Teraz jest 15 listopada 2018, 22:05 - Cz

• Reklama

Bvlgari - Aqva Amara

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bvlgari - Aqva Amara (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
3
3%
3 - Przeciętny
13
14%
4 - Dobry
17
18%
5 - Bardzo dobry
47
51%
6 - Genialny
12
13%

Liczba głosów : 93

• Autor
  • Wiadomość

wasylz

Forumowicz

Re: Bvlgari - Aqva Amara

Post21 maja 2018, 06:19 - Pn

Fajny swiezy zapach - w sam raz na lato - ode mnie 5

josecuervo

Post27 maja 2018, 16:30 - N

Widzę, że wielu osobom ten zapach się podoba. Dla mnie to jeden z tych, który autentycznie mnie odrzucił. Gdy go nosiłem miałem wrażenie jakbym wrócił z protestu, na którym palone były opony :lol: Jeden z recenzentów na YT powiedział, że Amary używa do odświeżania muszli klozetowej, ja natomiast szybko się jej pozbyłem. Chętnie jednak jeszcze do niej wrócę za jakiś czas sprawdzić, czy coś się zmieniło w moim odbiorze; często tak bywa.

PS Podobieństwa do dzikusa w ogóle nie wyczuwam

pittipi

Post27 maja 2018, 18:23 - N

Dla mnie z kolei ten zapach jest genialny, jeśli chodzi o kompozycje. Nie wyczuwam w nim żadnego plastiku, opon ani nic z tych rzeczy. Jest niesamowicie świeży, brutalnie męski i bardzo unikalny- nie znajdziecie niczego do niego podobnego. Znam naprawdę wiele zapachów, mam też ładną kolekcje ale ten jest moim ulubionym, szczególnie teraz przy wysokich temperaturach, gdzie noszę go prawie codziennie. Są to jedyne moje perfumy, dla których kupiłem back-upa, bo wycofali je z produkcji. Podobieństwo do sauvage zerowe, nigdy w życiu bym nie powiedział że mają cokolwiek ze sobą wspólnego.
Jednym się podoba, innym nie (mówię o otoczeniu) ale na pewno wywołuje niemałe wrażenie, zresztą przy ambroxanowo-dezodorantowo-gumobalonowo wszechobecnym vibie nie ma co się dziwić. Dla mnie to jak polaryzuje innych jest akurat zaletą ;)

beziex

Forumowicz

Post29 maja 2018, 16:27 - Wt

Fajny świeżak z bardzo dobrą trwałością, zapach nietuzinkowy - albo go kochasz albo nienawidzisz. Ode mnie 5 z czystym sumieniem ;)
Perfumy to nie nałóg, to styl życia

STRAGAN
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=22941

pedrodelsol

Forumowicz

Post30 maja 2018, 20:34 - Śr

Na pewno unikalny wśród świeżaków. Skojarzenia z gorzką mandarynką są jak najbardziej trafne, głównie za sprawą olibanum, które nadaje kompozycji tego niepowtarzalnego charakteru. W zamkniętych pomieszczeniach to kadzidełko może zmęczyć nosiciela. Najlepiej się w nim czuję na zewnątrz szczególnie gdy jest lekko wietrzna pogoda

mariousz

Post21 czerwca 2018, 08:54 - Cz

Mi nie przypadł do gustu. Jakiś kwaśny, ziemisty. Nie moje klimaty...

Euz

Forumowicz

Post22 czerwca 2018, 17:29 - Pt

Dałem 5 bo w upalne, letnie dni wiem, że AA mnie nie zawiedzie. Chyba jedyny taki zapach na cieplejsze dni, który trzyma się i trzyma i nie chce odejść :) Pamiętam, że miałem z nim bardzo trudne początki, bo wydawał się za bardzo kobiecy i raził syntetycznością, a kupiłem go totalnie w ciemno. Poza tym nie znam żadnych innych perfum, które przypominałyby AA. Dziś sobie nie wyobrażam lata bez nich, a podobnoż warto go przetestować mroźnego, zimowego wieczora co polecają niektórzy użytkownicy Basenotes, bo podobno wtedy można poznać prawdziwe, piękne oblicze Amary.

Antarjami

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post08 lipca 2018, 15:16 - N

nie został wycofany, nadal jest w sprzedażny ;)
https://www.bulgari.com/en-br/products/91103-e.html

pittipi

Post08 lipca 2018, 22:50 - N

Antarjami napisał(a):nie został wycofany, nadal jest w sprzedażny ;)

COOOOOOOOOO
Jeszcze wczoraj sprawdzałem stronę i nie było go w ofercie. Przecież oficjalnie go wycofali, już rok temu zniknął z półek w stacjonarkach. Jak to możliwe że go reaktywowali? Czyżby magia Jeremiasza wpłynęła na politykę sprzedażową Bvlgari? :|
Może zreformowali go czy coś? Nie mam pojęcia, ale takie ruchy są naprawdę niespotykane.
Chociaż z drugiej strony na stronie Muglera też są dostępne zapachy, które już dawno są zdjęte (Ultra Zest, Pure Wood itd). Ale dziwne w takim razie że amara zniknęła na rok a potem się nagle pojawiła. To chyba dość osobliwe. Ktoś wie o co może chodzić?

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 lipca 2018, 05:54 - Pn

To że coś znika z perfumerii stacjonarnej s lub d to nie znaczy że zaprzestali produkcji.

pittipi

Post09 lipca 2018, 06:18 - Pn

A to że zniknął z oficjalnej strony całkowicie, a wczoraj znienacka się pojawił? (kilkukrotnie sprawdzałem ostatnio stronę i jestem pewien że go tam nie było). A to że we wszystkich magazynach i sklepach internetowych się kończył (sklep eg. sprzedaje na allegro gdzie widać ile sztuk poszczególnego zapachu zostało)? Ludzie z zagranicy też piszą że coraz ciężej dostać amare i ceny lecą do góry. Nawet na ip. strasznie podnieśli cenę, ewidentnie kończy się towar a to że pojawia się znowu na stronie może świadczyc o reaktywacji. Tylko dlaczego dopiero teraz i czy faktycznie ostatni hype w fragrance community spowodował że wznawiają jego produkcję? Co sądzicie?

slawekwch

Forumowicz

Post09 lipca 2018, 06:45 - Pn

Na iP to akurat jak tylko wyczują kasę to od razu podnoszą cenę. Prawo popytu i podaży, najlepszym przykładem jest armaf cdnim, który ze 100zł wzrósł z czasem do 300.
Ja tam problemów z dostępnością amary nie zauważyłem, cena też mniej więcej ta sama cały czas, a o jej wycofywaniu już chyba od ponad roku wszyscy piszą.
Także sądzę, że ludzie sobie wymyślili jej wycofywanie, bo żadnego potwierdzonego info nigdzie nie widziałem (no i to chyba dobrze dla ludzi, którzy ją lubią, także nic tylko się cieszyć).
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=539073 - Stragan - Odlewki Invictus Aqua, Prada L'Homme, Ultra Male, Ultra Zest i inny mainstream - Chanel, Dior, itp.

szok

Forumowicz

Post09 lipca 2018, 14:30 - Pn

We Wrocławiu jest odkąd pamietam dostępny stacjonarnie w Superpharmie lub iperfumach. Również wydaje mi się, że nie grozi mu zaprzestanie produkcji.

Baphomet.

Post09 lipca 2018, 15:48 - Pn

Ktoś pisal na BN lub Fragrze, że dowiadywał się u źródła. Podobno wstrzymali produkcję.
Może chodzi o jakiś składnik ?
Jeśli tak, to dobrze kupować pierwsze wersje ( koniec 2013 do 2015 ), które mają monstrualne parametry.
W teścia "ręka w rękę " z Interludem, Amara niewiele odbiega parametrami.

Kupował ktoś zestaw, w IP bądź EG ?
Ciekawe co to za rocznik.

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 lipca 2018, 15:52 - Pn

Ktoś coś ;) bardzo wiarygodne.

Baphomet.

Post09 lipca 2018, 16:06 - Pn

Na czymś/kimś trzeba się oprzeć.
Dostępność, w sklepach czy bytności na stronie też niczego nie dowodzi.
Na tej ostatniej bardzo długo nie było Amary.
Coś na rzeczy jest, ewidentnie.

lukszyk

Forumowicz

Post09 lipca 2018, 16:27 - Pn

Z dostępnością problemu jak narazie niema, i też słyszałem o wycofaniu.
Ale zdziwiło mnie trochę, jak miesiąc temu kupiłem Amarę i trafił mi się 2014 rocznik.
Zapraszam na mój bazar viewtopic.php?f=52&t=20338

pittipi

Post09 lipca 2018, 17:12 - Pn

Mi również trafił się ostatnio rocznik 2014- kupiłem zestaw z miniaturka 15ml (taką co wygląda jak flakon, nie prostokątną), ale pierwszy backup który kupiłem 2 miesiące temu (100ml z eg) to jest wersja z sierpnia 2017. Nie sądzę, że do roku 2017 cokolwiek zmieniło się w zapachach (mojego flakonu z 2017 nie otwierałem, wszakże to zapasowa butelczyna 8-) ) gdyż zapach jest zbyt młody i nie sądzę że z czegokolwiek go wykastrowali, tym bardziej że nie słyszałem jeszcze o celowym rekomendowaniu kupna wcześniejszych roczników nigdzie, a amarą się interesowałem i to sporo. Jedyne na co trzeba uważać, to czy nie pojawiły się wersje z 2018 roku- z tymi może coś być na rzeczy, bo na roczniku 2017 powinna się skończyć produkcja. Tak swoją drogą, czy ktoś posiada flakon amary 2016/2017 i ma jakiś problem z parametrami i trwałością?

Baphomet.

Post09 lipca 2018, 17:24 - Pn

pittipi napisał(a):Mi również trafił się ostatnio rocznik 2014- kupiłem zestaw z miniaturka 15ml (taką co wygląda jak flakon, nie prostokątną), ale pierwszy backup który kupiłem 2 miesiące temu (100ml z eg) to jest wersja z sierpnia 2017. Nie sądzę, że do roku 2017 cokolwiek zmieniło się w zapachach (mojego flakonu z 2017 nie otwierałem, wszakże to zapasowa butelczyna 8-) ) gdyż zapach jest zbyt młody i nie sądzę że z czegokolwiek go wykastrowali, tym bardziej że nie słyszałem jeszcze o celowym rekomendowaniu kupna wcześniejszych roczników nigdzie, a amarą się interesowałem i to sporo. Jedyne na co trzeba uważać, to czy nie pojawiły się wersje z 2018 roku- z tymi może coś być na rzeczy, bo na roczniku 2017 powinna się skończyć produkcja. Tak swoją drogą, czy ktoś posiada flakon amary 2016/2017 i ma jakiś problem z parametrami i trwałością?

Gdzie kupowałeś zestaw ?

Osobiście porównywałem rocznik 2013 listopad, 2014 i 2015. Różnic brak. Nie wiem co było później.
Pojawiły się w sieci opinie, że coś skisili. Ja nie miałem przyjemności sprawdzić.

szok

Forumowicz

Post09 lipca 2018, 17:39 - Pn

Zamawiałem tydzień temu z iperfumy i batch code mówi, że to 2013. Parametry fenomenalne.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie