Teraz jest 19 lutego 2018, 04:42 - Pn

• Reklama

Soczewki kontaktowe, okulary, itp.

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Soczewki kontaktowe, okulary, itp.

Post16 listopada 2017, 15:26 - Cz

Czy próbował ktoś Biofinity Energys ? Podobno nie ma w nich efektu suchego oka nawet po 8h pracy przy komputerze. Niestety są 2x droższe niż te które używam (biofinity) i nie chciałbym kupować w ciemno.
Wyznawca Black Cube.

honoris causa

Post16 listopada 2017, 22:37 - Cz

Akurat kupiłem 2 opakowania Acuvue. Jak zaczekasz trochę to mogę je kupić, przetestować i dam znać.
Poszukuję próbek:
Black Pepper - CdG
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

kamolskee

Post16 listopada 2017, 23:24 - Cz

Dzięki, no zobaczymy, może będę jednak pierwszy jak na czarny piątek będzie wysylka za friko ;)
Wyznawca Black Cube.

Antykozak

Post29 grudnia 2017, 18:25 - Pt

Noszę od kilku lat Air Optix Aqua (Alcon), z których jestem coraz mniej zadowolony i szukam jakiegoś zamiennika. Optixy nie są złe, ale mocno wysychają po kilku godzinach pracy przy komputerze. Co do płynów, przetestowałem ich wiele i najbardziej lubię Biotrue (Bausch and Lomb), tak samo krople, po wielu niezadowalających mnie produktach znalazłem Hylo-Comod (Ursapharm), które polecam.

Chyba spróbuje Biofinity Energys w trybie dziennym, gorzej jak mi się spodobają, a CooperVision rzeczywiście ograniczy dystrybucję soczewek na terenie Polski (krążą takie informacje).
Wieczorem zlatują się ptaki, siadają na drzewie życia.

kamolskee

Post29 grudnia 2017, 19:54 - Pt

Zaczynałem od Accuve, potem Air Optixy. Szczególnie te drugie używałem naprawdę krótko, bo efekt suchego oka miałem już po godzinie. Zaś Accuve były "dwutygodniowymi" a po 6h już mnie "uwierały" więc cenowo tak sobie a jakościowo nie najlepiej.

Dopiero biofinity okazały się akurat dla moich oczu idealne. Z czasem stwierdzam że cena/jakość to najlepszy stosunek dla nich. Ale jak mam być szczery, też nie jest idealnie bo po 8h pracy odczuwam już lekki dyskomfort a im bliżej końca miesięcznego trybu noszenia tym gorzej (najlepsze są pierwsze 2 tyg). Te energys są obiecujące, ale na razie dla mnie cena niezadowalająca i czekam też na opinie innych.
Wyznawca Black Cube.

Antykozak

Post10 stycznia 2018, 23:18 - Śr

Jestem po pierwszych testach (noszonych w trybie dziennym) Biofinity (zwykłych, nie Energys) i na tą chwilę uważam, że biją na głowę Air Optixy. Już po wyjęciu z opakowania wydały mi się jakieś delikatniejsze, te deklarowane 15% różnicy w uwodnieniu (w porównaniu do Optixów) czuć i widać gołym okiem. Ciekawe jak będą leżeć w drugiej połowie miesięcznego okresu użytkowania, ale jak na razie jestem bardzo zadowolony (mogę się w nich zdrzemnąć, wstać, tyle co wpuścić krople nawilżające i dalej funkcjonować bez żadnego dyskomfortu, co w przypadku Air Optix było niemożliwe). BTW Biofinity mają o 0,2 mm mniejszą średnice, ale nie wydaje się to w niczym przeszkadzać.
Wieczorem zlatują się ptaki, siadają na drzewie życia.

ŁukaB

Forumowicz

Post15 stycznia 2018, 10:51 - Pn

Gdzie tanio kupujecie soczewki kontaktowe? Chodzi mi w głównej mierze Biofinity.

Legato

Forumowicz

Post20 stycznia 2018, 21:02 - So

Tak nawiązując do ogólnego tematu ale z drugiej strony. Czy ktoś z Was zdecydował sie na laserową korekcję wzroku ? Jakies uwagi, spostrzeżenia ? Bardzo solidnie ostatnimi czasy zastanawiam sie nad owym zabiegiem.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)