Teraz jest 21 lipca 2018, 08:29 - So

• Reklama

Lalique - White

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Lalique - White (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
1%
2 - Słaby
3
1%
3 - Przeciętny
29
13%
4 - Dobry
49
22%
5 - Bardzo dobry
117
52%
6 - Genialny
23
10%

Liczba głosów : 223

• Autor
  • Wiadomość

mnrdov

Re: Lalique - White

Post18 kwietnia 2017, 13:37 - Wt

Zwykle dołączając do jakiejś społeczności nie pcham się na afisz i najpierw czytam, uczę się, a potem dopiero wypowiadam, więc cóż, nie jest to mój wymarzony debiut na forum ;)

Dziękuję za uwagi, nie chciałem nikogo urazić ani nie czuję się niczyimi uwagami urażony. Myślę, że oprócz subiektywnych różnic w odczuwaniu zapachów osią nieporozumienia może być rozumienie słowa "syntetyczny" w odniesieniu do perfum. Być może ja inaczej niż Wy to interpretuję. Do tej pory z zapachami miałem do czynienia dość powierzchownie - nie wnikałem w warstwę merytoryczną tego świata, wypracowałem jakiś tam gust i po prostu kupowałem to, co mi się podobało.

Dla mnie "syntetyczny" w kontekście perfum znaczy mniej więcej tyle, że nie kojarzy mi się z płodami natury; tym co rośnie, kwitnie, owocuje, co można zerwać, skosić. Lalique White moim zdaniem pachnie sterylnością, gliceryną, świeżą, białą - a jakże - pościelą. Czy to źle? No nie, nikt nie powiedział, że wszystkie perfumy muszą pachnieć kwiatkami. Dlatego właśnie "in my book" Lalique White otrzymał etykietkę "syntetyczny". Fakt, że z mojej wypowiedzi wynikało, że oprócz tego, że syntetyczny, jest on po prostu brzydki i rzeczywiście mogłem sobie darować ten fragment.

Natomiast nie mam wątpliwości co do wysokiej jakości produktów Lalique - jestem ogromnym fanem Encre Noire, które uważam za arcydzieło i wierzę, że kompozycja LW jest przemyślana - ale nie pode mnie i mój gust ;)

Jack34

Forumowicz

Post18 kwietnia 2017, 14:42 - Wt

Bardzo eleganckie perfumy. Otwarcie na mojej skórze jest staromodne. Pomieszanie Brutala z Warsem. Po kilkunastu minutach pojawia się przyjemna nuta cytrusowa, ale nie tak rześka jak w naturalnych olejkach cytrusowych. Z czasem pojawia się ładny fiołek. W fazie głębokiej zapach staje się bardzo kwaśny i delikatnie pieprzny. Całość pachnie organicznie i wykonane jest bardzo drobiazgowo. Parametry i cena dobre. Flakon fajny. Nie moja bajka.

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post18 kwietnia 2017, 20:52 - Wt

Aż mi się przykro zrobiło czytając o białym jakoby był syntetyczny. Dla mnie fantastycznie oddaje naturalne piękno pieprzu i cytryn. Nie wiem dlaczego, ale mógłby nim pachnieć dobry zegarmistrz. :lol:

sabbracadabra

Forumowicz

Post18 kwietnia 2017, 21:24 - Wt

mnrdov napisał(a): Dziękuję za uwagi, nie chciałem nikogo urazić ani nie czuję się niczyimi uwagami urażony.

Nie ma co się stresować urażaniem innych użytkowników przez skrytykowanie zapachów, nie ma co tu robić świętości z ulubieńców forum, inaczej nie można by było złego słowa powiedzieć o żadnym zapachu oprócz Invictusa. Bez obaw :)
mnrdov napisał(a): Dla mnie "syntetyczny" w kontekście perfum znaczy mniej więcej tyle, że nie kojarzy mi się z płodami natury; tym co rośnie, kwitnie, owocuje, co można zerwać, skosić. Lalique White moim zdaniem pachnie sterylnością, gliceryną, świeżą, białą - a jakże - pościelą.

Ano dla mnie White to solidny ładunek dobrze oddanego zapachu pieprzu.
mnrdov napisał(a): Fakt, że z mojej wypowiedzi wynikało, że oprócz tego, że syntetyczny, jest on po prostu brzydki i rzeczywiście mogłem sobie darować ten fragment.

Chyba nikt tu chyba nie burzyłby się za bardzo, gdybyś uznał, że White jest brzydki. Kontrowersje wzbudziło raczej to, że rzekomo jest syntetyczny.

bartezsss

Post25 kwietnia 2017, 13:18 - Wt

Witam,od dluższego czasu przegladam forum i chyba tylko raz sie wypowiadałem,jednak taraz jak piorun otworzyłem komputer bo doszła do mnie przesyłka kurierska z whitem 125 ml i dunhillem desire blue 100 ml-kupno w ciemno.zdecydowalem sie na taki ruch bo mialem encre noir,zakupione rowniez w ciemno i były to moje najlepsze perfumy,dunhill desire red tez posiadalem i byłem ciekawy jak blue wypadna,bo red mi sie bardzo podobały.jeden psik na nadgarstek dunhilla i jeden na dugi nagarstek white.poczatkowo pelne rozczarowanie,nie czułem kompletnie zapachu,dlatego tak tu wparowałem na biegu,zeby sie wyzalić.tylko dunhill sie przebijał z jednego nadgarstka,lecz z biegiem czasu i pisania cos tam sie przebija i jest to coraz bardziej przyjemne:) pieprzowo-świerze.pewnie to był bład,że chciałem sprawdzić od razu dwa zapachy,ale Wy mnie chyba zrozumiecie;) zobaczymy jak będzie po następnych testach,szczególnie podczas upału,ale chyba jednak sie polubimy. a tak nawiasem wyczytałem,ze dunhill desire blue jest negatywem red,tymczasem dla mnie to praktycznie bliżniacze zapachy.

Juz sie uspokoiłem-dziwny ten brak wyczuwalnosci zapachu na samum początku.

Pozdrawiam serdecznie

bartezsss

Post29 kwietnia 2017, 08:31 - So

Witam,a wiec tak:zapach może i ładny,ale moc i projekcja bardzo bardzo kiepska.spytałem się dziewczynie godz po aplikacji 5 chmur czy ładny nowy zapach mam,to sie wwąchiwała przy szyji i powiedziała gdzie jest ten zapach.dopiero jak jej uświadomiłem,ze jest bardzo subtelny to zaczęła cos czuć...zawiodłem się

Devih

Forumowicz

Post05 maja 2017, 15:30 - Pt

Po zaaplikowaniu tego zapachu czułem się jakbym założył świeżo upraną, wyprasowaną biała koszulę w słoneczny, ciepły dzień. Jest to jeden z moich numerów jeden. Trochę ostrości od pieprzu, świeżości od cytrusów, leciutkie jakieś akcenty kwiatowe, które dopełniają kompozycję i to wszystko świetnie stonowane i współgrające. Ciekawe również jest to, że po paru godzinach miałem wrażenie, że średnio już czuć zapach, ale ludzie w moim otoczeniu zupełnie coś innego mówili.

Lucjan

Moderator

Post05 maja 2017, 16:20 - Pt

Devih napisał(a):Po zaaplikowaniu tego zapachu czułem się jakbym założył świeżo upraną, wyprasowaną biała koszulę w słoneczny, ciepły dzień. Jest to jeden z moich numerów jeden. Trochę ostrości od pieprzu, świeżości od cytrusów, leciutkie jakieś akcenty kwiatowe, które dopełniają kompozycję i to wszystko świetnie stonowane i współgrające. Ciekawe również jest to, że po paru godzinach miałem wrażenie, że średnio już czuć zapach, ale ludzie w moim otoczeniu zupełnie coś innego mówili.

Nie Ty pierwszy :)

krasny

Forumowicz

Post05 maja 2017, 18:05 - Pt

Dla mnie nie jest to typowy świeżak, w otwarciu nie czuje cytrusów lecz nutę pieprzu. Wbrew kolorowi butelki zapach nie kojarzy mi się z białą koszulą i świeżością - jeśli miałbym porównać to z wiórami świeżo temperowanego ołówka, ale takiego z lat 90tych. Zapach nietuzinkowy dla indywidualistów. Trwałośc na mojej skórze około 6-7 godzin, przy 2 godzinnej projekcji na wyciągnięcie reki, potem bliskoskórnie. Testowałem w temperaturze około 15 stopni. Zapach polecam wielbicielom korzennych, drzewnych i kadzidlanych klimatów. Za tą cenę warto.

bierni

Forumowicz

Post26 maja 2017, 18:12 - Pt

Kupiłem ze względu na "ochy i achy" i przetestowałem tak 3 razy... Pierwsze sekundy to piękna, delikatna naturalna cytrynka + coś przyjemnego w tle (coś, czego nie potrafię zidentyfikować) i nagle pojawia się pieprz, który... wszystko psuje! Pomimo, że pomysł jest bardzo ciekawy, to wychodzi na to, że cytryna i pieprz nie do końca idą w parze. Myślę, że gdyby zamiast pieprzu dodano jakąś inną nutę, to mógłby to być mój ulubiony, cytrusowy zapach. Dodam, że podobnie jak koledze nade mną, biały kolor butelki kojarzy się raczej z innymi zapachami. Dla mnie tylko 3, ponieważ świeżutka cytryna na plus, pieprz na minus i tak jakoś wypada neutralnie/po środku. Pójdzie na sprzedaż i raczej ponownie nie zagości...

electro

Forumowicz

Post26 maja 2017, 18:54 - Pt

Muszę to kupić. Cytryna z pieprzem bardzoi idzie w parze. Pieprz cytrynowy. Moja ulubiona przyprawa do ryb.
No I'm not tryin to be rude,
But hey pretty girl I'm feelin you
The way you do the things you do....

tomek1906

Forumowicz

Post26 maja 2017, 21:45 - Pt

ktoś z Was tam brał tego lalika? można bez obaw??
https://www.iperfumy.pl/lalique/white-w ... la-mczyzn/

xlukas1

Forumowicz

Post26 maja 2017, 21:48 - Pt

Pewnie, że można, pewny sklep i cena dobra. Ja wziąłem 75 ml z proste zakupy za 69 zł. Fajny zapach na lato w dobrej cenie.

M@r@s

Post30 maja 2017, 18:35 - Wt

Kilka razy przetestowałem Białasa globalnie i rzeczywiście nosi się go bardzo komfortowo w ciepłe dni. Nie przytłacza, tylko delikatnie zaznacza swoją obecność. Projektuje dość oszczędnie, jednak wyczuwam go na sobie przez cały dzień, nawet podczas wieczornej kąpieli. Zapach układa się na mnie kremowo po dość ostrej fazie początkowej, mam z nim jednak pewien problem. W wysokich temperaturach, w bazie, wychodzi z niego przynajmniej na mnie jakaś brudna nuta, której nie potrafię jednoznacznie określić. Podobnego zjawiska i również w wysokich temperaturach doświadczam mając na sobie Eau de Passion od Francka Oliviera. nie ukrywam, że jest to jedyna przeszkoda, która stoi na mojej drodze do nabycia flakonu.

Czy ktoś z Was ma z tym zapachem podobne doświadczenia?

Mario2222

Post05 czerwca 2017, 14:06 - Pn

z innej beczki.
Znalazłem w sieci taką perfumerie http://www.odlewkiperfum.pl może mi ktoś powiedziec jak tam złożyc zamówienie???
Wzialem 7 zapachów po 2 ml dla testu, wchodze w koszyk i nie moge znalezc opcji dla nowego klienta.
Sprawdzony ten sklep??

rotos

Forumowicz

Post05 czerwca 2017, 18:26 - Pn

Sklep sprawdzony.
Po zakończeniu zamówienia masz opcje wróć do zakupów lub przejdź do zamówienia lub wchodzisz w koszyk.
Na stronie koszyka po przewinięciu w dół po lewej masz opcje
powracający klient/zaloguj a poniżej nowy klient - klikasz, robisz zakupy.

Mario2222

Post05 czerwca 2017, 21:21 - Pn

Dzięki :lol: :lol: faktycznie :D to zamawiam dzięki !:D

Czarny2

Forumowicz

Post06 czerwca 2017, 15:26 - Wt

Fajnie hula w upałach, polecam, do białej koszuli, kiedy 30*C na zewnątrz. Śmiga wtedy idealnie :)

orek5

Post06 czerwca 2017, 19:17 - Wt

Ekspertem nie jestem, ale myślę na lato w sam raz. Zapach tak z praktyki to kojarzy się z jakimś proszkiem do prania (?), ogólnie fajny, świeży, ale jednak ma swoją nutkę pieprzu która dodaje pikantności :)

Mryakuza

Forumowicz

Post06 czerwca 2017, 21:02 - Wt

Zgadzam się, że sam zapach to bardzo ciekawa opcja na lato. Szkoda tylko, że przynajmniej na mojej skórze nawet po obfitej aplikacji (ok 8 chmur) projektuje góra 3 godziny (nawet wyższe temperatury nic nie zmieniły). Na wyjście do sklepu, siłownie, kawę czy piwo na mieście się nadaje idealnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie