Teraz jest 15 listopada 2018, 16:00 - Cz

• Reklama

Yves Saint Laurent - Kouros

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Yves Saint Laurent - Kouros (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
25
10%
2 - Słaby
18
7%
3 - Przeciętny
6
2%
4 - Dobry
29
11%
5 - Bardzo dobry
65
25%
6 - Genialny
120
46%

Liczba głosów : 263

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Yves Saint Laurent - Kouros

Post07 września 2011, 08:32 - Śr

Dziś cudownym zrządzeniem losu przy okazji zakupów w znanej sieci perfumerii wpadł mi w ręce nieco przykurzony (notabene przez pomyłkę jak się później okazało) jasny flakonik będący kompletnym zaprzeczeniem skrywanej w jego wnętrzu zawartości ;)

Tak Panowie, dziś straciłem dziewictwo - poznałem Kourosa ;)

nieśmiało zaaplikowałem na bloter odczekałem kilkanaście sekund co by nie pociągnąć spirytusem po nozdrzach i bach! mam nieodparte wrażenie że zapach jest mi poniekąd znany bo nie raz czułem go na kimś i nawet nie miałem pojęcia że to właśnie ten opiewany poezją przez bardów tego forum, legendarny, ponadczasowy YSL....
Potem psiknąłem w nadgarstek... zapach rzeczywiście przepiękny, mocny, dojrzały i bezkompromisowy. tego nie da sie pomylić z czymkolwiek innym. A chanel antaeus przy nim to marna imitacja zapachu.... spodziewałem się czytając Wasze opowieści nie wiadomo jakiego indywiduum, pełnego skrajności, sprzeczności, o niebagatelnej mocy, prawie wybuchowej mikstury rodem z piekła, ale nie jest tak źle.
Dla mnie jest w odbiorze owszem mocny, stanowczy i bogaty, ale niepotrzebnie się na niego tak najeżyłem jak kociak na psa, bo zapach w 100% mi pasuje bez żadnego ale. Jest po prostu świetny i koniec. Teraz w pełni rozumiem Wasze zachwyty i peany na jego cześć. Ave Kouros!
Przymierzam się do zakupu, jednak słyszałem ze go wycofują. Pytanie tylko czy w ogóle czy tylko z tej perfumerii, bo na to pytanie nie uzyskałem odpowiedzi.

maniek69

Aktywny forumowicz

Re: Yves Saint Laurent - Kouros

Post07 września 2011, 08:32 - Śr

W Polsce został wycofany. Spokojnie można kupic w necie. Myśle, że w europie w sklepach też jest dostepny. Chociaż na stronie YSL widziałem kiedys braki.

pirath

Super Perfumaniak

Post07 września 2011, 08:33 - Śr

aha czyli jak jest dostępny wszędzie poza naszym małym "zaściankiem" to nie ma powodów do paniki ;)

belor

Dla mnie spotkanie z Kourosem było jak stosunek ze słoniem, i tak mniej więcej odbieram ten zapach ;)

pirath

Super Perfumaniak

ja tam nie czuję się.... zbrukany ;)
i "tet a tet" z kouros'em chętnie powtórzę ;)

Kuba

Post07 września 2011, 08:35 - Śr

testowałem dzisiaj kourosa, wczesniej sporo o nim czytałem.
zapach budzi skrajne emocje, na basenotes ktos napisał "If Satan wore cologne, this would be it" gdzie indziej wyczytałem, ze tak moze pachnieć płatny morderca albo wampir :)
zaaplikowałem sobie maluśkie psikniecie na nadgarstek i faktycznie moc jest przeokrutna, ciezko to nawet opisać
Zapach intrygujący, setki czy 50 to bym w życiu nie kupił, ale nad taką 15 chyba sie zastanowię, do stosowanie wieczorem, na specjalne okazje :)
A tak przy okazji to jest to ulubiona woda Juliana Mcmahona, jezeli ktos oglądał serial "Bez skazy" który kiedys leciał na tvnie to pewnie kojarzy

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post07 września 2011, 08:36 - Śr

http://www.basenotes.net/threads/224204 ... Set-Review

gdyby ktoś był ciekawy, a ktoś gdzieś o to pytał, powyżej macie po krótce opisane wszystkie wariacje na temat Królewskiego Kourosa
Enjoy :D

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 września 2011, 08:37 - Śr

YSL Kouros zaliczam do mojego TOP 10 wszechczasów. Jego bezkompromisowość nadal zwala z nóg, i to trzydzieści lat po premierze.Mało jest niszowych pachnideł o tak wyrazistym charakterze, o takiej mocy przekazu i kapitalnej trwałości ( na mojej skórze ok. 27 godzin ). Dla niewprawnego nosa może być Kouros doznaniem niemal traumatycznym-sam pamiętam mój pierwszy kontakt z tym zapachem jakieś siedem lat temu-ale czyż Kouros sam nie wybiera sobie "nosiciela"? Zaiste "Wow! Factor" w przypadku Kourosa jest niczym prawy podbródkowy od boksera wagi ciężkiej! Summa summarum, uważam Kourosa za najwybitniejsze dzieło w portfolio Pierre'a Bourdona.
Ostatnio edytowano 07 stycznia 2012, 19:50 - So przez Cookie13, łącznie edytowano 2 razy

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post07 września 2011, 08:38 - Śr

Cookie13 napisał(a):(...) Summa summarum, uważam Kourosa za najwybitniejsze dzieło w portfolio Pierre'a Bourdona.

No poniosło Bourdona przy Kourosie, oj poniosło. Dzieło geniuszu - bez wątpienia :-)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 września 2011, 08:39 - Śr

A czy wiesz drogi fqjciorze,ze Bourdon popełnił także m.in. Nature Pour Homme dla trochę lekceważonej w perfumowym światku firmy Yves Rocher? Zapach jest dość organiczny, kojarzyć może się z wiosennym lasem liściastym. Dominuje liść bluszczu, a woń jest dość cierpka i wilgotna zarazem. Generalnie "ludożerka", ale moim zdaniem wstydu Mistrzowi nie przynosi.

pirath

Super Perfumaniak

Post07 września 2011, 08:39 - Śr

jest wiele wielkich zapachów które zyskały sławę za pomocą wspaniałej kompozycji ale kouros jest chyba jedynym który ma tyle samo zwolenników co zaciętych przeciwników
można go albo kochać albo nienawidzić nie ma w nim miejsca na uczucie pośrednie...
jeśli wspominamy o bezkompromisowości w perfumach to kouros jest jej ojcem chrzestnym ;)

IsseyNijaki

Post07 września 2011, 08:40 - Śr

Panowie, jestem nowy na tym forum i mam pytanie. Jak oceniacie reakcję kobiet na Kourosa albo raczej reakcję na Was ubranych w ten zapach.

Wszystkie, które znam mówią 'fe' a co niektóre najwyżej skwitują 'męskie'. Jednak reakcje nieznajomych w środkach masowaego transportu wydają się mówić co innego. Czy mi się zdaje? Jak to jest u Was?

pirath

Super Perfumaniak

no jest to bez wątpienia zapach "samczy" i może być różnie interpretowany jak każdy inny, z tą różnicą że kouros niektórym kojarzy się z czysto organicznym smrodkiem niedomytego ciała więc reakcje będą hmmm ciekawe bądź co najwyżej dyplomatyczne....

kwiatek

Ultra Perfumaniak

nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, tak samo jak nie ma jednoznacznej reakcji na ten specyfik, mam podobne doświadczenia Panie Nijaki ;)

belor

Post07 września 2011, 08:41 - Śr

pirath napisał(a):(cuiach)że kouros niektórym kojarzy się z czysto organicznym smrodkiem niedomytego ciała (ciach)

Idealnie pirath ująłeś moje odczucia a propos tego zapachu ;)

IsseyNijaki

Post07 września 2011, 08:42 - Śr

Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany ale mi wydaje się, że reakcje kobiet są POZYTYWNE. Na niedomytego chama mozna spojrzeć raz ale chyba nie kilka razy, co?

Dzisiaj CH 212 men czyli bezjajowy szajs i niby hit with the ladies. Siedziałem koło jakiejś mendy w autobusie i zero reakcji. Ani jednego spojrzenia. Oj gdyby był mój Kourosik to inaczej byśmy sobie porozmawiali.

Być może jest tak, że jak kobieta mówi, że lubi to znaczy że mówi. W końcu która nie chciałaby miłego, szarmanckiego, dobrze wychowanego, bez nałogów, pierdu, pierdu...

pirath

Super Perfumaniak

Post07 września 2011, 08:43 - Śr

jak dotąd wszystkie panie którym dałem do powąchania kourosa (z nadgarstka bo dysponuję tylko próbką) były dość wstrzemięźliwe w ochach i achach, a ponad 50% stwierdziło że zdecydowanie zapach im się nie podoba...

dandys

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post07 września 2011, 08:46 - Śr

judgement day

Kouros - ah..., ten pieprzony kouros... . potrafię zrozumieć dlaczego wielu ludzi interpretuje te pierwsze nuty jako kostkę sedesową - choć mnie bardziej głowa kojarzy się z naładowanym piorunami i zapachem ozonu niebem przed burzą. olfaktoryczny szok i problem ze znalezieniem punktu zaczepienia dla tej kompozycji. trwa to jednak bardzo krótko, pojawia się m.in. miód i paczula które to bardzo mocno odczuwam. a potem jest już niesamowicie pięknie - kouros jest gęsty od lepkiej, brudnej atmosfery seksu, i to takiego zwierzęcego, barbarzyńskiego; coś niesamowitego.
mnóstwo panienek może wskazać jakieś wygodne mainstreamowe zapachy i szczebiotać "oh to takie seksowne perfumy"; "oh oh są cudowne na noc"; "SchRupaaaaŁabym $łoDziaCZka któRy taQ paHniE", natomiast kouros to gardłowy śmiech połączony z bezczelnym sikiem na ich zdanie; typ takiej niewidzialnej ściany zapachu który oddziela dziewczynki od zmysłowych samic. a przy tym jest to zapach który w jakiś sposób zmienia mentalność osoby go noszącej i wciska ją w ramę łowcy. jest to jednocześnie zapach który kojarzy mi się z gęstą przenikliwą atmosferą bzykających się całą dobę kochanków.
testerek nie kłamał "...un triomphe de force et de sensualite".

teraz, znając zapach, mam wrażenie że flakon to puszczenie oczka w stronę odbiorcy - choć w jakiś pokątny sposób pasują do siebie, to jednak wcale nie zdziwiłbym się gdyby na pudełku był rysunek conana z kilkoma babeczkami leżącymi u jego stóp ;)

magnifique.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 września 2011, 08:47 - Śr

Conana na szczęście nie ma, ale zapach fenomenalny.

pirath

Super Perfumaniak

Post07 września 2011, 08:47 - Śr

fakt... szczególnie podobał mi się ustęp o obsikaniu ludzi psioczącym na ten zapach...
to mi pasuje do synonimu nosiciela kourosa... kogoś kto byłby zdolny wyciągnąć siusiaka z gaci i oblać opowiadającego pierdoły adwersarza ciepłym moczem, ot tak 8-)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie