Teraz jest 18 grudnia 2017, 04:11 - Pn

• Reklama

Dior - Mitzah

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Mitzah (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
2
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Dior - Mitzah

Post01 grudnia 2015, 13:14 - Wt

La Collection Couturier Parfumeur Mitzah marki Christian Dior to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. La Collection Couturier Parfumeur Mitzah został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Perfumy zawierają takie składniki, jak kolendra, cynamon, przyprawy, róża, francuskie labdanum, kadzidło, paczula i biały miód. (Fragrantica)

Obrazek

Próbkę Mitzah zakupiłem po przeczytaniu zachwytów na Fragrantice. Zapach jest ponoć wycofywany, więc czemu by nie poznać? Niestety, nie oczarował mnie aż tak, jak bym sobie tego życzył. Praktycznie dostajemy to samo co w Ambre Sultan, tylko ugrzecznione, wygładzone i bez polotu. Zapach jest przyjemny i komfortowy, to prawda, ale zabrakło w nim pazura. Nosząc go, cały czas miałem myśl: "Kurde, to już gdzieś było". Parametry dość przeciętne, trwałość na poziomie 6-7 godzin, przy czym po 4 tylko bliskoskórnie. Po rewelacyjnym Leather Oud i ponadprzeciętnym Oud Ispahan liczyłem na więcej. W ankiecie dam 4.

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: Dior - Mitzah

Post01 grudnia 2015, 13:25 - Wt

Też czuję się jak w Ambre Sultan ewentualnie Miyako Annayake. Komfortowy, piękny, ale nie wyjątkowy zapach :)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post05 stycznia 2017, 19:55 - Cz

Mi przypomina Chergui z dodanym fantastycznym kadzidelkiem, które dymi sobie w bazie i co ciekawe Chergui wydaje mi się zdecydowanie bardziej damski niż Mitzah (a może tylko na mojej skórze tak pachnie).
Dlaczego Mitzah jest dla Pań? Ja też bym go sobie czasem ponosił!

rennifer_lopez

Forumowicz

Post05 stycznia 2017, 20:49 - Cz

Grzegorz, noś! Nikomu nie powiemy, że to damskie ;)
Z innych damskich Diorów, uważam że Dune potrafi pięknie pachnieć na mężczyznach :)

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2017, 23:07 - Pt

grzegorz01 napisał(a):Mi przypomina Chergui z dodanym fantastycznym kadzidelkiem, które dymi sobie w bazie i co ciekawe Chergui wydaje mi się zdecydowanie bardziej damski niż Mitzah (a może tylko na mojej skórze tak pachnie).
Dlaczego Mitzah jest dla Pań? Ja też bym go sobie czasem ponosił!

Nie jest dla pań, ja noszę z przyjemnością, noś i Ty. :) Faktycznie, Mitzah powinien być klasyfikowany jako unisex.
Moje pierwsze spotkania z Mitzah nie należały do najprzyjemniejszych. Na mojej skórze często dominuje taka brudna, lekko nadpalona róża, jak w Relativamente Ross od Bois1920. Z czasem nauczyłem się z tym żyć, a nawet to polubiłem. :)
Podobieństwa z Chergui nie widzę żadnego, nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby je porównywać, ale może to być "zasługą" mojej skóry i tego, że Mitzah układa się na niej tak a nie inaczej.
Mitzah to perfumy sporego kalibru - potrafią nieźle poddusić jeśli się przesadzi z aplikacją.
5/6 A gdybym miał wystawić ocenę rok temu nie dałbym więcej jak 3/6. Do wielu rzeczy trzeba jednak dorosnąć. :)

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 listopada 2017, 19:12 - Wt

Ambre Sultan to prawda / bez pazurków/
jak i to że mężniejszy spokojnie mogą go nosić :D

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie