Teraz jest 14 listopada 2018, 21:05 - Śr

• Reklama

Miraculum - Chopin

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Miraculum - Chopin (nie oceniaj zapachu jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
2
7%
4 - Dobry
12
40%
5 - Bardzo dobry
12
40%
6 - Genialny
3
10%

Liczba głosów : 30

• Autor
  • Wiadomość

ale chop

Perfumaniak

Re: Miraculum - Chopin

Post25 września 2015, 11:41 - Pt

Masz wolne 40zł, uwielbiasz Gentlemana i Giorgio?
Bierz Chopina.

Identyczny paczulowo-miodowy charakter.
Inaczej sobie go wyobrażałem.

Zaintrygował mnie.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Bezguscie

Forumowicz

Post25 września 2015, 14:51 - Pt

To jest imo po prostu Zino bez tetryka:). Tak czy inaczej mocno polecam, szczególnie dla wielbicieli Zino. Tym bardziej, że jakiś czas był dostępny tylko AS, a teraz można kupić EDT. Znowu wydatki się szykują :| , na szczęście cena jest wyjątkowo konkurencyjna.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

ale chop

Perfumaniak

Post26 września 2015, 11:54 - So

Mi też chodzi po głowie i wierci dziurę.
Piękna baza.

U mnie w drogerii 42,50zł za EDT i 33zł za AS.
Cena wręcz komiczna za taką jakość i parametry.

No ale tu się płaci za ciecz, a nie napis i reklamę w TV.
To wielka zaleta takich perełek.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

edK

Aktywny forumowicz

Post26 września 2015, 14:46 - So

ale chop napisał(a):Mi też chodzi po głowie i wierci dziurę.
Piękna baza.

U mnie w drogerii 42,50zł za EDT i 33zł za AS.
Cena wręcz komiczna za taką jakość i parametry.

No ale tu się płaci za ciecz, a nie napis i reklamę w TV.
To wielka zaleta takich perełek.

Panowie u kolegi xentrixa stoi As za 19 zł w starej wersji ,piękna rzecz
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

Piotr.

Forumowicz

Post26 września 2015, 20:56 - So

Również polecam jako posiadacz edt i as.
W nowym Zino ( w starym nie pamiętam żeby było...) jest coś co mi przeszkadza czyniąc Zino śmierdzielem, którego nie kupię ( cały czas piszę o wersji dostępnej np. w Superpharm)
W Chopinie tego niema, bardzo dobry męski zapach - jak komuś w Zino nie pasują pewne nuty, ale ogólnie zapach się spodobał to polecam sprawdzić Chopina.

Obrazek

Bezguscie

Forumowicz

Post27 września 2015, 10:57 - N

Ta nuta w Zino o której mówisz, na mnie trwa maksymalnie godzinię. Gdybym miał oceniać samą bazę to jednak wolę Zino, ale jest różnica prawie pomijalna. Zino też na mnie troszkę lepiej projektuje przez pierwsze godziny, natomiast Chopin utrzymuje się na mojej skórze znacznie dłużej. (Zino 2014, Chopin 2013).
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

lukasz1987

Forumowicz

Post16 listopada 2015, 18:51 - Pn

Panowie czy mając Zino z 2014 warto kupić nowego Chopina? Nie ukrywam że bardzo lubię Zino nawet w najnowszym wypuście tylko ta jego trwałość kuleje po paru godzinach :( Chopina nie miałem okazji wąchać ale dużo osób go porównuje do Zino. Dlatego pytam czy warto i czy to podobne zapachy? jeśli się bardzo różnią to proszę mnie wyprowadzić z błedu :)

Koneser

Forumowicz

Post16 listopada 2015, 18:59 - Pn

A nie lepiej kupić "KANION BLACK" i mieć spokój :D

xentrix

Super Perfumaniak

Post16 listopada 2015, 19:39 - Pn

lukasz1987 napisał(a):Panowie czy mając Zino z 2014 warto kupić nowego Chopina? Nie ukrywam że bardzo lubię Zino nawet w najnowszym wypuście tylko ta jego trwałość kuleje po paru godzinach :( Chopina nie miałem okazji wąchać ale dużo osób go porównuje do Zino. Dlatego pytam czy warto i czy to podobne zapachy? jeśli się bardzo różnią to proszę mnie wyprowadzić z błedu :)

nie róznią się bardzo , sa podobne . Przejdz się do jakiejs drogerii na miescie (nie mówie tutaj o S. czy D. tylko o normalnej drogerii) i jest spora szansa ,że będą mieć tester wtedy sam sprawdzisz.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Marks

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2015, 19:40 - Pn

lukasz1987 napisał(a):Panowie czy mając Zino z 2014 warto kupić nowego Chopina? Nie ukrywam że bardzo lubię Zino nawet w najnowszym wypuście tylko ta jego trwałość kuleje po paru godzinach :( Chopina nie miałem okazji wąchać ale dużo osób go porównuje do Zino. Dlatego pytam czy warto i czy to podobne zapachy? jeśli się bardzo różnią to proszę mnie wyprowadzić z błedu :)

Chopin to lzejsza (bardziej wygładzona) wersja Zino wiec sam musisz zdecydowac czy warto miec 2 zapachy mocno zblizone do siebie.
Nie spodziewaj sie tez swietnej trwalosci i projekcji. O ile Chopin bije zdecydowanie wypust Zino z 2015 roku to przy wersji z 2012 wypada srednio ;)

lukasz1987

Forumowicz

Post16 listopada 2015, 20:03 - Pn

muszę sprawdzić :) dzięki za odzew :)

Koneser

Forumowicz

Post16 listopada 2015, 20:18 - Pn

Marks napisał(a):

Chopin to lzejsza (bardziej wygładzona) wersja Zino wiec sam musisz zdecydowac czy warto miec 2 zapachy mocno zblizone do siebie.
Nie spodziewaj sie tez swietnej trwalosci i projekcji. O ile Chopin bije zdecydowanie wypust Zino z 2015 roku to przy wersji z 2012 wypada srednio ;)

Marks czy przypadkiem nie zagalopowałeś sie deko z tym zdecydowanym biciem Zino przez Chopina???

Marks

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2015, 22:08 - Pn

Koneser napisał(a):
Marks napisał(a):

Marks czy przypadkiem nie zagalopowałeś sie deko z tym zdecydowanym biciem Zino przez Chopina???

Wachałes Zino z kodem np 5035? (wypust 2015)

Koneser

Forumowicz

Post16 listopada 2015, 23:36 - Pn

Nie wąchałem naprawdę aż jest tak słaby czy pod względem kompozycji czy projekcji a może tego i tego???

Marks

Aktywny forumowicz

Post17 listopada 2015, 08:33 - Wt

Koneser napisał(a):Nie wąchałem naprawdę aż jest tak słaby czy pod względem kompozycji czy projekcji a może tego i tego???

Pod kazdym wzgledem jest słaby :) Trwalosc 3-4 godz, projekcja... 30 min :) Dramat.

Koneser

Forumowicz

Post17 listopada 2015, 12:31 - Wt

Czyli kolejne arcydzieło z dawnych lat stało się "kastratem" po prostu skandal klijentów mają za nic :oops:

flanker

Forumowicz

Post06 grudnia 2015, 13:29 - N

Kochani warto kupić stacjonarnie Chopina po jego ostatnim powrocie? Planuję jutro połazić i potestować, mocno zastanawiam się nad jego kupnem. Szukam czegoś na jesień, wczesna wiosna, zima, coś innego od świeżego Burberry który mam do biura, by to było eleganckie, ciekawe i o w miarę przyzwoitych parametrach użytkowych. No i by nie zalatywało dziadem ;) Chopina, Zino i SD znam, bo to wszystko do siebie podobne, ale jakoś ciągnie mnie do naszej rodzimej produkcji. Warto? ;)

Koneser

Forumowicz

Post06 grudnia 2015, 14:00 - N

Do aktualnej wersji "ZINO" od "COTY" nie warto słowo honoru :D
Dodaj te 40 zeta i kup "ZINO"
Nie powiem na początku też szanowałem "CHOPINA" czy "KANION BLACK" ale to jednak tylko namiastki dlatego też zawsze wracałem do mistrza :D

flanker

Forumowicz

Post06 grudnia 2015, 14:57 - N

Koneser skoro nie warto brać Zino to czemu zaraz potem sugerujesz by dopłacić i go brać? :D Brałbym tylko nowe wypusty, nie chcę mi się latać za vintage'ami.

A jak odbiera ten zapach otoczenie? W szczególności mam na myśli młodsze otoczenie w wieku 20-30 lat, bo nie chciałbym geriatrią zalatywać ;) Ciągnie mnie do klasyki, ale szukam czegoś pośrednio - pięknych klasyków z minionych lat, jednak wciąż noszalnych i choć trochę komplementogennych.

Koneser

Forumowicz

Post06 grudnia 2015, 15:08 - N

Źle zrozumiałeś mój post nie warto Chopina skoro po dodaniu 40 zeta można kupić "ZINO"
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie