Teraz jest 21 lipca 2018, 00:50 - So

• Reklama

Hermes - Terre d'Hermes EDT

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Terre d'Hermes EDT (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
6
2%
2 - Słaby
6
2%
3 - Przeciętny
19
5%
4 - Dobry
46
12%
5 - Bardzo dobry
138
37%
6 - Genialny
157
42%

Liczba głosów : 372

• Autor
  • Wiadomość

kiddi

Forumowicz

Re: Hermes - Terre d'Hermes EDT

Post09 czerwca 2018, 19:46 - So

A co myślisz o Montale Red Vetyver ? z tego co czytam to 90 % tere z lepszą trwałością

Mirx

Forumowicz

Post09 czerwca 2018, 20:07 - So

Mnie bardziej podoba się Hermes i Montale, choć bardziej „konkretny”, nie jest zamiennikiem. Każdy czuje trochę inaczej, więc po prostu musisz załatwić sobie próbkę.

rafcio

Forumowicz

Hermes - Terre d'Hermes EDT

Post09 czerwca 2018, 21:15 - So

Mnie Terre przez nawet 6 godzin potrafi "dusić" zanim nos się przyzwyczai. Na mnie EDT utrzymuje się bardzo długo, nawet do ponad 10h.

kermit223

Forumowicz

Post10 czerwca 2018, 11:36 - N

kiddi napisał(a):Niestety terre znika po 3 godzinach :evil: Znacie coś podobnego z lepszą trwałością ?

Możesz wypróbować Yves de Sistelle Ivanhoe. Trudno jest mi się wypowiedzieć jak bardzo podobny jest do Terre gdyż Hermesa testowałem dwukrotnie i tylko nadgarstkowo, bez porównywania obu zapachów. Jednak osoby na zagranicznej Fragrantice uważają te perfumy za podobne więc chyba coś mają ze sobą wspólnego (mi też się tak wydaje, ale jak pisałem nie robiłem porównania, a pamięć zapachowa bywa zawodna). Ja Ivanhoe kupiłem 2-3 lata temu za 35zł , a parametry mają świetne bo czuje je kilkanaście godzin.

Major Tom

Forumowicz

Post10 czerwca 2018, 21:19 - N

kiddi napisał(a):Niestety terre znika po 3 godzinach :evil: Znacie coś podobnego z lepszą trwałością ?

Montale Red Vetyver
Dunhill Icon

Mirx

Forumowicz

Post10 czerwca 2018, 21:47 - N

Dunhill Icon to perfumy, po które dość często sięgam, tak samo jak to ma miejsce z Terre d’Hermes. Nigdy bym jednak nie powiedział, że można je stosować zamiennie. Icon ma dużo z klasycznych zapachów. Terre d’Hermes jest przepełniony mineralną lekkością. Są w mojej ocenie bardzo różne.

Major Tom

Forumowicz

Post11 czerwca 2018, 05:24 - Pn

A w mojej podobne. I chyba nie tylko w mojej, o czym świadczą chociażby posty na tym forum, dotyczące Icona.

jacgues

Forumowicz

Post20 czerwca 2018, 01:14 - Śr

Major Tom napisał(a):

Montale Red Vetyver
Dunhill Icon

Eeee?

Dunhill to coś ZUPEŁNIE innego. Wg mojego otoczenia pachnie jak oldschoolowa pianka do golenia - coś w tym jest, dziwny zapach.

Red Vetyver - bardziej gorzki, drzewny, mniej pieprzny. Nisza, trudniejszy w odbiorze, bardziej gęsty, mniej lotny, mniej orzezwiający. O ile jest bardziej wymagający i czuć jego klasę, nie jest to dla mnie specjalnie przyjemny zapach - w odróżnieniu od Terre. Nowe batche (a tylko takie testowałem) wyraznie się różnią.
Kupię: Guerlain Homme Boisee z drewnianym korkiem (lub sam korek) / Dior Homme Sport 2012 / Guerlain Homme L'Eau / Declaration Cartier L'Eau / Guerlain Homme Intense/ CH Men Prive / CH 212 VIP Men / Hermes Fraiche / YSL Opium / Encre Noir Extreme

charoshi

Aktywny forumowicz

Post26 czerwca 2018, 21:31 - Wt

Nie wiem jak on to zrobił, ale przetrwał pranie. Założyłem koszulę kilka chwil po tym, jak strzeliłem sobie kilka psików. Wcześniej co prawda psikałem ok. 8 rano i ok. 15, a teraz przed wyjściem jeszcze na świeżo, więc trochę warstw się nazbierało:) Wieczorem koszula poszła do brudów i na drugi dzień było pranie. Po wyschnięciu zawieszam koszulę na wieszak i szok - kołnierzyk wyraźnie daje Hermesem. Prane w żelu Persil z Lenorem, jakby co:)
Na mojej skórze parametry przyzwoite. Takie zwykłe, jakieś 6h, chociaż z tego co mówiła Żona wnioskuję, że otoczenie czuje wyraźniej i dłużej niż ja sam.

KADET

Post27 czerwca 2018, 05:09 - Śr

Hermes - nie pomylenia z żadnym innym - trwały długo siedzi w ubraniach.

jacgues

Forumowicz

Post30 czerwca 2018, 23:28 - So

Dziś testowałem wersję EDP - ta faktycznie może być porównywana do Montale Red Vetyver.
Duże prawdopodobieństwo.

Hermes EDT > EDP > Red Vetyver

Szczególnie w kwestii ciężkości, gorzkości i dominacji nut drzewnych.
Kupię: Guerlain Homme Boisee z drewnianym korkiem (lub sam korek) / Dior Homme Sport 2012 / Guerlain Homme L'Eau / Declaration Cartier L'Eau / Guerlain Homme Intense/ CH Men Prive / CH 212 VIP Men / Hermes Fraiche / YSL Opium / Encre Noir Extreme

saha07

Post01 lipca 2018, 13:15 - N

Piękny męski zapach. Zagościł u mnie już od początku swego istnienia i powiem wam że wtedy robił kolosalne wrażenie. Nie raz jadąc na imprę lub na miacho :D spryskany Terre byłem znienawidzony przez taksiarzy umierających w jego oparach :D Zapach którego do tej pory jestem fanem a i wśród młodszych znajomych robi grę. Jakoś trudno mi porównywać go do Montale Red V. (choć sprawia wrażenie bliskiego) bo dla mnie to zapach legenda, nie do podrobienia i jeden z lepszych męskich wypustów....

jazon

Forumowicz

Post11 lipca 2018, 20:59 - Śr

Czy 100-tka EDT (produkt), bywa dostępna w zaufanych perfumeriach w cenie poniżej 200 zł?

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 lipca 2018, 08:07 - Cz

jacgues napisał(a):Dziś testowałem wersję EDP - ta faktycznie może być porównywana do Montale Red Vetyver.
Duże prawdopodobieństwo.

Hermes EDT > EDP > Red Vetyver

Szczególnie w kwestii ciężkości, gorzkości i dominacji nut drzewnych.

jak dla mnie EDT jest dla pozostałej dwójki bezkonkurencyjne

jacgues

Forumowicz

Post16 lipca 2018, 09:48 - Pn

@up

No cóż, trudno się nie zgodzić. W Montale czuć lepszą jakość składników i większy kunszt, ale sama kompozycja i przyjemność z noszenia są znacznie mniejsze.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie