Teraz jest 23 października 2018, 05:08 - Wt

• Reklama

Antonio Puig - Quorum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Antonio Puig - Quorum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
3%
2 - Słaby
5
7%
3 - Przeciętny
8
11%
4 - Dobry
16
21%
5 - Bardzo dobry
31
41%
6 - Genialny
13
17%

Liczba głosów : 75

• Autor
  • Wiadomość

lunkis

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Antonio Puig - Quorum

Post30 marca 2017, 20:44 - Cz

Serducho się raduje kiedy oczy widzą takie wpisy.
Quorum to zapach który zawsze będzie miał miejsce w mojej kolekcji, jego potęga i moc - posiadam starsze wersje - zabija i miesza z błotem wszechobecną byle jakość obecną na sklepowych półkach.
Nie dla wszystkich jest on na pewno, nie każdy udżwignie jego ciężar, pewnie nie jedna żona na podłogę nocą pośle, ale nic to i warto powalczyć...kiedyś się podda :lol:
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

Molu

Post01 kwietnia 2017, 21:00 - So

Swego czasu, chodząc po perfumeriach internetowych, zobaczyłem takie coś:
:lol:
Załączniki
quorum rambo.jpg
quorum rambo.jpg (94.04 KiB) Przeglądane 2039 razy

Artplum

Mega Perfumaniak

Post01 kwietnia 2017, 21:24 - So

lunkis napisał(a):Serducho się raduje kiedy oczy widzą takie wpisy.
Quorum to zapach który zawsze będzie miał miejsce w mojej kolekcji, jego potęga i moc - posiadam starsze wersje - zabija i miesza z błotem wszechobecną byle jakość obecną na sklepowych półkach.
Nie dla wszystkich jest on na pewno, nie każdy udżwignie jego ciężar, pewnie nie jedna żona na podłogę nocą pośle, ale nic to i warto powalczyć...kiedyś się podda :lol:

Tu chyba nie chodzi o to, czy udźwignie, tylko czy zechce dźwigać...
Artur

Przemek

Post01 kwietnia 2017, 21:55 - So

Las, zielone krzaki, sosna i tytoń, czuć dawny sznyt lata 80

ale chop

Perfumaniak

Post20 maja 2017, 08:48 - So

Quorum to kolejna kompozycja, która świetnie sprawdza się podczas upału.

Mam najnowszą, podkręconą wersję bez oakmoss w składzie i na pewno często będzie mi towarzyszył latem.

Emanuje taką zielono-słodkawą świeżością...
coś jak zapach koszonej trawy przy 30 stopniowym upale i paradoksalnie pachnie delikatniej niż np. jesienią...

Odnoszę wrażenie, że lekkie zapachy dostają skrzydeł w takich warunkach pogodowych podczas gdy ciężkie (nie wszystkie) uspokajają się i leniwie snują wokół nosiciela przez co nie przyduszają.

Killery budzi do życia niższa temperatura.
Oczywiście nie dotyczy to wszystkich zapachów hehe

Typowo jesienno-zimowe kompozycje typu Quorum, Grey Flannel, Gentleman, Giorgio czy Salvador naprawdę świetne dopasowują się do każdych warunków pogodowych, o każdej porze roku.
Dopiero zaczynam się o tym przekonywać.

Ciekawe, które jeszcze tak działają.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

BlueJeans

Moderator

Post20 maja 2017, 08:52 - So

Z wyżej wymienionych to muszę przetestować Quorum w lecie. Z czarnym Gentlemanem miałem do czynienia w ubiegłym roku i była duppaaaa... 2h i bye bye. Natomiast Grey Flannel uważam, że cudownie spisuje się w ponad 20*C przy niedużej aplikacji. Co do Daliego to wiadomo, ciepły wieczór + niewielka aplikacja naszego vampira i można podbijać świat. Tak jak mówisz powehorsy mają bardziej uniwersalne zastosowanie niż niektórym się wydaje!

ale chop

Perfumaniak

Post20 maja 2017, 09:18 - So

Cieszę się, że nie jestem odosobniony :)

Quorum naprawdę polecam przetestować, bo zaskakująco się zachowuje, szczególnie jak się człowiek zgrzeje...
podwyższona temperatura skóry + wilgoć wydobywa z niego ciekawą, herbacianą nutkę.

Powerhousy to zmienne zapachy z dużym potencjałem.

Lekkie świeżaki fajnie pachną latem ale już przy niższych temperaturach po prostu przygasają i dostają zadyszki.

Grubszy kaliber potrafi zatańczyć jak pogoda mu zagra hehe

Oczywiście trzeba uważać z aplikacją dużo bardziej niż jesienią czy zima ale też nie ma co wpadać w panikę.

Ja Quorum zapodałem obficie i pierwsze 10 minut faktycznie trzeba przeczekać, bo można powalić kogoś z nóg hehe ale później zaskakująco dobrze układa się na skórze i jedynie delikatnie zaznacza swoją obecność.
Jak się zgrzejemy to oczywiście jak każdy zapach zaczyna intensywniej parować ale spokojnie, nikogo nie zabijemy :mrgreen:

Grey Flannel to kolejny dobry przykład... otwarcie też trzeba przeczekać ale jak już się umości na skórze to kurczę, piękna sprawa...
Na mnie podczas upału pachnie jak świeżo wyprasowana koszula... poezja..
Również, podobnie jak Quorum jest bardzo grzeczny w projekcji.
Wyraźny ale nienachalny.

Gentleman z czarnym korkiem - doskonale Cię rozumiem.. mam to samo :/
Musisz szukać srebrnego korasa... w czarnym wycięli składniki, które powodowały, że Gentleman trzymał się jak trzeba na "naszym" typie skóry...
20 godzin temu zapodałem jeden strzał srebrnego na rękę i nadal czuję bazę... w czarnym 2-3h i koniec imprezy..
Spróbuj sobie w tym klimacie Giorgio Beverly Hills... latem super wychodzą z niego dojrzałe owoce w paczuli, oblane miodem...
zimą pachnie szorstko i nie tak fajnie..

Salvador - podpisuję się pod wszystkim... tylko o zmroku!
Użycie go w ciągu dnia to tak jakby straszenie w Halloween o 13:00...
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Destro

Post23 czerwca 2017, 15:09 - Pt

Kocham ten zapach, za jego moc, projekcje i trwałosc. Zawsze po goleniu smaruje buźkę wodą kolońską od Puiga, jej trwałosc kładzie na łopatki 95% obecnych meskich wód perfumowanych. Niektórzy mówią ,ze to zapach dla dziadka, mam 28 lat i w ogóle nie czuje w nim dziadka, co prawda jakiejs mlodej dziuni na ten zapach sie raczej nie poderwie, ba, wiekszosc , które znam mówią - "czym ty żeś sie wypsikał ? bleeh", ale mam to w 4 literach. jak to kiedys ktoś tutaj na forum napisał - kobieta ma czuć respekt przed facetem i takie własnie jest quroum ;)

ocena 6, dla mnie genialna pozycja i ultraklasyk

Czarny2

Forumowicz

Post25 czerwca 2017, 16:08 - N

Nie wiem czy ktoś ma jeszcze takie skojarzenia, ale dla mnie Quorum nie pachnie lasem ale pachnie bagnem, taką gnijącą zielenią, a w szczególności, suszącą się w słońcu wilgotną skoszoną trawą. Zapach zgniłej zieleni i moim zdaniem, dziadka tutaj nie ma za grosz ;)

BlueJeans

Moderator

Post25 czerwca 2017, 19:16 - N

W sumie jest coś w tym aromacie co można by było porównać do zieleni przy sadzawkach czy nawet bagnistej. Druga sprawa, że tutaj nie ma mowy o dziadkowaniu tak pachną po prostu męskie perfumy :).

Artplum

Mega Perfumaniak

Post25 czerwca 2017, 19:38 - N

BlueJeans napisał(a):tutaj nie ma mowy o dziadkowaniu tak pachną po prostu męskie perfumy :).

Wg dziadków i paru perfumomaniakow ;)
Artur

Viking

Forumowicz

Post26 czerwca 2017, 08:52 - Pn

A ja Wam tak powiem - ostatnio w upalne południe kosiłem ogród i po kilkudziesięciu minutach, jak cała skoszona trawka i zioła w niej rosnące podeschły sobie na słońcu, miałem wrażenie że cały ogród pachnie właśnie Quorum. Żeby się upewnić czy tak faktycznie jest, zapodałem sobie solidnego psika na tors - jak już opadła pierwsza słodka nuta, wypisz wymaluj czuć skodzony ogród, wygrzany letnim słońcem. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to pachniuch lepszy na lato niż zimne dni

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post26 lipca 2017, 10:18 - Śr

Klasyk 100%, oldchool pełną gębą! :P
Tak dokładnie pamiętam zapach mojego dziadka, jak przyjeżdżałem na wakacje do dziadków, pachniał dokładnie tak jak Quorum!
Ciężko mi oceniać zapachy, które są zupełnie nie w moim guście, sam zapach niesamowicie samczy, ostry, wręcz iglasty.
Nie jestem w stanie go nosić ale mogę zrozumieć, że wielu się podoba, natomiast u mnie w kolekcji nie ma dla niego miejsca.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Viking

Forumowicz

Post09 września 2017, 22:39 - So

W tym tygodniu zabrałem Antosia na test globalny. Spryskałem się obficie (jakieś 4-5 solidnych psików) zaplotłem warkocz, wyczesałem brodę i ruszyłem do pracy. Niech się dzieje co chce, ja chcę wiedzieć co ludzie powiedzą na ten zapach!
Spodziewałem się co najmniej kilku niepochlebnych opinii, gdyż pracuję w zasadzie w gronie nie przekraczającym trzydziestki, a gdyby tak zabrać się za uśrednienie to i wyszłoby jakieś 24-25 lat. Także generalnie ciężka publika, że tak się wyrażę i niekoniecznie przyzwyczajona do takich zapachów perfum. I cóż się okazało? Ano zaskoczenie ogromne - dziewczyny z zaciekawieniem pytały cóż to za pachnidło? Koleżanka stwierdziła, że jak weszła do pracy, to ogon który zostawiłem od razu jej powiedział kto przechodził przed nią :-) Zapach przez kobiety oceniany jako stanowczy, męski, bardzo elegancki, niebanalny... Koledzy zaś oceniali go jako zapach "garniturowy". Jeden z kolegów zapach widzi jako ten, który powinno się używać wybierając się do dobrego klubu na "polowanie". Antosia w ten dzień poznało co najmniej 20 osób i każda opinia była pozytywna :-) dodatkowo wzbudził na prawdę spore zainteresowanie :-) Jedynie Zino udało się osiągnąć podobny efekt... A w przyszłym tygodniu będzie próba Pour Lui...:-)
Przyznam, że czytając tyle opinii o dziadkowości Antoniego (z którym całkowicie się nie zgadzam) nie oczekiwałem aż tak pozytywnego odbioru u ludzi młodych i to zarówno pań jak i panów. Obawiam się, że teraz będę miał "wir" we flakonie, bo skoro zapach miał takie przyjęcie, to nie będę go sobie żałował :-)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 września 2017, 09:12 - N

Słusznie. Nie żałuj sobie. Dobrze im tak, łobuzom! :P
Artur

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post10 września 2017, 12:10 - N

Viking, jaki numer seryjny flaszki (jaka cyfra na przedzie)?
W pracy koleżanka, której podtykam co raz różne perfumy ma podobne zdanie. Quorum to jest to... Sex and przemoc.
Dodam, że Guerlain L'homme Ideal, Eau Sauvage Parfum, 212 Herrera, nowy Kouros i wiele wiele innych nie wywierają na niej żadnego wrażenia. Jej komentarze: "fajny", "taki słodki", "może być", "dupy nie urywa".

Viking

Forumowicz

Post10 września 2017, 20:04 - N

Butla 100 ml, seria 61581 - czyli flaszka z czerwca 2016. Kupiona za dobrodziejstwem popularnego serwisu na A :-) W zasadzie nawet nie przebierałem w ofertach, jedynie pokierowałem się jakością sprzedawcy (odzwierciedloną w % pozytywnych komentarzy).

U mnie w pracy z odbiorem zapachów jest dosyć podobnie - te popularne, dostępne w sieciówkach, wystawiane na witrynkach itp., pozostają albo bez komentarza, albo własnie otrzymują takie miałkie "może być". Nawet ostatnio kolega szalał po firmie z Sauvage Diora i w zasadzie zapach oceniono jedynie jako mocno projektujący - czytaj "czuć go wszędzie", ale czegoś więcej w zasadzie o nim nie powiedziano. Dziwne, bo jak wspominałem - mam na prawdę młody zespół i wręcz powinien się tam bardziej przyjmować mainstream, coś "na czasie" i wszystkie perełki z drogerii R. A tu o dziwo laury zbierają własnie Antoni, Zino, ba - nawet ostatnio zaryzykowałem zapach, który ponoć bardzo przypomina Kourosa i Lapidusa (ale nie potwierdzę, bo te zapachy dopiero planuję dodać do kolekcji), perfumy w olejku Al-Rehab o wdzięcznej nazwie Lord. Dla mnie zapach fantastyczny, bardzo mocny z potężnym kolońskim otwarciem, tytoniowo-mchowo-żywiczny w kolejnej fazie. I ten również przyjął się świetnie, wzbudzając niemałe zainteresowanie. Ale tu trzeba przyznać, że od początku jest jak Antoni - pełen energii wjazd z buta.

Teraz bardzo mocno się zastanawiam nad starszą siostrą Antosia - Agua Brava, ale okrutnie mało informacji o niej znalazłem. Chociaż pewnie i tak kupię w ciemno, bo nie wyobrażam sobie żeby mogła mi nie pasować :-)
A może ktoś z Was ma/miał Brave?

Acha i jeszcze coś, o czym zapomniałem wcześniej napisać. Chodzi o te opinie o zapachu salonu fryzjerskiego z minionej epoki... Hmmm... ja to widzę tak - faceci nienagannie uczesani, ogoleni, pachnący, z nienaganną kulturą, w garniturach i kapeluszach... Żebym nie wiem jak miał na to patrzeć, nie mogę sobie wyobrazić tego jako obelgi :-)
Ostatnio edytowano 10 września 2017, 20:49 - N przez Viking, łącznie edytowano 1 raz

lunkis

Post10 września 2017, 20:26 - N

No proszę ;)
Ja Quorum bardzo, ale to bardzo lubię i z radością używam, do tej pory jednak byłem przekonany że to samczy mocarz dla wybranych, a tutaj okazuje się, że to też niezły lep na baby :D
Moja niekoniecznie kocha, ale już przywykła :lol:
Używam staruszków, a one mają kopnięcie rozjuszonego byka :D
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

leandros

Post10 września 2017, 20:52 - N

Viking napisał(a):ba - nawet ostatnio zaryzykowałem zapach, który ponoć bardzo przypomina Kourosa i Lapidusa (ale nie potwierdzę, bo te zapachy dopiero planuję dodać do kolekcji), perfumy w olejku Al-Rehab o wdzięcznej nazwie Lord. Dla mnie zapach fantastyczny, bardzo mocny z potężnym kolońskim otwarciem, tytoniowo-mchowo-żywiczny w kolejnej fazie. I ten również przyjął się świetnie, wzbudzając niemałe zainteresowanie. Ale tu trzeba przyznać, że od początku jest jak Antoni - pełen energii wjazd z buta.

Lord, to 99% Tedek Lapidus, jednak bardziej piżmowaty. Wspaniała rzecz, taki olejek 10ml roll - on. Mam i używam. Tytan projekcji i trwałości. Mniej szaletu w nim :D
Silesius non Polonus - Anselmus Ephorinus

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica

Artplum

Mega Perfumaniak

Post10 września 2017, 23:33 - N

lunkis napisał(a):No proszę ;)
Ja Quorum bardzo, ale to bardzo lubię i z radością używam, do tej pory jednak byłem przekonany że to samczy mocarz dla wybranych, a tutaj okazuje się, że to też niezły lep na baby :D
Moja niekoniecznie kocha, ale już przywykła :lol:
Używam staruszków, a one mają kopnięcie rozjuszonego byka :D

Oczywiście, że lep na baby! Zwłaszcza te siwe.
Ale te są najwierniejsze! :P
Artur
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie