Teraz jest 12 grudnia 2018, 08:04 - Śr

• Reklama

Parfums de Marly - Herod

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Parfums de Marly - Herod (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
5
14%
4 - Dobry
8
23%
5 - Bardzo dobry
16
46%
6 - Genialny
5
14%

Liczba głosów : 35

• Autor
  • Wiadomość

Salvin

Aktywny forumowicz

Re: Parfums de Marly - Herod

Post22 listopada 2016, 22:39 - Wt

Dziwne rzeczy się ostatnio wyczytuje. Jedni piszą, że Le Male potrafi trzymać 24h przy dwóch psikach :lol: A tu, że Herod po godzinie już w ogóle nie pachnie po znacznie większej aplikacji, ciekawe. Skąd wy macie te wody ja się pytam. Ja Heroda spokojnie czuję wiele godzin od aplikacji.

bartek1911

Forumowicz

Post23 listopada 2016, 09:03 - Śr

Na skórze również czuję go kilka godzin po aplikacji. Niestety wychodzi na to, że projekcji brak. Flaszka z iperfumy, wisi obecnie na targowisku.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post24 listopada 2016, 10:30 - Cz

Salvin napisał(a):Dziwne rzeczy się ostatnio wyczytuje. Jedni piszą, że Le Male potrafi trzymać 24h przy dwóch psikach :lol: A tu, że Herod po godzinie już w ogóle nie pachnie po znacznie większej aplikacji, ciekawe. Skąd wy macie te wody ja się pytam. Ja Heroda spokojnie czuję wiele godzin od aplikacji.

To chyba o mnie, z tym Le Male, ale co ja poradzę, że czasem baza jeszcze daje o sobie znać następnego dnia po aplikacji, co wielokrotnie mi moja wybranka potwierdzała (nie lubi tych perfum)? Co to dziwów, to ostatnio i YSL Opium ludziom pachnie wodą. :o Dla mnie to kiler, ale widać są różne odczucia, co do zapachów.

Sam Herod pachnie długo. Tutaj nie mam co narzekać. No może oprócz tego, że nie za bardzo jest to mój typ perfum. :lol:

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post24 listopada 2016, 10:32 - Cz

jak się nauczycie pisać batche/roczniki flaków które recenzujecie to może zrozumiecie o co w tym chodzi

bartek1911

Forumowicz

Post24 listopada 2016, 19:08 - Cz

W przypadku PdM mało to da. Na flaszce widnieje kod, niestety nie idzie się nic z niego dowiedzieć na internecie, chyba że bezpośrednio u producenta. Gdyby miało komuś to pomóc u mnie był: 519401.

zoltar

Forumowicz

Post26 listopada 2016, 19:05 - So

Bardzo przyjemny zapach,bezpieczny-do pracy, do biura na randkę.Otwarcie mocne cynamon i wanilia trochę tytoniu. Po normalnej aplikacji czuję go ok 8 godz.Projekcją nie za duża ale do przyjęcia.W porównaniu co teraz sprzedają Herod PdM jest ciekawą oferta.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post26 grudnia 2016, 19:04 - Pn

Już nawet na fragrantice powątpiewają w trwałość/projekcję Heroda:
Wilson1975 napisał(a):Unfortunately this hasn't lived up to the hype. Barely noticible after an hour or 2 of wearing. I have emailed the company and waiting for a response. Very disappointing considering the price tag. Reformulation.....?

http://www.fragrantica.com/perfume/Parf ... 16939.html

Houston we hava a Problem ...! WTF PDM, komu zapłaciliście i ile żeby w internetach opowiadali że jesteście tacy mocni?

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post27 grudnia 2016, 08:47 - Wt

zoltar napisał(a):Bardzo przyjemny zapach,bezpieczny-do pracy, do biura na randkę.Otwarcie mocne cynamon i wanilia trochę tytoniu. Po normalnej aplikacji czuję go ok 8 godz.Projekcją nie za duża ale do przyjęcia.W porównaniu co teraz sprzedają Herod PdM jest ciekawą oferta.

pełna zgoda
choć według mnie te PdM znam są lepsze/Byerley,Godolphin ,Galloway/

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post30 grudnia 2016, 09:21 - Pt

Przeprosiłem się z Herodem i muszę powiedzieć, że jest lepiej. To taka nieco słodkawa, ugrzeczniona i bardziej noszalna wersja TV (tutaj mniej wanilii która w TV może przeszkadzać).
W otwarciu mocne uderzenie tytoniu znanego z TV, po 1-2h tytoń ucieka i zostaje mix cynamonu i wanilii - w tej fazie kojarzy mi się (niestety) z 1 milion tylko zmiksowanym i wyszczutym z chemii to jak by porównywać GIT do Cool Watera, czyli są podobne ale jedne od drugiego dzieli kilka półek, po ok. 3-4h tytoń wraca i już zostaje z nami do końca (moze to cynamon słabnie i pozwala dojśc do glosu innym składnikom). Baza przywołuje na myśl Creed Royal Oud, co mnie niezmiernie cieszy.
Swoją droga to ciekawe, bo wyglada jakby PDM inspirował się rynkowymi hitami (Herod - TV/1 milion, Pegasus - JPG Le male) - a może to tylko przypadek.
Projekcja i trwałość bardzo dobra (przy czym nie tak dobra jak by to wynikało z recenzji blogerów), trzeba ostrożnie dawkować. Dziś dałem 4 chmury z flakonu i mi się wydaje że przesadziłem. Skurczybyk wyłazi nawet spod kilku warstw ubrań, wczoraj było to samo.
Czy podoba się - no pewnie, pozytywny odbiór otoczenia (pod warunkiem że się nie przesadzi!)
Kiedy go poznałem w zeszłym roku nie zrobił na mnie większego wrażenia, jak więc widać na pewne rzeczy musi nadejść właściwy czas.
Daje 5,0

suplement:
zapach jest dość agresywny, więc mam teorię, iż powyższe narzekania na parametry mogą się brać stąd że nos sie przyzwyczaja do zapachu (to się nawet jakoś nazywa, to zjawisko ignorowania zapachu) analogiczne jak w przypadku aventusa.
u mnie tego nie ma z dwóch powodów: po pierwsze nie daje Heroda za duzo i po drugie jest to dla mnie zapach w jakiś sposób obcy nie nazwał bym go najpiękniejszym na świecie i nie wwachuje się w rękę co chwila

Bezguscie

Forumowicz

Post05 stycznia 2017, 15:07 - Cz

grzegorz01 napisał(a):jak się nauczycie pisać batche/roczniki flaków które recenzujecie to może zrozumiecie o co w tym chodzi

To raczej nie to. Oczywiscie różnice są, ale najważniejsza jest skóra użyszkodnika + odrobina wiedzy. Np. na mnie Herod ma parametry przeciętne po prostu, ale już taki Pegasus robi u mnie za różowego jednorożca. Nie dość, że pachnie jak JPG 2 (właśnie uniseksowa dwójka, a nie Le Male) wymieszana z wodą, to wytrzymuje może z godzinę lub dwie, ale to już na granicy autosugestii. Niemożliwe? A jednak. Co do Heroda, oceniam zapach na 4 z minusem, bo jest na czwórkę, ale za te pieniądze oczekiwałbym czegoś ciekawszego. Ogólnie jeszcze ostatnio sprawdzałem Habdana i Kuhuyana i szału też nie ma.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post22 marca 2017, 06:06 - Śr

Przyjemny i łatwy zapach.
Niestety wtórny, gdzieś już to wszystko grali. Trochę tu, trochę tam, nic odkrywczego w nim nie czuję, ot po prostu tytoń z wanilią w łagodnym, nieco słodkim wydaniu.
Nie porównywałbym go do Toma Forda TV, który ma zdecydowanie charakter i zwraca na siebie uwagę, intryguje, ciekawi.
Bardziej bym się dopatrywał cynamonu i wanilii z one miliona :shock: w wydaniu dużo mnie słodszym i naturalniejszym, jednak czuję pewne podobieństwo.
Herod to zapach bezpieczny, o przeciętnej projekcji, 40 minut temu zaaplikowany, i coś tam podskakuje na dłoni ale niezbyt żwawo.
Myślę, że jak ktoś lubi one miliona to może śmiało pokusić się o testy Heroda, dużo ładniej prezentowałby się na półce!

Mam one miliona prive, ostatnio nabyłem Kiliana Back to Black, więc Herod jest zbędny w mojej kolekcji.
Nie jest to najlepsza interpretacja tytoniu, jaką znam, mimo to zapach oceniam na 5.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

davegreg

Post15 sierpnia 2018, 18:13 - Śr

Dla mnie Herod jest najprzyjemniejszym pachnidłem, w którym nutą przewodnią jest tytoń. Mam od kilku lat flakon 125ml i zostało mi przynajmniej 80-90% z niego. Nie to że mi się ten zapach nie podoba, bo jest bardzo dobry, jednak dla mnie muszę być w nastroju żeby go nosić oraz pogoda musi być odpowienia- najlepiej śnieżna mroźna zima. Poza zimą jakoś nie czuje chęci noszenia Heroda.

Wiele osób pisało o słabych parametrach, jednak ja tego nie mogą powiedzieć o nim. Dla mnie trwałość jest super bo min. 8-10 godzin, a projekcie rzeczywiście umiarkowana, ale to taki typ perfum, który nie ma krzyczeć a być wyraźnie wyczuwalny w bliższym kontakcie.

Dodam, że wolę go zdecydowanie od TV.

Pan Wiesław

Post10 października 2018, 14:45 - Śr

Bardzo dobre perfumy na zimę. Do tej pory nie lubiłem perfum z jakąkolwiek słodyczą a jeśli chodzi o Heroda to na 100% kupię flakon.
Jeśli chodzi o trwałość - spokojnie 'dniówkę' wytrzyma. Projekcja umiarkowana.

Salvin

Aktywny forumowicz

Post10 października 2018, 18:31 - Śr

Porównanie Heroda do miliona jest bardzo krzywdzące dla Heroda. Te zapachy nie mają ze sobą nic wspólnego. Herod ma zaraz za Opium dla mnie najlepszą wanilię. Słodkawa idealnie zbalansowana z dodatkiem tytoniu i cynamonu oraz delikatnego kadzidła. Podczas gdy milion to drażniący i syntetyczny ulep, który nawet nie ma wanilii w składzie. Cechy wspólne to teoretycznie cynamon. Tyle że w perfumach PdM jest on wyraźnie wyczuwalny i klarowny. Melon to pulpa.

davegreg

Post10 października 2018, 19:16 - Śr

Też uważam, że porównanie Heroda do One Million to jakaś komedia. To jak porównać Matkę Teresę do Paris Hilton...

Pan Wiesław

Post10 października 2018, 21:04 - Śr

Również nie wyczułem podobieństwa do one milion.
Widziałem też kilka porównań Godolphin do one milion, gdzie ja dużo większe podobieństwo wyczuwam do Rasasi la Yuqawam homme.

JayKay

Perfumaniak

Post26 października 2018, 16:01 - Pt

Waniliowo-tonkowy przesłodki koszmarek. Jakość świetna, parametry niestety bardzo dobre.
Ode mnie 2 za jakość. Oczywiście będzie podobał się fanom w/w składników, ja za nimi delikatnie mówiąc nie przepadam.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post26 października 2018, 18:00 - Pt

JayKay napisał(a):Jakość świetna (...)
Ode mnie 2 za jakość.

Coś się Ci chyba przejęzyczyło :?
Artur

Salvin

Aktywny forumowicz

Post26 października 2018, 18:10 - Pt

Też mnie to zdziwiło. Skoro jakość świetna, parametry bardzo dobre to czemu ocena 2?

JayKay

Perfumaniak

Post26 października 2018, 18:21 - Pt

Za jakość i parametry dodałem 1 punkt :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie