Teraz jest 20 listopada 2018, 20:53 - Wt

• Reklama

Hermes - Terre d'Hermes EDT

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Terre d'Hermes EDT (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
6
2%
2 - Słaby
6
2%
3 - Przeciętny
19
5%
4 - Dobry
48
13%
5 - Bardzo dobry
142
37%
6 - Genialny
161
42%

Liczba głosów : 382

• Autor
  • Wiadomość

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Re: Hermes - Terre d'Hermes EDT

Post30 grudnia 2017, 23:19 - So

trudno się z tobą nie zgodzić
stop
dla mnie nie są trudne ubiorze
EDP bardziej :D

miltonfriedman

Post31 grudnia 2017, 10:41 - N

Pisząc, że są trudne w odbiorze miałem na myśli "typowego" klienta perfumerii, dla którego standardy wyznaczają "dzieła" Paco Rabanne. Nie, nie jestem jednym z nich. :D A wersja EDP jest chyba jeszcze ciekawsza.

Snowsky

Forumowicz

Post16 stycznia 2018, 21:40 - Wt

Panowie, we wtorek obrona dyplomu i zamierzam na plac boju wziąć ze sobą Terre. Wypust mam niestety najnowszy (2017) i serce mi płacze z tego powodu bo zapach kocham a czuję go na sobie dość krótko. Z drugiej strony też nie chcę przesadzić z aplikacją. Ile chmur sugerujecie? :D
Ostatnio edytowano 16 stycznia 2018, 22:41 - Wt przez Snowsky, łącznie edytowano 1 raz

panpoker

Forumowicz

Post16 stycznia 2018, 21:49 - Wt

Jak chcesz, żeby krótko pytali to walnij z 30 :evil:

cygnus74

Forumowicz

Post16 stycznia 2018, 22:16 - Wt

Jak chcesz zdać to zapodaj 31.

tomekck2

Post20 stycznia 2018, 11:59 - So

Przerobiłem flaszke 100ml - zajęło mi to dość sporo bo 2lata. Zapach bardzo męski, pasuje dla dojrzałego faceta. Dla mnie zapach jest nieco za poważny dlatego nie będzie kontynuacji - mimo, że to ładne perfumy. Skusiłem się na flaszkę bo bardzo spodobała mi się 'lżejsza' wersja eau fraîche, która de facto ma niewiele ze swojego 'dojrzałęgo' brata. Jeżeli lubisz gęste, męskie, dojrzałe zapachy to Termes - Terre d'Hermes EDT sprawdzi się idealnie.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post03 marca 2018, 11:44 - So

Terre d’Hermes EDT to zapach bez wątpienia świetny. Nie będę powtarzał się po poprzednikach, którzy już chyba wszystko co możliwe opisali na 69 stronach wątku. Ta woda ma w sobie i świeżość i głębię. Na wiele okazji to kompozycja wręcz idealna. Przed zakupem całego, dużego flakonu na szczęście kupiłem jeszcze 5-mililitrową odlewkę. Okazało się, że to co mnie zachwyca trwa najwyżej 4 godziny, a i to z umiarkowaną projekcją. Aplikowałem min. 0,5 ml. Nie wiedziałem, czy to jest kwestia konkretnego wypustu, więc poszedłem do perfumerii, aby sprawdzić ich towar z półki.To samo. Zdecydowałem, że flakonu nie kupię, ale za to przetestowałem również EDP. Jest wiele lepiej!

Sama kompozycja to 6, ale ze względu na trwałość z oporem daję 5, bo to według mnie jednak za wysoka ocena.

eduardo

Aktywny forumowicz

Post21 marca 2018, 09:49 - Śr

Zapach bardzo mi się podoba. Tak się poskładało, że nie było mi nigdy pisane zakupić flakonu. Za to pierwszy, jako 100 % produkt, wpadł mi w ręce Montale Red Vetiver. Tak jak w Montale pierwsza nuta to wetiwer, tak w Hermesie są to cytrusy. Otwarcie fajnie pomarańczowe, później dochodzi wspomniana trawa. W porównaniu do Montale, Terre nie jest tak ostry. Ten pierwszy uwielbiam w zimie i ogólnie w chłodne dni. Za to Terre to moim zdaniem zapach bardziej na ciepłe pory roku. Mam dekant, którym dzisiaj ostro się skropiłem i wcale mi to nie przeszkadza. Jak trafi się okazyjna cena to zakupię cały flakon dzieląc sobie rok na pół Montale - Hermes 8-)

everlasting

Forumowicz

Post21 marca 2018, 10:46 - Śr

Niedawno zakupiłem flakon 50 ml. Zużyłem około 10 ml i już wiem, że to jeden z tych zapachów, które muszą stać na półce zawsze. Kompozycja absolutnie genialna. Parametry średnie, akceptowalne. Zapach komplementowany przez kobiety a ostatnio kolega poczuł na mnie i poprosił o nazwę perfum stwierdzając, że jest niesamowity. Podzielam jego zdanie - majstersztyk ! W ankiecie oczywiście 6.

zorro

Post20 kwietnia 2018, 12:31 - Pt

Uwaga !!! Uwaga !!!
Ratuj się kto może. Nowe wypusty (z 2017) to już nie jest ten sam Hermes. Tylko jakiś balas kompozycyjnie Terropodobny o trwałości Adidasa Adventure.

zavvadzki

Post30 kwietnia 2018, 16:41 - Pn

A ja sobie dziś użyłem! A co :). Aż zacząłem planować wakacje! Jeden z moich ulubionych zapachów. Nie zgadzam się z opiniami, że są raczej zimowe chociaż zdecydowanie trzeba znsc umiar.

ale chop

Perfumaniak

Post30 kwietnia 2018, 19:35 - Pn

zorro napisał(a):Uwaga !!! Uwaga !!!
Ratuj się kto może. Nowe wypusty (z 2017) to już nie jest ten sam Hermes. Tylko jakiś balas kompozycyjnie Terropodobny o trwałości Adidasa Adventure.

Może dlatego zaczęli go rozlewać do flaszek 500ml :mrgreen:
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Piotrlb

Forumowicz

Post09 maja 2018, 21:36 - Śr

Używałem z rocznika 2014 też trwalością nie grzeszył.

Konrad00

Forumowicz

Post09 maja 2018, 23:42 - Śr

Przy pierwszym kontakcie trochę mnie zmęczył i odstraszył
Wróciłem po dwóch latach i jest lepiej ale jestem ostrożny :)
Kiedyś go wyniuchałem od innej osoby w miejscu publicznym i uznałem, że chce tak pachnieć

Marcin__

Super Perfumaniak

Post10 maja 2018, 06:38 - Cz

Ten zapach został zepsuty już w 2012 wraz z wypustem wersji Parfum.

Grzebano w nim na pewno wiele razy.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

1901

Forumowicz

Post10 maja 2018, 14:56 - Cz

Marcinie, Parfum wydano w 2009.

Terre edt poznałem w 2012 roku (tester, oczywiście, mógł być starszy). Zafascynował mnie osobliwą, magnetyzującą wonią krzesanych (uderzanych/pocieranych o siebie) kamieni; wonią dobrze mi znaną – takie tam... zabawy z dzieciństwa ;) . Na zakup Hermesa jednak się nie zdecydowałem, wybrałem niszowy Red Vetiver (wtedy jeszcze Vetyver).
Kolejny okazjonalny test Terre miał miejsce 2 lata później. Zapach się zmienił. Pozostała drzewność i ziemistość wetiwerii, zniknęła przestrzeń wypełniona charakterystyczną mineralną wonią. Brak jakichkolwiek wzmianek o mineralności/krzemienności Terre na ostatnich stronach wątku zdaje się tę zmianę potwierdzać.

W międzyczasie zakupiłem jeszcze wersję Parfum (nie ma Terre w koncentracji edp, są perfumy), którą jednak odsprzedałem. Drażniła mnie suchą skórą pomarańczy lub grejpfruta. Brakowało jej również mineralności, przestrzenności, lekkości i musującej drzewności, które stanowiły o charakterze starej edt.

Pilsner

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post10 maja 2018, 22:24 - Cz

Zgadzam się z powyższym. EDT w pierwszych latach to była mineralność, która aż uderzała po nosie. Dla mnie, wtedy 20 letniego chłopaka był to zapach niezrozumiały i trudny przez wiele lat. Ostatecznie zdecydowałem się na Pure Parfum ze względu na lepsze parametry niż EDT, ale w obu nie ma już nawet śladu tego prochu strzelniczego. Chciałbym choć przypomnieć sobie starą wersję jakimś dekantem.

kiddi

Forumowicz

Post09 czerwca 2018, 18:28 - So

Niestety terre znika po 3 godzinach :evil: Znacie coś podobnego z lepszą trwałością ?

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post09 czerwca 2018, 18:29 - So

terre edp ;)

Mirx

Aktywny forumowicz

Post09 czerwca 2018, 19:10 - So

@kiddi: Ja zrobiłem solidny research trwałości EDT, bo faktycznie czasem można być rozczarowanym. W efekcie zostałem przy EDT. Niestety EDP tej mineralności, na której mi zależy nie ma. Pocieszę Cię, że otoczenie czuje ten zapach dłużej. Po drugie, pomaga aplikacja na ubranie.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie