Teraz jest 19 września 2018, 15:57 - Śr

• Reklama

Kenzo - L'Eau par Kenzo Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Kenzo - L'Eau par Kenzo Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
4%
3 - Przeciętny
9
20%
4 - Dobry
14
30%
5 - Bardzo dobry
18
39%
6 - Genialny
3
7%

Liczba głosów : 46

• Autor
  • Wiadomość

mich486

Forumowicz

Re: Kenzo - L'Eau par Kenzo Pour Homme

Post21 sierpnia 2013, 11:25 - Śr

Znam ten zapach z próbki, kórą kupiłem przez przypadek. Chciałem zwykłe pour homme.

Po pierwszej aplikacji zastanawiałem się czy się ludzie tak zachwycają.
Zapach wybitnie sztuczny, ładny, pachnie trochę jak płyny do mycia ubikacji.
Dałem mu 4. Ma w sobie coś co może zaciekawić, tak było ze mną, ale pachnie bardzo chemicznie.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post22 sierpnia 2013, 13:40 - Cz

lekki, świeży, na lato, aczkolwiek trwałość i projekcja kiepskie.
3+.
Ostatnio edytowano 03 marca 2014, 16:45 - Pn przez turbosnail, łącznie edytowano 1 raz

mich486

Forumowicz

Post13 września 2013, 06:30 - Pt

Pachnie wam to podobnie do Ferragamo Free Time?

olicampbell

Forumowicz

Post01 lutego 2014, 21:08 - So

Zapach - instytucja, podobnie jak Kenzo PH. Zaraz po aplikacji atakuje jakimś chemicznym akcentem, ale potem jest już lepiej,co nie znaczy ciekawiej. Ot, takie cytrusy podany na sposób, który nie może nikogo urazić i zrazić do siebie. Zapach nie wychyla się nawet na moment w jakąś nisze, cały czas jest na bezpiecznej linii. Trwałość poniżej krytyki - po 3 godzinach znika, a to nawet jak na świeżaka niezbyt wiele.
"The future doesn't belong to the faint-hearted, it belongs to the brave"

illusion

Aktywny forumowicz

Post25 lutego 2014, 22:51 - Wt

Prorok napisał(a):mocno mi sie kojarzy z masaki matsushima aqua mat homme

Nie znam zapachu, ale jeżeli pachnie jak Aqua Mat to dla mnie bardzo dobra rekomendacja :)
Czy ten Kenzo ma też coś wspólnego z Allue homme sport lub Dior homme sport?

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post25 lutego 2014, 23:52 - Wt

tyle że na lato i nic więcej
kompozycyjnie całkiem ok, parametry leżą

Chic

Post25 lutego 2014, 23:58 - Wt

illusion napisał(a):Czy ten Kenzo ma też coś wspólnego z Allue homme sport lub Dior homme sport?

Nie. L'Eau par Kenzo to nieco chemiczna cytryna i silna ozonowa nuta- całość nawet przyjemna, ale bardziej jako ekskluzywny spray do pomieszczeń niż perfumy.

illusion

Aktywny forumowicz

Post26 lutego 2014, 00:55 - Śr

Chic napisał(a):
illusion napisał(a):Czy ten Kenzo ma też coś wspólnego z Allue homme sport lub Dior homme sport?

Nie. L'Eau par Kenzo to nieco chemiczna cytryna i silna ozonowa nuta- całość nawet przyjemna, ale bardziej jako ekskluzywny spray do pomieszczeń niż perfumy.

Dałem takie porównanie bo właśnie Allue home Sport to dla mnie chemiczna (detergentowa) cytryna. Czyli wychodzi na to, że oceny są jednak podzielone co do Kenzo. A jakieś opinie co do innych wersji Kenzo L'eau? Lepsze czy gorsze niż pierwowzór?

SirjooX

Forumowicz

Post26 lutego 2014, 19:39 - Śr

Moim zdaniem L'eau par Kenzo to mix Vesace Fraiche i Givenchy Play Sport - bardzo dużo tu cytryny, ale całkiem przyjemnej w odbiorze (acz sztucznej). Ja również potwierdzam, że parametry użytkowe żałosne - a w tej cenie i tej kategorii zapachowej można się pokusić o lepsze produkty:)

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Odp: Kenzo - L'Eau par Kenzo Pour Homme

Post27 lutego 2014, 08:56 - Cz

Tak się składa że mój tata go używa, więc mam możliwość przetestowania.
No i właściwie zgadzam się z przedmówcami - dosyć przyjemny, świeży zapach, aczkolwiek w tej cenie jest wiele ciekawszych, mniej sztucznych, a przede wszystkim trwalszych zapachów. Wg mnie co najwyżej 4.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post08 maja 2014, 16:17 - Cz

Używałem tego Kenzp latem dwa-trzy lata temu.
Teraz przeczytałem ten wątek i zgadzam się z wieloma szanownymi przedmówcami - bardzo przyjemny, letni świeżak. Cytrusy z miętą i cedrem w zasadzie nie mogą dać nieprzyjemnego efektu. Tutaj dodano jeszcze sławne yuzu, którego nie potrafię wyodrębnić i lotosa. W sumie powstała mieszanka, którą spryskiwałem się z przyjemnością - świeża, lekka, przestrzenna. Odnosiłem wrażenie, jakby zapach chciał natychmiast wypełnić całe pomieszczenie, w którym przebywałem. Nie chodzi tu jednak o silną projekcję, tylko o wrażenie przestrzenności i ulotności.
Perfumy kojarzę pozytywnie, choć nie są one pozbawione wad. Ktoś tu wcześniej zauważył, że one pachną trochę jak odświeżacz do pomieszczeń. Coś w tym jest - nosząc je czułem, jakby to właśnie przestrzeń wokół mnie pachniała, a nie ja. Ponadto w mojej ocenie one są mało męskie. Niby Pour Homme, ale to raczej uniseks. Nosząc je nie czułem się niemęsko, ale testosteronem też nie epatowałem ;) Kładę to na karb ich charakteru - to odświeżający zapach na letni dzień, a nie uwodziciel.
Co do ich sztuczności, to - o ile pamiętam - rzeczywiście nieco syntetycznie pachniały, ale bez masakry.
Ostatnie, ale poważne zastrzeżenie, to trwałość. Pamiętam, że flakon wykończyłem w ekspresowym tempie, bo jakoś szybko ze mnie wietrzały. Projekcję uważam za przyzwoitą. Nie zabija otoczenia, co latem jest szczególnie ważne.
Na lato to fajna propozycja. Muszę sobie przypomnieć ten zapach.
Artur

Artplum

Mega Perfumaniak

Post05 listopada 2014, 21:48 - Śr

Ostatnio mam fazę na Kenzo. A to Jungle, a to klasyczny Homme, a dzisiaj uzywajac globalnie Homme, psiknąłem sobie na nadgarstek L'Eau.
Jakiż to przyjemniak! Owszem, syntetyczny, ale nie rażąco. Odświeżający i otulający. Pięknie się rozwija w słoneczku. Chyba sobie sprawię na wiosnę. O ile nie zapomnę o nim, rzecz jasna :lol:
Artur

Johny Test

Post28 lutego 2015, 12:40 - So

Użyłem go parę razy w lecie w gorące dni i przyznam że bardzo dobrze i przyjemnie odświeża. Jednak tak jak niektórzy wspomnieli wyczuwałem wyraźnie syntetyczną cytrynę co mnie osobiście zaczęło po pewnym czasie znacznie przeszkadzać. Czułem go jakieś 3 godziny ale przy dość znacznej aplikacji, myślę że otoczenie też przez ten czas bez problemu go wyczuwa. Później znacznie słabnie. Dla mnie to nie to :roll:
Artplum napisał(a):Odnosiłem wrażenie, jakby zapach chciał natychmiast wypełnić całe pomieszczenie, w którym przebywałem. Nie chodzi tu jednak o silną projekcję, tylko o wrażenie przestrzenności i ulotności.
Rzeczywiście można odnieść takie wrażenie, tak jakby rozprzestrzeniał się wokół na parę metrów. ;)

sbchp250

Forumowicz

Post20 marca 2015, 17:32 - Pt

Jak ktoś już wcześniej wspominał, mocno kojarzy się z masaki matsushima aqua mat homme ;)
Poki co kilka psikow z probki, wiec nic wiecej nie napisze ;)

Jacek40

Forumowicz

Post25 sierpnia 2016, 20:49 - Cz

Zapach bardzo mi się spodobał. Flaszka zakupiona - według kogu kwiecień 2015. Na mnie trwałość słaba - maks dwie godziny dość dobrze wyczuwalny, następne 2 bliskoskórny i koniec. Szkoda, bo naprawdę mi się spodobał.

BlueJeans

Moderator

Post26 sierpnia 2016, 10:33 - Pt

Niestety ale tak juz z nim jest. Ladny zapach ale nietrwaly... a szkoda. Ja odsprzedalem swoj flaknik z powodu.parametrow.

Jacek40

Forumowicz

Post26 sierpnia 2016, 15:18 - Pt

Szkoda, może jednak jakiś starszy wypust był trwalszy, naprawdę spodobał mi się, ale ta trwałość zawodzi. Może znajdę coś bardzo podobnego o lepszych parametrach, ale marne nadzieje raczej, przetestowałem ostatnio mnóstwo różnych i nic zbliżonego nie trafiłem.

tomek1906

Forumowicz

Post26 sierpnia 2016, 15:41 - Pt

Pamietam jak go kupilem z 15 lat temu na bezclowce lecac na wakacje na santorini.
teraz kupilem troche sentymentalnie
trwalosc, trwalosc, trwalosc
reszta mi pasuje

JKJ

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post26 sierpnia 2016, 16:23 - Pt

Rzeczywiście trwałością nie poraża, a po szybki prysznicu nie ma po nim śladu i można zmienić zapach.
W upalne dni przyjemnie się go nosi, u mnie dominuje nuta wodna, taka basenowa ale fajna.

gurken

Post05 stycznia 2017, 17:36 - Cz

Jacek40 napisał(a):Szkoda, może jednak jakiś starszy wypust był trwalszy, naprawdę spodobał mi się, ale ta trwałość zawodzi. Może znajdę coś bardzo podobnego o lepszych parametrach, ale marne nadzieje raczej, przetestowałem ostatnio mnóstwo różnych i nic zbliżonego nie trafiłem.

Kup masaki matsushima aqua mat homme. Pachnie bliźniaczo podobnie, że zdecydowaną przewagą trwałości po stronie aqua mat.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie