Teraz jest 17 lipca 2018, 04:46 - Wt

• Reklama

Givenchy - Gentleman

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Gentleman (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
3
3%
3 - Przeciętny
11
11%
4 - Dobry
11
11%
5 - Bardzo dobry
46
46%
6 - Genialny
29
29%

Liczba głosów : 100

• Autor
  • Wiadomość

ale chop

Perfumaniak

Re: Givenchy - Gentleman

Post29 stycznia 2018, 23:59 - Pn

Spodziewałeś się normalnego Gentlemana więc nastawiłeś się na miód i próbowałeś go tam znaleźć :)

Swoją drogą niezłe zamieszanie zrobili z nazewnictwem..

Już widziałem komentarze w perfumeriach: "nie ten zapach zamawiałem, nazwa ta sama ale to jest coś innego"

Poza tym wycierają imię ponad 40-sto letniego klasyka jakimś gównem za przeproszeniem..

Ja rozumiem, że w dzisiejszych czasach nie sprzedaje się tak dobrze ale to nie powód do robienia takiej wiochy...

To tak jakby Chanel wlało do flakonu ciecz pokroju Invictus i nazwało ją Antaeus 2017, wycofując jednocześnie starą wersję ...

BlueJeans

Moderator

Post30 stycznia 2018, 07:43 - Wt

To prawda Krzychu...
Nowy gentleman to gniot skalą dorównującą siostrom Godlewskim...

Wracając do starej, prawidziwej i jedynej wersji stwierdziłem, że moja skóra nie lubi się z paczulą, a nie konkretnie z tymi perfumami. Po wielu testach zauważyłem, że tam gdzie właśnie paczula jest wiodącym składnikiem, kompozycja na mnie otwiera się mocno i w okolicach 3-4h bardzo się wycisza albo znika. Ubolewam nad tym ponieważ kończy mi się mój dekant. Mam nadzieje, że w niszy znajdę jakiś godny zamiennik Gentlemana na sterydach :D

Artplum

Mega Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 07:54 - Wt

ale chop napisał(a):Ja rozumiem, że w dzisiejszych czasach nie sprzedaje się tak dobrze ale to nie powód do robienia takiej wiochy...

Sprzedawał się nieźle. W 2017 w samych Czechach sprzedano trzy sztuki, po dwie w Anglii, Niemczech i w Austrii, a jeden egzemplarz w Rumunii. No i dwa na Perfuforum, ale z drugiej ręki ze srebrnym korkiem.
Artur

ale chop

Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 11:43 - Wt

Kuba, u mnie jest podobnie... nawet Villoresi czy Etro nie grzeszyły na mnie parametrami...
Jedynie Patchouli Leaves to potwór ale tam ambra ma w tym swój duży udział..

Artur, dokupiłbyś jeszcze jeden flakon na zapas to może nie musieliby kombinować... a tak to pozamiatane :mrgreen:

BlueJeans

Moderator

Post30 stycznia 2018, 12:07 - Wt

Fakt patchouli leaves to był potwór pod względem parametrów :D co do kompozycji, dla mnie była za słodka.

ale chop

Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 12:48 - Wt

Fakt... jest słodkawa i wilgotna..

Gentleman jest jej przeciwieństwem - suchy, wręcz pokryty kurzem i ani słodki ani gorzki... idealnie zbalansowany..

Jakby miał takie parametry jak Montale to byłby to mój Święty Graal..

Artplum

Mega Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 13:12 - Wt

ale chop napisał(a):Artur, dokupiłbyś jeszcze jeden flakon na zapas to może nie musieliby kombinować... a tak to pozamiatane :mrgreen:

Krzychu, ja wcale nie wykluczam zakupu na zapas, bo akurat Gentlemana bardzo poważam.
Tyle, że przez ostatnie trzy lata użyłem go może z pięć razy i to głównie, żeby sprawdzić jakąś tezę stawianą na Forum ;)
Bez wątpienia świetny zapach, ale frak i cylinder to też świetny męski strój, a jakoś mało się widuje facetów we frakach. :)
Z Gentlemanem i innymi klasykami z "tamtej epoki" jest podobnie. Doceniają je głównie entuzjaści takich woni, albo ludzie którzy od dziesięcioleci nie zmienili upodobań.
Cała reszta uważa je za dziadkowe ramoty i omija szerokim łukiem, więc trudno się dziwić producentom, że je wycofują, choć się łza w perfumoholicznym oku kręci :(
Artur

ale chop

Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 13:50 - Wt

Trudno się z Tobą nie zgodzić,

Jednak dla mnie Gentleman jest bardziej uniwersalny niż frak i cylinder :)

Mogliby ograniczyć produkcję zamiast wycofywać... śledząc kody zauważyłem, że Gentleman jest produkowany raz w miesiącu..

Nawet jakby tylko raz w roku był rozlewany, to wystarczyłoby to dla tej garstki użytkowników :)

ps1986

Aktywny forumowicz

Post30 stycznia 2018, 17:33 - Wt

a ja tam używam go na co dzień i dzięki niemu zaczałem zmierzać w stronę klasyków z minionych epok :)

ale chop

Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 20:51 - Wt

Kilka tygodni temu na Tagomago został wyprzedany i cisza... już się obawiałem ale dziś widzę, że uzupełnili zapasy... to dobry znak.
Znaczy się nadal jest dostępny w magazynach... pytanie czy to nie tylko zapasy magazynowe.

iPerfumy mają też full na stanie, z kodem zaczynającym się od 7 - czyli 2017r... to też dobry znak :)

Trzymamy rękę na pulsie... jak zacznie znikać (tfu!) to robimy zapasy!

Oby to nigdy nie nastąpiło...

maxwell

Forumowicz

Post31 stycznia 2018, 22:29 - Śr

ale chop napisał(a):iPerfumy mają też full na stanie, z kodem zaczynającym się od 7 - czyli 2017r... to też dobry znak :)

Oni podają takie informacje czy po prostu kupiłeś flakon i dlatego wiesz jaki kod?

ale chop

Perfumaniak

Post31 stycznia 2018, 22:34 - Śr

Kupiłem u nich i mam 7Q01 czyli marzec 2017r

cygnus74

Forumowicz

Post01 lutego 2018, 13:04 - Cz

I jak ten zapach z 2017 z iPerfum? Gitara? Można brać?

ale chop

Perfumaniak

Post01 lutego 2018, 13:32 - Cz

Sam chciałbym to wiedzieć :mrgreen:

W połowie miesiąca mam urodziny, a to prezent od rodzinki hehe...

Pytali jakiego śmierdziela chcę to wybrałem Gentlemana...

Szkoda mi używać na co dzień starej wersji więc zażyczyłem sobie nową, jak najświeższą - padło dlatego na iperfumy...

Tam zawsze mają towar świeży... nie ma takiej opcji, jak kiedyś miałem np. w Perfumesco...

Zamówiłem Adasia AB.. przyszedł z 2015r wersja poprawiona... miesiąc później zamówiłem dla znajomego i dotarła z 2013r ta słabsza...

W iperfumy nie ma takiej możliwości... z każdą dostawą towar mają świeższy niż poprzednio...

No i sam się tym zająłem, zamówiłem, dotarł... kod jak mówiłem "marzec 2017" ale obiecałem, że odpakuję dopiero w dzień urodzin hehe

Także od razu dam znać!

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 lutego 2018, 14:51 - Cz

no to czekam z niecierpliwością na twoje urodziny :D

ale chop

Perfumaniak

Post01 lutego 2018, 15:35 - Cz

Hehe to nie jestem sam :mrgreen:

cygnus74

Forumowicz

Post01 lutego 2018, 15:56 - Cz

Nie jesteś.

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 lutego 2018, 10:40 - Pt

jeżeli chodzi o Gentleman-a nigdy nie byłeś sam :D

Artplum

Mega Perfumaniak

Post02 lutego 2018, 12:05 - Pt

gabriel@dag.pl napisał(a):jeżeli chodzi o Gentleman-a nigdy nie byłeś sam :D

No pewnie. Przeciez tych trzech Czechów i Rumun też kupili :P
Artur

ale chop

Perfumaniak

Re: Givenchy Gentleman

Post11 lutego 2018, 10:17 - N

iperfumy, kod 7Q01 - marzec 2017... za mną jeden test nadgarstkowy i jedno globalne użycie (5 strzałów)..

Nie wiem od czego zacząć.
Przed zerwaniem folii oglądałem opakowanie z każdej możliwej strony i wiedziałem, że nie będzie żadnej różnicy w stosunku do poprzednich wersji - ten sam skład, ten sam numer formuły, zawartość alkoholu itp.

Myślałem, że sprawdzę szybko jak pachnie i napiszę Wam zaraz, że wszystko po staremu, można brać... a jednak zapach przeszedł wszystkie moje oczekiwania.

Test na łapie:
Różnicę czuć już na otwarciu.. jest nieco ostrzejsze, kompozycja jest jakby bardziej świetlista.
Poszczególne nuty są wyraźniej odseparowane od siebie ale wziąłem to na chłodno...
.. nie testowałem jeszcze tak świeżego Gentlemana - nie ma nawet roku..
Wiadomo, że zapach z czasem leżakowania we flakonie ulega pewnym zmianom - szczególnie jak ubywa cieczy i zwiększa się objętość powietrza we flaszce.

Po kilku chwilach jak odparowały pierwsze akordy zapach zaczyna się układać na skórze.
Od razu czuć, że jest o wiele intensywniejszy, tu nie ma żadnych wątpliwości.

Po 10-15 minutach od aplikacji jednego psika usłyszałem komentarz: "pff, coś ty to się Kourosem wypryskał" ..
jednocześnie samemu się dziwiąc jak mocno projektuje..

No ale nic jedziemy dalej..

Po dwóch godzinach kiedy "czarny koras" zawsze dziękował i kończył spotkanie... 7Q01 stracił tylko troszkę ze swojej intensywności - nadal bardzo wyraźnie go czułem.. to już dało mi do myślenia..

Zapach trzymał mocno przez 5 godzin, po czym musiałem już wskoczyć pod prysznic.
Nadal go czułem ale momentalnie odżył jak został potraktowany wodą.

Nie wierzyłem w to co czuję...

Wziąłem prysznic, a po wyjściu pachniał w taki sposób w jaki nigdy go nie znałem (może dlatego, że poprzednie wcale już nie pachniały)..

Najbliższy opis sytuacji:
aleksander napisał(a): (05.01.2012) Tu będę polemizował. Baza jest znakomita.
Kilka warstw. Ciężka do jednoznacznego zdefiniowania.
Przypomina mi zapach ubrań importowanych z Indii.
Zadymiona tkanina
.

Nie miałem więcej pytań... to co jest w tym flakonie nie ma prawa być tą samą cieczą co wcześniej.

Po prysznicu zapodałem 5 strzałów na skórę i zapach przez kilka godzin ciągnął się za mnie intensywnie, a czułem jak mnie otacza przez 8 godzin, po czym zmęczony wskoczyłem do łóżka..

Rano po przebudzeniu nie byłem w stanie pozbierać szczęki z podłogi.
Ponownie zapach tej zadymionej tkaniny, który czułem po prysznicu ale teraz otacza i wyraźnie się za mną snuje.

Jakby ktoś mi to opowiedział to bym go wysłał do lekarza, bo nie uwierzę w takie rzeczy.
Sam tego doświadczyłem i jak na razie nie jestem w stanie wyjść z szoku.

Koneser napisał(a):Wylej tą swoją podróbę do kibla a potem spłucz wodę następnie idź do porządnej perfumerii i kup orginalnego GENTELMANA a wtedy skończą się Twoje męki z jakimiś szczynami przy,których eksperymentujesz i przestaniesz robić wiochę jak poczujesz prawdziwe GIVENCHY zaufaj mi TĘGI CHŁOPIE :mrgreen: :x [...] Już Ci wcześniej pisałem kupuj zawsze na iperfumy.pl i nie ma lipy :D

Śmiać mi się chciało jak sobie to przypomniałem ale żarty żartami... ktoś mi wytłumaczy to zjawisko?

Jak Gentleman, który (poza wersją vintage z lat '90 i starszą) trzymał się na mnie 2-3 godziny i nigdy nie pokazał mi swojej bazy... nagle trzyma cały dzień i na drugi jeszcze bardzo wyraźnie prezentuje bazę..

Chciałem już do Was napisać po tym teście nadgarstkowym ale mówię, spokojnie jeszcze zdążę... zobaczę jak się sprawdzi globalnie...

Nie wiem o co tu chodzi...

Mam nadzieję, że nie jest to jakaś cicha, pożegnalna i podkręcona produkcja...

Podsumowując: opakowanie i flakon są identyczne jak wcześniej ale nie uwierzę, że w środku jest to samo..
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie