Teraz jest 12 grudnia 2018, 09:15 - Śr

• Reklama

La Martina - Cuero Hombre

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena La Martina - Cuero Hombre (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
30%
5 - Bardzo dobry
6
60%
6 - Genialny
1
10%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

calibra71207

La Martina - Cuero Hombre

Post02 listopada 2013, 16:38 - So

Proszę o wyrozumiałość bo to moje pierwsze dodanie:)

Dziś wypad po mainstreamie zaowocował jednym ciekawym zapachem a mianowicie jak w temacie La Martina - Cuero Hombre. Najpierw test bloterkowy i zapach całkiem ciekawy. Otwarcie lekko cytrynowe połamane lawendą, dość mocne i świdrujace. Zapach mnie zaciekawił i poszedł od razu na nadgarstek. Okazało się że na skórze akordy cytrynowe ulatują zdecydowanie szybciej niż na bloterze i pojawia się piękne mieszanka skóry i wanilii. Zapach sprawie wrażenie prostolinijnego ale niezwykle urzekającego. Daję zdecydowaną 5 :)

Obrazek

calibra71207

Re: La Martina - Cuero Hombre

Post02 listopada 2013, 16:51 - So

Jeszcze jedna uwaga. Nawiązując do tego że Tierra del Fuego to pseudo klon Aventusa, Hombre rzekomo podchodzi pod Fahrenheita odnoszę wrażenie że melodię Cuero też juz gdzieś słyszałem ale nie jestem w stanie powiedzieć gdzie i jak to się nazywało:)

Johno

Perfumaniak

Post03 listopada 2013, 11:24 - N

niucham i niucham, znam ten zapach czyjś klon ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć czyj ;P
Dawno nie miałem styczności z burberry london ale to przypadkiem nie o nim mowa?
warto przetestować, szkoda tylko, że w Galerii katowickiej nie mieli testera Maseratti bo flakony mają :(

calibra71207

Post12 grudnia 2013, 23:07 - Cz

Dostałem od żony na Mikołaja:) całe 100 ml:) zatem kilka słów. Zapach uważam za rewelacyjny na codzień. Szczególnie zimą:) Dwie kwestie najważniejsze: co do tego czyj to klon - długo się zastanawiałem bo wydawał mi się znajomy i jest podobny ale tylko w otwarciu z Xeryus Rouge tylko oczywiście z dominującą nutą skóry ale reszta bardzo ale to bardzo podobna. Co do największego mankamentu to atomizer - można miec złudzenie że zapach nie jest trwały tylko niestety atomizer dozuje tak że 1 psiknięcie powiedzmy Dior Homme (moim zdaniem jeden z lepszych atomizerów) = 3-4 psiknięcia La Martina także trzeba sporo zaaplikować żeby ilość się zgadzała:)

Zdecydowanie polecam bo zapach udany i ciekawy i na pewno nie oklepany

mrk.

Forumowicz

Post10 kwietnia 2014, 18:30 - Cz

Dawno nie miałem styczności z burberry london ale to przypadkiem nie o nim mowa?

Tak wącham i wącham te bloterek i nie mogę sobie przypomnieć skąd znam ten zapach. Toż to london na sterydach z ziołowym otwarciem ;)

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post14 lutego 2015, 19:13 - So

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce butelka, którą miałem opylić na allegro. Niucham i niucham i myślę, że gdzieś to czułem tylko co to było? Za nic nie mogę sobie przypomnieć! Myślę - wejdę na forum, zobaczę... Wchodzę na forum a tu wszyscy tak mają! LOL :) Każdy niucha, coś mu to przypomina ale nikt nie wie co. Jaja jak berety. :)

Później do mnie dotarło - to Zino! Wracam do domu, porównuje ręka w rękę. No niby trochę wspólnego jest ale nie do końca... W Zino więcej baroku.

Teraz już wiem, że to co Cuero przypomina to sam Salvador Dali Pour Homme! Co prawda Salvadora już nie mam ale jestem pewien, że ta kompozycja się o niego ociera i nigdy nie spotkałem nic co by przypominało go bardziej. Butelki nie opyliłem - kupiłem ją sam. Cena wysoka jak na argentyńską firmę od robienia zawyżonych cenowo wyrobów skórzanych dla snobów specjalizująca się w perfumowych zamiennikach, ale dla miłośników Salvadora do przełknięcia. Trwałość w porządku, projekcja też. Zapach jest w miarę oldschoolowy a jednocześnie ponadczasowy od początku do końca - klimat podobny do Salvadora nie zniszczony współczesnymi dodatkami typu Iso czy inny syf. Polecam jak najbardziej, oczywiście ze względu na cenę najlepiej po testach.

Moja ocena: 6/6

Umarł Salvador, niech żyje Salvador!!!

Mathias

Forumowicz

Post09 lipca 2015, 22:25 - Cz

ostatnio wąchałem i jestem mile zaskoczony, bardzo ładna skóra, zapach wycofany jeśli się nie mylę.

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 listopada 2015, 22:13 - N

Dziś próbowałem go po raz pierwszy S. Dla mnie to wykapany Zino ;) Jeśli ktoś lubi Davidoffa,to ten zapach jak najbardziej przypadnie mu do gustu.

agat1969

Post09 listopada 2015, 09:53 - Pn

Peter napisał(a):Dziś próbowałem go po raz pierwszy S. Dla mnie to wykapany Zino ;) Jeśli ktoś lubi Davidoffa,to ten zapach jak najbardziej przypadnie mu do gustu.

zapach może nie jest klonem Zino, ale można z nim go kojarzyć,
nie są to zapachy jednoznacznie podobne
dla mnie to taki Zino Light

ode mnie zapach dostaje ocenę 5
Mente et Malleo

marcinklin

Post09 listopada 2015, 10:18 - Pn

Miałem do niedawna Zino, Montale Black Aoud oraz znam Cuero.

W Cuero podobieństwa do Zino kompletnie brak, ale stwierdzam że La Martina robi kopie zapachów bo Cuero pachnie prawie identycznie jak Montale Black Aoud.
Tierra del Fuego pachnie jak Aventus, a Hombre pachnie Fahrenheitem. Przypadek ? Nie sądzę.

trochit

Forumowicz

Post10 listopada 2015, 09:04 - Wt

A ja widzę nieco podobieństwa do Zino. Mam takie wrażenie jakby próbowano stworzyć kopię Guerlain Heritage. Jednak najbardziej przypomina mi naszego Chopina od Miracullum. Wątpię jednak aby Chopin miał być wzorem dla tych perfum, choć kto wie... :-)

BlueJeans

Moderator

Post10 października 2018, 19:49 - Śr

calibra71207 napisał(a):to klon - długo się zastanawiałem bo wydawał mi się znajomy i jest podobny ale tylko w otwarciu z Xeryus Rouge tylko oczywiście z dominującą nutą skóry ale reszta bardzo ale to bardzo podobna.

A już myślałem, że mi odbiło do reszty. Też w nim wyczuwam mocno XR w otwarciu :D i bardzo mi się to podoba. Swoją drogą jadąc 1h temu do rossmana po pampersy dla małego natknąłem się przypadkowo na ten flakonik i kupiłem sobie 50ml za... tadam całe 54zł :D. Bardzo przyjemny blind buy.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 października 2018, 20:48 - Śr

W Rossmannie jest w takiej cenie?
Artur

BlueJeans

Moderator

Post11 października 2018, 08:27 - Cz

Tak 50ml za 54 zł. Znalazłem dwie sztuki w koszyku -70%. Jak Ci trzeba to mogę się przejść lub odstąpić Ci swój po teście globalnym. Wziąłem go tylko z ciekawości, żeby zapoznać się z wonią.

Palatyn

Aktywny forumowicz

Post11 października 2018, 12:20 - Cz

@BlueJeans jak by kolega Artplum nie reflektował a Ty byłbys przy okazji w R to ja chętnie poproszę 8-)

Bazyli

Aktywny forumowicz

Post18 października 2018, 19:06 - Cz

Gnany dziś żądzą powiększenia zapasów Chopina Miraculum, po drodze do H. wpadłem do R. i postanowiłem wypróbować to cudo. I co? Czuć echo Zino i o zgrozo, dałem chyba sobie nawet wmówić, że w otwarciu jest nutka XR, ale moje skojarzenia zdecydowanie najbardziej skręciły w kierunku Habit Rouge. Niestety... Niestety, bo czuję w nim coś, co mnie w HR drażni. Proszę nie rzucać kamieniami w moim kierunku, a przynajmniej nie tymi największymi, ale to owo coś kojarzy mi się z płynem na komary, tudzież inne moskity. Pojawie się też lekka nutka skórzana, ale efekt finalny jest taki, jakbym wąchał skórzany pasek zdjęty z nadgarstka, wcześniej potraktowanego takim właśnie antykomarowym płynem. I nawet cena. 55zł za 50ml nie uczyniła cuda...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

Spasticink

Post18 października 2018, 19:36 - Cz

Nie mam żadnych skojarzeń z Zino jak już było wspominane, natomiast czuję tutaj rozwodnioną wersję Diora Homme Intense, czyli skóra+wanilia. Wychodzi coś w stylu obecnej, rozwodnionej wersji, czyli popłuczyn DHI po 2015 roku, ale mimo wszytko w tej cenie jest b.dobrze.
Projekcja słaba, trwałość biurowa, jak obecny DHI :lol: Biorąc pod uwagę cenę, to jak dla mnie strzał w 10 i 50ml za 50kilka zł to zdecydowanie udany zakup. Zapach w tych pieniądzach bardzo dobry i taką też ocenę dostaje :) Jak ktoś ma Rossmana w okolicy to polecam sprawdzić.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Post18 października 2018, 20:41 - Cz

Nadgarstek wylądował pod kranem i jeśli to, co pozostało jest bazą, to jest dużo przyjemniej, niż w otwarciu - lekko słodkawo i bez tej drażniącej nuty.
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie