Teraz jest 21 września 2018, 17:17 - Pt

• Reklama

Bvlgari - Aqva Amara

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bvlgari - Aqva Amara (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
3
3%
3 - Przeciętny
13
14%
4 - Dobry
17
18%
5 - Bardzo dobry
47
51%
6 - Genialny
12
13%

Liczba głosów : 93

• Autor
  • Wiadomość

pittipi

Re: Bvlgari - Aqva Amara

Post09 lipca 2018, 17:43 - Pn

Baphomet. napisał(a):Gdzie kupowałeś zestaw ?

Osobiście porównywałem rocznik 2013 listopad, 2014 i 2015. Różnic brak. Nie wiem co było później.
Pojawiły się w sieci opinie, że coś skisili. Ja nie miałem przyjemności sprawdzić.

Ten zestawik 100+15ml kupiłem w eg, mają ostatnie kilkanaście sztuk z tego co widzę na allegro. W tym momencie używam wersji z czerwca 2015 i parametry są świetne (pod warunkiem dobrego dnia) ale generalnie narzekać nie mogę. Nie spotkałem się w każdym razie ze złymi opiniami o późniejszych rocznikach amary, niektórzy użytkownicy tylko utyskiwali generalnie na parametry, ale jak podawali batche to były to roczniki 2014-2015, czyli myślę standardowy brak parametrów, nie na każdym zapach trzyma tak samo. Na mnie code profumo na przykład trzyma 3 godziny a sauvage 48 (mimo 4 prysznicow). Żeby faktycznie zobaczyć czy zepsuli coś to trzeba na ubranie zaaplikować i wtedy jest myślę w miarę miarodajnie, albo porównać na tej samej osobnie 2 różne batche. Ale jak mówiłem, nie sądzę żeby cokolwiek w nim grzebali, tym bardziej że sprawdzałem skład na opakowaniu wersji z 2015 i 2017- są takie same.

lukszyk

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 lipca 2018, 18:22 - Pn

Ja też kupiłem ten zestaw, widocznie one są z 2014 ;)
Zapraszam na mój bazar viewtopic.php?f=52&t=20338

Baphomet.

Post09 lipca 2018, 18:53 - Pn

Dzięki, pittipi.

Zestawy na EG topnieją w tempie zastraszającym ;)

ayylmao

Forumowicz

Post09 lipca 2018, 21:49 - Pn

Mi ten zapach nie przypadł do gustu, nic a nic. Aż się zastanawiam skąd tyle zachwytów na jego temat i skąd ta jego ogromna popularność. Jednak ja to ja...

pittipi

Post09 lipca 2018, 22:26 - Pn

Dla mnie z kolei to najgenialniejszy zapach jaki poznałem. Mimo że mam kilkadziesiąt naprawdę świetnych kompozycji, to jest to mój signature scent i nie wyobrażam sobie go nie mieć. Pasuje idealnie do mnie i do mojego charakteru i bynajmniej nie wpłynął na mnie ten cały hype, bo mam go już jakiś czas zanim zaczęło być o nim głośno. Dobrze że mało ludzi go zna (wśród zwykłych konsumentów) bo bym się załamał jak amara skończyłaby jak sauvage, którego czuję ma każdym kroku i nie mogę go już znieść.

Antarjami

Forumowicz

Post10 lipca 2018, 14:02 - Wt

jakis czas temu tez kupilem zestaw z Ip perfum 100ml, balsam po goleniu i zel do ciala :) i na opakowaniu plastikowym jest kod : 20F74TS1, a na perfumie mam : 20F62G1 to normalne ze sa inne? Perfum byl bez pudelka zapakowany w papier, balsam do golenia tez, a to wszystko było w kosmetyczce:) Tym sie nie dziwie bo jak ost kupilem zestaw z kosmetyczka Erosa to byl tak samo zapokane ale te kody?

Obrazek
Obrazek

Baphomet.

Post10 lipca 2018, 14:11 - Wt

Chyba zdarza się.

Kiedyś kupiłem Loewe 7. Wersję 150 ml +30. Na opakowaniu był inny kod, na 150"ce inny i na 30'ce też inny.
Woda była kupowana, w sklepie stacjonarnym. na bank była oryginalna.

Amarę z EG wcięło.

pittipi

Post10 lipca 2018, 15:28 - Wt

Antarjami napisał(a):jakis czas temu tez kupilem zestaw z Ip perfum 100ml, balsam po goleniu i zel do ciala :) i na opakowaniu plastikowym jest kod : 20F74TS1, a na perfumie mam : 20F62G1 to normalne ze sa inne? Perfum byl bez pudelka zapakowany w papier, balsam do golenia tez, a to wszystko było w kosmetyczce:) Tym sie nie dziwie bo jak ost kupilem zestaw z kosmetyczka Erosa to byl tak samo zapokane ale te kody?

Haha, uwierz lub nie ale mam dokładnie ten sam zestaw co ty, z dokładnie takim samym kodem na pudełku i dokładnie takim samym kodem na butelce, co do litery :lol: :lol: :lol: :lol: wszystko identyczne.
Tak samo wszystko było zapakowane w jakiś papier a samo pudełko nie miało folii tylko te wstążkę- także to normalka.
Pozwolę sobie ponowić pytanie do innych użytkowników- czy ktoś z was ma amarę z batchem z 2016-2017 roku i ma jakiś problem z parametrami?

narciso_md

Post10 lipca 2018, 16:14 - Wt

Widzę, że trwają poszukiwania jak najstarszych wypustów Amary :)

Wczoraj trafił w moje ręce 50ml flakon tej wody z kodem 01D14F2, co wskazuje na datę produkcji 11-2013 (najwyraźniej jeszcze przed oficjalnym wypuszczeniem). Zakupione na makeup.pl.

Na krótko moje wrażenia - w tle pięknie czuć protoplastę serii, a na wierzchu świeży sok z mandarynki. Jak ponoszę dłużej to dam znać odnośnie parametrów etc.

PS. Skoro to pierwszy post to witam wszystkich perfumomaniaków 8-)

Kenzo

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 lipca 2018, 09:27 - Śr

Mam flaszeczke z makeupu ostatnio zakupiona, batch wskazuje na 10-2014, projekcja kosmiczna. Z rana dwa psiki na szyje a dniowke w pracy siedzi na mnie i jeszcze pozniej czuc po silowni.

Krzy

Post11 lipca 2018, 09:52 - Śr

znalazlem ostatnio probke tego bvlgari i jaki bylem zadowolony jak sobie psiknalem i mowie, ale swietny zapach. po paru minutach zostalem zgaszony. owszem nadal podtrzymuje ze jest to swietny zapach, ale cos mnie w nim meczy, doprowadza do bolu glowy.

zrobilem 2 kolejne podejscia bo myslalem, ze to minie. niestety. ciagle cos wywoluje bol glowy. szkoda

gienadi

Post11 lipca 2018, 10:02 - Śr

Nie tylko ty tak masz. Ja jak była premiera zakupiłem 100 ml zachwycony, zmęczyłem połowe i oddałem koledze za darmo. Jego trwałość to trochę jego przekleństwo bo po paru godzinach czuje się dyskomfort. Staje się chemiczny i nie do zniesienia.

Kenzo

Post11 lipca 2018, 10:04 - Śr

Krzy, tez tak mialem/mam, sam nie wiem, w ogole ta kompozycja mnie do siebie nie przekonywala, ale mysle sobie, ze skoro niby wycofuja ten zapach, to kupie sobie chociaz 50ml, bedzie na kiedys :) I tak aplikuje go juz od poniedzialku i coraz lepiej sie w nim czuje i wydaje mi sie, ze zaczynam inaczej patrzec na ta kompozycje, oczywiscie w pozytywnym tego slowa znaczeniu.

guzieiro

Post30 lipca 2018, 18:45 - Pn

Też zakupiłem na forum mały dekant tego perfumu. Trałość na pewno ok ( 8h na pewno czuć wyraźnie na nadgarstku na mojej skórze), użyte 3 razy globalnie i niestety, nie po drodze mi z nim;) Zbyt dużo tej pomarańczy... Tak jak ktoś wyżej napisał, że czuje się w nim jak w jakimś płynie do odtłuszczania kuchenki;) Na pewno może się podobać ( tym bardziej w te upały, fakt jest orzeźwiający), ale to nie moje klimaty.

arno1d

Post30 lipca 2018, 19:29 - Pn

też mam dekant TYCH perfum akurat, trwalość bardzo dobra, ta mandarynkowa aura towarzyszyła mi cały dzień. zapach fajny, ale do stosowania max 2 razy w tygodniu bo IMO może przytłaczać.

KADET

Forumowicz

Post31 lipca 2018, 04:19 - Wt

Mam i stosuję od roku . Moje odczucia nie są jednoznaczne. Raczej zapach przeciętny a i trwałość u mnie nie nadzwyczajna do 3-4 godzin.

El Perez

Forumowicz

Post02 sierpnia 2018, 17:58 - Cz

Sprawdziłem go kiedyś w perfumerii i przeszedł bez echa. Po fali zachwytów perfumowych jutuberów zrobiłem drugie podejście i zamówiłem próbkę. I szczerze, to ja nie wiem skąd te zachwyty. Amara pachnie mi jak Dunhill Icon, gdzie w miejsce przypraw w stawiono mandarynkę, ale nie owoc tylko przypaloną skórkę. Daję 4 z nadzieją, że z czasem odkryję ten mistycyzm.

kunus999

Post30 sierpnia 2018, 18:34 - Cz

Przez pierwszą minutę, dwie, pachnie dla mnie jak pianka do golenia (nie pytajcie). Potem jest okej, trochę taki vibe Diora Sauvage. Psiknięty o 18, wyczuwalny jeszcze z rana. Dobra projekcja dla mnie przez 3-4 godziny, od 4 do ~~ 8 godziny wyczuwalny mniej więcej na zasięg wyciągniętej ręki. Fajne perfumy, kupiłem bo dowiedziałem się o zaprzestaniu produkcji, ale dwustu złotych bym za nie nie dał, gdyby miały taką stałą cenę.

Twixxx

Post01 września 2018, 23:46 - So

Ciekawy świeżak, bez glonów znanych z protoplasty czy Marine. Mandarynka lub coś na jej kształt trwa od samego początku przez parę dobrych godzin. Nie zachwycił mnie szczególnie. Zapach jest po prostu dobry i ode mnie leci ocena "4".

ironiczny

Post10 września 2018, 20:40 - Pn

Zazdroszczę tym, którzy czuli dziś ode mnie Amarę.
Co to jest za zapach. Jacques Cavallier stworzył arcydzieło.
Zapodałem 2 soczyste psiki: jeden na klatę, drugi na szyję.
W tym przypadku, tylko albo AŻ 2 strzały z setki; i czułem się jak w bardzo męskiej, lekko dymnej... mandarynkowej bańce?
Coś pięknego. Ten zapach jest bardzo sensualny, bardzo cielesny. Niesamowicie stapia się ze skórą.
Klimatem cielesności przypomina mi damskie Kingdom tego samego autora.
Uważajcie na atomizer :!:
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie