Teraz jest 17 grudnia 2017, 07:12 - N

• Reklama

Adidas - Active Bodies (czarny)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Adidas - Active Bodies (czarny) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
2%
2 - Słaby
12
7%
3 - Przeciętny
11
6%
4 - Dobry
41
23%
5 - Bardzo dobry
73
41%
6 - Genialny
36
20%

Liczba głosów : 177

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Adidas - Active Bodies (czarny)

Post20 września 2011, 07:51 - Wt

któż nie zna urokliwego Adasia? każdy miał z nim przygodę, romans, który w niejednym przypadku przerodził się w wieloletnią przyjaźń. Tak jest i u mnie. Choć używam go od święta, bo przerobiłem z nim już nie jedną flaszkę 100ml, to zawsze będzie stałym elementem krajobrazu na mojej półeczce...

zapach kojarzy mi się z czasami szkoły średniej, radosnym pokwitaniem, pierwszymi wypadami na dyskoteki, szybkim papieroskiem za węgłem na przerwie, ale przede wszystkim pomimo masowego używania go przez polski naród (zwłaszcza dresiarstwo, choć mam na myśli bardziej stan umysłu niż ubranko) i nagminnego podrabiania wywołuje wciąż przyjemne i ciepłe wspomnienia....

jest to chyba jeden z najlepiej rozpoznawalnych zapachów na świecie, czarny koń w stajni adidasa zazwyczaj nieudolnie raczącego swoich fanów kolejnymi nijakimi wcieleniami zapachów.... (chyba klepią nowe zapachy hurtem jak Avon, bo nie nadążam z prędkością z jaką zmienia się oferta Coty w tym brandzie...)
Ale Adaś jako perła w koronie nadal niczym okręt flagowy ciągnie niestrudzenie za uszy reputację marki...

Jest dla mnie swoistym odpowiednikiem Chanel No 5 w wersji męskiej. oczywiście podniosą się głosy oburzenia że pomijam fafarafa, ale podkreślam że to moje subiektywne odczucie i absolutnie nie podważam w żadnym stopniu wielkości fafarafa....
tak Robercie odłóż proszę kij do krykieta ;)

latka lecą a Adasiowi trzasnęło właśnie 21 lat i może wreszcie kupić legalnie w stanach Bud'a ;) wszystkiego najlepszego Adasiu i oby żadna ręka profana nie poważyła się targnąć na Twą formułę, ani byt na rynku..... zresztą kto by ucinał łeb kurze znoszącej złote jajka.....

Zapach specyficzny, niemożliwy do pomylenia z czymkolwiek innym i jak się dziś przekonałem nieziemsko żywotny..... wspomniany już w którymś poście kolega dostał go na gwiazdkę i namiętnie się z nim zaprzyjaźnia.
I trzeba przyznać że albo formuła zapachu jest niebywale żywotna albo chłopak ma tak przyjazną perfumom skórę bo bez ponownej aplikacji (specjalnie zapytałem by potwierdzić) zapach wytrzymuje na nim ponad 10h w stopniu bardzo wyraźnym, co jest dla mnie ewenementem.

Jako że test Ikona zwieńczony zresztą sukcesem dobiegł końca, pozwolę sobie na psika Adasie w drugi nadgarstek i przeniosę się olfaktorycznie do czasów gdzie znów uganiają się za mną panny, ważę 72 kilo i świat nie słyszał o Justinie Bieberze :D

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Adidas - Active Bodies (czarny)

Post20 września 2011, 07:51 - Wt

Zgadzam się Pirath. Ten zapach jest genialny i nie do pomylenia z niczym innym. Wciąż dość popularny - choć chyba nie tak, jak - powiedzmy - 10 lat temu. Miałem swego czasu takie maleństwo 25 ml. Zużyłem. Czuję, że powinienem mieć flakon na półce, ale nie wiem, czy bym go często używał. Lubię go, ale.... Tyle innych czeka na aplikację.... :)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

pirath

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 07:52 - Wt

mam ten sam dylemat, ale mam do niego wielki sentyment i choćbym miał nim psikać tylko w nadgarstek, albo w poduszkę by czuć jego zapach przy zasypianiu to zawsze flacha musi być ;)
jest ponoć w niemczech do kupienia wersja concentrate, ale nie ta nasza "krajowa" tylko mała buteleczka coś koło 25 ml, o cieczy w kolorze mocnej herbaty z koncentratem tego zapachu w formie perfumowanej.... jestem ciekaw czy ktoś to kiedyś widział na oczy, bo ja to znam tylko z opowiadań

aleksander

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 07:52 - Wt

pirath napisał(a):oby żadna ręka profana nie poważyła się targnąć na Twą formułę, ani byt na rynku.....

Ależ jego formuła uległa zmianie.
W okolicach roku 1999.

pirath

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 07:53 - Wt

możliwe, choć nic mi o tym nie wiadomo, jednak w moim odczuciu zapach jeśli w ogóle uległ zmianie to nieznacznie, wręcz pomijalnie.

aleksander

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 07:53 - Wt

Wg. zapach zmienił się dosyć sporo.

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 września 2011, 07:54 - Wt

Naprawdę świetny zapach.Robiąc mu premierę dzisiaj i pakując go we flakon jakiegoś zacnego domu mody ,można by go sprzedawać za sporą kasę.Nie zestarzał się nic a nic.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

pirath

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 07:54 - Wt

dokładnie... jest w nim coś niesamowicie ujmującego i zarazem ultra męskiego...

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post20 września 2011, 10:30 - Wt

A wersja skoncentrowana ma znakomitą projekcję i trwałość, co także wpłynęło na "5" jaką przyznałem Active Bodies w powyższej ankiecie. A relacja ceny do jakości, iście fenomenalna, po prostu.

pirath

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 10:32 - Wt

Cookie - masz na myśli to "concentree" dostępne w pojemności 100 ml i które można znaleźć na półkach polskich drogerii, czy to niedostępne 15 ml maleństwo, o kolorze ciemnego bursztynu?

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post20 września 2011, 10:38 - Wt

Tę powszechnie występującą wersję, dostępną m.in. w drogerii R.

pirath

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 10:56 - Wt

a widział ktoś ten malutki koncentrat w ogóle na oczy, czy też jego istnienie to urban legend?

RoQ

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 10:58 - Wt

aleksander napisał(a):Wg. zapach zmienił się dosyć sporo.

Mity. Tak nam się często wydaje. Tylko nie bierzemy pod uwagę, że sami się starzejemy. Nasz skóra trochę inaczej reaguje na te same zapachy. Powonienie też "szwankuje". Do tego dochodzą czynniki "paranormalne", czyli wspomnienia, które mają tę właściwość, że idealizują i koloryzują.
Jest cała masa mitomanów, którzy zawsze wyłapują wszelkie reformulacje. Nawet te, których nigdy nie było. Kiedyś na Basenotes paru takich upierało się przy jakimś zapachu (chyba Diora), aż ktoś napisał do Diora z zapytaniem o reformulację. Dior zaprzeczył jakiejkolwiek zmianie w zapachu, twierdząc, że zmieniono jedynie opakowanie. Ale malkontenci jak zwykle nadal wietrzyli spisek i trwali przy swoim :)

No dobra. Adidasowi dałem prawie najwyższą ocenę, bo to naprawdę świetny zapach. Teraz troszkę trąci myszką, ale klasy mu nie odmówię. Majstersztyk, którego nie powstydziłby się ani Dior ani Chanel. Aż dziw, że zrobiony przez dresiarsko-bambusową markę ;)
Ostatnio edytowano 20 września 2011, 11:00 - Wt przez RoQ, łącznie edytowano 1 raz

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post20 września 2011, 10:59 - Wt

Ja tylko słyszałem o tym malutkim koncentracie. Ale nie widziałem, więc...

aleksander

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 11:03 - Wt

RoQ napisał(a):

Mity. Tak nam się często wydaje.

Miałem ten zapach 3 x 100 ml, w różnych okresach czasu,
ale bardziej w stronę okresu, w którym powstał.
Niedawno wąchałem go w drogerii i kilka razy na ulicy.
Jestem przekonany, że nie jest to ta sama woń.
Mogę nie mieć racji, trzeba to też brać pod uwagę.

pirath

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 11:06 - Wt

RoQ co prawda to prawda, a co do tej domniemanej reformulacji Diora... a dziwisz się że zaprzeczyli? dla każdej marki reformulacja to wstydliwa rzecz, której fakt dla zachowania PR-u po prostu się przemilcza, bo wywołuje ferment... owszem starzejemy się, ale jeśli ktoś używa jakiegoś zapachu od lat i nagle pachnie mu inaczej (co innego w wyniku bardzo długiej przerwy w używaniu) to coś jest na rzeczy... a pamiętaj że ci ludzie zakochali się w wersji pierwotnej... więc uważam, że przemilczanie sprawy i udawanie, że może nie zauważą różnicy jest dla mnie świństwem...

to samo w temacie testerów... one muszą pachnieć tak samo jak regularna wersja sprzedażowa... żadnego pierdzielenia o większej koncentracji i lepszej jakości nie przyjmuję do wiadomości... wyobraź sobie tę lawinę pozwów i smród w mediach i środowisku, gdyby okazało się że marka świadomie wprowadza klienta w błąd tuningując testery... producenci perfum wystrzegają się tego jak ognia, podobnie upubliczniania jakichkolwiek informacji o zmianie formuły zapachu... więc co mgli odpisać komuś tam kto skrobnął maila? z takich rzeczy spowiadają się tylko instytucjom i firmom, które mają prawo to wiedzieć... a panika i tak zawsze wybucha...

RoQ

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 11:08 - Wt

aleksander napisał(a):
RoQ napisał(a):

Mity. Tak nam się często wydaje.

Miałem ten zapach 3 x 100 ml, w różnych okresach czasu,
ale bardziej w stronę okresu, w którym powstał.
Niedawno wąchałem go w drogerii i kilka razy na ulicy.
Jestem przekonany, że nie jest to ta sama woń.
Mogę nie mieć racji, trzeba to też brać pod uwagę.

Ja po kilkunastu latach przerwy, kiedy będąc w PL kupiłem go (Boże... Ależ to była radość. Jakbym odnalazł moją miłość z liceum), stwierdziłem, że to ten sam kochany adidas... :)

RoQ

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 11:13 - Wt

pirath napisał(a):RoQ co prawda to prawda, a co do tej domniemanej reformulacji Diora... a dziwisz się że zaprzeczyli? dla każdej marki reformulacja to wstydliwa rzecz, której fakt dla zachowania PR-u po prostu się przemilcza, bo wywołuje ferment... owszem starzejemy się, ale jeśli ktoś używa jakiegoś zapachu od lat i nagle pachnie mu inaczej (co innego w wyniku bardzo długiej przerwy w używaniu) to coś jest na rzeczy... a pamiętaj że ci ludzie zakochali się w wersji pierwotnej... więc uważam, że przemilczanie sprawy i udawanie, że może nie zauważą różnicy jest dla mnie świństwem...

to samo w temacie testerów... one muszą pachnieć tak samo jak regularna wersja sprzedażowa... żadnego pierdzielenia o większej koncentracji i lepszej jakości nie przyjmuję do wiadomości... wyobraź sobie tę lawinę pozwów i smród w mediach i środowisku, gdyby okazało się że marka świadomie wprowadza klienta w błąd tuningując testery... producenci perfum wystrzegają się tego jak ognia, podobnie upubliczniania jakichkolwiek informacji o zmianie formuły zapachu... więc co mgli odpisać komuś tam kto skrobnął maila? z takich rzeczy spowiadają się tylko instytucjom i firmom, które mają prawo to wiedzieć... a panika i tak zawsze wybucha...

Co do testerów, w pełni podzielam Twoje zdanie. Co do reformulacji... Tu możemy sobie dowolnie interpretować. Zakładam, że jednak piszą prawdę. Marka Dior to nie Miraculum. Mają sporo do stracenia. Przede wszystkim dobrą markę na którą pracowali kilkadziesiąt lat. Głupio by im było, gdyby konkurencja z nieukrywaną satysfakcją obnażyła i rozdmuchała kłamstwo... Ja na miejscu Diora nie ryzykowałbym...

pirath

Super Perfumaniak

Post20 września 2011, 11:15 - Wt

słuszna uwaga - dlatego uważam, że będą zaprzeczać reformulacji do upadłego, chyba że samo to wypłynie - gdy zmieniwszy skład na tyle drastycznie pójdą go znów opatentować... albo WHO albo inne draństwo ich do tego zmusi...

macio

Post20 października 2011, 16:02 - Cz

Dla mnie Czarny Adidas to majstersztyk jeżeli chodzi o męskie zapachy. Wg. mnie dorównać mu może tylko Fahrenheit albo Gucci Rush (oczywiście gdyby nie beznadziejna trwałość no i nie zaprzestali go produkować:)). I niestety muszę się przyłączyć do narzekaczy na zmianę zapachu. Pierwotny active bodies był dużo lepszy i trwalszy od tego co można teraz dostać. Kiedy kupiłem nową wersje myślałem ze to fake (bardzo dobry fake). Porównując flakony po za innym logo na starym flakonie była informacja, że zawiera 81% vol., a na nowej 80% vol., czyli napewno było coś kombinowane. Podobno zmieniło się miejsce produkcji tego specyfiku z Niemiec na Hiszpanię, ale czy napewno i czy to to miało wpływ na zmianę nie wiem.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie