Teraz jest 18 października 2018, 06:39 - Cz

• Reklama

Parfums de Marly - Herod

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Parfums de Marly - Herod (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
6
18%
4 - Dobry
8
24%
5 - Bardzo dobry
13
39%
6 - Genialny
6
18%

Liczba głosów : 33

• Autor
  • Wiadomość

HMR

Aktywny forumowicz

Parfums de Marly - Herod

Post09 marca 2014, 22:51 - N

Obrazek

Nuty głowy:
cynamon, pieprz

Nuty serca:
osmantus, liść tytoniu, kadzidło, labdanum

Nuty Bazy:
wanilia, cedr, wetyweria, iso e super, cypriol, piżmo

Jeżeli testowaliście już ten zapach zachęcam do podzielenia się wrażeniami.

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Parfums de Marly - Herod

Post11 marca 2014, 21:06 - Wt

No skład wygląda bardzo zachęcająco. Jestem ciekaw czy będzie mieć swoje odzwierciedlenie w samym zapachu. Ktoś coś wie?

HMR

Aktywny forumowicz

Post24 marca 2014, 11:33 - Pn

Po pierwszym teście nadgarstkowym mogę wstępnie powiedzieć że to gęsty, intensywny i dobry jakościowo, słodki "killer".
Na początku uderza dużą dawką cynamonu, wanilii i prawdopodobnie tabaki (chociaż sam nie wiem jak liść tabaki pachnie)
Dopiero po dobrych 3-4 godzinach słodycz zapachu nieco osłabia się i można wyczuć w tle trochę nut drzewnych i kadzidła.
Trwałość i projekcja bardzo dobra. 10h spokojnie trwał na skórze.
Na zagranicznych forach porównują go do TV. Ja nie mogę narazie odnieść się w tej kwestii gdyż nie znam tego zapachu.
Dla wielbicieli słodkich kompozycji pozycja obowiązkowo do sprawdzenia. Dla mnie niestety jest zbyt słodki.
Jeżeli miałbym go używać to tylko w zimowe wieczory i to ostrożnie dawkując.

johnx88

Aktywny forumowicz

Post24 marca 2014, 18:46 - Pn

Podobny do TV Toma Forda. Jest wanilia - mniej niż w tv, jest tabaka podobna do tej w tv i w dodatku jest jej więcej, dochodzi jeszcze taka karmelowa nuta w Herodzie.

baphomet

Post24 marca 2014, 19:08 - Pn

Hmm... wg mnie przy TV to on stał ale dość daleko, mnie bardziej przypomina Loksitana.

lolek

Post26 listopada 2015, 18:24 - Cz

Ma ktoś sampla na sprzedaż? Coś mało opinii o nim.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post26 listopada 2015, 18:30 - Cz

lolek napisał(a):Ma ktoś sampla na sprzedaż? Coś mało opinii o nim.

Był taki pojedynek TV z Herodem i tam o nim trochę pisalismy. Herod jest bardzo fajny, trwały dobrze projektuje.
Ale Pegasus chyba lepszy ;)

Marcin__

Super Perfumaniak

Post26 listopada 2015, 19:02 - Cz

Mnie Herod drażni. Podobnie jak L'Occitane Eau des Baux. Oba przypominają mi aromat waniliowej choinki do auta. Obu tak samo nie lubię.

Tobacco Vanille to inna bajka. Na szczęście :)
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

wahoo

Post26 listopada 2015, 21:07 - Cz

Mam problem z oceną Heroda. Normalnie nie wytrzymałbym kwadransa z tak słodkim zapachem, ale Herod ma to coś co powoduje, że nosi mi się go przyjemnie, często i chętnie po niego sięgam. Przez początkowe 3h ta waniliowo-cynamonowa słodycz jest tak intensywna, że przesłania w zasadzie pozostałe nuty zapachowe (poza tytoniem). Żona zdziwiona pytała dlaczego noszę damskie perfumy. Dopiero po paru godzinach zapach staje się trochę bardziej wytrawny, lekko przyprawowo-drzewny (i w opinii żony w końcu męski). Na skórze trzyma się 12h, koszulka, na którą zrykoszetowała jedna chmura pachniała jeszcze kilka dni. W ocenie waham się miedzy "4" (zbyt słodkie otwarcie) a "5" (naprawdę przyjemna i długo utrzymująca się baza).

lolek

Post27 listopada 2015, 22:49 - Pt

Ok, mam, odlewka powinna niedługo być, to coś napiszę o nim. Teraz pegasusa poszukuje ;)

ginez

Forumowicz

Post27 listopada 2015, 23:01 - Pt

Mnie ta słodycz też jakoś nie przekonuje. Przyjemne to perfumy, ale opinie o zapachu spowodowały, że spodziewałem się czegoś innego. A tak, tylko czwóra.

lolek

Post06 grudnia 2015, 15:25 - N

Marcin__ napisał(a):
Tobacco Vanille to inna bajka. Na szczęście :)

grzegorz01 napisał(a):
lolek napisał(a):Ma ktoś sampla na sprzedaż? Coś mało opinii o nim.

Był taki pojedynek TV z Herodem i tam o nim trochę pisalismy. Herod jest bardzo fajny, trwały dobrze projektuje.
Ale Pegasus chyba lepszy ;)

Wyszło na tym że dla mnie też TV to zupełnie inna bajka..., więc póki co nawet nie może do niego Herod startować...
Napaliłem się za bardzo chyba na ten zapach, na razie nie uświadczyłem ani dobrej projekcji (u mnie przyzwoita), ani tym bardziej trwałości (bardzo przeciętna na skórze). Tytoń tu jakby gdzieś zniknął, jest słodko, ale fajnie, może gdy go trochę ponoszę przekona mnie bardziej, jednak na razie tylko 4.

lolek

Post28 grudnia 2015, 17:35 - Pn

Co więcej, już kilka tygodni użytkowania, dosyć częstego, i stwierdzam że to zapach nie dla mnie. Może za mało aplikuje, ale nie i to chyba chodzi. Owszem, jest ładny, przyjemny w odbiorze, słodki i nie udziwaczony, ale projekcja jest średnia i tylko na początku, trwałość zatem marna na mnie, może 2-3 godziny, potem ledwo co go czuje w miejscu aplikacji...

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post18 marca 2016, 22:34 - Pt

Bardzo ciekawa jest różnica w parametrach pomiędzy fragrantica.pl a fragrantica.com, praktycznie na dwóch różnych końcach są :?
Nie pierwszy to już z resztą raz. Testując sam stwierdzam że niestety pod tym względem fragrantica.com jest przekłamana choćby z ostatnim MB Legend Spirit.
A wracając do Heroda to przyznam się że większe wrażenie zrobił na mnie Ferrari Essence Silver który mi przyszedł w tym samym czasie i przez dobra chwilę byłem przekonany że to pomyłka w oznakowaniu flakonikow... Ale nie były dobrze opisane.
Żeby nie było to muszę też powiedzieć że za Heroda dostałem komplement już pierwszego dnia natomiast Silver tego zaszczytu nie dostąpił. Do tego mimo wszystko PDM miał na mnie lepsza trwałość (a szkoda bo jakby nie to to Silver byłby naprawdę świetny), niestety nie tak dobra jak by to wskazywała fragrantica.com.
W tym momencie nie mam ani jednego ani drugiego więc wstrzymam się z oceną.
Co do porównań z TV to na pewno Herod jest bardziej noszalny i bezpieczny ale za to TV ma przy nim pazura, jest bardziej zaczepny i ma lepsze parametry.

Salvin

Aktywny forumowicz

Post24 sierpnia 2016, 12:05 - Śr

Bardzo przyjemny zapach. Na początku czuć mocno pieprz, dochodzi lekkie kadzidło, cynamon i stopniowo się wysładza dzięki wanilii. Tytoniu jakoś specjalnie nie uświadczyłem, raczej jest delikatnym tłem. Trwałość bardzo dobra 10-12 godzin, z projekcją już trochę gorzej, ale nie jest źle. Jak skończę odlewkę, kto wie może i sprawię sobie flakon ;) Na chłodniejsze dni będzie pasował bardzo dobrze.

Lupus

Post17 września 2016, 13:21 - So

Ciekawi mnie jak to jest z 75ml wersją Heroda , na wielu stronach jest niedostępna. Na oficjalnej stronie PdM jest napisane, że Herod jest dostępny jedynie w wersji 125ml. Natomiast na paru polskich perfumeriach internetowych sprzedawana jest wersja 75ml. Czy możliwe żeby była to podróba ? Ktoś ma jakieś informacje skąd taka niezgodność ?
P.S
Konkretnie chodzi mi o tą ofertę :
http://www.prostezakupy.pl/parfums-de-m ... rettyPhoto

gabriel@dag.pl

Post04 listopada 2016, 10:25 - Pt

Niestety mam takie same wrażenie jak Lolek
nie przypomina TV
a mimo że nie jestem fanem TV wybrałbym go bez większego zastanowienia
woda nie dla mnie

bartek1911

Forumowicz

Post04 listopada 2016, 10:55 - Pt

@Lupus Wersja 75 ml jak najbardziej oryginalna. Po prostu nie ma na ich stronie.

Co do samego zapachu. Bardzo lubię otwarcie, gdzie tytoń jest wyraźnie wyczuwalny. Po godzinie wszystko lekko siada, robi się delikatne i przypomina mi wiśniowo-waniliowym budyń. Ostatnia faza jest podobna do tej z DHI.
Po dwóch globalnych testach parametry niestety nie powalają. Jak trwałość jeszcze daje radę, to projekcja po godzinie niezbyt dobra.
Zapach jak najbardziej unisexowy.

Z końcową oceną jeszcze się wstrzymuję. Na tę chwilę byłaby to 4.

marcin29

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post21 listopada 2016, 19:29 - Pn

Herod to taki elegancki słodki przyjemniaczek zdecydowanie na chłodniejszą porę roku najbardziej wyczuwalna dla mnie jest wanilia tytoń gra drugie skrzypce gdzieś się tam chce przebić ale nie może ,trwałość i projekcja na bardzo dobrym poziomie oceniam go na 5

bartek1911

Forumowicz

Post22 listopada 2016, 21:54 - Wt

Moja skóra chyba go zjada. Ostatnio, niecałą godzinę po 6 psikach Herod'a koleżanka zapytała: "Co to dziś bez żadnego zapachu?" :evil:
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie