Teraz jest 19 października 2018, 14:34 - Pt

• Reklama

Najbardziej "przereklamowane" perfumy w społeczności

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Southpaw

Aktywny forumowicz

Najbardziej "przereklamowane" perfumy w społeczności

Post14 stycznia 2017, 18:28 - So

Witam, jestem ciekawy jakie 3 (może być więcej ;) ) męskie perfumy , waszym zdaniem są najbardziej przereklamowane, nie rozumiecie fenomenu ich popularności ALE w obrębie naszej społeczności, na fragrantice, forum perfumowym etc. Nie chodzi mi o zapachy popularne ogólnie typu szary Boss, ADG czy 1 million które lubi każdy lecz o zapachy które są waszym zdaniem niesłusznie wysoko oceniane przez wielbicieli perfum. Fajnie jak by wybory były uzasadnione :P

Może zacznę od siebie:

1. Gucci PH II - ładny flakon i nic więcej. Najbardziej nijaki zapach ever moim zdaniem

2. van cleef & arpels midnight in paris - ludzie sobie chyba wmawiają że jest piękny ze względu na śliczny flakon i ciekawą nazwę. Polecany często jako zapach "randkowy" w rzeczywistości odbieram go jako mix pudru i gumy. Fuj.

3. Lalique Encre Noire - może to przez moją niechęć do wetywerii , nigdy nie polubie kwaśnych perfum które często pachną jak pot (ten sam problem mam z terre)

4. Olivier Durbano black tourmaline - z założenia perfumy powinny ładnie pachnieć. Kto chciałby "pachnieć" popiołem z ogniska? ;)

5. Ted Lapidus Black Soul Imperial - zapach dla ludzi o średniej wieku 144 lata

ts-

Forumowicz

Re: Najbardziej "przereklamowane" perfumy w społeczności

Post14 stycznia 2017, 19:57 - So

+1 do GPH II i Midnight in Paris (dla mnie to też puder).

Od siebie dorzucę Montale Full Incense. Jakby mi kto dał powąchać FI bez zdradzenia nazwy, w życiu nie powiedziałbym że to kadzidlak. Mnie to pachnie coca-colą i jakimś syropkiem. Znam część serii kadzidlanej od CdG, Black Tourmaline, Rock Crystal i jeszcze parę innych kadzidlaków, ale FI nie ma do nich kompletnie startu.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post14 stycznia 2017, 20:51 - So

Fajny temat, widzę spory potencjał do zaciekłych batali ;)

No to jedziemy:
1. YSL La nuit de'l homme - ponoć najbardziej komplementogenny zapach świata, prawdziwy afrodyzjak... tere fere znam co najmniej 10 zapachów które zbierają więcej komplementów i robią lepsze wrażenie na płci pieknej, bez większego zastanowienia Boss bottled, Azzaro Chrome, AdG, Dior Sauvage, CH Men a nawet Aventus.
2. Creed GIT - Sorry nie robi wrażenia absolutnie na nikim, na dzisiejsze czasy jest nawet lekko dziadkowy
3. (popularność) JPG Le male - od dobrych 2-3 lat a moze i więcej nie spotakłem nikogo kto by tym pachniał. Obecne pokolenie młodych (i nie tylko) ludzi nie używa wolą owocowe soczki. nawet la rive z biedronki nie są gourmondowe tylko owocowe. Można śmiało używać. Ludzie nie wiedzą co to ;)
4. Gucci Pour Homme - absolutnie nic unikalnego nie ma w tym zapachu. totalnie przereklamowny. różni wariaci wystawiają flakony po 1 tys. zł a jeszcze dziwniejsi ludzie to kupują. Nie ma w tym zapachu absolutnie nic szczególnego. Ani nie zbiera komplementów specjalnie dużo, ani nie jest szczególnie trwały a do tego teraz jest kilka (lepszych0 zamienników
5. Dior homme Intense - nastepny cudak. po kolejnych reformulacjach kompletna porażka. po godzinie trzeba wodzić nosem po skórze zeby cos poczuć. Dior jest chyba niepełna rozumu żeby tak wykastrować ten zapach. Dior Homme lepszy na codzień, Dior Homme Parfum lepszy na wieczór a do tego Valentino zrobiło Uomo Intense, który jest lepszy i tańszy. Na dzieńdzisiejszy DHI nie ma racji bytu w tej postaci.
6. A&F Fierce - co za kompletna porażka. nie ma sensu kupować bo i tak nikt od nas tego nie wyczuje. Abstrakcyjna cena za niską trwałość i projekcję. Zaoszczędcie kasę na perfumach i lepiej kupcie sobie t-shirt od A&F przynajmniej ktoś zobaczy ich logo i stwierdzi że fajnie wygląda, bo na pewno tego zapachu nie wyczuje. Do tego milion podróbek doprowadziło do tego że coraz mniej jest po co kupować Abercrombie.
7. Bond no 9 Bleeckerstreet - co za fatalna fatalana naprawdę fatalna projekcja. nie wiem jakim cudem ktokolwiek mógł dostać komplement za ten zapach. Ci kolesie z YT chyba musieli z flakonem chodzić i się psikać a zaraz potem dziewczyny zapczepiać żeby komplement dostać, bo innego wyjścia nie widzę. Toym można pachnieć nawet w tokijskim metrze w szczycie, może to nawet dla nich stworzony zapach i dlatego taki jest.

Na początek wystarczy ;)
Ostatnio edytowano 14 stycznia 2017, 21:52 - So przez grzegorz01, łącznie edytowano 4 razy

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post14 stycznia 2017, 21:11 - So

Wiem, że kolejny raz ześlę na siebie gromy, ale:
Dior Homme (prawie cała rodziną) - nie wiem co poza dobrej jakości składnikami widzą w nim forumowicze. Kompozycyjnie jest może elegancki, stonowany, a przez to nudny. Nie ma w nim nic nowatorskiego na ten czas. Poza tym te perfumy stały się iTelefonem wśród perfum. Czyli jest ok, jest dobrze wykonany, ma to co potrzeba, ale brak tu "tego czegoś" i cena jest niedorzeczne.

To jedyny przykład jaki przychodzi mi do głowy.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post14 stycznia 2017, 21:30 - So

Włożę kij w mrowisko, ale cóż... Aventus. :twisted:

Po pierwszym teście chciałem zsunąć zasłonę milczenia, a tutaj pojawił się idealny temat, by tego jednak nie robić. :lol:
Niestety kompletnie nie potrafię zrozumieć zachwytu. Zapach jest przyjemny, jest dopracowany, jakościowy i spójny z dziełami Creeda... tylko tyle i aż tyle. Niczym mnie nie urzekł, nie rozbudził skojarzeń... zgaduję, że podobnie jak w przypadku GIT'a i SMW po kilku tygodniach zapomnę "o czym to było". Niestety nie doświadczyłem "opadu szczeny", ale nie spisuję na straty. Testował będę dalej, licząc, że odkryję w nim coś więcej (może w letniej aurze będzie lepiej).

Zgodzę się też z autorem wątku apropos Encre Noire. Moim zdaniem szum tego zapachu opiera się tylko na tym, że jest mainstreamowy, a ma charakter "trudny" jak przystało na "artystyczną" niszę. Zdecydowanie to nie jest dla mnie ładnie podana wetyweria...wulgarna i kwaśna.

Dodałbym jeszcze Epica po reformulacji. Stara wersja rzeczywiście mnie zachwyciła, ale nowa to dla mnie typowy "eunuch". Nie wiem, czy te wszystkie najnowsze zachwyty to oceny starej, przedreformulacyjnej wersji (jeśli tak to zwracam honor ;) ), czy Epic jedzie na dawnej sławie i renomie Amouage.

No, skończyłem... teraz możecie rzucać kamieniami. ;)
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

imperialista

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 21:46 - So

Łojezu, no po takich opisach grzegorz01 to oczywiste, że doczekasz zaciętych batalii. GIT nie zestarzał się praktycznie w ogóle i robi wrażenie na większej liczbie otaczających mnie osób, niż wszystkie inne Creedy razem wzięte.

Hmm, okej, nie mam jednak nastroju na batalię :)

Ode mnie - cóż, przede wszystkim Aventus. Kojarzy mi się z żeglowaniem, bo zacząłem go nosić w czasie, kiedy intensywnie żeglowałem... i to jedyny jego plus. Mój umysł nie daje sobie wmówić tych wszystkich zapewnień o jego wyjątkowości. Zawsze, gdy rano patrzę na kolekcję, Aventus gubi się gdzieś, niespecjalnie nawet walcząc o miejsce na szyi. Naprawdę przeciętne pachnidło, zwłaszcza w kontekście swojej absurdalnej ceny wywindowanej tylko i wyłącznie w obliczu oszałamiającej jak na Creeda popularności.

Dorzucę jeszcze Terre d'Hermes. W swojej kategorii mają tyle ciekawszej konkurencji, że doprawdy nie wiem kto i po co kupowałby teraz nową flaszkę tego pachnidła.
Kup pan rzecz - Imperialny straganik!

krzsmi11

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 21:56 - So

Nie żebym bronił Aviego ale ktoś kiedyś podliczył "punkty" za komplementy i Avi nie miał sobie równych.

Od siebie dodam DHI. Nie wiem dlaczego jest tak wielu facetów którzy lubią pachnieć szminką? Ja pasuje.

imperialista

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 22:02 - So

Nie no, oczywiście. Ja wcale nie neguję tego, że Aventus ŁADNIE PACHNIE i podoba się ludziom. Tyle, że 2/3 społeczności stawia mu ołtarzyki z powodu, którego ja zrozumieć nie potrafię. A mowa tu przecież o nosach, które swoje już w życiu przewąchały i na banał powinny być wyczulone.

@grzegorz01 - dokładnie tak, wynik komplementogenności Aventus w dużej mierze zawdzięcza... statystyce.
Ostatnio edytowano 14 stycznia 2017, 22:09 - So przez imperialista, łącznie edytowano 1 raz

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post14 stycznia 2017, 22:06 - So

krzsmi11 napisał(a):Nie żebym bronił Aviego ale ktoś kiedyś podliczył "punkty" za komplementy i Avi nie miał sobie równych.

Pokuszę się o wyjaśnienie tego zjawiska.
To tylko może świadczyć jak bardzo jest popularny wśród forumowiczów. Skoro go noszą to dostają komplementy.
Żaden inny zapach nie ma na forum tak dużo odsłon i tak dużo stron. (* UPDATE Lalique EN ma więcej!)
Żaden inny zapach nie ma tylu rozbiórek.
Żaden inny zapach tak szybko się nie rozchodzi na rozbiórkach.
Skoro go noszą to dostają kompelmenty. Wydaje się naturalne
Ostatnio edytowano 14 stycznia 2017, 22:14 - So przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

krzsmi11

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 22:09 - So

Ja też tego nie rozumiem, jednak uważam, że umieszczanie Aviego który, nie oszukujmy się jest liderem pod względem zbieranych komplementów na liście najbardziej przereklamowanych perfum jest nieporozumieniem.

Uważasz, że częstość noszenia zapachu przekłada się na jego komplementogenność? Nie wpadłbym na ten trop.

NGL7

Post14 stycznia 2017, 22:16 - So

o matko szok :shock:
Myślałem, ze będę pierwszym który wymieni Aventusa, a tu proszę:
Nie będę się na nim wyżywał (jest to jeden z najbardziej znienawidzonych przeze mnie zapachów).
Taki tam zapaszek owocowy za parszywie kolosalną cenę z doklejoną od czapy nazwą. Dodatkowo dla mnie jest nieprzyjemnie drażniący (podobnie mam z Sauvage, tyle, ze w Sauvage drażni mnie pieprz,a tu ciężko mi stwierdzić, le chyba raczej chodzi o ogólny wydźwięk).

Dwa TV od Forda. Dla mnie zbyt słodki monolityczny kloc. Jakiś taki klubowy (a to nie moja bajka)
Trzy Terre bo dla mnie niestety nie pachnie niczym :(

I teraz chyba zaskoczenie, bo o ile trzech powyższych nie lubię i od razu przyszły mi do głowy jako idealnie wpisujące się w temat dyskusji. To ten zapach w jakimś stopniu nawet lubię, chociaż mnie nie przekonuję. Tak czy tak fenomenu nie mogę zrozumieć. Zino

krzsmi11

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 22:23 - So

Hehe wywołałem gównoburze :D
Żeby było jasne, nie jestem z kościoła wyznawców Aviego a moje stanowisko opieram wyłącznie o zestawienie najbardziej komplementogennych zapachów które kiedyś na forum się pojawiło. Jak już pisałem Avi nie miał sobie równych. Można więc powiedzieć, że robi robotę a tym samym można mu zarzucić wszystko ale nie to, że jest przereklamowany.

lukesho

Moderator

Post14 stycznia 2017, 22:27 - So

Chanel - Bleu de Chanel.
Chanel - Platinum Egoiste.
Chanel - Allure Homme Sport.

Pachną po prostu tanio i w ogóle nie rozumiem zachwytów nad tymi zapachami.

imperialista

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 22:32 - So

krzsmi11 napisał(a):Hehe wywołałem gównoburze :D
Można więc powiedzieć, że robi robotę a tym samym można mu zarzucić wszystko ale nie to, że jest przereklamowany.

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że robotą perfum jest nie tylko zbieranie komplementów od płci przeciwnej? ;) Nie każdy przyjmuję filozofię Jeremiego.

Ja na przykład uwielbiam zapachami zarzucać "kotwicę" na wspomnienia. Gdy tylko w moim życiu dzieje się jakaś zmiana (pracy/miejsca zamieszkania/robienie nowej rzeczy), zaczynam używać codziennie nowych dla mnie perfum, które w jakiś sposób zdołały wcześniej przyciągnąć moją uwagę.

W przyszłości jego zapach sprawi, że niemal fotograficznie wrócą wspomnienia związane z tym życiowych checkpointem. Nic nie sprawdza się w tej roli lepiej, niż wykorzystanie zmysłu powonienia.

W takiej strategii - mam gdzieś, czy mi coś zbiera komplementy, czy nie. Rzeczą najważniejszą jest to, czy pachnidło jest interesujące. Aventus jest niczym innym jak skokiem niszy na kasę mainstreamu.

krzsmi11

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 22:41 - So

Doskonale rozumiem o co Ci chodzi i nie mam zamiaru tego kwestionować.

Jednak tak jak wspomniał grzegorz01:
- Żaden inny zapach nie ma na forum tak dużo odsłon i tak dużo stron. (* UPDATE Lalique EN ma więcej!)
- Żaden inny zapach nie ma tylu rozbiórek.
- Żaden inny zapach tak szybko się nie rozchodzi na rozbiórkach.
Czy to nie świadczy na korzyść Aviego?

Wiem też jak bardzo hejtowany jest to zapach i tak jak napisałem nie mam zamiaru go bronić. Chyba też nie ma takiej potrzeby bo powyższe dane świadczą o tym, że Avi broni się sam.

imperialista

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 22:48 - So

Masz oczywiście absolutną rację, wszystko to wymienione przez grzegorz01 świadczy na korzyść Aviego ;)

Tylko że definicja SJP PWN...
przereklamować «powiedzieć o kimś, o czymś więcej dobrego, niż na to zasługuje»

... dokładnie moim zdaniem podsumowuje to, czym Aventus jest.

MÓWI się o nim zdecydowanie dużo dobrego, więcej niż na to zasługuje. A nie zasługuje, ponieważ - w moim mniemaniu - kompozycyjnie ledwie wychodzi przed szereg pachnideł mainstreamu, którymi często ta społeczność gardzi.

A jak już się mówi i mówii iii móóóówi, to efekt kuli śnieżnej odpowiedzialny jest za całą resztę ;)
Ostatnio edytowano 14 stycznia 2017, 23:10 - So przez imperialista, łącznie edytowano 1 raz

krzsmi11

Forumowicz

Post14 stycznia 2017, 23:00 - So

imperialista napisał(a):[MÓWI się o nim zdecydowanie dużo dobrego, więcej niż na to zasługuje. A nie zasługuje, ponieważ - w moim mniemaniu..]

Rozumiem, to jest Twoje zdanie i takie też jest założenie tego tematu. Z tym nie dyskutuje :)
Natomiast biorąc pod uwagę moje wcześniejsze argumenty, pozostanę przy swoim stanowisku.

Na tym proponuję zakończyć dyskusję gdyż obawiam się, że nie dojdziemy do porozumienia :)

Greg

Aktywny forumowicz

Post15 stycznia 2017, 00:08 - N

Temat "zapalny" ;).

Dla mnie przereklamowane jest Amouage - kompletnie nie rozumiem zachwytu nad większością kompozycji tej marki - nawet osławiony Jubilation XXV nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. A właściwie zrobił złe. Oczywiście nie neguję tego, ze doskonałe składniki, że zmieszane przez najlepsze nosy, że wielogodzinna trwałość, po prostu ja prywatnie, wewnętrznie nie rozumiem fenomenu tych zapachów, bo mnie nie ruszają zupełnie, a niektóre wręcz odpychają (Sunshine), co najwyżej lubię Interlude i toleruję Epica, nie mam żadnego flakonu, a poza Interlude, nie kupiłbym też żadnego, nawet w internetowych, promocyjnych cenach.

A z pozostałych zapachów to, mimo, że je lubię i żaden z nich nie jest słaby, za przereklamowane uważam:
- Creed Aventus,
- Tom Ford Tobacco Vanille,
- Tom Ford Oud Wood.

Natomiast za po prostu słabe uważam:
- Dior Sauvage.

grzegorz01 napisał(a):Żaden inny zapach nie ma na forum tak dużo odsłon i tak dużo stron. (* UPDATE Lalique EN ma więcej!)

Kouros ma najwięcej! Król może być tylko jeden ;) .

biaggi0303

Post15 stycznia 2017, 09:53 - N

Chanel Bleu de Chanel - pachnie nijako, tanio, kojarzy mi sie z "perfumami" sprzedawanymi przez cyganow na parkingach przy CH
Amouage Lyric - a fuj, jak mozna pachniec różańcem? Dla mnie mydelkowata, babcina, róża. Ochyda
Aziyade Parfum d`Empire - czuje pot, przed oczami mam spocona brzydka babe, ble!

to tak na szybko, jak mi sie cos przypomni to na pewno dopisze, bo temat fajny! :D

gabriel@dag.pl

Post15 stycznia 2017, 10:11 - N

w głównym nurcie/ nie chce mi się pisać całej listy/
1 Million
Gucci PH II
Chanel - Allure Homme Sport
Terre d'Hermes EDP
Invictus
Chanel - Platinum Egoiste
w niszy nie starczyłoby dnia
ale z drugiej strony cieszę się
że dane mi było je poznać
Ostatnio edytowano 16 stycznia 2017, 11:01 - Pn przez gabriel@dag.pl, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie