pierwszy 7 tygodni temu, docelowo ma być 10) dodatkowo loxon 2% i dieta bogata w różne minerały i witaminy i efekty jak na 7 tygodni są super, dużo babyhair i nowe włoski na zakolach i poniżej linii włosów, wiec ciekawi mnie jak to będzie wyglądało za pare miesięcy, bo obecnie nooo... :lol:
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn