Teraz jest 18 czerwca 2018, 10:47 - Pn

• Reklama

Czy to dobry pomysł na pracę?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Desigual

Forumowicz

Czy to dobry pomysł na pracę?

Post15 września 2016, 12:59 - Cz

Hej hej wszystkim! Ja dzisiaj z trochę innej beczki ;) Dostałam ofertę pracy w drukarni i zastanawiam się czy warto się pokusić o przyjęcie :D Czy ktoś z was pracował może w takim miejscu? Zależy mi na opiniach osób z zewnątrz :geek:

aiai

Forumowicz

Re: Czy to dobry pomysł na pracę?

Post15 września 2016, 15:52 - Cz

ale jakie stanowisko dokładnie?
Sprzedam: Robert Piguet Casbah, Amouage Opus III, Interlude, Epic, Memoir, L'Artisan.. http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=10979

koplik89

Post15 września 2016, 21:15 - Cz

W drukarni to można pracować jako grafik, ale można tez pracować jako sprzątaczka albo ochrona na nocki ;) Lepiej sprecyzuj...
Pozdro

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post16 września 2016, 06:24 - Pt

czy to wazne w jakim charakterze bedzie ta praca?!najwazniejsze ze jest praca i kasiurka bedzie wplywac na konto!!! :P

supermariobros

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post16 września 2016, 06:29 - Pt

W drukarni plakietek Toma Forda? :twisted:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

PMZet

Forumowicz

Post16 września 2016, 12:14 - Pt

trudno będzie doradzić, skoro nie wiadomo jakie stanowisko i na jakich warunkach.
Może osobisty doradca Pani Prezes :D ?

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Post16 września 2016, 12:52 - Pt

jeżeli praca w drukarni, jako stricte w drukarni, to pewnie obsługa maszyn, ładowanie/przenoszenie/sortowanie papieru szeroko pojętego...
jak na magazynie raczej?

Deco79

Aktywny forumowicz

Post16 września 2016, 17:04 - Pt

Mam znajomego, który pracuje w drukarni (przy maszynach), praca 3 zmianowa, ciągły smród tuszu, lakierów i barwników, które są bardzo często nieobojętne dla zdrowia. Częste wysypki i zaczerwienione oczy. Kumpel zarabia około 6.000 zł brutto, za mniej (wg niego) szkoda zdrowia.

KrS19

Forumowicz

Post16 września 2016, 17:34 - Pt

Mam znajomego, praca w drukarni przy maszynach. Zaczynał d 0, bez doświadczenia.

Wyciągnąć możę 4000zł na rękę ale wbrew pozorom to bardzo słabe pieniądze.

Praca 270h w miesiącu, w niedziele, na nocki i dni. Czasem potrafił pracować20h pod rząd.

Jeżeli to stanowisko stricte technicznie - odradzam.

colacoca

Forumowicz

Post16 września 2016, 19:09 - Pt

Kobieta - to raczej funkcje pomocnicze, introligatornia, pakowanie, cięcie.
Ale tak czy inaczej - warto pobyć tam kilka godzin przed podpisaniem umowy - żeby się potem nie okazało, że głowa boli :-)
Zapachy wgryzają się w ciało, ręce, ubranie. Farby też :-) . Najbardziej szkodliwy jest chyba sitodruk - to rozpuszczalnikowe farby na ogół i pcv jako podkład. Parę lat można przeżyć, ale jest ciężko, a potem różne somatyczne się przyklejają.
Niektórzy lubią - bo to działa na mózg i dragów nie trzeba.... :-)

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post16 września 2016, 21:18 - Pt

colacoca napisał(a):Niektórzy lubią - bo to działa na mózg i dragów nie trzeba.... :-)

Coś w tym jest, mój kuzyn jest drukarzem, zachowuje się jak gdyby był wiecznie ujarany.
Z kolei moja znajoma (drobna dziewczyna) pracowała w drukarni z introligatornią przy oprawianiu książek, a była to praca na wypełnienie luki pomiędzy maturą a początkiem studiów. Pracę sobie chwaliła.
Ale są jeszcze przecież rzeczy niepojęte
Jak zapach heliotropu i kolor szafranu.

Lechoń

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post17 września 2016, 11:26 - So

colacoca napisał(a):Zapachy wgryzają się w ciało, ręce, ubranie.

No i super. Będzie pachniała Czarnym Tourmalinem i Dark Aoudem za darmo.

A to czy warto podjąć daną pracę czy nie zależy głównie od tego jakie się ma alternatywy.

sebekel

Forumowicz

Post17 września 2016, 15:14 - So

:lol:
Deco79 napisał(a):Mam znajomego, który pracuje w drukarni (przy maszynach), praca 3 zmianowa, ciągły smród tuszu, lakierów i barwników, które są bardzo często nieobojętne dla zdrowia. Częste wysypki i zaczerwienione oczy. Kumpel zarabia około 6.000 zł brutto, za mniej (wg niego) szkoda zdrowia.

KrS19 napisał(a):Mam znajomego, praca w drukarni przy maszynach. Zaczynał d 0, bez doświadczenia.

Wyciągnąć możę 4000zł na rękę ale wbrew pozorom to bardzo słabe pieniądze.

Praca 270h w miesiącu, w niedziele, na nocki i dni. Czasem potrafił pracować20h pod rząd.

Jeżeli to stanowisko stricte technicznie - odradzam.

Jeżeli to drukarnia offsetowa to bym się zgodził.
Ja pracuje jako drukarz w drukarni wielkoformatowej (24h - 7 dni w tygodniu) na dziale tekstylnym (prawie wszystkie maszyny mają tusze na bazie wody) flagi, dekory itd. jest specyficzny zapach ale bez przesady.
Chłopaki na PVC co drukują banery itd. to faktycznie solvent może dać w kość :)
Jeżeli chodzi o wysypki, czy zaczerwienione oczy to ja nigdy się nie spotkałem ale fakt jest taki, że tusze do różnych maszyn są inne i niektóre faktycznie szkodliwe.

Jak ktoś robi 270h w miesiącu to się nie dziwie, że zarobi 4000zł na ręke :) a jeżeli pozwala sobie robić 20h pod rząd... firma firmie nie równa ale ogólnie jeśli chodzi o płacę to szału nie ma niestety. Trzeba liczyć na to, że pracodawca weźmie pod uwagę doświadczenie pracownika (ja np mam 6 letnie doświadczenie w poligrafii) lecz wiadomo jak to w praktyce bywa :)
Wiele osób myśli, że drukarza można wyszkolić tak o, ze ktoś się w parę miesięcy nauczy drukować :) yhym tak jak moja firma ciągle szuka drukarzy to jak widzę kto do nas przychodzi to witki opadają..
No i trzeba wspomnieć, że to dość odpowiedzialna praca bo często gęsto drukarze rozliczani są za odpad itd.
A jeżeli to 6k wypłaty jest w drukarni wielkoformatowej bo proszę o info :)

colacoca napisał(a):Niektórzy lubią - bo to działa na mózg i dragów nie trzeba.... :-)

foxdojcz napisał(a):Coś w tym jest, mój kuzyn jest drukarzem, zachowuje się jak gdyby był wiecznie ujarany.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja tam lubię robić to co robię a im mniej drukarzy tym lepiej :D

Desigual

Forumowicz

Post20 września 2016, 13:18 - Wt

No tak... :D W sumie może warto było sprecyzować :lol: Chodzi o pomocnika maszyn introligatorskich. Co do obowiązków to zarządzanie surowcami, sprawdzanie stanu technicznego maszyn i jakieś małe prace pomocnicze, typu wycinanie kartonów, układanie itp. Co do zatruć przez farbę- to odpada, nie ma żadnego zapachu, to oddzielne pomieszczenie. Od początku jest umowa o pracę i świadczenia zdrowotne. Myślicie, że sensowne?

Sally

Post21 września 2016, 12:10 - Śr

Moim zdaniem jak najbardziej, choć dużo jeszcze zależy od atmosfery jaka tam panuje- musisz wybadać temat :)

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 września 2016, 12:28 - Śr

No ale nie napisałaś ile byś zarabiała. 2, 3, 4k? Różnica jest. No i ile godzin w jakim formacie. Od pon do pt po 8h dziennie czy na 3 zmiany?
Ja się na tej pracy nie znam, ale kolegom wyżej pomogłyby te informacje w doradzeniu Ci.

Desigual

Forumowicz

Post22 września 2016, 10:21 - Cz

Na początek niby 1500, ale to w ramach okresu próbnego- potem podwyżka, jej wysokość zależy od nakładu pracy. System 3-zmianowy, więc grafik dość elastyczny :)

aiai

Forumowicz

Post22 września 2016, 10:30 - Cz

Ja Ci powiem tak, jeżeli jesteś człowiekiem wygodnym to nawet nie idź bo będziesz tam gnić długo a maksymalnie zostaniesz operatorem czegoś za 2.5k po kilku latach no chyba ze starcza to spoko ;) Robota za 2.5-3k jest spoko, pod warunkiem ze "nic nie robisz" Jeżeli nie masz zadnych alternatyw to zatrudnij się i szukaj czegoś lepszego w trakcie. Prosty temat jak dla mnie. Druga sprawa.. oni tam na Ciebie czekaja czy masz wtyki? :P
Sprzedam: Robert Piguet Casbah, Amouage Opus III, Interlude, Epic, Memoir, L'Artisan.. http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=10979

Desigual

Forumowicz

Post23 września 2016, 13:32 - Pt

Potrzebują ludzi na bieżąco, więc mam chwilkę na zastanowienie :D No póki co nie mam jakichś większych zobowiązań, więc wydaje mi się, że oferta znośna. Tym bardziej, że praca nie jest jakaś uciążliwa, to znaczy nie jest to jakaś bardzo ciężka tyrka fizyczna z cyklu "budowa"

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post23 września 2016, 19:07 - Pt

Praca w introligatorni jest w porządku. Moim zdaniem powinnaś spróbować, chyba że masz coś ciekawszego na oku.
Ale są jeszcze przecież rzeczy niepojęte
Jak zapach heliotropu i kolor szafranu.

Lechoń
Następna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)