Teraz jest 18 sierpnia 2017, 09:59 - Pt

Adidas - Active Bodies (czarny)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Adidas - Active Bodies (czarny) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
2%
2 - Słaby
12
7%
3 - Przeciętny
10
6%
4 - Dobry
41
24%
5 - Bardzo dobry
69
41%
6 - Genialny
34
20%

Liczba głosów : 170

• Autor
  • Wiadomość

feriak

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Adidas - Active Bodies (czarny)

Post09 września 2016, 15:46 - Pt

Niestety gucciego nie znam :(
A moje skojarzenie z adidasem, może faktycznie być mylne, bo minęło już parę dobrych lat odkąd go wąchałem, więc z pewnością macie rację :)
Swoją drogą benek absolute jest całkiem przyjemny, warto spróbować

ale chop

Perfumaniak

Post20 września 2016, 10:40 - Wt

Ciekaw jestem jak go klasyfikujecie.

Założylibyście go np. do krótkich gaci?

Wiadomo -> nazwa Adidas w tym wypadku może być myląca.

Jak dla mnie jest bardzo uniwersalny z wyłączeniem zastosowań sportowych.

Krótkie spodnie jeansowe, koszula jak najbardziej ale dres zdecydowanie odpada ....

Choć z drugiej strony gdyby został wypuszczony przez Givenchy to raczej bym miał opory przed założeniem go do krótkich spodni i koszuli.
Magia nazwy jednak działa na podświadomość.

Danziger

Forumowicz

Post20 września 2016, 11:47 - Wt

ale chop napisał(a):Założylibyście go np. do krótkich gaci?

Do krótkich tak ale takich "wyjściowych" zapinanych na pasek i do koszuli własnie :P
Co do mnie to nosiłem go lata temu nie zastanawiając się nad ubraniem.
Natomiast sam zapach jest już dla mnie zupełnie inny i mocno okaleczony..

drakon

Post08 października 2016, 12:29 - So

Jak otwarcie jest takie ostre, wręcz drażniące, mydlane to później rozwinięcie jest gładsze. Na pewno zdecydowanie męski zapach. Wyczuwam jakieś iglaki. Trwałość i projekcja jak za tę cene :shock:

Czarny2

Forumowicz

Post14 października 2016, 17:02 - Pt

Sprawdzona dziś flacha z maja 2016 roku (batch 6124). Rzeczywiście zapach jest nieco inny. Mniej mydlany, bardziej suchy i iglasty. Koleżanka stwierdziła że jest pieprzny i poniekąd rozumiem skąd taka teza. Mocno na prym wsnuła się jodła, jest sucho i świeżo. Parametry również na plus. Pprawiona trwałość wytrwał na nadgarstku 3 godziny, gdzie poprzednia wersja po 30 minutach była prawie nie wyczuwalna. W kwestii projekcji również stał się znacznie lotniejszy i mniej płaski.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post15 października 2016, 00:16 - So

Czarny, która, jak to nazywasz, wersja AB wytrzymała 30 minut?
Ciekawe rzeczy piszesz. ...
Artur

Czarny2

Forumowicz

Post15 października 2016, 07:49 - So

Artplum napisał(a):Czarny, która, jak to nazywasz, wersja AB wytrzymała 30 minut?
Ciekawe rzeczy piszesz. ...

Moja skóra wybitnie się z nim nie lubi i jakikolwiek Adaś poniżej 2015 roku, testowany niezależnie od Drogerii czy miejsca nie wytrzymuje na mnie dłużej jak 30 minut i widzę że nie jestem osamotniony w takiej opinii ;)

Władimir

Forumowicz

Post27 października 2016, 19:46 - Cz

U mnie w teście nadgarstkowym o dziwo lepiej wypadła wersja 3xxx od świeżutkiej i zakupionej 6249. 3xxx była mocniejsza i jakby bardziej żywiczna. 6249 bardziej ziołowa w otwarciu a w ogólnym wrażeniu bardziej sucha. Ostatecznie w testach globalnych daje radę, zarówno pod względem trwałości jak i projekcji. Nadal jest genialny, jednak brak mu tej tłustości z wersji dezodorantu z obłym korkiem. Dla mnie Adidas AB kojarzy się z wysuszonym na wiór igliwiem z resztkami żywicy i ściółką, a to wszystko lekko podjarane.
Dzisiaj w Adidasie dostrzegłem niespotykaną wcześniej nutę. Daję sobie rękę uciąć, że podczas bardzo chłodnego wieczoru, wyczułem kadzidło. Ale nie takie kojarzące się z Ericiem Forresterem z Mody na Sukces, przeglądającym antyki w wielkiej gablocie z muzyką Bacha w tle, ale zmysłowe, słodko - kwaskowe i jakby kobiece.
TOP 3
1. Tom Ford Grey Vetiver
2. Dior Homme
3. Azzaro Pour Homme

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post28 października 2016, 14:18 - Pt

Ja zawsze wyczuwałem w AB kadzidło - nie jakieś tam "kadzidełko" typu Ikon czy Issey Intense, tylko normalne czyste kościelne kadzidło. Cały fenomen AB to dla mnie właśnie kolońskość (z mchem dębowym na czele) + kadzidło . Aż dziw, że nie ma w składzie olibanum, choć kto wie, wydaje mi się, że gdzieś kiedyś widziałem, że ma. Być może za ten efekt odpowiedzialne są żywiczne igły sosny wraz z innymy składnikami.
"Ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie” – 1 Tym. 6:9. "Jeżeli zatem mamy Quorum i Drakkar Noir, poprzestańmy na tym."

Ruben

Forumowicz

Post05 listopada 2016, 11:23 - So

Mam jeszcze trochę tego soku we flaszce z 1997r. I pomimo tylu lat nie zepsuł się! Teraz po poznaniu wielu zapachów tego Adasia już z bym nie stosował ale wtedy zbierałem za niego masę komplementów. Strasznie podobał się płci przeciwnej. Ale będę trzymał flachę ze względów sentymentalnych (mój pierwszy poważny, świadomy zakup). Jedno muszę mu przyznać, trwałość ma masakryczną :D Niedawno jak psiknąłem na blotter to wypełniał mi mieszkanie przez długie godziny. No i nie zapomnę do końca życia tej reklamy z Józefowiczem, "mężczyzna skazany na sukces" :mrgreen: W latach 90-tych obiekt pożądania prawie każdego faceta.

Vetiman

Forumowicz

Post18 listopada 2016, 10:06 - Pt

Psiknąłem dziś w Rossmanie. Od razu wiedziałem, że skądś znam ten zapach - dezodorant, którego używałem jako nastolatek to musiał być Active Bodies. I niestety potwierdziło się to jak mocno skojarzenia wpływają na odbiór zapachu. Pewnie to i dobre pachnidło ale będzie miał u mnie na stałe dorobioną "gębę" zapachu dla małolata.

nemo007

Forumowicz

Post19 listopada 2016, 18:49 - So

Czarny Adidas. Zapach mojej młodości, zapach kojarzący sie z moją ukochaną Szmulowizną. Na Szmulkach nie było takiego i takiej, co nie znali "czarnego Adasia". Pachniało nim wszędzie, w bazylice, w szkołach, w przychodni, na boisku, pewnie i na komisariacie. Zapach świetny, aż nabrałem ochoty by go raz jeszcze spróbować. Jutro pędzę do Rossmana:)

ps1986

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2017, 21:47 - So

http://luxpoint.com.pl/img/products/18/5/1_max.jpg

te testery dostępne w necie to myślicie, że dobry wybór?

Sohii

Post07 stycznia 2017, 22:11 - So

Ze dwa lata temu zamowilem tester AB z nieistniejacego juz perfumnet czy jakos tak. Dostalem wersje 2009 ktora masakrowala owczesna wersje rossmanowska.strzal w dyche, Brzmiala jak inny zapach. Niemniej ceny testerow adaska sa na podobnym poziomie we wszystkich sklepach wiec wole obecnie dac ta dyche wiecej (po rzuceniu fajek wliczam sobie to w pol dnia niepalenia :D) i w miare pewnie dostac oryginalny tester. Musze sie przyznac ze mimo iz to ceny groszowe w porownaniu do 120 zl jakie wolaja sobie sklepy za wersje pudelkowa, i tak mam nadzieje ze nie trafi mi sie testo z tej kijowej ery adaska na przestrzeni ostatnich paru lat.

ps1986

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2017, 23:01 - So

Dzięki za info :) jutro podjadę sprawdzić do stacjonarnego Lux Point, jaki batch tych testerów tam mają. Jakich zdecydowanie unikać?

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post08 stycznia 2017, 11:35 - N

Sohii napisał(a):Ze dwa lata temu zamowilem tester AB z nieistniejacego juz perfumnet czy jakos tak. Dostalem wersje 2009 ktora masakrowala owczesna wersje rossmanowska.strzal w dyche, Brzmiala jak inny zapach. Niemniej ceny testerow adaska sa na podobnym poziomie we wszystkich sklepach wiec wole obecnie dac ta dyche wiecej (po rzuceniu fajek wliczam sobie to w pol dnia niepalenia :D) i w miare pewnie dostac oryginalny tester. Musze sie przyznac ze mimo iz to ceny groszowe w porownaniu do 120 zl jakie wolaja sobie sklepy za wersje pudelkowa, i tak mam nadzieje ze nie trafi mi sie testo z tej kijowej ery adaska na przestrzeni ostatnich paru lat.

Sohii, nie wiem, co wąchałeś, ale to, co stoi w Rossmannie trzyma się mojej skóry, jak komornik szafy.
No i pytanie - Adidas robi różne "wersje" na różne sklepy?
Artur

Sohii

Post08 stycznia 2017, 12:07 - N

Wachalem i nie mam zastrzezen aczkolwiek zadnej pewnosci nie mam zamawiajac tester, ze dostane to co aktualnie tam stoi a nie to co stalo na polkach rok czy dwa lata temu. A to juz dla mnie jest roznica. ;)

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post08 stycznia 2017, 14:54 - N

Zapach tych testerów różni się wyraźnie od produktów. Kody też mają dziwne jakby z 2003 roku czy coś... O różnicach pisałem wcześniej w tym wątku. Nie sądzę aby to były podróbki, flakony nie różnią się cechami fabrycznymi. Raczej obstawiam jakieś bardzo stare partie, których nie udało się sprzedać normalnym sklepom.
"Ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie” – 1 Tym. 6:9. "Jeżeli zatem mamy Quorum i Drakkar Noir, poprzestańmy na tym."

Sohii

Post08 stycznia 2017, 15:00 - N

Ten starszy tester który dostałem też różnił się od sklepowych. Był jakby ciemniejszy i cieplejszy, zdecydowanie bardziej kadzidlany i lekko słodki. Coś w ten desen masz na mysli?

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post08 stycznia 2017, 15:06 - N

Dokładnie tak. Wydawał się być też trwalszy. Zapachowo wolę jednak produkt.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie