Teraz jest 19 października 2018, 19:32 - Pt

• Reklama

Dolce & Gabbana - Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dolce & Gabbana - Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
5
3%
2 - Słaby
4
3%
3 - Przeciętny
12
8%
4 - Dobry
30
19%
5 - Bardzo dobry
76
48%
6 - Genialny
32
20%

Liczba głosów : 159

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Dolce & Gabbana - Pour Homme

Post20 lutego 2017, 11:15 - Pn

paradox napisał(a):Z jednej strony jestem w stanie zrozumieć ludzi, bo nie wątpię w to że legendarna Euroitalia była zapachem lepszym, ale obecnie produkowana wersja w 100% spełnia moje oczekiwania, pachnie aromatycznie, świeżo, nieźle projektuje i siedzi na skórze jakieś 6-7 godzin.

Rozumiem, że miałeś sposobność zapoznać się z pierwotną wersją ?

paradox

Forumowicz

Post20 lutego 2017, 11:31 - Pn

Nie miałem takiej okazji, dlatego napisałem że nie wątpię że była w jakimś stopniu lepsza od obecnej wersji, ale w nowej wersji niczego mi nie brakuje, dlatego nie widzę sensu żeby unikać obecnej wersji i płacić krocie za klasyka, gdzie i jak nie będę miał pewności że trafi mi się dobry jakościowo zapach, a sok nie będzie zepsuty, albo zwietrzały, bo od ukazania się pierwowzoru na rynku trochę już czasu minęło.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 lutego 2017, 11:36 - Pn

paradox napisał(a):Nie miałem takiej okazji, dlatego napisałem że nie wątpię że była w jakimś stopniu lepsza od obecnej wersji, ale w nowej wersji niczego mi nie brakuje, dlatego nie widzę sensu żeby unikać obecnej wersji i płacić krocie za klasyka, gdzie i jak nie będę miał pewności że trafi mi się dobry jakościowo zapach, a sok nie będzie zepsuty, albo zwietrzały, bo od ukazania się pierwowzoru na rynku trochę już czasu minęło.

No więc właśnie. Gdybyś znał pierwowzór, Twoja optyka nie wyglądałaby już tak optymistycznie.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post20 lutego 2017, 12:23 - Pn

Cookie13 napisał(a):
paradox napisał(a):Nie miałem takiej okazji, dlatego napisałem że nie wątpię że była w jakimś stopniu lepsza od obecnej wersji, ale w nowej wersji niczego mi nie brakuje, dlatego nie widzę sensu żeby unikać obecnej wersji i płacić krocie za klasyka, gdzie i jak nie będę miał pewności że trafi mi się dobry jakościowo zapach, a sok nie będzie zepsuty, albo zwietrzały, bo od ukazania się pierwowzoru na rynku trochę już czasu minęło.

No więc właśnie. Gdybyś znał pierwowzór, Twoja optyka nie wyglądałaby już tak optymistycznie.

Ja znam PH sprzed kilkunastu lat i wcale na mnie szału nie robił.
Nie wiem, może nie potrafiłem wówczas tego zapachu docenić, ale męczyłem flakon przez parę lat.
Obecnie nie mam, niestety, nawet kropli starego płynu, żeby porównać, ale jakoś nie kojarzę, żeby była aż taka przepaść...
Nie jestem też w tym poglądzie odosobniony, bo nawet Fqjcior na swoim blogu napisał:

(...) obecny D&G Pour Homme pachnie bardzo podobnie do poprzednika. Nieco delikatniej się otwiera, jest mniej aromatyczny i ziołowy w sercu, zaakcentowano w nim bardziej aspekt świeżo-detergentowy, ale sam zapach nie zatracił na szczęście swej sygnaturowej nuty i wciąż jest na bardzo dobrym poziomie. Zarówno projekcja jak i trwałości są na minimalnie mniejszym, ale zadowalającym poziomie. Wykonane jednocześnie testy porównawcze mocniej uwypuklają różnice pomiędzy obiema wersjami, ale podczas noszenia nie są już one tak zauważalne. Z czystym sumieniem mogę napisać, że D&G Pour Homme nosi się świetnie bez względu na wersję. Decyzję nabycia współczesnego flakonu lub też podjęcia poszukiwań starej wersji (wciąż tu i tam można ją nabyć) pozostawiam do wyboru.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 lutego 2017, 12:28 - Pn

Przepaści nie ma, ale fakt reformulacji w tym przypadku naprawdę trudny jest do przeoczenia. Pamiętam moje zdegustowanie, kiedy testowałem obecną wersję w perfumerii. Ale ja akurat bardzo lubiłem Dolce & Gabbana Pour Homme w pierwszej odsłonie, więc niewykluczone, iż tym bardziej jestem przewrażliwiony.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post20 lutego 2017, 12:47 - Pn

Muszę zdobyć próbkę Euroitalii i porównać. Całego flakonu raczej nie będę szukał, bo chcą za nie, jak Cygan za matkę...
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 lutego 2017, 12:50 - Pn

Artplum napisał(a):Muszę zdobyć próbkę Euroitalii i porównać. Całego flakonu raczej nie będę szukał, bo chcą za nie, jak Cygan za matkę...

Różnica nie jest drastyczna, ale na tyle wyraźna, żeby obecnej wersji nie lubić.

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2017, 17:27 - Pn

paradox napisał(a):Pierwsze moje spotkanie z tym zapachem nie należało do zbyt przyjemnych, był to rok 2011, zapach odebrałem jako bardzo gryzący i mocno ziołowy, z tego co pamiętam była to wersja z naklejką, prawdopodobnie made in germany. Potem przez jakiś czas omijałem ten zapach i raczej rzadko sięgałem po tester będąc gdzieś w perfumerii. Latem 2016r. zmieniłem całkowicie zdanie na temat tego zapachu. Dostałem próbkę do zakupów, założyłem go globalnie w ciepły, letni dzień i przed moim nosem ukazał się piękny i aromatyczny zapach, który pięć lat temu był dla mnie nie do zaakceptowania. Obecnie czas od czasu z wielką przyjemnością zakładam go na siebie. Nie rozumiem też hejtów na aktualnie produkowaną wersję, jak dla mnie zapach nadal jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o parametry obecnie produkowanej wersji, to powiem że przez pierwsze dwie godziny zapach naprawdę mocno projektuje, jest wyraźnie wyczuwalny przez otoczenie, kolejne godziny to lekkie wyciszenie, ale projekcja nadal występuje. Kolega na siłowni wyczuł ode mnie zapach po trzech godzinach od aplikacji. Trwałość mojej skórze to około 7-8 godziny, co jest dla mnie wynikiem bardzo dobrym.

Również uważam, że nowa kompozycja nadal ma moc, jest trwała i całkiem nieźle projektuje.

Osobiście jednak brakuje mi w niej lekkości i ziołowego pazura z pierwowzoru produkowanego we Włoszech, który przeszywał wprost nozdrza.

breezer89er

Post26 lutego 2017, 10:03 - N

Nie znam zapachu sprzed reformulacji ale obecna wersja jest bardzo przyjemna. Z chęcią zużyłem butelke Pour Homme. Ziołowy, świeży nieco mydlany po pewnym czasie. Bardzo uniwersalny, na każdą porę roku do tego w bardzo przyjemnej dla portfela cenie.

dawzim

Forumowicz

Post20 kwietnia 2017, 18:01 - Cz

Buchneli mi kiedyś torbę z bagażnika a tam wlasnie byla nowa flaszka dawno temu jeszcze wersja z naklejka na butli. Wtedy kosztowala 180zl nie pamietam jaka pojemność to byla ale spora flaszka. Chyba jutro z sentymentu zakupie strasznie mnie kusi.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Artplum

Mega Perfumaniak

Post20 kwietnia 2017, 19:11 - Cz

Cookie13 napisał(a):
Artplum napisał(a):Muszę zdobyć próbkę Euroitalii i porównać. Całego flakonu raczej nie będę szukał, bo chcą za nie, jak Cygan za matkę...

Różnica nie jest drastyczna, ale na tyle wyraźna, żeby obecnej wersji nie lubić.

Porównałem. Lubię obecną wersję ;)
Porównywane hand to hand trochę się różnią, ale te wszystkie rozdzierania szat, ubolewania nad reformulacją, kastracją, te wszystkie "popłuczyny" itd wcale - jak dla mnie - nie są uzasadnione. Żadnej przepasci nie widzę - ani w jakości, ani w parametrach, ani w samej kompozycji.
Oczywiscie, ktoś może woleć "Euroitalię" i ma do tego prawo, ale nie hamletyzujmy ;)
Artur

ps1986

Aktywny forumowicz

Re:

Post20 kwietnia 2017, 21:18 - Cz

dawzim napisał(a):Buchneli mi kiedyś torbę z bagażnika a tam wlasnie byla nowa flaszka dawno temu jeszcze wersja z naklejka na butli. Wtedy kosztowala 180zl nie pamietam jaka pojemność to byla ale spora flaszka. Chyba jutro z sentymentu zakupie strasznie mnie kusi.

Ostatnio był na forum kolega, który chwalił się, że kupił taki flakon od "nieautoryzowanego sprzedawcy" na osiedlu :lol:

jacgues

Forumowicz

Post21 kwietnia 2017, 05:37 - Pt

Zapach ma coś w sobie - męskość, elegancję i klasę.

Niestety dla mnie jest męczący - przynajmniej w obecnej formie, a to za sprawą częściowej syntetyczności i bardzo silnej, mydlanej nucie. Parametry także nie powalają.
Kupię: Guerlain Homme Boisee z drewnianym korkiem (lub sam korek) / Dior Homme Sport 2012 / Guerlain Homme L'Eau / Declaration Cartier L'Eau / Guerlain Homme Intense/ CH Men Prive / CH 212 VIP Men / Hermes Fraiche / YSL Opium / Encre Noir Extreme

Homme

Forumowicz

Post21 kwietnia 2017, 18:16 - Pt

Ten zapach miał sens dopóki produkowany był z naturalnych olejków eterycznych, czuć było wówczas taką ziołową głębię. Dziś jest o wiele bardziej syntetyczny, normalnie mi to w perfumach nie przeszkadza, ale akurat tutaj zrobił się przez to zapach płaski jednowymiarowy, a kiedyś taki nie był. Pocieszające jest to, że dział beauty D&G został niedawno przejęty przez SHISEIDO, a produkcja zostaje przeniesiona do Francji. Może go wreszcie naprawią, po tym co z niego zrobiło P&G...

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post21 kwietnia 2017, 18:20 - Pt

licze na to bardzo!!!

Lucjan

Moderator

Post21 kwietnia 2017, 18:22 - Pt

Homme napisał(a):Ten zapach miał sens dopóki produkowany był z naturalnych olejków eterycznych, czuć było wówczas taką ziołową głębię.

Mam rozumieć , że była to wersja tak zwana Euroitalia :?:

dawzim

Forumowicz

Dolce & Gabbana - Pour Homme

Post21 kwietnia 2017, 18:23 - Pt

ps1986 napisał(a):
dawzim napisał(a):Buchneli mi kiedyś torbę z bagażnika a tam wlasnie byla nowa flaszka dawno temu jeszcze wersja z naklejka na butli. Wtedy kosztowala 180zl nie pamietam jaka pojemność to byla ale spora flaszka. Chyba jutro z sentymentu zakupie strasznie mnie kusi.

Ostatnio był na forum kolega, który chwalił się, że kupił taki flakon od "nieautoryzowanego sprzedawcy" na osiedlu :lol:

To raczej nie ta sztuka moja zginęła w okolicach 2002 roku

Homme

Forumowicz

Post21 kwietnia 2017, 18:26 - Pt

Lucjan napisał(a):
Homme napisał(a):Ten zapach miał sens dopóki produkowany był z naturalnych olejków eterycznych, czuć było wówczas taką ziołową głębię.

Mam rozumieć , że była to wersja tak zwana Euroitalia :?:

Tak. Metalowy sticker na flakonie, a opakowanie z o wiele grubszym włosiem, jeśli można to tak określić

GreyGucci

Aktywny forumowicz

Post21 kwietnia 2017, 21:04 - Pt

Oj tak, już samo to pudełko było swego rodzaju dziełem sztuki. 8-)

JKJ

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post22 kwietnia 2017, 13:37 - So

Trochę wstyd się przyznać, ale znam tylko Euroitalie, nigdy innej nie miałem i chyba w końcu muszę spróbować tej obecnej wersji, jak wypada kompozycyjnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie