Teraz jest 18 listopada 2018, 23:27 - N

• Reklama

Iceberg - Twice Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Iceberg - Twice Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
3
13%
3 - Przeciętny
5
21%
4 - Dobry
14
58%
5 - Bardzo dobry
2
8%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 24

• Autor
  • Wiadomość

Grzegorz

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Iceberg - Twice Pour Homme

Post10 października 2011, 10:18 - Pn

Dzisiaj pierwsze testy tego pięknego, niebanalnego zapachu. IMO jest bardzo świeży, lecz nie wodnisty ani też przeładowany cytrusami. Cytryna jest w otwarciu bardzo delikatna, a deklarowanej mięty prawie nie czuć. W nutach serca wyraźna lawenda i cynamon. Nuty bazy zdominowane przez ambrę i wanilię. Wyczuwam również, bardzo delikatną, a zarazem przyjemną mydełkowatość. Określiłbym Twice jako zapach ciepły, lekko słodki, o dobrej projekcji i trwałości. Podzielam zdanie belora, zamieszczone na jego blogu, o tym, że jest to jakby wersja light Zino. W momencie kiedy czytałem tę recenzję, nie posiadałem jeszcze tego pachnidła i zdziwiło mnie to porównanie "świeżaka" i Zino. Po przeprowadzonym teście, podpisuję się oburącz pod tym twierdzeniem.

Mirek

Re: Iceberg - Twice Pour Homme

Post10 października 2011, 10:18 - Pn

Dołączam się do Waszych pozytywnych opinii. Zapach bez fajerwerków ale z bardzo fajnym (szkoda, że tak krótkim ) otwarciem, ciepłym stonowanym sercem i bazą. Dobra projekcja i trwałość. W sam raz do pracy.
Zapach zaskoczył mnie początkową świeżością - myślałem, że to kolejny "świeżak" ale z upływem czasu zmienił całkowicie oblicze. Byłem mile zaskoczony co wpłynęło na decyzję o zakupie. I jeszcze ta cena bodajże 99zł za 125ml w "aptece". Polecam.

domurst

Perfumaniak

Post10 października 2011, 10:19 - Pn

Ja wyraźnie czuję mięte w otwarciu, i moim zdaniem, wyraźnie dominuje nad cytrusami. Tyle że całe otwarcie jest dosłownie kilkunastosekundowe. Później zapach staje się cieplejszy i kuchenno korzenny (cynamon, estragon i kminek). Gdybym miał z czymś porównać to nasuwa mi się mniej więcej takie skojarzenie - Bowling Green pozbawiony goździków.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

Grzegorz

Super Perfumaniak

Osobiście nie widzę podobieństwa do przeładowanego cytrusami Bowling Green. Według mnie, cytrusy w Twice są jedynie bardzo delikatnym tłem.

belor

Zgadzam się z wami, że mięta jest dominująca w otwarciu (ale niezbyt nachalna), a cytrusy stanowią tylko tło - podobnie odebrałem Twice.

domurst

Perfumaniak

Post10 października 2011, 10:20 - Pn

Na mnie Bowling Green jest cytrusowy tylko w otwarciu, natomiast serce i baza są bardzo korzenne (cynamon i goździki) tylko z wątłym cytrusowym tłem (ale za to odpowiada już raczej cytrusopodobna werbena). Serce Twice odbieram bardzo podobnie. Już samo zerknięcie na spis nut na papierze, szczególnie w sercu, wypada zaskakująco zbieżnie.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

RoQ

Super Perfumaniak

Post10 października 2011, 10:22 - Pn

Kiedyś, dość dawno temu miałem ten zapach, ale po paru tygodniach u żywania, zapach zaczął mnie drażnić. Do dziś nie wiem, co to było, ale wiem, że było to coś, czego nie lubił mój nos. To było parę lat temu, więc może podejdę do zapachu raz jeszcze...
Żeby nie było, że się czepiam niewinnego Iceberga - Terre też zaczyna mnie drażnić.

farello

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 stycznia 2012, 17:00 - Pt

Już od kilku lat to jeden z moich ulubionych zapachów (aczkolwiek mój nos przyzwyczaił się do niego i nie wyczuwam go dokładnie). Pierwszy raz poznałem ten zapach jak byłem u znajomego i przed wyjściem z domu zastosował go. W całym pomieszczeniu unosił się intensywny zapach jakby mocno oszronionego z zewnątrz cynamonu z goździkami, które jednak w środku są mocno rozgrzane. I tym mnie urzekł :) Mięty za bardzo tam nie wyczuwam...
Ostatnio zakupiłem w R flakon 75ml ale moim zdaniem jego zapach trochę się różni od tego, który mam na wykończeniu (40ml). Na wstępie jest jakby bardziej mydlany, rozmyty i nie tak intensywny i ostry. Kartonik też jest inny - od 40-stki jest pokryty "meszkiem" a od 75-ki jest zwykły, kartonowy. Ale po pewnym czasie zapach chyba wraca "do normy".
Ogólnie to na prawdę dobry i trwały zapach za nie duże pieniądze. Moim zdaniem bardziej na okres jesienno-zimowy.

charliefrown

Forumowicz

Post27 stycznia 2012, 20:42 - Pt

Pamiętam, że zapach świetnie się nosił w upalne dni - orzeźwiająca mięta skąpana w cytrusach. Bardzo dobra projekcja, niewielka ilość wystarczała, by zaznaczyć swoją obecność w pomieszczeniu, tym samym niewiele brakowało do jego "przedawkowania" i wywołania zjawiska toksycznej chmury :)

etanhawk

Post12 lutego 2013, 03:42 - Wt

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem tych zachwytów - rzecz w tym, że kupując dla siebie, kierując się własnym gustem, tak naprawdę chcemy wywołać pozytywne wibracje w otoczeniu i na otoczeniu - zwłaszcza płci przeciwnej, lub jak kto woli płci tej samej - mi akurat początkowo zapach przypadł do gustu, po 3 dniach 'noszenia' otrzymałem od jednej z koleżanek w imieniu innych (prawdopodobnie wszystkich) ultimatum: zaprzestania używania tego 'śmierdziela' lub wyniesienia biurka na korytarz (open space) .... biurko było ciężkie....

Tym sposobem po raz kolejny mój ojciec stał się posiadaczem markowych i wychwalanych 'perfum' ... ale wiecie.. on żone ma... więc nosić może co jemu się podoba :-)

Osobiście, po tych perypetiach ilekroć wpadałem do domu rodzinnego i ukradkiem wąchałem ten specyfik doszedłem do wniosku, że przy całym szacunku dla ICEBERG, ten koktajl to pomyłka..

Były to jedyne perfumy za które zostałem w bezpośredni sposób skarcony..... bez względu na cenę, jakośc, czegokolwiek, kiedykolwiek używałem, to własnie ten zapach ciąży na mojej psychice :-)

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post26 lutego 2013, 11:22 - Wt

po kilku różnych testach stwierdzam, że nawet za darmochę bym nie chciał - kompletnie i całkowicie okropny - w najmniejszym procencie nie ma w nim dla mnie nic ciekawego ani ładnego;
paskudek i tyle
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post26 lutego 2013, 11:55 - Wt

Może aż tak źle nie jest, ale po dłuższym obcowaniu z tym zapachem, pozbyłem się go i oceniłem na "3".

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post26 lutego 2013, 20:20 - Wt

Trudno się z wami nie zgodzić.Posiadam miniaturkę tego zapachu,użyłem może 2-3 razy próbując się do niego jakoś przekonać,ale niestety nie dałem rady...

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Post26 lutego 2013, 21:22 - Wt

kibel - dosłownie i w przenośni :twisted:
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

farello

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 lutego 2013, 21:26 - Wt

a mi się podoba :)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post06 marca 2015, 22:15 - Pt

Zupełnie nie znałem tego zapachu. Będąc w sklepie na R. spotkałem tester, więc prysnąłem z ciekawości.
Początek nawet przyjemny - cytrusowo-miętowy, odświeżający i energetyczny. Potem zapach nieco się wysładza i robi bardziej przyprawowy, a im dalej od otwarcia, tym staje sie cięższy, drzewny, zywiczny, bardziej czymś dosłodzony.
Ogólnie może nie byłby zły - po prostu bezpieczny, codzienny zapach, gdyby nie dawał po nosie syntetykiem.
Nie chcę go krzywdzić, bo to tylko przelotny test, ale sztuczność Twice wydaje mi się wielka.
Przy najblizszej okazji powtórzę test
Artur

Nabuchodonozor

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2015, 06:27 - N

Początek jest jeszcze znośny, choć ta mięta i cytrusy jakby genetycznie modyfikowane... O ile ten początek może wydawać się całkiem orzeźwiający to potem jest już tylko źle. Jedzie jak sztyft do nosa do odkażania bakterii i innych takich. Chwilami to mi przypomina znany specyfik z dzieciństwa: kocią maść :?

KADET

Forumowicz

Post14 września 2018, 13:42 - Pt

Po testach odlewki mogę przyznać zasłużone 5. Świetny świeżak długo utrzymujący się na skórze. Zapach przestrzenny poszczególne składniki pięknie się uzupełniają.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie