Teraz jest 13 grudnia 2018, 10:26 - Cz

• Reklama

Kenzo - L'Eau par Kenzo Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Kenzo - L'Eau par Kenzo Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
4%
3 - Przeciętny
9
20%
4 - Dobry
14
30%
5 - Bardzo dobry
18
39%
6 - Genialny
3
7%

Liczba głosów : 46

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Kenzo - L'Eau par Kenzo Pour Homme

Post10 października 2011, 12:50 - Pn

aż dziw bierze, że ten świetny zapach jeszcze nie miał tu swojego wątku ;)
jest lekki, bardzo rześki i zwiewny, z domieszką nut cytrusowych...
dziś zaaplikowałem odważnie 8 chmurek (by na cały dzień starczyło i dobrze zrobiłem) i zapach fenomenalnie się sprawdził w ten upalny dzień...
idealne pachnidło na nadchodzącą porę roku, szkoda tylko, że pachnie w wyczuwalny sposób tylko około 5 godzin...
jeszcze raz śliczne dzięki bracie 1kemoT'cie :)
Załączniki
nd.79.jpg
nd.79.jpg (76.81 KiB) Przeglądane 21840 razy

1kemoT

Forumowicz

Re: Kenzo - L'Eau par Kenzo Pour Homme

Post10 października 2011, 12:51 - Pn

U mnie TO Kenzo było mega trwałe. Wystarczyło 4-5 strzałów rano, bym jeszcze późnym wieczorem nie mógł opędzić się od tego zapachu. Właśnie, ta końcówka, po ok. 5 godzinach doprowadzała mnie do szału (negatywnie).

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 października 2011, 12:52 - Pn

Mnie ten zapach wcisnęła kiedyś w S. pewna Pani. Plułem sobie potem w brode, bo w necie było 2x taniej :D

Zapach mi się podoba, ale... nie moge go zużyć do końca (zostało jakieś 20 ml z 50-ciu), zapach mnie zaczyna "męczyć", wyczuwam w nim sztuczne składniki, w tym tę syntetyczną cytrynę. Ale jest miły, nie wątpię, tylko mi się przejadł :D
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

fortunato

Forumowicz

Post10 października 2011, 12:53 - Pn

Używam L'eau par Kenzo Pour Homme już 4 lata, jak dla mnie jeden z najlepszych i najciekawszych zapachów na okres letni, do niego tylko szorty, rozpięta koszula, sandałki i na plażę ;)

fortunato

Forumowicz

Post10 października 2011, 12:53 - Pn

Jako że Kenzo używam już dość długo i znam ten zapach jak żaden inny (to mój pierwszy poważny zakup po rozpoczęciu przygody z perfumami) muszę wspomnieć, że nieraz już rozpoznałem go na jakiejś Pani, widać płci pięknej zapach również się podoba :) niestety (dla mnie) przeważnie noszony przez kobiety około czterdziestki

zziioolloo

Post10 października 2011, 12:54 - Pn

Kenzo ma bardzo fajną ofertę świeżaków, tyle że niektóre bardzo nietrwałe, chociażby l'eau par właśnie, ale w tym przypadku jestem w stanie to zdzierżyć.

RoQ

Super Perfumaniak

Post10 października 2011, 13:15 - Pn

fortunato napisał(a):Używam L'eau par Kenzo Pour Homme już 4 lata, jak dla mnie jeden z najlepszych i najciekawszych zapachów na okres letni, do niego tylko szorty, rozpięta koszula, sandałki i na plażę ;)

Chyba muszę spróbować... Jak dotąd, nie wyobrażałem sobie nic lepszego od Kenzo PH. Ale lubię eksperymenty...

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post10 października 2011, 16:49 - Pn

RoQ napisał(a):
fortunato napisał(a):Używam L'eau par Kenzo Pour Homme już 4 lata, jak dla mnie jeden z najlepszych i najciekawszych zapachów na okres letni, do niego tylko szorty, rozpięta koszula, sandałki i na plażę ;)

Chyba muszę spróbować... Jak dotąd, nie wyobrażałem sobie nic lepszego od Kenzo PH. Ale lubię eksperymenty...

Jak lubisz chemiczne cytrusy to polecam ;)
A tak serio to z początku bardzo mi się podobały, ale z czasem ta chemiczność/sztuczność zaczęła mnie strasznie irytować no i odlubiliśmy się.
Z setki dałem radę zużyć jakiś 20 ml i posłałem je w świat.
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

RoQ

Super Perfumaniak

Post10 października 2011, 17:22 - Pn

Don Raul de Lucho napisał(a):
RoQ napisał(a):

Jak lubisz chemiczne cytrusy to polecam ;)
A tak serio to z początku bardzo mi się podobały, ale z czasem ta chemiczność/sztuczność zaczęła mnie strasznie irytować no i odlubiliśmy się.
Z setki dałem radę zużyć jakiś 20 ml i posłałem je w świat.

Lubię cytrusy. Na pewno tego spróbuję i podejmę właściwą, albo szaloną decyzję...

Krzysztof M.

Post19 lutego 2012, 20:02 - N

Mimo jego "popularności", w kategoriach lekkości uważam, że jest rewelacyjny.
Mam próbkę, ale koło wiosny walnę obowiązkowo setę.
Zastanawiam się czy wrażenie syntetycznych cytrusów nie wynika z tego, że to raczej nietypowy cytrus w postaci yuzu na brazylijskim drzewie cedrowym, lotosie, mięcie.

Yuzu i brazylijskiego drzewa cedrowego nie znam!.
Gdybym z uporem walczył o "niesyntetyczne" cytrusy, to do zlewania się dokonałbym starcia skórki z limonki, pomarańczy, bergamotki, zalał spirytusem i oczywiście bez dodatków, zamiast delektować się jakimś L'eau par Kenzo.
Dlatego daleki jestem od zarzucania mu jakiejkolwiek sztuczności. Chyba do cholery ten wymyślający Olivier Cresp miał cel. Oczywiście nie każdemu taka mieszanka musi przypaść do gustu.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2012, 14:23 - Pn

Dałem 5 bo to jeden z moich ulubionych zapachów ale nie podzielę entuzjazmu nad jego trwałością. U mnie był dramat, może dla tego, że wtedy myślałem, że wystarczy 2 razy się psiknąć ;) Projekcja też marna, do dziś pamiętam wyjście na imprezę i rozmowę z kolegą: " ... jak Ci się podoba mój super perfum ... stary ja nic nie czuję :lol: " Także co nos to inne odczucia. Co nie zmienia faktu, że sama kompozycja bardzo dobra. Gdybym go wyraźniej czuł byłby to mój obowiązkowy zakup.

PS.
Teraz mam wersję Indigo i utrzymuje się dużo lepiej, a do tego ma projekcję poprawną.

aleksander

Super Perfumaniak

Post20 lutego 2012, 14:29 - Pn

AndrePoland napisał(a):do dziś pamiętam wyjście na imprezę i rozmowę z kolegą: " ... jak Ci się podoba mój super perfum ... stary ja nic nie czuję
Jak ja kocham takie pytania.
Jeszcze jak pytający przysuwa się z szyją, wtedy jest już komplet.

Krzysztof M.

Post03 marca 2012, 12:43 - So

Dla mnie Indigo to bardziej proste cytrusy i okrojona z image'u wariacja na temat, więc zagrożenia klasycznemu L'eau Par nie widzę. Choć moim zdaniem Indigo jest nieco bardziej...męski.
Dla mnie klasyk jest specyficzny i świetnie skomponowany. Zapach nie rozkwita, nie rozwija się w jakiś szczególny sposób, nie zaskakuję w miarę obcowania, za to trzyma twardo poziom do końca. Można się czepiać, że popularny śmierdziuszek, ale klasy to ja mu nie odmówię. Trwałość na mojej skórze świetna, choć są opinie, że na niektórych ulotny. Damska wersja mniej udana. Skromnym zdaniem, PH mogli zdefiniować dla obu płci.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post03 marca 2012, 13:04 - So

Zapach bardzo ładny, świetny na okres letni. Niestety uważam iż ma słabą trwałość co go u mnie dyskwalifikuje.

Krzysztof M.

Post03 marca 2012, 18:53 - So

No właśnie cholera z ta trwałością u każdego inaczej. Najlepiej mieć jakiegoś swojego wąchacza albo tyłem chodzić :lol:
Chociaż i tak od siebie często nie czuć. Ludek idzie pięć metrów za tobą mówiąc, że rozsiewasz, a sam ni w ząb nie wywąchasz.
Czasem jak się czegoś obeżrę też od siebie wyziewu nie odczuwam :lol:

belor

Post04 marca 2012, 20:17 - N

Dziś blotterkowo. Bardzo przyjemy wodno-kwiatowy, lekki i aromatyczny zapach. Nie wiem jak z trwałością, bo nie testowałem globalnie, natomiast jak na mój gust to jest to kompozycja ewidentnie kobieca. Nie moje rejony zapachowe, ale na pewno może się podobać. Na podstawie tego skromnego "teściku" oceniam na 3+

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post30 maja 2012, 12:20 - Śr

Pierwszy test na wierzchu dłoni. Wnioski? Pachnie jak Diesel ++ bez chemicznej cytryny.

Krzysztof M.

Post30 maja 2012, 20:06 - Śr

^ O jezu. Dzisiaj w pracy miałem L'Eau, a kolega z biurka obok D++ (stoi jako dyżurny zapach u niego na biurku, dostał ode mnie w prezencie i potwierdzi to pod przysięgą). No za nic. Nie zechciałbyś jakoś zweryfikować tej opinii :)
Może to nie syntetyczna cytryna tylko ten Yuzu. Samego Yuzu nie znam, jak pachnie Yuzu?. Być może w zestawieniu można odnieść wrażenie syntetyki. Przy syntetyce L'Eau par bym się jednak nie upierał, on chyba miał taki być, nietypowy. Gust inna sprawa, ale z tego co słychać Takada trafił w pewną lukę. Cholera zawsze muszę go bronić ?

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Kenzo - L'Eau par Kenzo Pour Homme

Post30 maja 2012, 20:08 - Śr

Syntetyczna cytryna dotyczy Diesela. Tak dla ścisłości.
Natomiast moje skojarzenia od razu biegły w stronę ++ po wwąchiwaniu się w nadgarstek z Kenzo.

Prorok

Forumowicz

Post06 listopada 2012, 21:18 - Wt

mocno mi sie kojarzy z masaki matsushima aqua mat homme
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie