Teraz jest 12 grudnia 2018, 17:22 - Śr

• Reklama

Cacharel - Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cacharel - Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
10%
4 - Dobry
3
10%
5 - Bardzo dobry
12
40%
6 - Genialny
12
40%

Liczba głosów : 30

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Cacharel - Pour Homme

Post17 października 2011, 08:25 - Pn

widać musieliście oboje do siebie dojrzeć.
mi też się podoba ten zapach ale ta cytryna w nucie głowy pachnie na mnie tak chemicznie, że aż odstręczająco. i choć jestem wielkim miłośnikiem cytrusów to tej nuty zdzierżyć nie mogę

pirath

Super Perfumaniak

Re: Cacharel - Pour Homme

Post17 października 2011, 08:26 - Pn

dla mnie Cacharel PH ma jedno z najciekawszych i najbardziej urokliwych otwarć cytrusowych jakie dane było mi poznać... ale nie takich świeżych zielonych cytrynek, limonek i grejpfrutów, tylko dojrzałych, na granicy nadpsucia, soczystych owoców które aż ociekają słodkim jak ulepek sokiem bliskim fermentacji od nadmiaru noszonego cukru...
problem w tym, że dla mnie Cacharel PH zbyt szybko wytraca impet i moc, dość szybko schodząc do bazy gdzie bardzo niewiele się dzieje... odczuwam wówczas ogromną pustkę i dziurę w tym zapachu

pirath

Super Perfumaniak

Post17 października 2011, 08:27 - Pn

hmmm masz racje z tym gabinetem stomatologicznym, teraz gdy to powiedziałeś uświadomiłem sobie że jest w tym zapachu jakaś swoista nuta stomatologicznych materiałów....
ja bym z kolei wolał by to otwarcie trwało i trwało :)

pirath

Super Perfumaniak

Post17 października 2011, 08:28 - Pn

też macie wrażenie że otwarcie jest zrobione z cytrusów tak dojrzałych że już niemal fermentują?

pirath

Super Perfumaniak

Post17 października 2011, 08:28 - Pn

na mnie też, i dlatego nie jestem posiadaczem Cacharel ;)

RoQ

Super Perfumaniak

Post20 października 2011, 07:25 - Cz

W naszym katalogu zapachów nie może zabraknąć klasyki, jaką niewątpliwie jest Cacharel Pour Homme.
Jeden z najpiękniejszych flakonów jakie znam i woń w starym, niezwykle samczym stylu lat 80'
Męski do bólu. Pachnąc Cacharelem czuję, jakbym nosił mosznę na wierzchu...
Mocny, z projekcją niszczącą wszelkie współczesne zapachy w promieniu stu metrów (znam tylko starą wersję), ale mimo upływu lat, ma coś w sobie. Cacharel często porównywany jest do Loewe 7, choć nie wypowiadam się, bo nie znam Loewe.
Przymierzam się właśnie do zakupu, głównie z powodu flakonu, ale sądzę, że przy bardzo ostrożnej aplikacji, można od czasu psiknąć na siebie, żeby poczuć klimat dawnych lat. Czuć w nim zapach zakładu fryzjerskiego pana Zdzisia z okolic Otwocka i elegancję rodem z serialu "Dynastia". Zapach i (niestety) korek uległy reformulacji. Mam nadzieję, że choć odrobinę unowocześnili Cacharela. Jeśli nie, nie będę płakał.
Próbował ktoś tego zapachu? Kupilibyście?

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post20 października 2011, 07:26 - Cz

Dry down presents completely woody and waxy notes with dominant play of cedar, musk, oak moss and fir. At this time, it smells similar to Loewe 7 but hard to smell.

czyli podobnie pachnie w bazie do Loewe 7 ale ciężko to wywąchać,
dobrze zrozumiałem?

nie znam żadnego Cacharela prócz Nemo.

windstoss

Forumowicz

Post20 października 2012, 11:56 - So

Cacharel jest dość podobny do taniego zapachu Malizia Uomo, choć oczywiście czuć, że Cacharel to wyższa półka i lepsze składniki. Natomiast mając już Cacharela dobrze sobie kupić choćby żel pod prysznic Malizia, żeby zachować spójność zapachową :)

Niszka

Administrator

Post22 listopada 2012, 13:38 - Cz

Bardzo lubię perfumy aromatyczne. Zapachy L.T. Piver, Azzaro Chrome, Versace Man Eau Fraiche, itd, itd. Do grona moich faworytów należy Cacharel Pour Homme. Szumnie ma on etykietkę drzewno - przyprawowca, dla mnie to zapach zielono - aromatyczny, z elementami kwiatowymi i przyprawowymi. Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami, najpiękniejsze w nim jest otwarcie, aromatyczno - zielno - ziołowa mieszanka rodem z dzikiego, tajemniczego ogrodu. Tak mógłby pachnieć Tajemniczy Ogród w powieści F. Burnett. Trawa, bluszcz, pokrzywy, ostry zapach lawendy, torfu i szałwii. Przypominam, że to wszystko jest w wydaniu aromatycznym (ogród po letnim deszczu). Po pewnym czasie aromat uzupełniają kwiaty. Oczywiście jest męsko, wciąż czuć ostrość szałwii, chociaż kto nie lubi kwiatów w perfumach dla mężczyzn, ten może nie polubić Caacharel PH.

Minusy? Taka sobie trwałość (coś koło 5 godzin).

Posiadam wersję po reformulacji. Być może ta wcześniejsza była drzewno - przyprawowa, nowa to aromatyczna pełną gębą.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post10 kwietnia 2013, 10:31 - Śr

Wczoraj zaskoczyła mnie obecność tego klasyka w perfumerii na D.
Psiknąłem na łapę, czekam, czuje cytrusy, takie właśnie niezbyt świeże,
lekko starawe, czekam chwilę, myślę... Do cytrusów dochodzi gałka muszkatołowa
i tutaj już nie mam wątpliwości, znam to, gdyby dodać wetywerii to byłby to wypisz wymaluj
Guerlain Vetiver. Dalej oczywiście kompozycja się rozwija i zaczyna jakby przydymiać,
skojarzenia z Guerlain'em przestają mnie prześladować na rzecz skojarzeń z Sale Szulca.
Wszystko to oczywiście nie są skojarzenia na zasadzie, że czuć tam identycznie to samo co
w Guerlain czy Szulcu, to jakby zapachy te były obrazkami z puzzli a Cacharel to kilka puzzli
z jednego i kilka z drugiego zlepione w jedno. Ogólne wrażenie Cacharel robi dobre, nie jest wtórny
mimo moich luźnych skojarzeń, lekki twist lat 80' jest ale bardziej na początku.
Polecałbym osobom po 30stce na co dzień w okresach wiosny, jesieni oraz zimy.
Projekcja mogłaby być trochę lepsza, raczej ma charakter intymny.

LeChiffre

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 kwietnia 2014, 13:28 - Cz

Na początek cytrusy, potem przyprawy korzenne zmieszane z akordami drzewnymi.
Kompozycja spójna, świeża i pieprzna jednocześnie.
Niebanalny, niepowtarzalny i zdecydowanie męski zapach.
Mam do niego szczególny sentyment (może dam mu 6. w związku z tym, jak na razie mocne 5), a sentyment bierze się stąd, że jest to zapach, który zapoczątkował moją przygodę z perfumami selektywnymi.
Dodam, że był to rok 1995...o jejku, to już blisko dwie dekady, czas gna jak szalony.
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

agat1969

Post21 lipca 2014, 07:04 - Pn

Wielkie "tak" dla tego zapachu, znajduje sie w wielkiej trojce moich top zapachów
kolejnosc dowolna
1. Oskar de La Renta pour Lui
2. Davidoff Zino
3. Cacharel pour homme
Mente et Malleo

Artplum

Mega Perfumaniak

Post08 sierpnia 2014, 21:20 - Pt

pirath napisał(a):dla mnie Cacharel PH ma jedno z najciekawszych i najbardziej urokliwych otwarć cytrusowych jakie dane było mi poznać... ale nie takich świeżych zielonych cytrynek, limonek i grejpfrutów, tylko dojrzałych, na granicy nadpsucia, soczystych owoców które aż ociekają słodkim jak ulepek sokiem bliskim fermentacji od nadmiaru noszonego cukru...
problem w tym, że dla mnie Cacharel PH zbyt szybko wytraca impet i moc, dość szybko schodząc do bazy gdzie bardzo niewiele się dzieje... odczuwam wówczas ogromną pustkę i dziurę w tym zapachu

Mam bardzo podobne odczucia.
Świetne, mocne otwarcie, pełne dojrzałych cytrusów przełamanych czymś zielonym, czymś ziołowym (?)
Żeby było śmiesznie, w spisie składników nie ma cytrusów, a utami głowy są gałka muszkatołowa, lawenda, szałwia muszkatołowa i bergamotka. Cóż - mój nos wyczuwa cytrusy, podobnie jak nos Piratha ;)
Potem cytrusy ustępują pola nutom drzewnym i przyprawowym i ciągle jakaś zieleń pobrzmiewa w tym zapachu.
No a potem to niewiele się dzieje poza cichnięciem i wysładzaniem się zapachu i trudno zidentyfikować to obiecywane bogactwo bazy - jodła, ambra, drzewo sandałowe, piżmo, mech dębowy, cedr i wetyweria.
Może i te wszystkie składniki w niej są, ale chyba potrzebny jest nos psi, zeby je wyłowić, tak są ze sobą zmieszane.
Zapach jest męski, oldskulowy, charakterny i naprawdę może się podobać. Szkoda, że tak szybko traci moc i nie jest zbyt trwały
Artur

flanker

Forumowicz

Post07 lutego 2016, 13:01 - N

Wczoraj testowałem tego klasyka, pierwszy niuch z próbki i oczywiście że znam to ;) Dawno dawno temu czasami wyczuwałem go na kimś na ulicy, przypomniały mi się czasy gdy perfumy było czuć od ludzi :)

Otwarcie to słodkie, wręcz bardzo słodkie cytrusy w starym stylu podane z czymś jeszcze (imbir?) co nadaje temu wszystkiemu charakteru i drygu. Z czasem cytrusy wytracają swą słodycz, dochodzą inne nuty, choć bardzo nieśmiało i zapach sobie trwa na skórze niestety tylko przez kilka godzin. Kompozycja przez swoją trwałość niestety nie powala, obstawiam że kiedyś ten zapach miał znacznie lepsze parametry. Nie czuć w nim dziadka czy oldskulu, szkoda tylko że parametry liche. Dam trójeczkę ;)

baphomet

Post15 kwietnia 2016, 13:17 - Pt

flanker napisał(a): szkoda tylko że parametry liche. Dam trójeczkę ;)

Kup wersję z lat 90', a jeszcze lepiej 80' ( tę ze srebrnym korkiem, splash ), prawdopodobnie nie będziesz narzekał na parametry ;)

Co do samego zapachu, to dla mnie jest genialny. To jeden z lepszych zapachów mainstreamu. Szkoda, że go troszkę zmasakrowali, ale głównie w kwestii parametrów.
Dziś takich zapachów już się nie robi :(
Ode mnie 6.

xentrix

Super Perfumaniak

Post15 kwietnia 2016, 23:36 - Pt

ilekroć wracam do tego zapachu to nie moge wyjść z podziwu . Róznego rodzaju mainstreamowe i niszowe słabizny , żeby nie powiedzieć gnioty są opisywane i wychwalane na forum a tutaj taka perełka i w sumie cisza :evil:
Jedno z najlepszych otwarć jakie dane mi było poznać . Piękny męski zapach przyprawowo-drzewny z elementami cytrusowymi w tle. Klasyk ale "bez dziada". Tak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna. Jedyne do czego można sie przyczepić to parametry - chciałoby sie lepszych. Kto nie zna tego zapachu ten dupa i tyle.
Dałem bardzo mocne 5 (byłoby może i nawet 6 gdyby parametry były lepsze) - dotyczy starej wersji

ps. mam starszą wersję A/S i nową EDT - starsza oczywiscie lepsza
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

agat1969

Post16 kwietnia 2016, 05:15 - So

xentrix napisał(a):ilekroć wracam do tego zapachu to nie moge wyjść z podziwu . Róznego rodzaju mainstreamowe i niszowe słabizny , żeby nie powiedzieć gnioty są opisywane i wychwalane na forum a tutaj taka perełka i w sumie cisza :evil:
Jedno z najlepszych otwarć jakie dane mi było poznać . Piękny męski zapach przyprawowo-drzewny z elementami cytrusowymi w tle. Klasyk ale "bez dziada". Tak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna. Jedyne do czego można sie przyczepić to parametry - chciałoby sie lepszych. Kto nie zna tego zapachu ten dupa i tyle.
Dałem bardzo mocne 5 (byłoby może i nawet 6 gdyby parametry były lepsze) - dotyczy starej wersji

ps. mam starszą wersję A/S i nową EDT - starsza oczywiscie lepsza

Domagam się 6 dla tego zapachu ;)
Ostatnio edytowano 16 kwietnia 2016, 08:06 - So przez agat1969, łącznie edytowano 1 raz
Mente et Malleo

baphomet

Post16 kwietnia 2016, 08:04 - So

Popieram postulat ;)

xentrix

Super Perfumaniak

Post16 kwietnia 2016, 14:28 - So

domagać sie możecie :mrgreen:
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

BlueJeans

Moderator

Post16 kwietnia 2016, 17:02 - So

Jedna z pozycji ktora koniecznie musze miec wsrod swoich faworytow lat 70-90. Testowalem kilka razy w drogerii i mimo tego z mila checia nosilbym go na sobie w wieku 27 lat. Zapach oceniam na 5.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie