Teraz jest 19 czerwca 2018, 07:14 - Wt

• Reklama

Jil Sander - Background

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Jil Sander - Background (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
17%
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
2
33%
6 - Genialny
2
33%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

Kwachu

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Jil Sander - Background

Post26 marca 2014, 12:13 - Śr

Background marki Jil Sander to orientalno - fougere perfumy dla mężczyzn. Background został wydany w 1993 roku.

Nutami głowy są bergamotka, lawenda, estragon, malina, anyż i cytryna;
Nutami serca są goździk (roślina), cynamon, jaśmin, heliotrop, konwalia i róża;
Nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, piżmo, benzoes, wanilia i cedr.

Obrazek

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Jil Sander - Background

Post25 marca 2016, 18:33 - Pt

Poznałem ten zapach dosłownie parę tygodni temu, kiedy od dawna nie jest już produkowany.
I tak sie zastanawiam, czemu wycofuje się z produkcji tak dobre pachnidła, a inne, znacznie gorsze, zyją przez całe dziesięciolecia?
Dziwne to dla mnie... :?
Bo Background to naprawdę dobry zapach!
Otwiera się mocno mieszaniną cytrusów, słodszych owoców i nut kwiatowych.
W sercu dominują kwiaty (ciężko wyróznić poszczególne nuty) obsypane anyżem i cynamonem.
W bazie zaś mamy mieszaninę powidoków kwiatowych na tle nut drzewnych dosłodzonycg waniliowo-tonkowym syropem.
Takie nuty udało mi się wyłowić po kilkunastu testach, choć ich rozpoznanie wcale nie jest łatwe. Bacground bowiem łączy wszystkie te ingrediencje i tworzy z nich jednolity, aromatyczny, nasycony, bogaty olfaktoryczny byt, który pięknie rozwija się na skórze, wyraziście projektuje i długo się utrzymuje na skórze.
JSB to zapach ciepły, wieczorowy, uwodzicielski i bardzo przyjemny, a przy tym oryginalny. Niby słodziak i przyjemniak, ale nie-anonimowy, jak większość obecnych pachnideł tego typu. Wprost przeciwnie - ten zapach ma charakter! Żeby go docenić, trzeba jednak lubić (a przynajmniej tolerować) kwiaty w męskich perfumach i ten lekko niedzisiejszy sznyt bogatych, aromatycznych kompozycji przełomu lat 80/90-tych.
Szkoda, że go wycofano.
Dzisiaj ma juz status unikatu, a co za tym idzie ceny robią się abstrakcyjne... Szkoda...
Artur

Kwachu

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post10 listopada 2017, 19:09 - Pt

Jedno z piękniejszych jak nie najpiękniejsze dzieło perfumeryjne o przepięknym otwarciu , mieszanka owocowo(malina i cytryna)- migdałowa z dużą porcją cynamonu i anyżu. Napotkamy tu także kwiatowo-miętowe nuty w otoczce „czegoś” musującego plus całość skąpaną w mieszance pudrowo-kremowej.

Zapach jest nieprawdopodobnie ciężki do opisania, niby słodzik, ale na swój sposób jest lekko gorzko-kwaśny. To inwidualista zapach nie podobny do żadnego innego. Polecam przed testem zajrzeć do reklamy TV

https://www.youtube.com/watch?v=fTQP8JaZbPM

Przy odrobinie wyobraźni można wyczuć zapach zorzy polarnej, a to chyba było celem autora tego dzieła, oglądajac reklame

JSB spokojnie trzyma koło 12h na skórze, z tym że po około 4h robi się blisko skórny.

Na ten moment Background i Egosite Platinium to moje ulubione perfum - został mi tylko do sprawdzenia na poważnie Chopard Heaven - reszta moze nie istniec :)

Ernest84

Forumowicz

Post10 listopada 2017, 20:40 - Pt

Na aledrogo jest okazja. Jedyne 1300 zł za 125tke :)

Luca Brazi

Forumowicz

Post10 listopada 2017, 21:39 - Pt

Bardzo udany zapach, dość oryginalny, chyba nie potrafię wskazać żadnego podobnego. Mocno wyczuwalny akord przyprawowy + jakieś zioło (mentol?), bardzo bogaty, złożony. Otwarcie dostojne, kwiatowe - im później, tym bardziej benzoesowo. Sam benzoes zaś trochę jakby benzynowy, dla mnie na niewielki minus, ale wciąż znośny.

Co ciekawe, wśród nut zapachowych są cztery należące do zdecydowanie nielubianych przeze mnie nut przyprawowych: anyż, wanilia, cynamon, tonka (brakuje tylko kardamonu :P ), a mimo to zapach mnie nie odrzuca - da się? :-)
Uwielbiam zapach napalmu o poranku.

Stragan: viewtopic.php?f=52&t=20659&p=531850#p531850

bejo82

Forumowicz

Post11 marca 2018, 20:58 - N

Cały czas biję się z myślami - kupić czy sobie darować. Kwachu wystawił ostatnio jedną ze swoich flaszek, poczytałem trochę, podziałał czynnik niedostępności i tęsknota za atmosferą lat 90tych. Kupiłem miniaturę na alledrogo, jeszcze w pracy się do niej dobrałem i ... d..y nie urwało. Nie poczułem żadnych owoców, tylko sporo przypraw i jakieś nuty kwiatowe. Całkiem ładne, ale żeby znowu jedne z najpiękniejszych? W domu przelałem zawartość do atomizera i zrobiłem drugie podejście. Inny sposób aplikacji pokazał całkiem nowe oblicze tych perfum. Pojawiło się cytrusowe otwarcie z nutą słodyczy, mięty i migdałów, trwające na mnie kilkanaście minut, potem do głosu na dobre doszły anyż i cynamon, zmieszane z kwiatami w jednorodną, orientalną woń, wzmocnioną tonką i benzoesem. Zapach jest bardzo, bardzo ładny, ale znam kilka innych zimowych kompozycji, które zrobiły na mnie większe wrażenie, a tak naprawdę dopiero od kilku miesięcy na poważnie zająłem się poznawaniem świata perfum. Gdyby nie ta cena, to nie zastanawiałbym się długo, a tak mam niezłą zagwozdkę...

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post11 marca 2018, 23:51 - N

Bardzo lubię Background i trochę szkoda że szanse na spotkanie kogoś nim pachnącego są nikłe, ale uważam że ceny za ten zapach są mocno zawyżone. Oczywiście produkt jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić, ale Background nie jest jakimś przełomowym dziełem, czymś aż tak wyjątkowym...w jego przypadku tak wysoka cena to tylko kwestia niedostępności.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post12 marca 2018, 00:18 - Pn

Ceny są obłędne. Za takie pieniądze można kupić znacznie lepsze jakościowo i ciekawsze kompozycyjnie perfumy.
Mówię to przy całej sympatii dla tego zapachu.
No, ale jeśli ktoś kocha Background, to nie ma rady. ;)
Artur

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie