Teraz jest 19 września 2018, 23:39 - Śr

• Reklama

Dior - Dior Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Dior Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
1%
2 - Słaby
2
1%
3 - Przeciętny
7
4%
4 - Dobry
17
9%
5 - Bardzo dobry
84
42%
6 - Genialny
88
44%

Liczba głosów : 200

• Autor
  • Wiadomość

mateuszolech

Forumowicz

Re: Dior - Dior Homme

Post31 grudnia 2017, 14:59 - N

Nie mam obiekcji do trwałości, projekcja mogłaby być mocniejsza, chociaż może czas robi swoje. Moja flaszka ma 12 lat

Immortal

Forumowicz

Post31 grudnia 2017, 15:02 - N

Wiecie co, moją wątpliwość budzi czy zapach będzie ok... Tam jest dość ciepło i jeszcze te lampy świecą na opakowania. Jak ten sok wkółko nagrzewa się to może być z nim kicha.

mateuszolech

Forumowicz

Post31 grudnia 2017, 15:09 - N

To rzeczywiście może być problem :/ czasami lepiej kupić nowa firmułę niż przepłacać za starą i nie wiadomo w jakim stanie...

BartoszB90

Post30 stycznia 2018, 07:16 - Wt

Nie chciałem zakładać nowego wątku, stąd moje pytanie tutaj...
W perfumeriach internetowych widnieje tylko DH 2011, czy to znaczy, że data produkcji to lata 2011-2013? Bo z tego, co wyczytałem w tym wątku, kolejna reformulacja była w '13, a kolejna w '15. Czy perfumerie stosując zapis '11 mają na myśli wszystko, co po tej dacie, czyli po głównej reformulacji związanej ze zmianą autora zapachu?
Nie wiem czy jest sens zamawiać twór sprzed 7 lat... Chyba wolałbym aktualny wypust, pomimo zmian i rzekomej słabszej trwałości/projekcji.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

fanboi

Forumowicz

Post30 stycznia 2018, 10:19 - Wt

Moim zdaniem tak, wersja 2011 oznacza jedynie że jest to nowa wersja autorstwa Demachy'ego a nie oryginalna z 2005.
Nie widziałem nigdzie oznaczeń kolejnych reformulacji (jeśli w ogóle one miały miejsce). Po prostu na tym forum jest to dość popularny temat (do tego stopnia że można przeczytać o reformulacji korka - patrz watek encre noir). Pytanie na ile w to wierzysz i się tym przejmujesz.

Grzegorz

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post30 stycznia 2018, 11:41 - Wt

Z oznaczeniem DH 2011 fanboy ma rację. Tak są oznaczane wszystkie wypusty od 2011 r. do chwili obecnej.
Natomiast co do zmian formuły, to nie kwestia wiary. Najlepiej samemu porównać i wyrobić sobie swoje zdanie. Przez 3/4 swojego życia wierzyłem ślepo KK, dopóki nie zacząłem czytać Pisma Świętego. Po tym moje życie uległo diametralnej zmianie. :)

fanboi

Forumowicz

Post30 stycznia 2018, 12:20 - Wt

Nie zrozum mnie źle ja nie kwestionuje istnienie reformulacji jako takich, bo faktem jest że one występują. Ale faktem też jest że na forum poświęca się im bardzo dużo czasu, dotyczy to zapachów nie tylko starszych ale nawet tych wprowadzanych na rynek stosunkowo niedawno.
Ale tak jak piszesz najlepiej samemu sprawdzić i się przekonać :) i to też miałem na myśli

dandys

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 stycznia 2018, 16:51 - Wt

No ja też myślę, że warto trochę poluzować majciochy.
Najczęściej taki perfumaniak testuje perfumy jak szalony, eksploatuje zmysł węchu do granic możliwości, ale...oczywiście łatwiej napisać, że producenci trollują i grzebią w formule co parę miesięcy.

Pewnie, że są perfumy który uległy znaczącym reformulacjom na przestrzeni lat (np. Kouros, już prawie 40 lat); dalej jednak zachowują gdzieś tam swój charakter.

Co do Diora Homme - wziąłem co jest i jestem zadowolony :)
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 16:59 - Wt

BartoszB90 napisał(a):Nie chciałem zakładać nowego wątku, stąd moje pytanie tutaj...
W perfumeriach internetowych widnieje tylko DH 2011, czy to znaczy, że data produkcji to lata 2011-2013? Bo z tego, co wyczytałem w tym wątku, kolejna reformulacja była w '13, a kolejna w '15. Czy perfumerie stosując zapis '11 mają na myśli wszystko, co po tej dacie, czyli po głównej reformulacji związanej ze zmianą autora zapachu?
Nie wiem czy jest sens zamawiać twór sprzed 7 lat... Chyba wolałbym aktualny wypust, pomimo zmian i rzekomej słabszej trwałości/projekcji.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

sa to wszystkie produkty po 2011 roku,czyli jak Koledzy wczesniej napisali autorstwa pana Demachy :P zalecam Ci testy oczywiscie przed ewentualnym zakupem,obecne roczniki 2016,2017 itd maja formule 08xxx..wciaz jest piekny elegancki i ma dosyc dobre parametry,projekcja oczywiscie "dzentelmenska" ;)

BartoszB90

Post30 stycznia 2018, 17:42 - Wt

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
Tak mam zamiar zrobić, najpierw próbka 5ml, za nią flaszeczka 100ml z IP :)
p.s. mówią, że nie ma głupich pytań więc zapytam... Co to znaczy projekcja dżentelmeńska?
Dżentelmena czuć, czy czuć jedynie przy skórze? :D

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 17:48 - Wt

czuc z bliskiej odleglosci :P nie ryczy jak invictus :lol: czyli jak to sie mowi zaznaczasz swoja obecnosc a nie wchodzisz w gumofilcach na "saluny" ;)

arek

Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 19:38 - Wt

Radze przetestowac. Mialem DH z 2015roku. Na mnie pachnialy do 8 h. Na moim bracie 45 min.
Naprawdę!
Nie moglem w to uwierzyc.
Ja mu je chcialem sprzedac,ale nie kupil-nie dziwie się.

Jaki powod tak maaarnej trwalosci? Ja nie mam pojecia.
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

Tedzik

Post30 stycznia 2018, 20:02 - Wt

Batch 6w02 ,trwałość i projekcja zadowalające. Zapach genialny. W malej dawce po pracy potrafi umilić wieczór. Noszony na codzien potrafi zmęczyć.

arek

Perfumaniak

Post30 stycznia 2018, 20:04 - Wt

Owszem. Te Diory mają w sobie zmęczenie przy dłuższym używaniu :P
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

Immortal

Forumowicz

Post06 lutego 2018, 01:44 - Wt

Ano zapomniałem wam powiedzieć gdzie znalazłem tego diora homme 100ml z formułą 05434/A i batch code 4S01 tylko cena 380 zł :? Chyba że przecenili. A więc widziałem 3 sztuki w Hebe w Warszawie na Wilanowie przy Al. Rzeczypospolitej i chyba 2 sztuki w Atrium Reduta.

Destro

Post25 lutego 2018, 15:14 - N

Southpaw napisał(a):Jestem w szoku jak bardzo pierwsza generacja tych perfum jest różna od tego co stoi obecnie na półkach perfumerii , z wielkim bólem naciskam na atomizer wiedząc że coraz ciężej go dorwać. Dla mnie większość życia zapachu to mega pyliste kakao , otwarcie z kolei mocno złożone ziołowo/kwiatowe. Nie licząc otwarcia , vintage bardziej mi przypomina guerlain l'instant pour homme extreme niż obecne wypusty DH.

Niestety, ale to co zrobiono z tym zapachem to jest morderstwo w biały dzien. Do tej pory latam po perfumeriach i wszystko z napisem dior homme nie ma nic wspólnego z tym jak ten zapach pachniał pierwotnie. Obecnie chyba najbardziej zbliżonym do pierwowzoru jest Armani Homme Eau De Nuit

kowal72

Forumowicz

Post09 marca 2018, 08:19 - Pt

Rozbieram starą wersję - zapraszam viewtopic.php?f=52&t=20650

PachnącyMariusz

Forumowicz

Post10 marca 2018, 14:32 - So

Wziąłbym chętnie te ostatnie 30ml gdyby nie to że właśnie zakupiłem 75ml AdG Profumo z iperfumy.

A teraz co do samego zapachu.
Kocham Kocham Kocham
Mój ulubiony zapach na tą chwilę. Nie wersja intense, nie wersja parfum ale właśnie wersja podstawowa skradła me serce.
Uwielbiam tego irysa posypanego kakaem, ubranego w skórę z nutą kardamonu i wetywery i co tam jeszcze jest..
Dzieło sztuki. Kiedy go noszę czuję się jak bym nosił na sobie Mona Lisę Da Vinciego.
Wciągam łapczywie nozdrzami ten aromat i rozpływam się.
Zakochałem się od pierwszego wąchnięcia.

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post10 marca 2018, 16:07 - So

A ja się zastanawiam jak to jest z tym napisem na rurce. I dlaczego jedne flakony go posiadają a inne nie. Wpiszcie sobie w grafike google "vintage dior homme" i chyba ani jednego bez napisu na rurce zdjęcia nie znajdziecie na wrzucanych do sieci flakonach. Dla mnie to trochę dziwne i chyba tylko tutaj na forum rurki bez napisów są powrzechne.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post10 marca 2018, 18:12 - So

co sugerujesz? że wszystkie flakony bez napisu na rurce to fake?
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie