Teraz jest 18 października 2018, 06:27 - Cz

• Reklama

Dior - Homme Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Homme Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
2
1%
3 - Przeciętny
7
4%
4 - Dobry
16
9%
5 - Bardzo dobry
46
26%
6 - Genialny
106
60%

Liczba głosów : 178

• Autor
  • Wiadomość

ale jedziesz!

Bardzo aktywny forumowicz

Dior - Homme Parfum

Post10 września 2014, 17:35 - Śr

Dior Homme Parfum marki Dior to skórzane perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Dior Homme Parfum został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Perfumy zawierają takie składniki, jak toskański irys, drzewo sandałowe i skóra.

Obrazek

Top note : Tuscan Iris
Heart note : Sri Lankan Sandalwood
Base note : Leather accord

http://www.fragrantica.com/perfume/Dior ... 27417.html
http://www.fragrantica.pl/perfumy/Dior/ ... 27417.html

Jako że zapach już na sklepowych półkach, zaczynamy dyskusję.

Ten ascetyczny spis nut według mnie bardzo dobrze opisuje zapach. To taki Dior Homme, ale na ten jeden jedyny wieczór w roku i to nie w zwykłym niedzielnym gajerze, tylko jakimś smokingu. Jest gęsto. Ciecz wydaje się bardziej oleista niż w zwykłym Homme. Trwałość bardzo dobra, projekcja z racji koncentracji moim zdaniem gorsza niż w klasyku.
To co innego niż wersja Intense. Dobrze, że się szarpnęli na premierę - ale wersję Intense Extreme i Homme Noir bardzo proszę niech sobie odpuszczą.

PS. No i flakon w rzeczywistości ładny - fajnie przyciemniony w porównaniu do Homme.

Heniek

Re: Dior - Homme Parfum

Post10 września 2014, 20:38 - Śr

Mnie się Dior Homme Parfum nosi trudno - jak już wspomniałem w tamtym temacie - smoła, skóra... No i sygnaturowy irys... Papierowy irys... Po pierwszym globalnym noszeniu - 1 psik z odlewkowego atomizerka (tyle w zupełności wystarczy) - rozwija się niezwykle powoli. Jest wręcz "zwalisty". Trwały, ale nie przebił Intense w tym względzie - a nawet wypadł gorzej. 8 h to przyzwoity rezultat, ale liczyłem na więcej.... No, ale to 1 psik, a w dodatku z odlewki - więc... Aplikacja z flakonu na pewno poprawiłaby ten wynik.

Mimo wszystko, jak na razie, dla mnie pozostaje ciekawostką. Co najmniej bardzo dobrą, ale ciekawostką.

Jeszcze się wstrzymuję z oceną.
Ostatnio edytowano 10 września 2014, 23:16 - Śr przez Heniek, łącznie edytowano 2 razy

Johno

Perfumaniak

Post10 września 2014, 22:13 - Śr

odbieram go jako bardziej męskiego niż podstawowa wersja, jednak gdybym miał wybierać wole zwykłego homme.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post10 września 2014, 22:38 - Śr

Johno napisał(a):odbieram go jako bardziej męskiego niż podstawowa wersja, jednak gdybym miał wybierać wole zwykłego homme.

2x

dziś i ja niuchnąłem - irysa nie brakuje wciąż jest mocny ale w akompaniamencie czegoś nieco bardziej wytrawnego i gęstego. Baza też chyba jakby skórzana bardziej?

Heniek

Post10 września 2014, 22:58 - Śr

Ja bym go bardziej porównywał z Intense niż z Homme...

ale jedziesz!

Post10 września 2014, 23:05 - Śr

Homme jest bardziej suchy i szorstki, ale Parfum ze swoim ciężarem i miekkością idzie w trochę inną alejkę niż Intense.

Heniek

Post12 września 2014, 19:05 - Pt

Z powyższą opinią w ogóle się nie zgadzam :mrgreen: Zarówno Homme jak i Intense są miękkie, a Parfum szorstki i suchy.

PS Jest już pierwsza recenzja na polskim blogu - bardzo tutaj lubianej NieMuzycznej Pięciolinii :lol:

darivsz

Aktywny forumowicz

Post12 września 2014, 19:49 - Pt

Zachowano pierwiastek z całej serii Homme, ale otoczka jakby trochę inna. Dość ciekawy, ale poczekam z testami do chłodniejszych dni.

Zwirus

Forumowicz

Post12 września 2014, 20:17 - Pt

Ciekawa nowość z tego Diora. Idealna propozycja dla kogoś komu przeszkadzał nadmiar słodyczy w pierwowzorze i wersji Intense. Dla fanów nuty Irysa jak znalazł, jest tu lepiej wyeksponowany aniżeli w pozostałych odmianach DH. Nie odnotowałem żeby był, jak to twierdzili moi poprzednicy, oleisty, jest po prostu zwykłą wodą perfumowaną o większej od przeciętnej trwałości i odpowiedniej projekcji. Ciekaw jestem jak w tym aspekcie wypada na tle DHI - muszę zrobić test na dwa nadgarstki jednocześnie. Na jesienno-zimowe wieczory jak znalazł ale nie wiem jeszcze czy będę się rozglądał za flakonem (nawet w bardziej racjonalnej cenie). Chyba aż tak na kolana mnie nie powalił, a nie kupuje każdego "po prostu ładnego" zapachu bo, pomijając kwestię finansową, nie miałbym nawet gdzie tego składować ;)

blazej

Aktywny forumowicz

Post13 września 2014, 18:54 - So

Zwirus napisał(a):Ciekaw jestem jak w tym aspekcie wypada na tle DHI - muszę zrobić test na dwa nadgarstki jednocześnie.

Mam właśnie na jednym DHI, na drugim DHP. Faktycznie, wersja Parfum nie jest tak słodka, a bardziej wytrawna. Zdaje mi się troszeczkę przypominać MiP. Trwałość na pewno na plus DHP, bo nawet z próbki mocniej pachnie, a DHI aplikowałem z odlewki.

Prorok

Forumowicz

Post17 września 2014, 20:01 - Śr

szacunek dla diora . jak na dzisiejsze realia mainstreamu zapach wręcz niszowy - zarówno pod względem kompozycji jak i jakosci uzytych składników . Nie liczyłbym na istotny spadek jego ceny - na dolce pl jest za 340 zł i myśle że wiele taniej nie bedzie ani za miesiac ani za rok

blackcat

Aktywny forumowicz

Post17 września 2014, 21:02 - Śr

Podobno w S. spodziewają się na początku października -20% na wszystkie zapachy dla posiadaczy kart. Wtedy wyjdzie 343,2 zł.
Mi on niestety nie przypasował. Chociaż na razie był to jedynie test bloterowy.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 września 2014, 13:05 - Cz

Prorok napisał(a):szacunek dla diora . jak na dzisiejsze realia mainstreamu zapach wręcz niszowy - zarówno pod względem kompozycji jak i jakosci uzytych składników . Nie liczyłbym na istotny spadek jego ceny - na dolce pl jest za 340 zł i myśle że wiele taniej nie bedzie ani za miesiac ani za rok

Też tak sądzę.

ironiczny

Post18 września 2014, 15:40 - Cz

Ja czekam na testery w eg. :D

Danziger

Forumowicz

Post19 września 2014, 12:03 - Pt

Tak jak napisałem wcześniej. Mocna rzecz!

Wg mnie to najlepszy wypust Diora od kilku dobrych lat.
Grube dechy nasączone przepracowanym olejem i smołą wystawione na słońce. Pyliście , mocno skórzanie i nieco sucho.
Dobrze ,że nie przesadzili z wysłodzeniem. Jest akurat tyle ile potrzeba. Irys jest tu idealnie wyważony.

Na ciepłe dni - jak dla mnie - na pewno nie sprawdzi. Ostatnio nieco mnie poddusił. Ale też aplikacja była dość spora.
Flakon i kolor cieczy dobrano perfekcyjnie. Naprawdę dobra koncepcja.

Czekamy zatem na obniżenie cen lub promocje 8-) :lol:

xisio

Perfumaniak

Post20 września 2014, 19:39 - So

Panowie, nie wiem gdzie wy się doszukujecie smoły, przepalonego oleju, wytrawności itd w tym zapachu
Dziś byłem w D w Wola Parku w Wawa, jest w nowościach, bez testera, Pani wyjmuje tester z szuflady :) bo podobno za szybko im schodziły... niestety tylko testery :) ale wracając do tematu.. Ten Dior to nic innego dla mnie jak stary Dior Homme Intense przed reformulacją !!! mocno wyczuwalny irys w otwarciu i słodka wanilia i piżmo.
Jak ktoś nie miał okazji nabyć DHI z srebrną obudową atomizera to teraz może imho nadrobić.
Bardzo dobre wydanie i zamówiłem właśnie w necie.

BlackBomb

Forumowicz

Post21 września 2014, 06:24 - N

xisio napisał(a):Ten Dior to nic innego dla mnie jak stary Dior Homme Intense przed reformulacją !!!

Nie, po prostu nie. Wiadomo podobieństwa muszą być, bo to ta sama linia, ale różnica jest zauważalna i duża. Zresztą obecny DHI 14' pachnie prawie jak ten pierwszy (chociaż mogli bardziej podkreślić zapach kakao).

matlak

Aktywny forumowicz

Post21 września 2014, 19:28 - N

Witam :)) Jak dla mnie duuuużo bliżej mu do pierwotnej wersji DHI, niż tym wersjom po reformulacji... na kurtce bardziej słodki, na dłoni bardziej irysowy... chyba mam szczęście

Heniek

Post21 września 2014, 22:47 - N

Nie znam pierwotnej (ani przejściowej) wersji DHI, ale podobnie jak BlackBomb uważam, że Dior Homme Parfum prezentuje zupełnie inne ujęcie irysa (a raczej: irysa w zupełnie innym "towarzystwie") aniżeli Dior Homme Intense. Mógłby się spokojnie nazywać Dior Homme Noir :)

archie.m90

Super Perfumaniak

Post22 września 2014, 08:24 - Pn

ja również nie porównuje go do DHI. (podobieństwo jakieś być musi bo w końcu to flankery ale to różne zapachy)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie