Teraz jest 24 września 2018, 14:53 - Pn

• Reklama

Oriflame - Sir Avebury

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Oriflame - Sir Avebury

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
2%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
5%
4 - Dobry
10
23%
5 - Bardzo dobry
29
67%
6 - Genialny
1
2%

Liczba głosów : 43

• Autor
  • Wiadomość

pianista47

Forumowicz

Oriflame - Sir Avebury

Post03 grudnia 2013, 19:42 - Wt

Obrazek

Inspirowana stylem współczesnego angielskiego dżentelmena, woda toaletowa Sir Avebury łączy w sobie energetyczne nuty ostrokrzewu paragwajskiego, czarnej herbaty i drewna cedrowego

Tworzę temat o tym zapachu, ponieważ według mnie bardzo przypomina Lalique EN (wrażenia po potarciu próbki z katalogu) i jako że można go dostać za 65zł/75ml, to może być ciekawą propozycją.
Może ktoś przetestuje i da znać, jak z projekcją i trwałością :)
AKTUALNIE W KOLEKCJI
    Gucci Pour Homme II
    Burberry London
    Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme
    L'Occitane Eau des Baux
    Dior Homme
    Dior Homme Sport
    Davidoff Cool Water

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Oriflame - Sir Avebury

Post21 stycznia 2014, 14:12 - Wt

Dobra passa Oriflame trwa. Poznawszy przed trzema laty tytoniowego Architecta tej szwedzkiej marki przestałem ją lekceważyć i kolejnych premier tego producenta wypatrywalem może bez ekscytacji, ale już z pewnym zaciekawieniem. Było warto, gdyż zarówno drzewno-zamszowy Eikon ( 2011 ), jak i winno-ozonowy Espionage ( 2012 ) okazały się być pachnidłami ponadprzeciętnymi, a zważywszy na kategorię cenową jaką reprezentują, wręcz dobrymi. Sir Avebury to prawdopodobnie najambitniejszy koncept Oriflame jeśli chodzi o męskie zapachy ( ostatniego Manful jeszcze nie znam ). Po pierwsze; flakon. Jeden z tych nielicznych, które lepiej prezentują się na żywo, niż na zdjęciach. Grube szkło i ciężki korek z jakiegoś odlewu, robią nadzwyczaj solidne wrażenie. Po drugie; sam zapach. Sir Avebury otwiera się na wskroś męskim, frapującym akordem herbalnym, naprawdę dalekim od banału. Śledząc dalszy przebieg zapachu na skórze, nie mogę zaś oprzeć się skojarzeniom z dwoma niezwykle zacnymi pachnidłami. Pierwsze to French Lover - Frederick Malle, a drugie Declaration d'Un Soir - Cartier. Z tym pierwszym Sir Avebury łączy zielona cierpkość, nuta kadzidlana i nad wyraz męska, szorstka faktura zapachu. Natomiast z tym drugim nasz arystokratyczny bohater dzieli akord "konfiturowy", w tym wypadku śliwkowo-różany. Brzmi ciekawie ? Bo i Sir Avebury to zaiste ciekawa mieszanka, a co najważniejsze pachnąca - zwłaszcza jak na segment cenowy jaki reprezentuje - niezwykle szlachetnie. Trwałość przekracza 6 godzin, przy umiarkowanej projekcji, zalecam więc szczodrą aplikację. Sądzę, że w wiosennych okolicznościach przyrody emanacja Sir Avebury będzie bujniejsza. Moja ocena to właściwie mocne "4,5", ale ze względu na rewelacyjną relację ceny do jakości ( w promocji już od 50 złotych za 75 ml ! ), w drodze wyjątku skłonny jestem naciągnąć w górę. Co niniejszym czynię, w powyższej ankiecie wystawiając słabe "5".

pnd

Forumowicz

Post21 stycznia 2014, 17:18 - Wt

Kudzior bodajże, porównywał do mieszanki Bentley'a z Envy.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post23 stycznia 2014, 18:06 - Cz

Szanuję zdanie kudziora, ale upieram się jednak przy swoim porównaniu ;) . Sir Avebury od akordu herbalnego przechodzi w fazę, która bliższa jest Declaration d'Un Soir, a którą nazywam " konfiturową " ( ze względu na element różany, można nawet dopatrzeć się dalekiego podobieństwa do Acteura - Azzaro ). Trwa ona jakieś dwie godziny, po czym zapach staje się bardziej wytrawny, cierpko-zielony, nabiera chropowatej faktury i wtedy nasuwa się analogia z French Lover'em.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post27 stycznia 2014, 13:39 - Pn

Cookie13 napisał(a): Trwałość przekracza 6 godzin, przy umiarkowanej projekcji, zalecam więc szczodrą aplikację. Sądzę, że w wiosennych okolicznościach przyrody emanacja Sir Avebury będzie bujniejsza.

... plus drugie tyle zapachowego " powidoku ", 1-2 cm nad skórą. A zatem parametr ten prezentuje się w przypadku Sir Avebury naprawdę przyzwoicie. Oczywiście projekcja nie jest atomowa, ale obstawiam, że w wyższych temperaturach ten zapach zyska na intensywności emanacji. Najważniejsze jednak, że sam zapach - jak na kategorię cenową którą reprezentuje - wprost zaskakuje wyrafinowanym charakterem, jakiego na próżno szukać wśród wielu droższych propozycji oferowanych w sieciach D. i S.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 stycznia 2014, 14:43 - Wt

Swoją drogą wielka szkoda, że producent nie ujawnia kreatora tego zapachu. To nie lada sztuka skomponować coś tak dobrze pachnącego, przy zapewne mocno ograniczonym budżecie.

pianista47

Forumowicz

Post28 stycznia 2014, 23:19 - Wt

Cookie, nie wyczuwasz w nim może Lalique EN?
AKTUALNIE W KOLEKCJI
    Gucci Pour Homme II
    Burberry London
    L'Occitane Eau des Baux
    Dior Homme
    Dior Homme Sport
    Davidoff Cool Water

Patryk33

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post29 stycznia 2014, 10:00 - Śr

pianista47 napisał(a):Cookie, nie wyczuwasz w nim może Lalique EN?

Przepraszam że się wcinam ale ja tam żadnego podobieństwa nie widzę.

SerPenter

Forumowicz

Post29 stycznia 2014, 12:25 - Śr

Ja również nie widzę żadnych konotacji z EN. Choć w Sir Avebury wyczuwalna jest lekko kwaśna nuta, mogąca przywodzić na myśl wersję EN sprzed ostatniej reformulacji - gdzie faktycznie czuć ten rzekomy atrament. Pomimo tego, kompozycje te znacząco się różnią i takie porównanie byłoby daleko idącym uproszczeniem.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 stycznia 2014, 14:22 - Śr

Nie, nie wyczuwam. Ani w zakresie samej kompozycji, ani jeśli chodzi o klimat jaki ewokuje.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post31 stycznia 2014, 13:42 - Pt

Sir Avebury to kompozycja zmienna, a co najważniejsze, z bardzo dobrze zaznaczonym trójfazowym przejściem przez poszczególne nuty. To także ewenement w tym segmencie cenowym.

Cookie13 napisał(a):

Nie, nie wyczuwam. Ani w zakresie samej kompozycji, ani jeśli chodzi o klimat jaki ewokuje.

Sir Avebury w niczym nie przypomina Encre Noire, co nie znaczy, że nie ma swojego specyficznego klimatu. Klimat ów jest nieco nostalgiczny, ze szczyptą romantyzmu. Jednak ani na chwilę nie popadający w jakąś metroseksualną ckliwość, bo paradoksalnie Sir Avebury jest także zapachem bezsprzecznie męskim i to niemal w klasycznym ujęciu tej klasyfikacji.

Biral

Perfumaniak

Post31 stycznia 2014, 14:50 - Pt

Testuję już dwa dni Sir Avebury i mimo nagłych zachwytów, mam mieszane uczucia. Przede wszystkim projekcja . Na mnie bardzo słaba. Dzisiaj spryskiwałem się już dwa razy, a nadal nie wyczuwam zwiększonej projekcji. Zapach wyraźny przy zbliżeniu nosa, ale niezbyt dobrze rozchodzi się poza skórą.
Z pewnością za taką cenę warto, ale jakoś nie nosi się mi ich z wyraźną przyjemnością.
Nawiązując do powyższej dyskusji nie znajduję żadnych podobieństw do EN, może poza tym, że obie ciecze pachną. ;-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 lutego 2014, 12:53 - Pn

Biral napisał(a):Testuję już dwa dni Sir Avebury i mimo nagłych zachwytów, mam mieszane uczucia. Przede wszystkim projekcja . Na mnie bardzo słaba. Dzisiaj spryskiwałem się już dwa razy, a nadal nie wyczuwam zwiększonej projekcji. Zapach wyraźny przy zbliżeniu nosa, ale niezbyt dobrze rozchodzi się poza skórą.
Z pewnością za taką cenę warto, ale jakoś nie nosi się mi ich z wyraźną przyjemnością.
Nawiązując do powyższej dyskusji nie znajduję żadnych podobieństw do EN, może poza tym, że obie ciecze pachną. ;-)

Niewykluczone, że problem tkwi w charakterystyce skóry. Ja nanoszę 8-10 chmur Sir Avebury i mogę się nim cieszyć przez " bite " 6 godzin, przy umiarkowanej emanacji ( która to z pewnością zyska na sile w wyższych, wiosennych temperaturach ).

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 lutego 2014, 13:27 - Pn

Biral napisał(a):Testuję już dwa dni Sir Avebury i mimo nagłych zachwytów, mam mieszane uczucia.

Podkreślić jednak trzeba, że takie emocje jak np. rzeczony zachwyt, to rzecz mocno deficytowa podczas testowania zapachów za pięć dych :) . A w przypadku Sir Avebury potrafi się on udzielić nie tylko Tobie, Biralu. I trzeba mieć to na uwadze oceniając ten zapach.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post04 lutego 2014, 11:54 - Wt

Użyty dzisiaj globalnie, Sir Avebury projektuje co najmniej zadowalająco. Jednak aby osiągnąć taki efekt trzeba ok. 10 spray'ów. Temperatura u mnie - jak na luty - zaskakująco wysoka, bo prawie 10 stopni Celsjusza powyżej zera, i w takich okolicznościach przyrody Sir Avebury zachowuje się rzeczywiście bardziej żwawo niż na mrozie, co oczywiście dobrze wróży jego ogólnej prezencji na wiosnę.

pianista47

Forumowicz

Post07 lutego 2014, 11:58 - Pt

Patryk33 napisał(a):

Wąchałem go tylko z katalogu (pocieranie nadgarstkiem), więc bardzo możliwe, że wtedy pachnie zupełnie inaczej niż z flakonika :)
AKTUALNIE W KOLEKCJI
    Gucci Pour Homme II
    Burberry London
    L'Occitane Eau des Baux
    Dior Homme
    Dior Homme Sport
    Davidoff Cool Water

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 lutego 2014, 12:27 - Pt

pianista47 napisał(a):
Patryk33 napisał(a):

Wąchałem go tylko z katalogu (pocieranie nadgarstkiem), więc bardzo możliwe, że wtedy pachnie zupełnie inaczej niż z flakonika :)

Te katalogowe " pocierki " dają naprawdę baaardzo okrojony obraz danego zapachu. Jakiś zarys zaledwie, a najczęściej jest to obraz naprawdę dość mocno okrojony.

Patryk33

Aktywny forumowicz

Post07 lutego 2014, 13:18 - Pt

Dokładnie nie ma się co sugerować takimi "testami" z katalogu.Trzeba "dawać" z atomizera na skórę ,ponosić trochę na sobie i wtedy dopiero można oceniać i porównywać.Co do Sir Avebury to mam i używam od jakiegoś czasu.Trudno mi nie docenić.Jest naprawdę bardzo dobrze,aż trudno uwierzyć że to Oriflame.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 lutego 2014, 13:24 - Pt

Patryk33 napisał(a):Dokładnie nie ma się co sugerować takimi "testami" z katalogu.Trzeba "dawać" z atomizera na skórę ,ponosić trochę na sobie i wtedy dopiero można oceniać i porównywać.Co do Sir Avebury to mam i używam od jakiegoś czasu.Trudno mi nie docenić.Jest naprawdę bardzo dobrze,aż trudno uwierzyć że to Oriflame.

W tym kontekście na ile go oceniasz w powyższej ankiecie ?

Patryk33

Aktywny forumowicz

Post07 lutego 2014, 13:39 - Pt

Dałem 4 tylko dlatego,że nie można dać 4,5 i za troszkę słabsze parametry, ale wiadomo mamy zimę.Jeżeli na wiosnę się poprawią to być może zmienię na 5.Przez pryzmat ceny patrząc naprawdę warto kupić.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie