Teraz jest 14 listopada 2018, 18:36 - Śr

• Reklama

Lalique - White

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Lalique - White (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
1%
2 - Słaby
3
1%
3 - Przeciętny
30
13%
4 - Dobry
51
22%
5 - Bardzo dobry
118
51%
6 - Genialny
26
11%

Liczba głosów : 230

• Autor
  • Wiadomość

Czarny2

Forumowicz

Re: Lalique - White

Post07 czerwca 2017, 20:12 - Śr

Co do tego pieprzu na mnie nie wyczuwam go ani odrobinę i jestem ciekawy jak się komponuje z cytrusami. Ale może to wynika z mojej skóry na, której, nie ważne ile go jest, nigdy nie jest wyczuwalny moja skóra zawsze zabija całkowicie nutę pieprzu.

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 czerwca 2017, 20:16 - Śr

U mnie dla odmiany jest praktycznie sam pieprz :-)

nemo007

Forumowicz

Post07 czerwca 2017, 20:38 - Śr

a dla mnie to popieprzony sok z cytryny;). Fajne, orzeźwiające perfumy, świetne np na rowerową wycieczkę w lato:).

tomek1906

Forumowicz

Post07 czerwca 2017, 22:08 - Śr

po tescie w D bylem zachwycony
odebralem kilka dni pozniej przesylke z flakonem.. nie wiem czy felerny zakup bo przez godzine czulem na sobie krem cytrynowy potem juz nic. oddalem, ale jeszcze pewnie wroce kiedys :)
zreszte kupie jeszcze odlewke i sprawdze od razu a co !:)

Chavez

Forumowicz

Post01 lipca 2017, 22:02 - So

Świetny zapach. W moim odczuciu pachnie chłodem. Jest rześki niczym majowy deszcz czy przejście przez kurtynę wodną w upalny dzień. W ogóle najlepiej nosi mi się go kiedy słupek rtęci przekracza 25 kresek powyżej zera (a ostatnio kilka dni mieliśmy styczność z taką temepraturą).
Przywołuje na myśl skojarzenia z czystością, świeżością, wręcz sterylną ;) Porównanie do białych koszul na sznurze czy prześcieradeł które tu wielokrotnie padło wydaje mi się jak najbardziej na miejscu.
Najbardziej lubię późniejszą odsłonę zapachu (po ok. 1-2 h od aplikacji), gdy ewoluuje na mojej skórze przyjemną, mydlaną ale bardzo ożywczą woń.
Jestem pod wrażeniem parametrów tego pachnidła. Perfumy zwykle niechętnie podejmują dłuższą współpracę z moją skórą, ale ten zawodnik nie grymasi i utrzymuje się na niej bite kilkanaście godzin (w chwili obecnej mija 12-ta godzina od aplikacji na rękę i kończyna nadal jest opanowana przez Laliqua :mrgreen: ). Projekcja jest umiarkowana dlatego lubię zabierać go ze sobą do biura. Przez pierwsze 3-4 godziny daje o sobie znać trochę intensywniej (ale nadal jest to wyważone przypominanie o swojej bytności), natomiast drugie tyle robi już w bardziej dyskretny sposób, iskrząc okazjonalnie zza kołnierzyka ;)
Jedzie do mnie również gel pod prysznic z tej samej serii - podzielę się opinią w późniejszym czasie.

Squesher

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post01 lipca 2017, 23:51 - So

Dla mnie białas jest zbyt wykwintny, żeby ubierać go do sportowego wdzianka. Poza tym kojarzy mi się z czystością na tyle mocno, że nie byłoby dla mnie komfortowe, żeby się pocić z nim na skórze. Raczej zapach na temperatury max do 20-25 stopni, potem jego gorzkość zaczyna przytłaczać.

sdp_mc

Post03 lipca 2017, 10:24 - Pn

Narzekać na trwałość to ja nie mogę. Jednego ciepłego dnia o 7:30 zapodałem 8 strzałów i marsz do pracy. Koło 17, wracając do samochodu, podczepiła się koleżanka, która już na początku rozmowy powiedziała "Ale boski zapach. Nawet lepszy od tego, co miałeś ostatnio (l'Aventure)."
Także trzyma się na mnie i działa ;)

zenko3

Aktywny forumowicz

Post04 lipca 2017, 18:40 - Wt

tomek1906 napisał(a):po tescie w D bylem zachwycony
odebralem kilka dni pozniej przesylke z flakonem.. nie wiem czy felerny zakup bo przez godzine czulem na sobie krem cytrynowy potem juz nic. oddalem, ale jeszcze pewnie wroce kiedys :)
zreszte kupie jeszcze odlewke i sprawdze od razu a co !:)

U mnie sytuacja odwrotna. Testy w D to jakaś porażka natomiast udało mi się wyhaczyc flaszkę w dobrej cenie - zaryzykowalem i tutaj miłe zaskoczenie! Sprawdziło się wszystko dobre to co koledzy piszecie:)

eduardo

Aktywny forumowicz

Post25 lipca 2017, 13:51 - Wt

Co jestem w D to sobie niucham. Zapach fajny, ale z ręki dość szybko ucieka. Ponieważ taki test to d*pa nie test, chyba czas rozejrzeć się za jakąś odlewką.
104 PLN to nie majątek za 125 ml, ale trochę szkoda wywalić taką kasę i później wkurzyć się na trwałość zapachu.

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 lipca 2017, 14:26 - Wt

Ostatnio chodził za mną ten zapach. Myślałem o kupnie dużego flakonu, bo cena niska. Jednak 30 minut trwania na mojej skórze śmiało mnie od niego odciągnęło. Chociaż sam zapach jest cudowny, świeży, ale z jakimś pazurem. Wyróżnia się na tle tych wszystkich rozcieńczonych świeżaków, które dziś powstają.
http://www.perfumoholik.pl
Mój blog poświęcony perfumom, a na nim recenzje, szybkie testy i autorskie zdjęcia.
Zapraszam!

Pierwsza polska recenzja Versace Eros Flame

ARANTES

Forumowicz

Post25 lipca 2017, 15:03 - Wt

Kiedyś przeczytałem komentarz, że ten zapach przywołuje na myśl czystą, "świeżą koszulę".
Po zakupie swojej odlewki i poznaniu tych perfum, muszę stwierdzić, że faktycznie, również podzielam te odczucia.
Nie zaskoczył mnie miło swoją trwałością, 2-3 godzin projekcji.

Szkoda że nie ma uniwersalnego składnika który by, nie wpływał na kompozycję, a jedynie na trwałość - podnosząc ją do 24h. Świat byłby piękniejszy 8-) :lol:

eduardo

Aktywny forumowicz

Post25 lipca 2017, 15:26 - Wt

No i właśnie dlatego kończy się u mnie na niuchaniu w perfumerii. Pytanie czy jest coś podobnego z dużo lepszą trwałością?

krzsmi11

Forumowicz

Post25 lipca 2017, 17:26 - Wt

Wg mnie podobny jest Galloway od PdM. Parametry bardzo dobre.

eduardo

Aktywny forumowicz

Post26 lipca 2017, 07:36 - Śr

Nie tylko wg Ciebie. Widziałem właśnie, że na fragrantice Galloway jest namaszczony jako podobny. Tylko cena to 4 x Lalique. Chyba coś za coś. Szkoda. Gdyby White był trwalszy to flaszka już byłaby w drodze.

nemo007

Forumowicz

Post26 lipca 2017, 08:58 - Śr

Ja "łajtem” zawsze dość mocno spryskuje koszulkę (używam go jak zapachu na rower, spacery i inne sporty). Koszulka pachnie nim parę godzin, bez efektu "przepocenia". Faktem jest, że flaszka ubywa w zastraszającym tempie;), ale cena jest bardzo przystępna.

eduardo

Aktywny forumowicz

Post26 lipca 2017, 09:01 - Śr

Patrząc z tej strony - oczywiście. Zawsze można się zlewać do bólu. W moim przypadku miałby być to raczej przyjemniaczek letni, głównie do pracy (gdzie jest klima) więc nie wiem czy takowe oblanie się nim (czego nie wykluczam) dałoby zamierzony efekt.

nemo007

Forumowicz

Post26 lipca 2017, 09:20 - Śr

Ja wale tak z 10 strzałów i projekcja "dupy nie urywa" jak to młodzież mówi;). Oczywiście w pierwszych minutach, czuję go mocno. Później bardzo słabo, wręcz intymnie, ale przez długi czas. Dla mnie to nie jest zapach czystej koszuli. Za taki uważam gris clair serge lutensa. White jest dla mnie zapachem amatorskich wycieczek rowerowych, wielogodzinnych spacerów i tym podobnej amatorskiej aktywności sportowej. Koszulka nim spryskana, po przejechaniu 50 km w dalszym ciągu świeżo pachnie. oczywiście trzeba mocno zbliżyć nos;)

Mryakuza

Forumowicz

Post27 lipca 2017, 19:43 - Cz

Ja przepsikałem odlewkę 10 ml i trzymam w szafce w pracy i przy okazji dopsikuje sobie po strzale za każde ucho i cieszę się nim całą dniówkę :).

Chavez

Forumowicz

Post28 lipca 2017, 20:50 - Pt

Szkoda, że spędzając cały dzień na powietrzu, bliskoskórna projekcja unimożliwia wyczuwanie zapachu dłużej niż przez 2-3h od aplikacji (takie przynajmniej odnoszę wrażenie).
Zgadam się z nemo007 - na ubraniach ładnie się trzyma, nadając im świeżości nawet po długim, intensywnym dniu :)

zidam

Forumowicz

Post23 września 2017, 16:37 - So

Otwarcie ostre, pieprzne, potem wyraźne zielone nuty. Lekko mydlany, nuty cytrusowe i zielone, w tle drzewne. Po chwili na pierwszy plan wychodzi pieprz i to w wydaniu świeżo zmielonych ziaren, aż kręci w nosie. Z czasem się wysładza, pieprz przechodzi w korzenność i pojawiają się nuty kwiatowe. Szkoda, że te zielone i cytrusowe nuty z głowy nie utrzymują się dłużej, ta kombinacja z pieprzem jest intrygująca i bardzo przyjemna. Potem pachnie dość casualowo, przyjemnie, ale nic więcej. Projekcja dość niska, trwałość też niezbyt długa. Spodziewałem się czegoś więcej, jest zbyt wycofany, niepozorny. Ma tendencję do pojawiania się i znikania, czasem po paru godzinach nagle go lekko czuć. Chyba się nie polubimy...
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie