Teraz jest 24 września 2018, 14:44 - Pn

• Reklama

Rasasi - Daarej Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Rasasi - Daarej Men

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
4
7%
3 - Przeciętny
5
8%
4 - Dobry
12
20%
5 - Bardzo dobry
34
58%
6 - Genialny
4
7%

Liczba głosów : 59

• Autor
  • Wiadomość

Mathias

Forumowicz

Rasasi - Daarej Men

Post23 grudnia 2014, 23:59 - Wt

Obrazek

Daarej Men marki Rasasi to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn.
Nutami głowy są kardamon, dzięgiel i kmin;
nutami serca są róża i korzeń irysa;
nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula, Żywica bursztynowa, piżmo, wanilia i fasolka tonka.

Podobno pachną jak Valentino V Pour Homme, co w niedalekiej przyszłości na pewno sprawdzę. Dość tanie 60-70 zł za 100ml.

rolcyng

Forumowicz

Re: Rasasi - Daarej Men

Post24 grudnia 2014, 11:32 - Śr

Dobry zapach. Skład na papierze ma taki sam jak Tasmeem i bardzo podobnie się zaczyna. Potem zapach skręca w nieco inną stronę. Jest ciepło, gładko i puchato. Bardzo przyjemnie. Trwałość bez zarzutu. Gdybym poznał go wcześniej, to wziąłbym flakon zamiast Tasmeem, bo bardziej do mnie trafia, ale na pewno z czasem kupię, bo w tej cenie warto.

O podobieństwie do Valentino się nie wypowiem, bo ostatni raz wąchałem V kilka lat temu i nieszczególnie wrył mi się w pamięć.

Mathias

Forumowicz

Post05 stycznia 2015, 14:53 - Pn

Doszła do mnie dziś próbka (ogromne podziękowania do suden77) ale niestety w paru kawałkach, poczta się nie spisała jak powinna. Uratowałem ile mogłem cennego soku i co mogę o nim powiedzieć to na pewno, że jeśli jesteś fanem Valentino V Pour Homme to znajdziesz niedrogą alternatywę. Rasasi praktycznie skopiowało ten zapach od włochów, jednak dodało do niego pewne delikatne nutki. Czuć leciutko różę, gdzieś dochodzi wanilia, mam wrażenie, że jest jeszcze bardziej uwodzicielski, jakby mocniej skondensowany. Co do trwałości i projekcji to pojęcia nie mam, Ci co mają flaszki mogą się wypowiedzieć. Serdecznie polecam fanom Valentino i przyszłym Casanovom.

Mathias

Forumowicz

Post05 stycznia 2015, 15:54 - Pn

Warto dodać, że najbardziej przypomina GO Valentino, a jeśli chodzi o porównanie z EDT to początkowo wyjęli z niego tą dziwną woń pietruszki, zapewne za sprawą braku tamarydowca.

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post31 grudnia 2015, 08:46 - Cz

Nie wiem czemu ten zapach jest na forum tak mało popularny. Zacznę od tego, że to świetna alternatywa dla La Nuit'a. Zapachy nie są podobne, łączy je jedynie słodki charakter, przeznaczenie i "komplementogenność" :) A różni je cena i parametry na plus dla Rasasi. Mógłby zostać okrzyknięty panty dropperem, ale właśnie w klimacie La Nuit'a, a nie złotej sztaby. Otwarcie tego zapachu to coś niesamowitego, nie będę opisywał - sami sprawdźcie. Podobne do tego z La Nuit'a za sprawą kardamonu. Zakochałem się :oops:

Wczoraj dostałem za niego 3 komplementy, a co najlepsze od dziewczyny żegnając się z nią gdy spała, i powiedziała mi przez sen, "ale ładne perfumy" (akurat to była 1 faza - zapachu, nie snu) :) Osobiście noszę go do pracy, ale na wieczór nada się jeszcze lepiej.

Porównywany jest do Valentino V, ale tego potwierdzić nie mogę bo Valentino nie znam. Ale nic dziwnego, że go wycofali bo większość świetnych zapachów wycofują... Czy podobny do Rasasi Tasmeem ? Podobny, ale lepszy od niego.

W ofercie normalnych zapachów od Rasasi to ich najlepsza pozycja na równi z La Yuqawam. Dałem 5.

P.S Na fragrze jest błąd, zamiast Daarej w katalogu wpisany jest jako Dareej i ma te same składniki co Tasmeem, powinni to poprawić.

claris1994

Forumowicz

Post03 stycznia 2016, 11:28 - N

pamiętam jak kiedyś mój wujek używał valentino v i ogromnie mi się tamten zapach podobał i chyba wezme teog rasasi w ciemno, tylko jak z parametrami daarej? jest to zapach wyczuwalny z "ogonem" czy raczej trzyma się blisko skóry?

vego

Forumowicz

Post03 stycznia 2016, 12:11 - N

marcinklin napisał(a):Nie wiem czemu ten zapach jest na forum tak mało popularny. Zacznę od tego, że to świetna alternatywa dla La Nuit'a. Zapachy nie są podobne, łączy je jedynie słodki charakter, przeznaczenie i "komplementogenność" :) A różni je cena i parametry na plus dla Rasasi. Mógłby zostać okrzyknięty panty dropperem, ale właśnie w klimacie La Nuit'a, a nie złotej sztaby. Otwarcie tego zapachu to coś niesamowitego, nie będę opisywał - sami sprawdźcie. Podobne do tego z La Nuit'a za sprawą kardamonu. Zakochałem się :oops:

Dzięki tej opinii to chyba będzie mój pierwszy zakup w 2016 roku (i ogólnie pierwszy od dłuższego czasu jeśli chodzi o perfumy). Miałem kiedyś flaszkę Al Wisam Day, kupioną w ciemno. Fajny to był zapach, dobre jakościowo składniki, przyjemny, ale to nie do końca to czego oczekiwałem, więc flaszka poszła w świat. Niemniej jednak zapach ten wystarczył, żebym nabrał szacunku do tej marki. Lubię klimaty La Nuit, a cena Daareja jest na tyle niska, że blind buy to żadne ryzyko.

marcinklin

Post03 stycznia 2016, 12:21 - N

80 zł za 100 ml to świetna cena. Nawet jak nie podejdzie zapach (w co wątpię) to szkoda nie będzie ;) Parametry określiłbym jako dobre - z naciskiem na dobre. Trwałość spokojnie 8h, projekcja 3 godzinki i później czuć bliżej skóry, ale czuć go do ostatnich chwil. Nie ma sytuacji, że zapach nagle gdzieś znika i się pojawia niczym ninja :)
Moja dziewczyna pokochała ten zapach. A co do Al Wisam Day to teraz żałuję, że sprzedałem swoją flaszkie -_-"

Grzegorz

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post03 stycznia 2016, 12:30 - N

marcinklin napisał(a):... A co do Al Wisam Day to teraz żałuję, że sprzedałem swoją flaszkie -_-"

Ja również, ale mam już w planie ponowny zakup tych perfum.

marcinklin

Post03 stycznia 2016, 12:34 - N

Grzegorz napisał(a):
marcinklin napisał(a):... A co do Al Wisam Day to teraz żałuję, że sprzedałem swoją flaszkie -_-"

Ja tak samo. Zostawiłem sobie z tamtej flaszki kilka ml, niedawno zapodałem na nadgarstek "z ciekawości" i miłość wróciła heh :)

vego

Forumowicz

Post03 stycznia 2016, 12:45 - N

Potrafisz zachęcić :) Lubię słodkie zapachy, ale nie ulepki z siłą rażenia bomby atomowej. Jeżeli Daarej to słodkość na poziomie wspomnianego La nuit, Bvlgari Man in Black czy dajmy na to Code'ów Armaniego, to myślę że będzie dobrze. Planuje używać go jako codzienniak do pracy, luźne wyjścia itp, zależy mi więc żeby nie zabijać otoczenia nadmierną projekcja czy słodkością. Ja ogólnie nie lubię zostawiać ogona zapachowego za sobą.

Dzisiaj kupuję, może dojdzie przed środą :)

ps. też żałuję, że nie zostawiłem sobie choćby paru ml AWD... Tak samo żałuję, że sprzedałem swego czasu Lalique Hommage. To taki mój rachunek sumienia za 2015 rok :)

illusion

Aktywny forumowicz

Post04 stycznia 2016, 21:24 - Pn

marcinklin napisał(a):
Grzegorz napisał(a):

Ja tak samo. Zostawiłem sobie z tamtej flaszki kilka ml, niedawno zapodałem na nadgarstek "z ciekawości" i miłość wróciła heh :)

I ja też :D Rozbiórka?

Johno

Perfumaniak

Post04 stycznia 2016, 21:32 - Pn

Sprawdźcie sobie najnowsza białą Zare jeśli lubicie wisam Day

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post05 stycznia 2016, 11:51 - Wt

marcinklin napisał(a):Nie wiem czemu ten zapach jest na forum tak mało popularny. Zacznę od tego, że to świetna alternatywa dla La Nuit'a. Zapachy nie są podobne, łączy je jedynie słodki charakter, przeznaczenie i "komplementogenność" :) A różni je cena i parametry na plus dla Rasasi. Mógłby zostać okrzyknięty panty dropperem, ale właśnie w klimacie La Nuit'a, a nie złotej sztaby. Otwarcie tego zapachu to coś niesamowitego, nie będę opisywał - sami sprawdźcie. Podobne do tego z La Nuit'a za sprawą kardamonu. Zakochałem się :oops:

<3 <3

Przekonałeś mnie tym, muszę go spróbować.
Ma ktoś na straganie jakąś odleweczkę? :D
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Deco79

Aktywny forumowicz

Post05 stycznia 2016, 11:58 - Wt

U mnie tez jest na wish liście.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post05 stycznia 2016, 12:04 - Wt

U mnie w tym momencie się pojawił, zaraz obok la yuqawam ;)
Foliowy Ranger

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post11 stycznia 2016, 18:21 - Pn

Dzisiaj przyszedł...
Akurat byłem na basenie więc zmyłem stare perfumy i od razu zaaplikowałem trzy chumury tego cuda...
Zapach przepiękny, bardzo w klimacie YSL La nuit, co mi bardzo, ale to bardzo odpowiada.
Gdybym miał określić ten zapach dwoma słowamy, napisałbym: smooth and gentle!
Piękna, słodka, delikatna wanilia, może odrobinę przesłodzona ale zapach na trwale zagości u mnie w kolekcji!!
Kolejny zakup w ciemno i kolejny strzał w 10! ;)
Ostatnio edytowano 12 stycznia 2016, 06:16 - Wt przez supermariobros, łącznie edytowano 1 raz
Foliowy Ranger

claris1994

Forumowicz

Post11 stycznia 2016, 21:15 - Pn

supermariobros , i jak parametry u ciebie? jest to zapach wyczuwalny może z ogonkiem ? jak trwałość u ciebie? napaliłem się trochę na ten zapach ale mam słaba skóre i boje się ze będzie kicha szczególnie że taki a*men to na mnie łagodny baranek. aczkolwiek spicebomb extreme projektuje ladnie i długo hmm...
warto zaryzykować z taką skórą zakupem w ciemno?

vego

Forumowicz

Post11 stycznia 2016, 22:20 - Pn

No i napisz jeszcze jak możesz gdzie kupowałeś.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post12 stycznia 2016, 06:20 - Wt

Trwałość dzisiaj sprawdzę więc napiszę wieczorem, projekcja przez pierwsze 2-3h bardzo przyjemna (później poszedłem spać), dawał o sobie znać ale nie przytłaczał, nie denerwował otoczenia- idealnie. Kupiełm na iprefumy.pl za 80zł. Żeby wykorzystać darmową wysyłkę musialem dobrać do 100zł, więc wziąłem jeszcze 4x1ml rasasi la yuqawam :D :D gratis dostałem małą tubkę pasty wybielającej do zębów ;)
Żałuję, że nie wziąłem drugiej flaszki, kiedy miałem jedną w koszyku drugą mogłem dobrać za 69 PLN.
Naprawdę polecam zapach, stosunek ceny do jakości nie do pobicia!

edit
Trwałość powyżej 10h
Projekcja przez pierwsze 4h bardzo wyraźna, później delikatna
Ostatnio edytowano 12 stycznia 2016, 18:59 - Wt przez supermariobros, łącznie edytowano 1 raz
Foliowy Ranger

Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie