Teraz jest 18 września 2018, 18:11 - Wt

• Reklama

Yves Rocher - Ambre Noir

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Yves Rocher - Ambre Noir (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
11%
3 - Przeciętny
2
11%
4 - Dobry
15
79%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 19

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Yves Rocher - Ambre Noir

Post22 września 2013, 16:22 - N

Fr: orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn z 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christophe Raynaud. Perfumy zawierają takie składniki, jak ambra, paczula, fasolka tonka, wetyweria, cedr i lawenda.
Obrazek

Na pierwszy psik bardzo mi się spodobały, lekko słodka ciepła i zmysłowa ambra z zielonymi dodatkami, całkiem ciekawa i spokojnie mogłaby być damska :)
Trwałość wydaje się być dobra, aczkolwiek zapach chyba bliskoskórny, będę testować dalej, szczególnie, że na Allegro cena całkiem niezła, 50 ml z przesyłką to 50-60 zł, w sklepie Yves Rocher znacznie drożej.
Ostatnio edytowano 08 grudnia 2013, 17:56 - N przez rabarbary, łącznie edytowano 2 razy

kubanczyk

Perfumaniak

Re: Yves Rocher - Ambre Noir

Post22 września 2013, 16:45 - N

Z chęcią bym go sprawdził

Bardzo ładny flakon ;)
viewtopic.php?f=52&t=21024- Wiele ciekawych flakonów !

rabarbary

Super Perfumaniak

Post04 listopada 2013, 19:21 - Pn

to już tak na spokojnie opiszę jako właścicielka flakonu :)

jak za tą cenę - na allegro kupiłam 50-tkę z przesyłką za 68 zł - bomba!
początek świeży, prawie koloński, męski, paczulowo-lawendowy, z wytrawną wetywerią i odrobiną cedru
z czasem się ociepla i przebija ciekawa ambra, nie taka dosłownie zwierzęca ale też nie taka syntetyczna jak w Iceberg Amber
męski, ale na kobiecie też fajnie pachnie (to znaczy na mnie, na innych kobietach nie testowałam :) )
wg mnie zapach bez specjalnych ograniczeń wiekowych, pasuje i do młodzieńca i do dojrzałego mężczyzny
nadaje się na większość okazji,
zapach z gatunku podobających się, niekontrowersyjny, bez ekstrawagancji i niszowych klimatów, dość klasyczny, ale nie staroświecki,
na mojej skórze średnio trwały, góra 5 godzin, ale ja mam nietrwałą skórę
no i wiecie.... nie było jeszcze reformulacji :lol:

swek

Aktywny forumowicz

Post08 grudnia 2013, 10:56 - N

Kupiłem w październiku na all 68 zł za 100 - za tę cenę warto. Dla mnie trochę za słodkie. Trwałość na mnie 6-7 godzin.

kubanczyk

Perfumaniak

Post08 grudnia 2013, 11:05 - N

sprawdzalem w stacjonarce. 180zl/100ml. ładny zapach, ciepły. ale po 2 godzinach go nie czułem.. chyba mam zastrzeżenia do mojej skory..
viewtopic.php?f=52&t=21024- Wiele ciekawych flakonów !

zaginiony w akcji

Forumowicz

Post08 grudnia 2013, 15:43 - N

Testowałem co prawda tylko na papierku 2 krotnie w stacjonarce ale zupełnie nie przypadł mi go gustu, nic nowego, nic ciekawego, do tego przypomina mi któryś z zapachów str8 ( prawdopodobnie biały Unlimited ) IMO nawet za tą cenę nie warto.

xentrix

Super Perfumaniak

Post08 grudnia 2013, 17:24 - N

nie wiem co testowales ,ale str8 białego to zupelnie nie przypomina ...

ocenilem na 4 a to tylko za sprawa umiarkowanej projekcji , bo sam zapach mi odpowiada , jest takim jesiennym otulaczem . Zapach nieco elegancki , męski . Na obecną pogode idealny. Trwalosc na mnie 8-9 godzin z czego pod koniec bliskoskornie . Cena 180zł w YR to zupelna przesada ale na A. mozna wyrwac za 80 zł - 100 ml a to juz cena w zupelnosci odpowiednia do klasy pachnidła . Dla mnie jeden z lepszych zapachów YR. Dla mnie jest on aromatyczno-drzewny. Klimatem przypomina mi (nie mowie ,ze jest podobny) nieco EauDesBaux , chociaz EdB jest bardziej balsamiczny,żywiczny i jest po prostu lepszym pachnidlem . Ten jest tj drzewny wzbogacony ambrą.Taki mroczno-drzewny. Ambre Noir jest jak na pólke YR zapachem zupelnie udanym.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

snaut

Aktywny forumowicz

Post28 marca 2014, 08:52 - Pt

Yves Rocher wypuszcza od lat bardzo przyzwoite zapachy, które niestety, za 1/3 katalogowej ceny można z łatwością dostać poza ich drogeriami. Choćby ten - na stronie YR 100ml Ambre Noir kosztuje 180zł. Nie wiem, może utrzymanie sieci drogerii to takie obciążenie, a może są inne powody tej astronomicznej ceny. Faktem jest że Ambre Noir można z łatwością kupić za 60-80zł, pełnowymiarowy flakon w e-sklepie, nie żaden wypsikany tester - różnica w cenie jest gigantyczna i to jest w zasadzie moje największe zastrzeżenie do tej marki - w swoich sklepach po prostu odstrasza ceną klientów i wielu pewnie przychodzi sprawdzić tylko zapach, a później kupuje flakon przez internet.
Składniki podane w pierwszym poście moim zdaniem są niepełne - ja w otwarciu wyraźnie czuję orzeźwiającą cytrusową nutę, a w powyższym zestawieniu nic tego nie sugeruje; jest też chyba niewymieniony tu kardamon, albo podobną kuchenna przyprawa.
Gust ma wpływ na skojarzenia - ja lubię wody w klimatach The One D&G, w Ambre Noir znajduję podobne, na pewno umieściłbym je w tej samej kategorii. Trwałość mogłaby być zdecydowanie lepsza - po czterech godzinach już niewiele czuję używając przeciętnej dawki przy aplikowaniu, ale te pretensje miałem chyba do wszystkich współczesnych perfum od YR i przystępna cena, którą zapłaciłem je nieco łagodzi :D Daje 4 z plusem.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post12 kwietnia 2015, 16:56 - N

Mam kłopot z tym zapachem bo tak trwałość średnia lub niska (na mnie nie wytrzymuje 5h opierał sie na kilku testach w perfumerii YR i jednej próbce w chusteczce) projekcja raczej niska po 2h bliskoskorna jedynie na + ze mojej żonie sir bardzo podoba bardziej niż Allure, la nuit, ch men, bleu czy co kolejek innego co używalem ... No i co ja mam zrobić w takiej sytuacji?!? Używać tej wody tylko w domu? Co do samego zapachu dla mnie kompozycyjnie bardzo fajny - ciepły trochę słodki zapach raczej na wieczory (romantyczne) ale tylko do wnętrz bo na zewnątrz np do klubu zdecydowanie za słaby, tylko te parametry zawodzą

xentrix

Super Perfumaniak

Post12 kwietnia 2015, 21:09 - N

pierwsze co to zadaj sobie pytanie czy uzywasz go dla siebie czy dla żony ...jak znajdziesz odpowiedz to bedziesz wiedział co zrobić
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post13 kwietnia 2015, 09:01 - Pn

I to jest odwieczny dylemat, czy używać perfum które podobają się samemu sobie, czy perfum które podobają się mojej kobiecie czy też może tych które podobają się koleżankom z pracy ;D

PMZet

Forumowicz

Post18 maja 2015, 09:54 - Pn

użyłem ok. 7.30 rano 6 - 7 tłustych chmur i ok. 11 ledwo wyczuwalna aura. Bliżej skóry lepiej.
Podzielam zdanie co do kompozycji. Lekko słodki, ciepły, zdecydowanie poprawny.
Ode mnie 4-.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post18 maja 2015, 10:11 - Pn

bo to kompozycja wieczorowa, romantyczna wręcz intymna, na randki itp. nie na dzień do pracy.

PMZet

Forumowicz

Post19 maja 2015, 08:11 - Wt

w mojej ocenie jest bardziej uniwersalny.
Jedyne miejsca gdzie nie pasuje to siłownia, kościół i osiedlowy sklep " piwo, wino, lody " :D

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post19 maja 2015, 08:24 - Wt

PMZet napisał(a):w mojej ocenie jest bardziej uniwersalny.

Byłby jak by nie "dyskretne" parametry

Arkadius

Post12 stycznia 2016, 09:32 - Wt

Dlatego moim zdaniem najbardziej nadaje sie na wszelkie okazje rodzinne, obiady u mamy etc. bo jest blisko skóry i nie będzie się nikomu narzucał, nawet przy kilku shotach. Trwałość też na dobrym poziomie. Dla mnie to jest bardzo ciepła, delikatna, raczej słodkawa kompozycja.

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 marca 2016, 22:39 - Pt

Gdzie tam on delikatny. Mniej niż kobieta przy drodze. Dla mnie dosyć ciężki, ciemny i gęsty zapach, nietypowy dla IR.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post07 stycznia 2018, 23:56 - N

Jakoś mnie YR nigdy nie interesował. Nie znam tych zapachów.
Ambre Noir dostałem od kogoś w formie nasączonej chusteczki.
Dzisiaj się nim potarlem po nadgarstku i zrobił na mnie pozytywne wrażenie.
Trochę syntetyczny, ale bardzo przyjemny, ciepły, niekontrowersyjny zapach.
Przy najbliższej okazji na pewno ponownie test.
Artur

siwy

Aktywny forumowicz

Post08 stycznia 2018, 22:51 - Pn

Zapach ładny, gorzej z parametrami.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie