Teraz jest 23 października 2018, 10:40 - Wt

• Reklama

Perfumowe Oscary 2017

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

ale chop

Perfumaniak

Re: Perfumowe Oscary 2017

Post23 października 2016, 09:02 - N

W pierwszej chwili pomyślałem, że będzie to jakiś Totalizator Zapachowy :D

Jedna mała literówka, a potrafi całkowicie zmienić sens :)
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post23 października 2016, 10:24 - N

Moim zdaniem 6 kategorii które podałeś w zupełności wystarczy, kryterium sezonowe będzie wyglądało tak że dla jednego reveal będzie zapachem wiosenno - letnim dla innego jesienno - zimowym :P

Ja bym zostawił te 6 które podałeś wcześniej i ewentualnie złota malina na miejscu 7 :D

Maniek

Aktywny forumowicz

Post23 października 2016, 10:40 - N

Machiavelli napisał(a):
1. Najlepszy zapach męski
2. Najlepszy zapach damski
3. Najlepszy zapach uniseks (tu i tak z pewnością wyląduje coś z niszy)
4. Zapach o najlepszych parametrach
5. Najlepszy nos
6. Najładniejszy flakon

Tak będzie git :)
Ostatnio edytowano 23 października 2016, 11:08 - N przez Maniek, łącznie edytowano 1 raz

BlueJeans

Moderator

Post23 października 2016, 10:55 - N

Southpaw napisał(a):Moim zdaniem 6 kategorii które podałeś w zupełności wystarczy, kryterium sezonowe będzie wyglądało tak że dla jednego reveal będzie zapachem wiosenno - letnim dla innego jesienno - zimowym :P

Ja bym zostawił te 6 które podałeś wcześniej i ewentualnie złota malina na miejscu 7 :D

Zgadzam sie rowniez.

Sidthekid

Forumowicz

Post23 października 2016, 15:59 - N

Wystarczy.
1. Najlepszy zapach damski
2. Najlepszy zapach męski
3. Perfumowy killer (najlepsza projekcja)
3. Najlepsza trwałość
4. Najlepsza premiera w niszy
5. Najlepsza premiera w mainstreamie
6. Najładniejszy flakon

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post23 października 2016, 16:06 - N

To przyjmujemy system amerykański Fqjcior +Ekipa wybiera po 5 zapachów z każdej kategorii a my wybieramy najlepsze go ;)
Nie wiem jak to technicznie mogło by się to odbywac moze w dziale o pojedynkach przyczepic na górze 6 tematów i tam głosować na zasadzie ankiety :?:

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post23 października 2016, 16:19 - N

bardzo dobry pomysl Grzes pomieram 100%..Szef i Ekipa prosimy o propozycje :P

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post23 października 2016, 16:35 - N

A dziękuję Ci bardzo szanowny Lordzie B., a Tobie to by się pewnie po pracy trochę relaxu przydało, zakładaj CH Mena i wbijaj do Revolution albo Akademii :mrgreen:

A jeszcze się rok nie skończył a oskary to chyba w marcu są dopiero

Sorry za OT możecie potem skasować ;)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post23 października 2016, 16:40 - N

To skoro wszyscy już zaakceptowali 6 kategorii, rzeczywiście możemy przejść do omówienia nominacji.

Będzie trzeba to jakoś sensownie rozegrać, aby nominacji nie było zbyt dużo (myślę że 5-6 w każdej kategorii to maks). Na nominacje mamy trochę czasu (do końca roku ponad 2 miesiące). Więc mamy wystarczająco czasu, aby uradzić sposób nominowania, wybrać nominowanych i zdecydować, jak chcemy oddawać głosy.

Ten pomysł, by dać "weteranom" forum jakieś pierwszeństwo w nominowaniu to jakiś sposób. Ale myślę, że inni użytkownicy też mogliby dodać swoje typy.
Może spróbujemy coś takiego: 1 nominacja z każdej kategorii należeć będzie do naszego szacownego gospodarza, pozostałe będą wybierane systemem punktowym. Każdy nominowałby swój typ do każdej kategorii, przy czym głos super i hiper perfumaniaków liczyłby się podwójnie. Potem podliczyłbym, które zapachy były nominowane do danej kategorii najwięcej razy (1 głos zwykłego użytkownika = 1 pkt, 1 głos "weterana" = 2 pkt).
Coś takiego mogłoby się sprawdzić, gdyby dużo osób zgłaszało swoje nominacje. Jeśli tyle osób się nie zaangażuje, myślę, że obejdzie się bez systemu "punktowego".

Przy okazji. Czy moderator mógłby ten temat podpiąć jakoś na stronę główną, aby był lepiej widoczny? Stawiam, że niektórzy nie zaglądają nawet do tego działu, a może ich przez to ominąć zabawa.
Ostatnio edytowano 23 października 2016, 16:47 - N przez Machiavelli, łącznie edytowano 1 raz
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post23 października 2016, 16:43 - N

ja relaksuje sie na forum :P a jak chodze gdziekolwiek to Palma albo Lukr rzeszow :P zapraszam Grzes jak najbardziej :P przed imprezka lecimy do S wypsiukac sie Invictusem :D Oscary czas zaczac!!!!!!!!przerpaszam za Off

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post23 października 2016, 16:43 - N

Weź pod uwagę że ktoś potem bedize to musiał ogarnąć i wszystkie nominacje zabrać do kupy dlatego proponowalem aby to "grono eksperckie" wyłoniło kandydatów (jeżeli Im się brdzie chciało :) )

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post23 października 2016, 16:49 - N

Liczenie punktów z nominacji mogę wziąć na siebie. To tylko 6 kategorii po 5-6 nominacji, więc myślę, że nie będzie aż tak dużo roboty.
Oczywiście przydałoby mi się wsparcie moderatorów - zrobienie i umieszczenie ankiet, "wypromowanie" wątku na stronie głównej aby jak najwięcej osób dołączyło do głosowania.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post23 października 2016, 20:22 - N

Machiavelli napisał(a):Ile kategorii byś proponował, aby było optymalnie i ilość nie zniechęcała?

Podaj może swoje propozycje kategorii. Im więcej osób podzieli się pomysłem, tym łatwiej będzie wybrać stosowny komplet.

Ja bym podszedł minimalistycznie.
1. Najlepszy damski
2. Najlepszy męski
3. Najlepszy uniseks

Ewentualnie w każdym punkcie dodałbym podpunkty nisza/mainstream, choć trochę się biję z myslami, czy to potrzebne.
Z najlepszych parametrów bym zrezygnował, choć to dla wielu ważne kryterium oceny i wyboru. Niemniej, parametry to przecież część ogólnej oceny, mająca wpływ na "stopień dobroci" perfum.
Odnośnie flakonów, to też bym dał sobie spokój, bo istnieje na Forum osobny wątek o pięknych flakonach, a poza tym uroda flakonu też jakoś tam jest ujęta w ocenie ogólnej. Jeśli parametry ocenimy osobno, flakon osobno, to mniej kryteriów zostanie przy wyborze tych "naj".
Zastanawiam się natomiast nad wyróżnianiem najlepszego "nosa". Może warto, choć w pewnym stopniu twórca najlepszych perfum to jakby z automatu najlepszy nos w danym roku.
To, oczywiście, tylko moje subiektywne sugestie.
Po prostu uważam, że zbyt wiele kategorii zaciemni i rozwodni tę zabawę.
No i zastanawiam się, czy my aż tyle tych nowości znamy z danego roku, żeby je rozpatrywać w tak wielu kategoriach
Artur

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post24 października 2016, 14:44 - Pn

No wiesz, wyszukiwarka polskiej fragrantiki pokazuje około 300 zapachów, które miały premierę w tym roku... a rok się jeszcze nie skończył. :D

Artplum

Mega Perfumaniak

Post24 października 2016, 15:35 - Pn

Machiavelli napisał(a):No wiesz, wyszukiwarka polskiej fragrantiki pokazuje około 300 zapachów, które miały premierę w tym roku... a rok się jeszcze nie skończył. :D

Ile z nich poznałeś? ;)
Ile poznał przeciętny Forumowicz?
Bo ja na przykład raptem kilkanaście, a rzetelnie to jeszcze mniej :(
Chodzi o to, żeby głosy się nie rozpełzły , bo cała zabawa będzie mało miarodajna.
Artur

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post24 października 2016, 16:12 - Pn

Artplum napisał(a):Ile z nich poznałeś? ;)
Ile poznał przeciętny Forumowicz?
Bo ja na przykład raptem kilkanaście, a rzetelnie to jeszcze mniej :(
Chodzi o to, żeby głosy się nie rozpełzły , bo cała zabawa będzie mało miarodajna.

Wystarczająco abym miał kandydata do każdej kategorii (no może prócz najlepszych damskich). ;)
Pocieszam się myślą, że mam w pobliżu niejedną perfumerię, więc zapewne nie będę miał problemów z zapoznaniem się z większością nominowanych, których jeszcze nie poznałem (chyba, że będą to zapachy, które dopiero co wyszły i nie ma ich jeszcze na naszym rynku).

Jesteśmy w końcu na forum miłośników perfum. Myślę, że niejeden użytkownik interesuje się nowościami, obserwuje rynek i w miarę możliwości poznaje te zapachy (choćby właśnie zahaczając przy okazji o perfumerię).

Z ocenianiem parametrów może być trudniej, bo wtedy już raczej nie obejdzie się bez zdobycia próbki. Ale do pozostałych kategorii wystarczy szybki test nadgarstkowy, aby wyrobić sobie już jakieś zdanie.

Rzeczywiście, aby przedsięwzięcie miało sens, w głosowanie powinno się zaangażować wielu użytkowników. Dlatego na razie zależy mi na oszacowaniu, jakim zainteresowaniem będzie cieszył się ten pomysł oraz na wypromowaniu wątku na stronie głównej, aby nikt go nie przeoczył.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post24 października 2016, 16:28 - Pn

Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie.
Ja trzymam kciuki i w miarę możliwości będę brał udział.
Nie zgadzam się natomiast, że szybki test nadgarstkowy wystarczy do rzetelnej oceny perfum.
Artur

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post24 października 2016, 16:41 - Pn

Artplum napisał(a):Nie zgadzam się natomiast, że szybki test nadgarstkowy wystarczy do rzetelnej oceny perfum.

Też się z tym nie zgadzam. ;)

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post25 października 2016, 13:54 - Wt

również byłbym za jak najmniejszą ilością kategorii
najlepszy nos, flakon, parametry? imo zbyteczne

edit:
odnalazłem swój temat, bo coś kojarzyłem w podobny deseń, odzew był słaby, ale teraz mam nadzieję, że rozkręci się
viewtopic.php?f=42&t=6645

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post28 października 2016, 13:35 - Pt

super pomysł
mużle być super zabawa :D
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie