Teraz jest 20 kwietnia 2018, 00:27 - Pt

• Reklama

Le Labo - Santal 33

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Le Labo - Santal 33

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
14%
5 - Bardzo dobry
9
64%
6 - Genialny
3
21%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Le Labo - Santal 33

Post03 września 2013, 19:24 - Wt

Z wszystkich arcydrogich i niełatwych do zdobycia perfumowych propozycji Le Labo najbardziej przekonała mnie do siebie ta właśnie. W składzie zadeklarowane są: papirus, fiołek, irys, kardamon, ambra (czy raczej ambrox), skóra cedr i oczywiście drzewo sandałowe. Z początku mam wrażenie, że właśnie papirus wysuwa się na pierwszy plan, decydując w znacznej mierze o niebanalności pierwszych wrażeń węchowych. Jego kwaśno-szorstkie i może nieco wytrawne entree doskonale balansuje i ożywia drzewno-maślaną kompozycję, w której niesłychanie trudno mi wyłowić pozostałe nuty, poza oczywiście drewienkami. Fascynujący jest ten stop niemal doskonały, ale w żadnym wypadku nienudny. Pachnidło jest hipnotyczne jak dla mnie, pozostaję wciąż pod wielkim jego urokiem. A przy tym ma bardzo dobrą trwałość (10-12 h) i znakomitą projekcję.
Czekam na Wasze wrażenia.
Załączniki
nd.12201.jpg
nd.12201.jpg (40.16 KiB) Przeglądane 13081 razy
Ostatnio edytowano 29 listopada 2014, 18:51 - So przez Bach_rules!, łącznie edytowano 1 raz

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Le Labo - Santal 33

Post03 września 2013, 22:20 - Wt

Cieszy mnie fakt, że także także i taka koneserska marka jak Le Labo pojawia się na naszym forum i to za Twoją sprawą kjgenerale. Dla mnie to dowód Twojej ogromnej pasji i ciekawości prawdziwego perfumowego entuzjasty, bo aby zdobyć Le Labo trzeba podjąć pewien wysiłek, przynajmniej finansowy, a czasem - jak to było w Twoim przypadku - także i fizyczny ;-) Zamierzona ograniczona dostępność tych zapachów to jeden z atrybutów ich niszowości.

Ja także uważam Santal 33 za jedno z najlepszych pachnideł tej marki - obok Patchouli i Rose - choć także i Bergamotte jest świetne, a cała reszta co najmniej bardzo dobra. Santal jest niesamowicie drzewny, z faktycznie wyeksponowanym papirusem, jakże przez mnie lubianym. To tłusty, szorstki jak deska, słodko-gorzki drewniak. Prawdziwe 100% drewna w drewnie. :-)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Bach_rules!

Perfumaniak

Post04 września 2013, 13:42 - Śr

fqjcior napisał(a):Cieszy mnie fakt, że także także i taka koneserska marka jak Le Labo pojawia się na naszym forum i to za Twoją sprawą kjgenerale.

Nie zgodzę się z powyższym twierdzeniem. Na naszym forum Le Labo pojawiło się przede wszystkim dzięki Tobie, bo gdybym o tej marce nie przeczytał na Twoim blogu, gdybym nie zapoznał się z kilkoma postami Szanownych Kolegów i Koleżanek forumowych nigdy pewnie bym się nie dowiedział i nie zapałał chęcią poznania ich zapachów. A że mam blisko do Berlina... 8-)

fqjcior napisał(a):Ja także uważam Santal 33 za jedno z najlepszych pachnideł tej marki (...) Santal jest niesamowicie drzewny, z faktycznie wyeksponowanym papirusem, jakże przez mnie lubianym. To tłusty, szorstki jak deska, słodko-gorzki drewniak. Prawdziwe 100% drewna w drewnie. :-)

Opisałeś go oksymoronicznie. I on faktycznie taki jest. I to jest fascynujące, te przeciwieństwa, które się udało w nim połączyć w genialnie prezentującą się, jak dla mnie, całość.

jarkos30

Forumowicz

Post05 września 2013, 20:10 - Cz

Jako pierwszy dodam łyżkę dziegciu to wszystkich achów w temacie tego zapachu . Moim zdaniem santala nie można nazwać zapachem typowo drzewnym , lub zdominowanym przez drzewne nuty.
Na pierwszym planie jest ta słodko, pudrowa , maślano tłusta nuta zgaduję że papirusu , która zdominowała całą kompozycję można ją lubić lub nie , mi nie bardzo podeszła .
Spodziewałem się ostrego zapachu drzewa sandałowego niestety sandałowca tu nie wiele ja nie wyczuwam go prawie wcale .
Stu procentowym zapachem drzewnym nie nazwałbym go w żadnym razie , a jeśli już porównać go do zapachu deski tartacznej to takiej nasączonej w pudrze i słodkim syropie :D , bo sam zapach co musicie koledzy przyznać jest po prostu słodki .
Oceny nie wystawiam do końca testów , ale wodę nazwałbym odą do papirusa a nie zapachem drzewa sandałowego , poza tym zapach ciekawy ale grzeczny , spokojnie może stać na półkach sieciówek .
Cóż może po prostu spodziewałem się czegoś innego ogólnie zapachy niszowe mnie nie porwały :D
Może to nie miejsce na to , ale znacie jakieś zapachy z dominującą nutą drzewa sandałowego ? ale takiego prawdziwie drzewnego
wytrawnego , świdrującego i lekko dymnego ?

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post05 września 2013, 20:43 - Cz

jarkos30 napisał(a):Jako pierwszy dodam łyżkę dziegciu to wszystkich achów w temacie tego zapachu . Moim zdaniem santala nie można nazwać zapachem typowo drzewnym , lub zdominowanym przez drzewne nuty.
Na pierwszym planie jest ta słodko, pudrowa , maślano tłusta nuta zgaduję że papirusu , która zdominowała całą kompozycję można ją lubić lub nie , mi nie bardzo podeszła .
Spodziewałem się ostrego zapachu drzewa sandałowego niestety sandałowca tu nie wiele ja nie wyczuwam go prawie wcale .
Stu procentowym zapachem drzewnym nie nazwałbym go w żadnym razie , a jeśli już porównać go do zapachu deski tartacznej to takiej nasączonej w pudrze i słodkim syropie :D , bo sam zapach co musicie koledzy przyznać jest po prostu słodki .
Oceny nie wystawiam do końca testów , ale wodę nazwałbym odą do papirusa a nie zapachem drzewa sandałowego , poza tym zapach ciekawy ale grzeczny , spokojnie może stać na półkach sieciówek .
Cóż może po prostu spodziewałem się czegoś innego ogólnie zapachy niszowe mnie nie porwały :D
Może to nie miejsce na to , ale znacie jakieś zapachy z dominującą nutą drzewa sandałowego ? ale takiego prawdziwie drzewnego

to ja Ci odpowiem tak. :

zapewne testowales go w domu i poprostu Ci sie nie spodobal, tak jak mi,
ale po tescie wyszedlem na podwórko i zapach mnie poprostu zmiazdzyl, ma tak potezna projekcie ze bylem calkowicie zaskoczony i oszlomiony, bylo ciepło a zapach drewna mnie otaczal , nie wiem czemu ale 33 badzo przypomina mi sablesa ktory rowniez przy tescie w zamknietym pomieszczeniu niczym mnie nie zaskoczyl natomiast na swiezym powietrzu okazal sie piekny z równie duża projekcją

jestem tego zdania ze zapachy trzeba testowac wielokrotnie i tam gdzie ruch powietrza występuje w duzo wiekszym stopniu niz pokój, wtedy ukazuje sie nam cala prawda o zapachach i mozemy w 100% stwierdzic czy to jest to czy nie.

wracajac do 33 wydaje mi sie ze nadaje sie na cieplejsze dni 13-20 stopni C najlepiej wietrzne, natomiast na mrozy w moim odczuciu moze byc za slaby bo za malo w nim zywicy ale zawsze w rezerwie jest swięty gral czyli ARSO ktore tej jesieni zapewne rozbierzemy pomimo sporej ceny :) !

Bach_rules!

Perfumaniak

Post05 września 2013, 21:44 - Cz

Ha. A więc przeczucia mnie nie myliły. Zacząłem się zastanawiać, dlaczego, pomimo że odlewki już do Was dotarły, nie piszecie. I pomyślałem, że przyczyna może leżeć w rozczarowaniu.
jarkos30: zgadzam się z Tobą, że zapach nie jest typowo drzewny. Przynajmniej nie tak jak np. wspomniane przez kudziora Arso, czy montalowski Greyland. Zgadzam się też, że papirus zdominował kompozycję w pierwszej fazie, ale tłustość i maślaność przypisałbym raczej irysowi i sandałowi właśnie. Nie zgadzam się natomiast z twierdzeniem, że zapach jest słodki, pudrowości też w nim nie wyczuwam. Gdyby był słodki, nie mógłbym go nosić, bo słodziaki mnie mdlą. On jest tylko kremowy. Chyba, że na Tobie się wysładza, to możliwe.
Muszę powiedzieć, że ludzie dziwnie reagują na pierwsze zetknięcie z Santal 33. Po prostu milkną i nie wiedzą, co powiedzieć. Jest to dziwny dla nich zapach. I to moim zdaniem dobrze świadczy o jego niszowości. Z drugiej strony usłyszałem już komplementy od moich dwóch kolegów, gdy nieco się z zapachem oswoili. Niewątpliwie zapach nie jest zbyt trudny i odrzucający, to nie jest zatęchła, piwniczno-apteczno-pleśniowa nisza. A ja taką niszę bardzo lubię: oryginalną, nawet dziwną, ale całkowicie noszalną wśród ludzi.

aleksander

Super Perfumaniak

Post06 września 2013, 11:47 - Pt

jarkos30 napisał(a):znacie jakieś zapachy z dominującą nutą drzewa sandałowego ? ale takiego prawdziwie drzewnego
Sandał nie pachnie dokładnie jak drewno.
Zawiera w sobie frakcję, którą można uznać za drewnianą, ale ona nie jest na pierwszym planie.
Świdrujący też nie jest.
Ostatnio edytowano 06 września 2013, 17:29 - Pt przez aleksander, łącznie edytowano 1 raz

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post06 września 2013, 16:21 - Pt

Robert napisał(a):
kudzior napisał(a):33 badzo przypomina mi sablesa !

Ojojoj, oby to było tylko Twoje odczucie :(

nie lubisz sablesa???

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post06 września 2013, 18:50 - Pt

Nic wspolnego ten zapach z Sables nie ma. ;-)

lukesho

Moderator

Post06 września 2013, 20:03 - Pt

Papirus znany z Timbuktu L'Artisana. Trwałość ok, jeden psik wytrzymał test nocny, nieco ponad 10 godzin. Wspomnianą powyżej tłustość/maślaność wyczuwam jedynie na początku i wąchając atomizer. Zapach jest dość suchy i chyba będzie tak, jak pisze kudzior, że w zimie nie rozwinie skrzydeł. Konotacji z Sables natomiast również nie czuję.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post07 września 2013, 20:44 - So

lukesho napisał(a):Papirus znany z Timbuktu L'Artisana. Trwałość ok, jeden psik wytrzymał test nocny, nieco ponad 10 godzin. Wspomnianą powyżej tłustość/maślaność wyczuwam jedynie na początku i wąchając atomizer. Zapach jest dość suchy i chyba będzie tak, jak pisze kudzior, że w zimie nie rozwinie skrzydeł. Konotacji z Sables natomiast również nie czuję.

Mam niemal identyczne odczucia.
Gdzieś tam za mgłą widzę takżę He Wood DSquared również.
Oczywiście to jest etap układania sobie S33 w głowie.
Osobiście przeżyłem mały zawód, a obecnie coraz bardziej mi się podoba.
Dostałem za nie dziwny komentarz, że pachnę koperkiem :shock:
Tą maślaność czuje również jedynie na początku.
Rzeczywiście kompozycja jest połączeniem lekkiej słodyczy z gorzkością.
Z drewnem mam skojarzenia dopiero po jakiś 4h pobytu na skórze choć to było
moje rozczarowanie. Po zapewnieniach szefa myślałem, że to bardziej drzewne będzie
niż Olibanum czy Arso ale wiadomo, każdy ma swoje wyobrażenia o drewnie.
Projekcja jest bardzo dobra przez co najmniej 5h potem powoli gaśnie,
trwałość to spokojnie 10h.

Simon

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 września 2013, 21:08 - N

Ja się póki co nie wypowiadam, bo wąchałem tylko raz i od tamtego momentu mam katar :( Ale ten pierwszy kontakt z Santal 33 był dla mnie zaskakujący, bo spodziewałem się mocnego drewnianego kopa, a dostałem dosyć delikatny zapach. Także pierwsze wrażenie to totalne zaskoczenie po prostu.

lucbach

Forumowicz

Post16 września 2013, 11:20 - Pn

Dziękuję za możliwość testowania, kjgenerale!

Zapach dziwny i nie chciałbym, żeby to określenie wywołało negatywne konotacje. Dodam więc może jeszcze: pełen sprzeczności (o czym była mowa), niejednoznaczny, niespotykany, intrygujący.

Bardzo mocno czuję tam tę maśląną/mleczną, a nawet pełną kopru nutę, co nie jest dla moich odczuć fizycznych dobrą kompozycją, drewna naprawdę odrobinę, ale być może to kwestia przetestowania w warunkach takich, jakie opisuje kudzior.

Jestem przekonany, że - gdybym przed testem nie znał marki i całej otoczki, która jej towarzyszy - po zapoznaniu się z zapachem, stwierdziłbym jednoznacznie, że to jakaś głęboka nisza. Santal 33 nieco przypomina mi któryś z zapachów zamówionych ostatnio w Quality, ale muszę dokładnie je sprawdzić, żeby sobie przypomnieć który.

Wystawiam ocenę dobry z krótką adnotacją: "wart długiego, dogłębnego testowania".
Hall of fame:

1. Amouage Opus II
2. Lorenzo Villoresi - Patchouli
3. L'Occitane - Eau des Baux

Bach_rules!

Perfumaniak

Post16 września 2013, 14:30 - Pn

lucbach napisał(a):Bardzo mocno czuję tam tę maśląną/mleczną, a nawet pełną kopru nutę...

To już druga osoba pisze o koprze... Mam skojarzenia z odczuwaniem przez niektórych kiszonych ogórków w Costume National Homme ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post16 września 2013, 14:44 - Pn

kjgeneral napisał(a):
lucbach napisał(a):Bardzo mocno czuję tam tę maśląną/mleczną, a nawet pełną kopru nutę...

To już druga osoba pisze o koprze... Mam skojarzenia z odczuwaniem przez niektórych kiszonych ogórków w Costume National Homme ;)

Akurat to skojarzenie to dla mnie czysta abstrakcja.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post16 września 2013, 21:09 - Pn

No jak to? Przecież do kiszenia ogórków używa się kopru ;-)

lucbach

Forumowicz

Post17 września 2013, 10:09 - Wt

... a to z pewnością nie jest koper, a takie wywołuje skojarzenia ;). No... koper jak nic ;)!
Hall of fame:

1. Amouage Opus II
2. Lorenzo Villoresi - Patchouli
3. L'Occitane - Eau des Baux

Biral

Perfumaniak

Post18 września 2013, 13:27 - Śr

Ja żadnych zielsk nie czuję, czysto drzewna kompozycja, o umiarkowanej mocy. Ile psikacie, by osiągnąć tą trwałość? Może rzeczywiście w cieplejsze dni będzie je bardziej czuć - bardzo szybko ze mnie zmyka, za szybko.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post18 września 2013, 14:36 - Śr

No więc wydaje mi się, że mamy tu do czynienia z casusem Aventusa. Ja też po jakimś czasie (tak po 3 godzinach) przestaję go czuć, ale inni go czują.

lukesho

Moderator

Post26 września 2013, 12:52 - Cz

Nie mam tu syndromu Aventusa. Czuję go około 5-7 godzin, przy około 10-15 stopniach około 3-4 godzin, wtedy też szybko wyłazi na mnie cedrowa baza. Kojarzy mi się z Tumulte'm i Azzaro Visit. W zimie szkoda będzie go używać...
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex