Teraz jest 24 października 2018, 06:10 - Śr

• Reklama

Bvlgari - Aqva Amara

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bvlgari - Aqva Amara (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
3
3%
3 - Przeciętny
13
14%
4 - Dobry
17
18%
5 - Bardzo dobry
47
51%
6 - Genialny
12
13%

Liczba głosów : 93

• Autor
  • Wiadomość

gurlen87

Perfumaniak

Bvlgari - Aqva Amara

Post14 marca 2014, 14:15 - Pt

Raczej już powinno wrzeć o nim. Wszyscy zaniemówili, bo tak dobry, czy wręcz odwrotnie ?

Aqva Amara marki Bvlgari to drzewno - wodne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Aqva Amara został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutę głowy stanowi sycylijska mandarynka; nutami serca są neroli i nuty wodne; nutami bazy są liść indonezyjskiej paczuli i olibanum.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Bvlgari Aqva Amara

Post14 marca 2014, 14:19 - Pt

gurlen87 napisał(a):Raczej już powinno wrzeć o nim. Wszyscy zaniemówili, bo tak dobry, czy wręcz odwrotnie ?

Aqva Amara marki Bvlgari to drzewno - wodne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Aqva Amara został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutę głowy stanowi sycylijska mandarynka; nutami serca są neroli i nuty wodne; nutami bazy są liść indonezyjskiej paczuli i olibanum.

A Ty już znasz odpowiedź na tak postawione pytanie ( ja jestem jeszcze przed pierwszymi testami ) ?

gurlen87

Perfumaniak

Re: Bvlgari - Aqva Amara

Post14 marca 2014, 14:24 - Pt

Jeszcze nie. Wywołuję do tablicy rozbiórkowiczów ( kudzior skrobnij coś :mrgreen: ), bo cena niewąska(póki co), a chęć wejścia w posiadanie solidnego dekantu przemożna :mrgreen:

Naxos

Forumowicz

Post18 marca 2014, 18:40 - Wt

Nie ukrywam, że również chętnie przeczytam, jakie są Wasze wrażenia odnośnie powyższego zapachu :)

gurlen87

Perfumaniak

Post18 marca 2014, 20:04 - Wt

Jestem po 1. teście globalnym...i mam trochę mieszane uczucia. Clue kompozycji to sugestywny, aczkolwiek dosyć monotonny sorbet mandarynkowy z delikatnym przechyłem w damską stronę( przynajmniej na początku). Cała reszta składników stanowi wg mnie słabo wyczuwalne tło zapachowe, a szkoda bo zapowiadane ingredienty mogłyby wywołać pozytywne zamieszanie w ogólnym odbiorze. Amara jawi mi się jako dosyć odległy krewniak kultowego Aqua, które zionęło pełnym animuszu naturalnym szkwałem morskim. Tymczasem omawiany flanker może nie budzi bezpośrednich skojarzeń z morzem, ale na pewno skutecznie umili wypoczynek..może gdzieś nad morzem :P za sprawą rześkich owych mandarynkowych inklinacji. Trochę boleję, że nie kontynuowano konceptu pierwowzoru, który mieści się w ścisłej czołówce mojej kolekcji.Do Amaranie można mieć większych zastrzeżeń w kwestiach technicznych, bo projekcja i trwałość wydają się być na zadowalającym poziomie. Wstępnie wystawiam mocno naciąganą 4...

Naxos

Forumowicz

Post18 marca 2014, 20:26 - Wt

Bardzo dziękujemy gurlen87 :) z Twojej recenzji wynika, że szału nie ma.....dominująca mandarynka...hmm
osobiście nie jestem wielkim fanem cytrusów, również spodziewałem się czegoś innego.
Dzięki raz jeszcze :)

gurlen87

Perfumaniak

Post19 marca 2014, 08:15 - Śr

Wracając do parametrów.., Amara po prostu zmiażdżyła pod tym względem równolegle testowanego Terre-Fraiche. To mandarynkowy tytan, dla kogoś kto poszukuje czegoś trwałego i cytrusowego.

Co do oceny, nieznacznie podskoczyła i na pewno pozostanę przy 4. Zważywszy na fakt, ze przynajmniej jeden element solidnie wyeksponowano przy bardzo dobrej projekcji. Minusem pozostanie zaniżenie lotów kompozycji względem klasyka.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post12 maja 2014, 18:25 - Pn

Jestem po,a w zasadzie to jeszcze w trakcie pierwszego testu Aqua Amary.Ale po tych 7h od użycia już mogę powiedzieć,że zapach mile mnie zaskoczył.Już na wstępie da się wyczuć delikatne podobieństwo do klasyka.Pierwszych skrzypiec nie grają tu co prawda słone morskie nuty i wodorosty,tylko cytrusowy koktajl z nutami wodnymi,ale gdzieś w tle ciągle majaczy duch znakomitego pierwowzoru.

Użyty 7h temu (po psiku na zdięcie łokci) wciąż trwa i wcale nie trzeba się wwąchiwać,aby go poczuć.Wcześniej czy później flakon pewnie wyląduje na półce.Póki co muszę zadowolić się dekantem.

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 maja 2014, 19:58 - Pn

Dziś po pracy byłem w S i w D - w żadnym nie ma nowego Bvlgari :(

W S był za to Hermes Terre Eau Tres Fraiche...

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post12 maja 2014, 20:07 - Pn

gurlen87 napisał(a):To mandarynkowy tytan, dla kogoś kto poszukuje czegoś trwałego i cytrusowego.

A więc FU.. chociaż? mandarynka wcale nie pachnie jakoś okropnie... :?
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Heniek

Post04 czerwca 2014, 18:43 - Śr

Dziś po pracy zawitałem do S. i miła pani od razu się zapytała, czy chcę odlewkę :D

Co do samego zapachu. Dla mnie to jest ciężki kaliber - ABSOLUTNIE nie na letni dzień, ewentualnie na wieczór. Ja tu czuję ciężkie "piwniczne" nuty z Gentleman'a Givenchy, ale przykryte jakimiś kwiatami i trochę mandarynką. Czuję również kadzidło, za to nut wodnych ani trochę.

Podoba mi się, ale wg mnie to nie jest zapach na tę porę roku. To jest zapach pokroju Aqva sprzed reformulacji, jeżeli chodzi o "gęstość", ciężar, a może nawet i cięższy.

Potestuję jeszcze i spróbuję wystawić ocenę. Na razie mi się podoba :)

Marcin__

Super Perfumaniak

Post16 września 2014, 17:26 - Wt

Bvlgari Aqva Amara to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tego roku. Nie zawiodłem się.

Koncepcja jest inna aniżeli w przypadku dwóch innych poznanych przeze mnie perfum tej linii - Aqva i Aqva Marine. Nie czuję tu glonów, z których obydwa powyższe słynęły, dla mnie Amara jest bardzo "mineralna", że się tak wyrażę. Jest niezwykła, ponieważ mam wrażenie, że czuję tu nie ambrę odzwierzęcą, a bursztyn (w języku angielskim nazwa obydwu jest taka sama). Otwarcie to kwiatowo-aldehydowe neroli oraz gorzka pomarańcza. Trochę dziwne, ponieważ Amara ma na mnie dwie z trzech klasycznych faz. Po otwarciu następuje już drydown - czyli baza tych perfum. Jest to najbardziej wyrazisty i najjaśniejszy punkt tego zapachu - paczula, która łączy się z z żywicą olibanową. Nie jest to olibanum kadzidlane, jakie znam, wg mnie są to jego grudki, ale w postaci czystej, przed spaleniem. Dodaje ono jeszcze więcej "mineralności".

Trwałość jest świetna i wynosi ok. 10 h, projekcja jest dobra przez 4-5 h.

Uważam, że Amara to perfumy na chłodniejsze dni.JJesień i wczesna wiosna to jego żywioł, wtedyrozwija się najlepiej. Nie wiem, jak będzie sobie radził w mroźne dni, muszę to koniecznie sprawdzić.

Najnowszy flanker stał się chyba moim ulubionym z linii Aqva (nie znam wszakże jeszcze obu wersji Toniq), można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego powąchania. Miłość kwitnie i zapewne skończy się zakupem dużej butelki tych perfum..
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

marcinklin

Post11 grudnia 2014, 20:18 - Cz

A miał to być mój zakup w ciemno. I dobrze, że najpierw nabyłem sobie próbkę bo bym żałował wydatku. Szkoda bo byłem "napalony" na Amarę. Po komentarzach i nutach liczyłem na coś więcej, a dostałem gorzką skórkę mandarynki w płynie. Ten zapach kojarzy mi się z pomarańczowym olejkiem zapachowym, który wkrapla się do wody ogrzewanej przez podgrzewacz. Śmiem stwierdzić, że mógłby to być uniseks, granica jest cienka. Da się wyczuć minimalne podobieństwo do klasycznej Aqva. Parametry bdb!

Ze wszystkich flankerów w rodzinie moim zdaniem bez problemu można podpisać pod unisex Amarę oraz Aqva Marine Toniq (nie wiem jak Aqva Toniq bo nie miałem okazji testować). Jedynie klasyczna Aqva oraz Aqva Marine są typowo męskie w moim odczuciu.

Jak ktoś lubi wodno-cytrusowe klimaty uważam, że pod względem zapachu Aqua di Roma wypada lepiej, ale niestety parametry są o wiele słabsze.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post27 stycznia 2015, 21:48 - Wt

Absolutnie wart uwagi!
Mandarynka ? Owszem, ale taka przydymiona białą smugą żywicznego olibanum i podkręcona mineralnym akcentem tak,
żeby całość dała uczucie morskiego klimatu. Morski klimat ale nie nad piaszczystą plażą, tylko taką zastygłą z lawy .Taka świeżość ale przybrudzona. Odbieram podobny "vibe" w Loewe Solo Platinum. Po kastracji mojej faworytki Aqua PH, Amara wypełnia lukę i z dumą je zastąpi. Jednym słowem udany flanker. Panie Cavallier, znów Pan tego dokonał!

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post30 stycznia 2015, 22:51 - Pt

kwiatek napisał(a):Absolutnie wart uwagi!
Mandarynka ? Owszem, ale taka przydymiona białą smugą żywicznego olibanum i podkręcona mineralnym akcentem tak,
żeby całość dała uczucie morskiego klimatu. Morski klimat ale nie nad piaszczystą plażą, tylko taką zastygłą z lawy .Taka świeżość ale przybrudzona. Odbieram podobny "vibe" w Loewe Solo Platinum. Po kastracji mojej faworytki Aqua PH, Amara wypełnia lukę i z dumą je zastąpi. Jednym słowem udany flanker. Panie Cavallier, znów Pan tego dokonał!

Muszę się przyznać, że jeszcze nie przetestowałem na skórze. Muszę zatem koniecznie to nadrobić.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post01 lutego 2015, 20:53 - N

Cookie13, to nie są Twoje klimaty ale pochylić nosa możesz a nawet powinieneś bo w gatunku aquatic jest to solidna pozycja. Prosta, jednostajna ale w moim nosie atrakcyjna. Ja zapoluje na flakon.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 lutego 2015, 20:59 - N

kwiatek napisał(a):Cookie13, to nie są Twoje klimaty ale pochylić nosa możesz a nawet powinieneś bo w gatunku aquatic jest to solidna pozycja. Prosta, jednostajna ale w moim nosie atrakcyjna. Ja zapoluje na flakon.

Na pewno sprawdzę - tym bardziej, że bardzo cenię pierwsze Aqva.

disaster3

Super Perfumaniak

Post06 marca 2015, 11:49 - Pt

Jeszcze tutaj nic na ten temat nie pisałem ale ostatnio przy robieniu odlewki znowu sobie psiknąłem w łokieć. Generalnie zapach mnie nie zachwycił, nie dlatego, że nie jest dobry tylko, że nie bardzo jest w moim typie. Trochę za dużo tu tej mandarynki. Generalnie czuję tutaj silne powiązania z Hermes'em ETF, nie wiem dlaczego ale ja czuję. Kolejną rzeczą , którą mogę potwierdzić to parametry jak na świeżaka to ma ogromne. Aż strach pomyśleć jak to będzie pachnieć wiosną/latem. Łeb lub nos urwie :P , mając na drugim łokciu zwykłego Aqva Pour Homme, ale juz w wersji z samym Aqva na flakonie to Amara zabija go parametrami na każdym etapie trwania.
Podstawowy kompozycyjnie bardziej do mnie przemawia ale w cieplejsze dni raczej to będzie 3-4h zawodnik i ze skóry będzie parował bardzo szybko.... hmmm szkoda. Natomiast Amara to 6-8h to spokojnie.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

wahoo

Post20 sierpnia 2015, 22:28 - Cz

Fantastyczna jest ta Aqva! Aż dziw, że na forum przeszła w zasadzie bez echa. Charakterystyczna dla oryginalnej Aqva ta słona, glonowo-wodnista nuta jest tu również obecna, ale dość cicha, nie wybijająca się nigdy na pierwszy plan. I w sumie bardzo dobrze, jest jej akurat tyle, żeby złamać tę słodycz mandarynki. Upały Amarze nie straszne, chłodniejsza, wietrzna pogoda również - cały czas spisuje się znakomicie, a całość trzyma się mnie 10-12h, chyba nawet dłużej niż AHS. Dawno nie urzekł mnie tak żaden świeżak. Moim zdaniem to najlepszy przedstawiciel całej linii, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę kastrację Aqvy.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post21 listopada 2015, 15:14 - So

Odświeżam. Czyli gorzka mandarynka jak wnioskuję z powyższych postów tak, bez glonów morskich charakterystycznych dla innych z serii Aqva? Do czegoś to podobne?
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie