Teraz jest 21 września 2018, 16:28 - Pt

• Reklama

Loewe - 7 Sport

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Loewe - 7 Sport (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
5%
3 - Przeciętny
1
2%
4 - Dobry
7
17%
5 - Bardzo dobry
28
67%
6 - Genialny
4
10%

Liczba głosów : 42

• Autor
  • Wiadomość

Meister

Super Perfumaniak

Re: Loewe - 7 Sport

Post23 czerwca 2014, 19:20 - Pn

Wreszcie nowy Loewe pojawił się w Krakowie. Pierwszy test i lekkie rozczarowanie. Gdyby oddzielić ten zapach od całej reszty dokonań marki, można by powiedzieć, że to dobra premiera. Porównując do poprzedników ( 7 i wersji Natural) powiedziałbym, że jest średnio. Czuję wyraźne podobieństwo do wersji Natural, jednakże w początkowej fazie cytrusy nie są tak kwaśne. Jeśli chodzi o nutę liści pomidora, to musiałem mocno wwąchiwać się w nadgarstek, żeby tego pomidora poczuć :( Według mnie dużo lepiej ta nuta wyczuwalna jest w Eau de Campagne Sisleya. Nie zamierzam po jednym teście nadgarstkowym skreślać tego pachnidła, ale póki co zachwytu u mnie nie wywołał.

xentrix

Super Perfumaniak

Post24 czerwca 2014, 00:43 - Wt

też testowałem "przedramieniowo" tego 7 Sport i podobne mam odczucia. O ile trwałosc i projekcja porządna , o tyle zapach b.podobny do Loewe 7 Natural. Roznica zasadnicza jest taka , ze tutaj mamy cytrusy słodkawe ( jakas pomarancza,mandarynka) a w 7 natural bardziej gorzkie się wydają. Pozostałosc na pierwszy test podobna czyli kadzidło. Taki to troche odgrzewany kotlet. Tak mysle ,że jesli ktos ma 7 natural to w sumie móglby sobie podarowac tego sporta.Tak po tym jednorazowym tescie to bardziej odpowiada mi chyba 7 Natural przede wszystkim za cytrusy (bardziej gorzkie)+kadzidło+pieprz , ktory dodaje mocno oryginalnosci a ktorego tutaj nie ma albo jest gdzies głeboko w tle.Oczywiscie trzeba sie bedzie mu bardziej przyjrzeć.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 czerwca 2014, 11:20 - Wt

poprawne i typowe, ze wzgledu na cytrusy "sportowe" pachnidlo, ale rynku on nie zwojuje... kolejny ladny cytrusowy zapach! :)
pozatym zgadzam sie z reszta, bardzo zlbizony do wersji Natural ;)

Danziger

Forumowicz

Post26 czerwca 2014, 14:24 - Cz

Jestem po 2 testach w odstępie tygodnia. Jestem lekko zmieszany ale nie wstrząśnięty ;)
Zgadzam się z przedmówcami.
To w zasadzie to samo co Loewe 7 Natural. Delikatne różnice na otwarciu (cytrusy) i odrobinę mniej pieprzu.
Ale faktycznie - przeplata się w nim namiastka liści pomidora (pamiętam wizyty u babci w szklarni gdzie je uprawiano)
Mogłoby być ich więcej - kompozycja baaardzo by zyskała 8-)
Trwałość oceniam na lepszą niż w Naturalu. Naprawdę. Siedzi na mnie dłużej, nawet do 12 godzin.
Flakon za sprawą tej srebrnej powłoki jest po prostu brzydki. :?
Gdy w poprzedniku cieszymy oko błękitnym płynem, tutaj jest zimno i plastikowo.
Jakiś trend zapanował na tą srebrną powłokę po wypuście Allure Sport, Extreme i Blanche.. Armani Code ICE tez się tak ostatnio "ubrał".

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post24 lipca 2014, 09:44 - Cz

Po testach nie mam nic do dodania do powyższych wypowiedzi.
Liść pomidora nie jest aż tak wyeksponowany aby się nim zachwycać.
Być może na innej skórze wybiję się ta buta bardziej,
jednak ja pozostał bym przy 7 Natural.
Znakomita projekcja i trwałość.
Testowałem z kilkoma innymi perfumami,
których już teraz nie pomnę i 7 Sport
zagłuszał je wszystkie, najwidoczniej Loewe
nie zamierza podążać za trendem słabeuszy,
przynajmniej w tym aspekcie...

nowy48

Forumowicz

Post24 lipca 2014, 16:47 - Cz

No wg mnie niepotrzebny flanker i zarazem najsłabsza wersja siódemki. Trwałość do 6 h. Projekcja dobra Ale dość chyba już tego chociaż kreatywności sztabu ludzi pracujących dla loewe nie zabraknie i w przyszłym roku pojawi się jakaś "nocna" wersja 7;)
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

ale jedziesz!

Post25 lipca 2014, 23:12 - Pt

Loewe 7 Night.

Czarny flakon, biała czcionka.

Zapamientajcie ten post :mrgreen: .

nowy48

Forumowicz

Post25 lipca 2014, 23:33 - Pt

Noc musi być po hiszpańsku. Ja mam wizję czerwonego flakonu... hahah
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

Artplum

Mega Perfumaniak

Post26 czerwca 2015, 22:32 - Pt

Wiele razy mówiłem, że raczej nie przepadam za flankerami, ale jeśli flanker jest udany, to przeciez nie zdyskredytuję go dla samej idei ;)
A Siódemka Sport jest udana. Nawiązuje do klasyka, budzi skojarzenia, zachowuje jakość, ale podąża własną drogą.
Cytrusowe otwarcie, w którym od razu pojawia się kadzidło i nuty zielone, to dla mnie bardzo pociągający początek.
Serce też piękne, kiedy to zapach powoli traci orzeźwiające cytrusy, za to rozwija "zieleninę". Powiem szczerze, że nie wpadłbym na to, że to liść pomidora, ale co by to nie było, to bardzo dobrze współgra z kadzidłem, miętą i pojawiającymi się w późniejszym stadium nutami żywicznymi/drzewnymi.
Bardzo dobrze zbalansowany ten zapach. Świetna równowaga między świeżością, a otuleniem. Przyjemnie się go nosi, nie drażni otoczenia, ma dobre parametry. Czegóż chcieć więcej? Cóż, przydałoby się więcej oryginalności, ale przecież to flanker, więc podobieństwo do "dzieła bazowego" i innych pochodnych jest nieuniknione, a wręcz wymagane.
Jeśli chodzi o podobieństwo z Natural, nie uważam, żeby to były zamienniki. Owszem, podobieństwo występuje, ale różnice są na tyle duże, że najchętniej posiadałbym obydwa flakony.
Co więcej, wersja Sport jawi mi się , jako bardziej elegancka niż Natural. To taki Sport raczej dla golfistów, niż piłkarzy. Brydżyści i szachiści też docenią, zwłaszcza na wiosnę i niezbyt upalne lato ;)
Artur

Marcin__

Super Perfumaniak

Post26 czerwca 2015, 22:48 - Pt

Piękny zapach.

Wg mnie mógłby się nazywać Loewe 7 Green. O ile 7 Natural to cytrusy i kadzidło, 7 Sport jest (dla mnie) bardziej zielony, odrobinę słodszy i faktycznie, poważniejszy od Natural. To taki zapach do garnituru na lato, a Natural można się spsikać zakładając luźną koszulkę i krótkie spodenki.

Trwałość i projekcja są bardzo dobre, zresztą, wszystkie "siódemki" mają na mojej skórze dobre parametry, klasycznej muszę trochę więcej użyć.

Piątka w ankiecie.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Artplum

Mega Perfumaniak

Post26 czerwca 2015, 23:16 - Pt

Fajna nazwa, Marcinie :)
Co do reszty wypowiedzi - pełna zgoda.
Myślę, że choć to flanker, to piątkę można mu dać.
Artur

disaster3

Super Perfumaniak

Post27 czerwca 2015, 07:53 - So

Niestety nie mogę się z wami zgodzić ale ja mam słaby nos. Pochodziłem trochę w Sport'cie i mając Naturala nawet nie spoglądam w stronę jego zakupu. A dobrze wiecie że nabywać lubię ;)
No ale ile osób tyle opinii i fajnie.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Artplum

Mega Perfumaniak

Re:

Post27 czerwca 2015, 09:56 - So

A co Ci nie pasuje w Sporcie?
Artur

disaster3

Super Perfumaniak

Re: Re:

Post27 czerwca 2015, 12:52 - So

Mi w Sporcie co nie pasuje? Podobieństwo do Natural'a i bardziej chodzi mi o całokształt i odbiór niż rozdrabnianie tego na poszczególne nuty. Wy twierdzicie, że to dwa różne zapachy (no macie prawo - nie powiedziałem, że nie) ale dla mnie różnice są na tyle subtelne, że mając Natural'a nie spoglądam w stronę Sporta. Baa dodając do tego, że nie wiedzieć czemu do Sport'a trzeba jeszcze co najmniej 50 PLN dopłacić tym bardziej nie widzę sensu posiadania 2 tak bardzo zbliżonych zapachów.
Sprzedam

Danziger

Forumowicz

Post27 czerwca 2015, 13:26 - So

Im dłużej znam oba zapachy tych większe różnice między nimi zauważam. Nie stawiałbym ich obok siebie.
Naprawdę dobry ten Sport. Dobrze projektuje i trwałość na wysokim poziomie.
Podoba mi sie ta lekko wytrawna, ogrodowa zieloność. Fajnie się układa na nosicielu.

Zostawiłem u znajomych koszulę tydzień temu. Nadal pachnie.. :shock:

Marcin__

Super Perfumaniak

Post27 czerwca 2015, 13:37 - So

Ja nie powiedziałem, że Sport nie jest podobny do Natural. Jest, i to podobieństwo czuć.

Czy warto posiadać i Natural, i Sport? Nie wiem. Myślę, że można je traktować zamiennie, jak jeden się skończy, kupić drugi... Cena - faktycznie Sport jest droższy, ale to dlatego, że jest nowszy. Uważam, że cena niedługo spadnie i będzie oscylowała wokół tej, za którą można kupić Natural.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

disaster3

Super Perfumaniak

Post27 czerwca 2015, 13:58 - So

No i wtedy może rozwaze zakup Sporta jak cenowo się zbliży do Naturala i Natural mi się skończy. Posiadać obydwa nie zamierzam.
Sprzedam

wahoo

Post15 września 2016, 08:08 - Cz

Marcin__ napisał(a):Piękny zapach.

Wg mnie mógłby się nazywać Loewe 7 Green. O ile 7 Natural to cytrusy i kadzidło, 7 Sport jest (dla mnie) bardziej zielony, odrobinę słodszy i faktycznie, poważniejszy od Natural. To taki zapach do garnituru na lato, a Natural można się spsikać zakładając luźną koszulkę i krótkie spodenki.

O, to jest bardzo dobre podsumowanie Sporta, którego noszę od paru dni. Tylko w otwarciu przypomina wcześniejszego flankera 7ki, później zbacza w kierunku, który rzeczywiście najłatwiej określić jako zielony i oczywiście kadzidlany, bo "dna" protoplasty jest tu wyraźnie wyczuwalne.
Też mam to szczęście, że wszystkie wcielenia 7ki nieźle trzymają się mojej skóry. Sport po 8h nadal delikatnie dawał o sobie znać, a bliskoskórnie na przedramieniu czuć go było po 12h. Posiadać obie wersje, Sport i Natural, chyba nie ma sensu, ale na pewno warto sprawdzić oba. Mi minimalnie bardziej pasuje Sport i w ankiecie daję mu "5"

Ernest84

Forumowicz

Post01 grudnia 2016, 16:37 - Cz

Skończyła mi się odlewka 7 naturalna i miałabyć pełna flaszka po nowym roku ale po poznaniu sporta muszę zmienić zdanie. Sport jest bardzo podobny ale jednak mi bardziej pasuje. Jest bardziej męsko i zielono. Parametry wyśmienite. Każde kolejne perfumy od Loewe to świetna pozycja.

Major Tom

Forumowicz

Post08 lutego 2017, 19:08 - Śr

W 7 Natural były gorzkie pomarańcze a tu jest yuzu. Dlatego wg mnie to bardziej alternatywa dla Issey Miyake PH niż dla Naturala. Świetny flanker. Dla mnie to nowy must have na wiosnę i niezbyt upalne lato.
W ankiecie leci piąteczka.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie