Teraz jest 16 października 2018, 01:13 - Wt

• Reklama

Antonio Puig - Quorum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Antonio Puig - Quorum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
3%
2 - Słaby
5
7%
3 - Przeciętny
8
11%
4 - Dobry
16
21%
5 - Bardzo dobry
31
41%
6 - Genialny
13
17%

Liczba głosów : 75

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Antonio Puig - Quorum

Post28 maja 2016, 20:23 - So

cancan napisał(a):Nie potrafię sobie wyobrazić tylko jednej rzeczy - jak musiał pachnieć piątoklasista zlany obficie Quorum :)

W dzisiejszych realiach to rzeczywiście zabawne wyobrazenie :D
Ale dawniej ludzie rodzili sie już starzy, więc to nikogo nie dziwiło ;)
Artur

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post29 maja 2016, 01:29 - N

raf napisał(a):
cancan napisał(a):Nie potrafię sobie wyobrazić tylko jednej rzeczy - jak musiał pachnieć piątoklasista zlany obficie Quorum :)

Dobrze ;)

Ja bym powiedział, że jak na piątoklasistę to za dobrze.

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 maja 2016, 08:01 - N

https://cigarro.pl/?cygara-quorum,130
Doskonale komponują się z omawianym zapachem. Na świeżo pachną stajnią i koniem ;)
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

Danziger

Forumowicz

Post12 czerwca 2016, 23:35 - N

Drydown tego pachnidła to dziad 98 % :mrgreen:
Lubię go przez 1-2 godziny. Nawet ta " kostka z kibla" mi pasuje :D
Potem zaczyna jednak wyłazić jakiś wujek we flanelowej koszuli..
Może ta pora roku.. Nie wiem..

cancan

Post14 czerwca 2016, 14:38 - Wt

Ja dziada absolutnie nie czuję, byłem w nim ostatnio na rozmowie o pracę i czułem się swietnie, moja Pani mówi o nim troche ironicznie "sosnowy bór" ale bez porównania gorsze wrażenie robią na niej współczesne rozmemłane misie czy cukierkowe słodkości.

BlueJeans

Moderator

Post14 czerwca 2016, 22:28 - Wt

cancan napisał(a):Ja dziada absolutnie nie czuję, byłem w nim ostatnio na rozmowie o pracę i czułem się swietnie, moja Pani mówi o nim troche ironicznie "sosnowy bór" ale bez porównania gorsze wrażenie robią na niej współczesne rozmemłane misie czy cukierkowe słodkości.

Quorum ma coś w sobie jest naprawdę dobrym pachnidlem odzwierciedlajacym lata 80-90 gdzie zapachy byly meskie, ciezkie i powazne. Moja zona nie do konca przepada za ta dekada, zas ja uwielbiam zapachy z tamtego okresu.

oliver_twist

Post09 sierpnia 2016, 15:51 - Wt

Brutalny, zielony, tytoniowy zapach.

ale chop napisał(a):W tle użytkownik Quorum
Obrazek
I już wiecie jak pachnie nowa wersja :)

hahaha
Ostatnio edytowano 19 sierpnia 2016, 00:57 - Pt przez oliver_twist, łącznie edytowano 2 razy

rafraf74

Forumowicz

Post10 sierpnia 2016, 17:40 - Śr

Skojarzenie z panem po 60tce nieśmiertelne.
I pomyśleć że psikałem się tym w 96r.
Obecnie absolutnie nienoszalne przez mnie i raczej się to nie zmieni,przynajmniej mam taka nadzieję :)

charoshi

Aktywny forumowicz

Post30 listopada 2016, 10:14 - Śr

Zapomniałem jaką to ma moc. Wczoraj dla przypomnienia poszło 1,5 strzała na zgięcie łokcia (bo pierwszym jakoś tak koślawo trafiłem, że dałem drugi, celny). Za dużo. Przez pierwsze 3 godziny zmęczył mnie niemiłosiernie. Ale mimo chęci, powstrzymałem się od zmycia. Po tym czasie ułagodził swe oblicze i można było go sobie nosić bez bólu. A już po kolejnych kilku - z przyjemnością. Nie wiem czy odważę się go kiedyś jeszcze użyć globalnie, choć pamiętam, że raz to zrobiłem i dobrze mi się go nosiło. Może wczesną wiosną spróbuję jeden strzał. Oceny nie zmieniam i zostawiam 5, bo to nadal świetny zapach, tylko po prostu jestem ca cienki w uszach:)
Żona reaguje na niego jak na Kourosa, grożąc, że będę spał sam:)

Chociaż nie, gdy w grę wchodzi Kouros, to coś o rozwodzie wspomina:)

Leppard

Forumowicz

Post30 listopada 2016, 12:25 - Śr

Ja tam "deliqtaśny" nie jestem, dziś 4 (słownie cztery) strzały o 5:00 rano i do tej pory czuję się dobrze :) i tak będzie do wieczora (żona tylko stwierdzi: "Znów starym dziadem śmierdzisz! Naczytasz się na tym forum i kupujesz takie zapachy. Kupiłbyś coś ładnego" tylko ja uważam, że wszystkie moje zapachy ładne są ;) ).

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post30 listopada 2016, 13:51 - Śr

Byłem dziś w SuperPharm i, że kaurat pilnowałem dziecka to stanąłem sobie przy perfumach. Na łapy poszło L'eau Par Kenzo i Intense, Wanted, Brit Rhythm, ADG Profumo, Chrome Intense, Horizon...

Wszystko powyższe w porównaniu do mojego ulubionego Quorum to dno, dno i jeszcze raz dno...

Żona nie lubi i co z tego? Są kobiety, które lubią i to nie po 50tce czy nawet 40tce.

Zazwyczaj jest tak, że żona chce mieć podnóżka, który będzie przynosił pieniądze i zapierd...ał po Castoramach i innych, naprawiał kraniki, montował karnisze, wynosił śmieci itd. I wolałaby, żeby pachniał ładnie - tylko po to aby jej pachniało ładnie pod nosem. Równie dobrze mogłaby sobie zapalić świeczkę aromatyzowaną.

To całe gadanie, że żona zabrania jest i śmieszne i żałosne. Gdzie nie spojrzeć pantoflarz na pantoflarzu, żona to, żona tamto...

quorum.jpeg
OSTATNI PARAGRAF
quorum.jpeg (44.8 KiB) Przeglądane 790 razy

charoshi

Aktywny forumowicz

Post30 listopada 2016, 14:02 - Śr

Początek offa:

Żona nie lubi i co z tego? Są kobiety, które lubią i to nie po 50tce czy nawet 40tce.

Nie interesują mnie inne kobiety.
Zazwyczaj jest tak, że żona chce mieć podnóżka, który będzie przynosił pieniądze i zapierd...ał po Castoramach i innych, naprawiał kraniki, montował karnisze, wynosił śmieci itd. I wolałaby, żeby pachniał ładnie - tylko po to aby jej pachniało ładnie pod nosem. Równie dobrze mogłaby sobie zapalić świeczkę aromatyzowaną.

Bardzo krzywdzący i całkowicie chybiony argument.
To całe gadanie, że żona zabrania jest i śmieszne i żałosne. Gdzie nie spojrzeć pantoflarz na pantoflarzu, żona to, żona tamto...

Myślę, że raczej chodzi o szacunek do Żony - liczenie się z jej zdaniem oraz chęć sprawiania jej przyjemności, a nie samolubne stawianie na swoim.

Koniec offa.

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post30 listopada 2016, 14:07 - Śr

Ach, za to ona na swoim może stawiać jak najbardziej.... HA HA HA.

Argument krzywdzący? Kogoś na pewno tylko co z tego. Dzisiaj wszystko kogoś krzywdzi. Natomiast czy chybiony to Twoje zdanie.

Leppard

Forumowicz

Post01 grudnia 2016, 06:59 - Cz

[quote="TWBolek"]Byłem dziś w SuperPharm i, że kaurat pilnowałem dziecka to stanąłem sobie przy perfumach. Na łapy poszło L'eau Par Kenzo i Intense, Wanted, Brit Rhythm, ADG Profumo, Chrome Intense, Horizon...

Wszystko powyższe w porównaniu do mojego ulubionego Quorum to dno, dno i jeszcze raz dno...

Ale ja się nie żalę, źle odebrałeś mój przekaz, a do pantoflarza mi baaaardzooo daleko, nie wiem po co ta cała tyrada z Twojej strony. Ja tylko napisałem jak niektórzy (kobieta) odbierają ten zapach, nie interesując się perfumami wcale a wcale (pomimo, ze maja wiele flaszek). Ja natomiast mam całą szafkę dziadów m.in. Ted Lapidus PH, Zino, Oscar de la Renat Pour Lui, Grey Flanel (dziś na sobie) itp. W sumie więcej dziadów niż nowości w kolekcji.

Klimt

Forumowicz

Post01 grudnia 2016, 13:33 - Cz

Tego puiga miałem dwukrotnie ale słabo na mnie siedział i projektował też marnie, ale sam zapach całkiem całkiem jak ktoś lubi oldschool.

Żeby nie odbiegać od tematu posiadam dużo klasyki w flakonach i odlewkach i trafia ona w mój gust, ale coraz częściej zastanawiam się czy są to zapachy wyjściowe i jak odbierany jest młody facet (32 lata) ubrany w te wonie. Czy faktycznie nie są to zapachy dla mężczyzn 50+ a nam młodzikom pozostaje stosować je w zaciszu domostwa i czuć się jak Michael Douglas czy Alec Baldwin.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post01 grudnia 2016, 15:30 - Cz

Klimt napisał(a):Czy faktycznie nie są to zapachy dla mężczyzn 50+ a nam młodzikom pozostaje stosować je w zaciszu domostwa i czuć się jak Michael Douglas czy Alec Baldwin.

Myślisz, że 50+ to już tylko dziadkowe perfumy i partyzanckie piosenki, a z kobietami tylko o lekach? ;)
Artur

Klimt

Forumowicz

Post01 grudnia 2016, 17:50 - Cz

Niekoniecznie, ale patrząc na przeciętnego Polaka w tym przedziale wiekowym to życie kolorowe nie jest.
Chociaż takie perfumy o których my piszemy są wyborem świadomym i dość rzadkim, raczej u panów bardziej dystyngowanych. Przeciętny Kowalski to: cuba, bond, la rive i bies a i to jest rzadkością.

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post01 grudnia 2016, 18:06 - Cz

Klimt napisał(a): ale coraz częściej zastanawiam się czy są to zapachy wyjściowe i jak odbierany jest młody facet (32 lata) ubrany w te wonie. Czy faktycznie nie są to zapachy dla mężczyzn 50+ a nam młodzikom pozostaje stosować je w zaciszu domostwa i czuć się jak Michael Douglas czy Alec Baldwin.

Osobiście wychodzę z założenia, że nie można podobać się wszystkim. Lepiej podobać się komuś kto ma podobny gust czy charakter, choćby stanowił mniejszość, niż większości, z którą koniec końców i tak tanga nie będzie bo nadajemy na tzw. innych falach.

Zresztą wizytówka zapachowa może wzbudzać szereg innych pożądanych odczuć jak tylko podobanie się lub nie. Można intrygować, dziwić, wzbudzać jakiś tam szacunek, sprawiać wrażenie powagi itd.

A czuć się jak powyżej wspomnieni w zaciszu domowym to wielka strata bo wbrew znanej reklamie być bohaterem we własnym domu nie sztuka. ;)

Viking

Forumowicz

Post30 marca 2017, 15:21 - Cz

Jako nowy na forum najpierw serdecznie się ze wszystkimi witam :-)
Na ten zapach trafiłem właśnie dzięki Wam. Poszukiwałem czegoś innego, czegoś co po psiku będzie wywoływało uśmiech połączony z myślą "no, o to chodziło". Najpier zainteresował mnie encre noir, ale czegoś troszkę jednak mi brakowało, jakiś cichy dla mnie był. Szukając dalej trafiłem właśnie tu i przeczytałem o quorum. Zapach okazał się być tym czymś, czego szukałem. Po aplikacji czuć niesamowite dwie odrębne wonie - jedna leśna, druga słodka. Razem są jak aromatyczny landrynek w lesie :-) Najlepszy efekt jak dla mnie jest tuż po wyciszeniu slodyczy, kiedy zaczyna być odczuwalna łopianowo iglasto deszczowa nuta. Zapach jak najbardziej klasyczny, elegancki, ale w żaden sposób nie jest dziadkowy i mówię to z całą stanowczością, jako 30 latek. Nie pasuje do dresu, ale do garnituru, czy też mojego stylu - ciężka motocyklowa skóra - jak najbardziej. Na pewno wyróżnia się spośród obecnego trendu sportowo slodkich zapachów, nie wieje dziadem a raczej stawia grubą krechę pomiędzy chłopcem, a mężczyzną. Ten zapach u mnie na półce i w sercu zajmuje miejsce koło takich pachnideł jak zino i nasz rewelacyjny chopin, santos, lomani, złoty jaguar - klasyka, którą po prostu trzeba mieć.

Molu

Post30 marca 2017, 15:45 - Cz

Podzielam zachwyt nad tym arcydziełem.
Ten zapach ociera się o duchowość.
No może trochę przesadzam, ale jest to na pewno sztuka.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie