Teraz jest 19 października 2018, 10:30 - Pt

• Reklama

Loewe - Solo Platinum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Loewe - Solo Platinum

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
3
6%
4 - Dobry
8
17%
5 - Bardzo dobry
26
55%
6 - Genialny
10
21%

Liczba głosów : 47

• Autor
  • Wiadomość

konrad white

Loewe - Solo Platinum

Post14 marca 2014, 17:25 - Pt

Pierwszy raz LSP testowałem ponad rok temu i już wtedy 'chodził mi po głowie'. Świetna jest w nim różnobarwność akordów. Kupiłem setkę na urodziny i zastanawiam się jak będzie się układał w cieplejsze dni.
Kapitalna kompozycja, zresztą stawiam ją na równi z Siódemką pod względem łamania utartych schematów.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Re: Loewe - Solo Platinum

Post22 marca 2014, 13:50 - So

Mroczność w solo nie jest taka jak w encre noir mam nadzieje? Jak reaguje otoczenie na ten zapach? Czy można go stosować latem , czy raczej na zimne wieczory?

Danziger

Forumowicz

Post23 marca 2014, 01:15 - N

Ten zapach to upper class 8-)
Nie spodziewaj się mroczości z lochów Encre Noire ;)
To raczej przepych królewskiego dworu i władczej natury 8-)
Całoroczny jak najbardziej, aczkolwiek bardziej na wieczór w cieplejsze wieczory..
To bardzo dobre pachnidło pod każdym względem. Trwałość, projekcja najwyższe noty..

oko999

Forumowicz

Post23 marca 2014, 21:47 - N

Dziś użyłem globalnie i z przykrością stwierdzam, że zachwytu nad tym zapachem nie podzielam. Nie, żeby był zły, bo jest co najmniej dobry. Dla mnie jednak zbyt świeży, a oczekiwałem zapachu "gęstrzego" i bardziej mrocznego. Owa świeża nuta z jakiegoś powodu mnie tu drażni. Jednakowoż rozumiem, że w realiach maistreamowych może być uznany za wyróżniający się.

JayKay

Perfumaniak

Post24 marca 2014, 09:44 - Pn

Dobre, klasowe pachnidło. Oryginalne, lecz nie do końca w sposób, który lubię za sprawą bardzo wyraźnej nuty benzoesu. Taki trochę niezdecydowany typ, który nie wie czy ma być świeży czy jednak mroczny. Pewnie można uznać to za zaletę ale dla mnie to główna wada. Doceniam ale nie pożądam.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post08 czerwca 2014, 08:08 - N

Nosiłem wczoraj w dosyć wysokiej temperaturze, przyjemnie mi się nosiło i nikt nie narzekał. Dzisiaj ma być wyższa temp. a ja dalej będę nosił Platinum. Może zaowocuje to jakimiś nowymi wnioskami...

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 czerwca 2014, 12:45 - N

Poznałem, wg mnie bardzo się wyróżnia na tle tego, co stoi w Sephorze. Pozytywnie oczywiście.

Czuję głównie herbatę, kadzidło i gałkę muszkatołową. Oprócz tego, pojawia się motyw "kredek świecowych" z Solo, ale to przez pierwsze 30 minut.

Uważam, że to są trudne perfumy. Nie każdemu podejdą. Ja się w nich zakochałem, choć nie od pierwszego powąchania.

Meister

Super Perfumaniak

Post08 czerwca 2014, 13:00 - N

Zgadzam się, iż nie jest to zapach do zakupu w ciemno. Wyróżnia się z "tłumu" nowości perfumeryjnych, ale ja nie widziałbym flakonu u siebie. W otwarciu czuję jakąś taką gryzącą nutę, która nie pozwala mi się cieszyć tym zapachem. Osobiście wolę mniej słodką i gładszą wersję podstawową Loewe Solo, pomimo, że Platinum może być przez wielu uznane za ciekawsze i bardziej złożone.

Heniek

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 czerwca 2014, 13:09 - N

Solo mi z kolei nie podchodzi, być może przez wspomnianą nutę "kredek świecowych". Poza tym ma coś z fougere, za którym nie przepadam....

barciu

Forumowicz

Post11 października 2014, 16:34 - So

Oprócz nuty czarnej herbaty, gałki muszkatołowej, kadzidła i skóry wyczuwam bardzo mocno lawendę.
Świetny zapach, bardzo harmonijny i przyjemny w odbiorze. Zdecydowanie lepszy od Loewe Solo, Absoluto i Pop. Polecam wszystkim do testów.
Ilustracja perfum Solo Platinum z oficjalnej strony Loewe świetnie oddaje ich zapach.
Załączniki
Ingreds-roble.jpg
ilustracja zapachu
Ingreds-roble.jpg (28.79 KiB) Przeglądane 2707 razy

blazej

Aktywny forumowicz

Post19 listopada 2014, 21:47 - Śr

Perfumy lubią płatać figle. Ostatnio Solo Platinum w bazie łudząco przypominał mi... Gucci PH I.

Greg

Aktywny forumowicz

Post01 stycznia 2015, 17:41 - Cz

Kolejny zapach, który zajmuje wysokie miejsce na liście ulubionych.

Buszowalem kiedyś po S. i testowałem miedzy innymi właśnie markę Loewe. I to własnie Solo Platinum polubiłem najbardziej. Zdecydowany, ostry, męski, balsamiczno - kadzidlany. A jednocześnie w moim odczuciu świeży i bardzo przystępny - całkiem przyjemnie nosiło mi się go także w ciepłe (ale nie gorace!) dni. Mimo skóry i kadzidła w składzie, daleki od mocarnych niszowych katedr albo skórzanych dziwadeł. I na szczęście równie daleki od miałkości wszelkiego rodzaju świeżaków i zapachów dla każdego. Doskonały zapach dla kogoś w okolicach 30 - elegancki, ale nie pozbawiony takiej nuty iberyjskiego szaleństwa i nonszalancji. Bez wątpienia intrygujący.
Na plus zasługuje też opakowanie i flakon - doskonałej jakości, kunsztownie wykonany, ciężki flakon z metalowymi zdobieniami i solidny rozsuwany kartonik. Wprawdzie nie ma to znaczenia dla oceny zapachu - ale lubię takie poczucie obcowania z solidnym i dobrym jakościowo produktem. No bo czy nie wkurza np. tandetna szmatka na Londonie? Zaskoczony natomiast trochę jestem parametrami - wprawdzie trwałość jest co najmniej dobra, natomiast zapach jest mocno przyskórny i dyskretny. Niemniej jednak z czystym sercem 5 :) .

Mathias

Forumowicz

Post04 stycznia 2015, 21:08 - N

Greg napisał(a): Zaskoczony natomiast trochę jestem parametrami - wprawdzie trwałość jest co najmniej dobra, natomiast zapach jest mocno przyskórny i dyskretny.
To dziwne bo wszędzie czytam, że raczej nie można narzekać na trwałość i projekcję, albo to Twoja skóra nie polubiła się z nim albo coś namieszali w składzie, co nie daj Boże było by karygodne bo sam z chęcią nabył bym flaszkę tego cudownego zapachu.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post04 stycznia 2015, 21:35 - N

Mathias napisał(a):
Greg napisał(a): Zaskoczony natomiast trochę jestem parametrami - wprawdzie trwałość jest co najmniej dobra, natomiast zapach jest mocno przyskórny i dyskretny.
To dziwne bo wszędzie czytam, że raczej nie można narzekać na trwałość i projekcję, albo to Twoja skóra nie polubiła się z nim albo coś namieszali w składzie, co nie daj Boże było by karygodne bo sam z chęcią nabył bym flaszkę tego cudownego zapachu.

Niekoniecznie obwiniać trzeba jakiekolwiek zmiany, może to kwestia skóry bądź odbioru...

xentrix

Super Perfumaniak

Post04 stycznia 2015, 22:50 - N

kwiatek napisał(a):
Mathias napisał(a):

Niekoniecznie obwiniać trzeba jakiekolwiek zmiany, może to kwestia skóry bądź odbioru...

dokladnie , zapach wyszedł rok temu a niektórzy juz sie reformulacji doszukują
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Greg

Aktywny forumowicz

Post05 stycznia 2015, 01:28 - Pn

Spokojnie, w tym przypadku nie ma żadnej zmiany w zapachu. Tym bardziej, że mam flakon kupiony na początku 2014 roku.
Myślę, że tak się po prostu układa na mojej skórze - dyskretny i bliskoskórny to w tym przypadku nie zarzut, tylko charakterystyka zapachu.
Po prostu tak go odbieram. I jak najbardziej polecam :) .

Mathias

Forumowicz

Post06 stycznia 2015, 00:45 - Wt

Wie ktoś może co to za nutka odpowiedzialna za lekko tytoniowy "posmak"? Strasznie mi się to podoba, gdyby do składu dodali odrobinę tytoniu to by były dla mnie perfumy praktycznie idealne.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post07 stycznia 2015, 11:21 - Śr

Może czarna herbata w akompaniamencie innych składników?

Mathias

Forumowicz

Post28 stycznia 2015, 21:30 - Śr

Jakiś czas go używam i muszę przyznać bardzo fajna "potna" nutka w nim występuje, jakby zwierzęca, mocno męskie perfumy, dobre dla drwala z brodą.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post29 stycznia 2015, 17:36 - Cz

Uwielbiam Solo Platinum, myślę, że znalazłby się w moim top 10 mainstream'u.

Dla mnie jest trochę mroczny, dymny, żywiczny, a jednocześnie na tyle "lekki", by założyć go wiosną czy w letni wieczór.

Pachnie mi zimną mocną czarną herbatą, a właściwie to naparem z herbaty. Czuję też dość wyraźnie skórę, i jakieś żywice. Czystego kadzidła (a przynajmniej takiego kadzidlanego dymu) - nie... Trwałość rewelacyjna - 10 do 12 h.

Recenzja z wizażu z 15 X 2013 r:

Solo Platinum testowałem od samego początku, gdy zapach wszedł do dystrybucji w polskiej Sephorze. Jak to z niektórymi perfumami bywa, na początku totalnie mnie od niego odrzuciło. Czułem bardzo wyraźnie zapach topionych kredek świecowych, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Dopiero póżniej "zagrało" między nami i zacząłem odkrywać jego piękno.
Perfumy te posiadają składniki, które uwielbiam: herbatę, kadzidło frankońskie, gałkę muszkatołową. Starając się zgłębić tajemnicę Solo Platinum, zorientowałem się, że najbardziej wyczuwalne jest właśnie owo kadzidło, czyli olibanum. Efekt kredek świecowych, jak mniemam, to połączenie skóry, ambergris i lawendy. Wszystko tworzy niezwykle spójną całość i trwa...
Parametry Solo Platinum są na doskonałym poziomie. 4-5 aplikacji potrafi wytrzymać na mnie do 10 h, a po 8 h perfumy są wciąż bardzo dobrze wyczuwalne przez otoczenie.

Nie oceniam jeszcze, ale waham się między 5 a 6. W tej chwili byłoby to mocne 5...
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie